Počas štátneho sviatku sa 29. augusta predohrávalo 15. kolo Majstrovstiev oblasti a počas víkendu sa hralo aj v poradí 5. kolo.

Zo zápasu Rovensko – Unín 3:4.

Pozornosť sa upierala najmä do Šaštína – Stráží, na miestne derby Slovana so Spartakom. Úspešnejší boli hostia, čo ich vynieslo do čela tabuľky. Derby bolo aj v Rybkách, tam sa body s Rohovom delili. Pop. Močidľany prehrali dvakrát doma a spadli na spodok tabuľky. Sobotište po remíze v Radošovciach dostalo doma výprask od Kopčian, čo sa veru nečakalo. Víťazstvo Jablonice zaistil Lukáš Mihalcsák, v jarnej časti jej brankár !

Šaštín – Stráže 1:2 (1:1)
4. R. Slovák – 39. T. Polák, 50. D. Chropovský, rozhodovali Vlk, Lapoš, Škrinár.

Mestské derby stretnutie v Šaštíne medzi Slovanom a Spartakom začali lepšie domáci a už  v 4. min. sa ujali vedenia, keď vniknutie do šestnástky s prehľadom  premenil Slovák. Spartak od pätnástej minúty prevzal iniciatívu, mal častejšie loptu na svojich kopačkách, hral útočne. Po chybe v obrane domácich a zlom odkope v 39. min. z hranice šestnástky krížnou strelou vyrovnal Tomáš Polák 1:1. Druhý polčas pokazilo počasie, hralo sa vo veľkom lejaku, viac sa bojovalo než hralo. Spartak išiel do vedenia v 50. min., keď gól hlavou zblízka zaznamenal striedajúci  Chropovský a prakticky  rozhodol toto derby stretnutie. Domácim nemožno uprieť  snahu, mali aj šance no nedokázali ich premeniť. Tri body zostali v meste, no vezú si ich Strážania za rieku Myjavu.

Rybky – Rohov 2:2 (2:2)
15. F. Ravas (11), 35. M. Mach – 40. M. Kadlečík, 43. M. Burian, rozh. Mráz, Prelec, B. Dutka.

Domáci sa ujali vedenia po štvrťhodine hry po faule brankára hostí premenil penaltu Fredy Ravas – 1:0. V 35. min. bol pri druhom góle domácich opäť F. Ravas, ktorého prihrávku poslal do siete Marcel Mach – 2:0. Hostia to však nezabalili, ešte do polčasu vyrovnali, keď v priebehu troch minút dali góly Kadlečík a Burian- 2:2. Po prestávke v zaujímavom zápase sa diváci už gólu nedočkali a tak sa body spravodlivo delili.

Pop. Močidľany – Jablonica 0:1 (0:1)
3. L. Mihalcsak, rozh. Mi. Šefčík, Ma. Šefčík.

Zápas o čierneho Petra rozhodol Lukáš Mihalcsák už v 3. minúte. V jarnej časti brankár Jablonice (po odchode Komorníka do Rakúska niekto chytať musel) sa po získaní nového brankára vrátil do útoku a v Jablonici zrejme urobili dobre. V prvom polčase mohol vyrovnať Vacenovský, no neuspel. Po prestávke sa hralo prakticky len na polovici hostí, no domáci boli strelecky bezzubí, dvakrát trafili iba brvno.

Oreské – Bor. Sv. Jur 3:1 (1:1)
28., 67. L. Pavlačka, 55. F. Zaťko – 37. R. Šimkovič, r. Lapoš, Hušek.

Domáci sa opäť ťažšie rozbiehali, a keď sa dostali do šancí, výbornými zákrokmi ich hosťujúci brankár zlikvidoval. Aj napriek tomu sa Oreské ujalo vedenia po strele Pavlačku. Hostia boli v prvom polčase vyrovnaným súperom, hrozili hlavne strelami z diaľky a jedna z nich prekvapila domáceho brankára a bolo vyrovnané 1:1. V druhom polčase už boli domáci jednoznačne lepší, svoju prevahu korunovali ďalšími dvomi gólmi. Ďalším gólom zabránil hosťujúci brankár, resp. nedôslednosť zakončení domácich. Zaslúžené víťazstvo domáceho mužstva.

Sobotište – Kopčany 0:5 (0:2)
24. M. Vašíček, 40. J. Blažek, 51. D. Kozány, 71. J. Hrušecký, 88. M. Negrean, r. Kendi, Blažek.

Prvý polčas bol vyrovnaný, Kopčany skórovali z trestného a rohového kopu. Domáci nevyužili dve sľubné príležitosti. V druhom polčase tempo hry upadlo, hostia zvýšili na 0:3 a domáci potom pôsobili odovzdaným dojmom, za čo ich hostia potrestali ďalšími dvoma gólmi.

Dubovce – Lakš. N. Ves 1:3 (1:1)
45. M. Huťťa – 5., 65. P. Hílek, 82. T. Velický, r. Otočka, Hurbánek.

Hostia išli rýchlo do vedenia už v 4. minúte Hílkom. Domáci potom zvýšili tlak na hosťujúcu bránu, avšak vo vyložených šanciach nedokázali streliť gól, keď dvakrát sám na brankára išiel Martinusík a v ďalších dvoch šanciach sa nepresadil ani Huťťa. Domácim sa nakoniec podarilo vyrovnať v 39. min. Huťťom. V druhom polčase sa hral otvorený futbal na obidve strany, domáci zo svojich šancí nedokázali prekonať výborného hosťujúceho brankára, hostia za to trestali, keď Hílek a Velický rozhodli o víťazstve hostí 1:3.

Radošovce – Hlboké 1:0 (0:0)
56. L. Sloboda, r. Ma. Šefčík, Tokoš.

Vo vyrovnanom zápase sa vedenia ujali domáci Slobodom. Deľbu bodov mohol zaistiť v 73.minúte hosťujúci Vašek, no nepremenil pokutový kop.

Bor. Mikuláš – Cerová 0:0
r. Vlk, Knap.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách, ktoré sa však nedarilo premieňať.

MO 15. kolo

Pop. Močidľany – Rohov 1:3 (0:0)
66. B. Novák – 71. J. Frťal, 81. I. Ravas, 90. M. Burian, rozh. Srnec, M. Dutka.

Hoci sa domáci ujali v 66. min. vedenia Braňom Novákom, zo zisku čo len jedného bodu sa však netešili. Hostia tromi gólmi otočili vo svoj prospech.

Dubovce – Bor. Mikuláš 3:0 (2:0)
30. M. Gregúrek, 40. B. Madák, 56. J. Martinusík, rozh. Ma. Šefčík, Hurbánek.

Domáci už v silnejšej zostave ako v Hlbokom ovládli hru a zápas bol len otázkou, koľko gólov súperovi nasúkajú.

Radošovce – Sobotište 2:2 (2:0)
11. E. Vávra, 45. M. Tokoš – 64. T. Čederle (11), 90. T. Vizváry, rozh. Matúš, Škrinár.

Vzhľadom k stavu po prvom polčase dobrý bod pre nováčika, no podľa priebehu hry sa mu bod z Radošoviec máli, i keď vyrovnal až v poslednej minúte.

Hlboké – Oreské 1:1 (0:1)
55. B. Chovanec – 38. L. Pavlačka, rozh. Prelec, Mi. Šefčík.

Zápas nepremenených šancí, ale aj pokutových kopov, po jednej na každej strane (Štora – Jarábek). Hostia viedli od 38. min. gólom Pavlačku, domáci vyrovnali v 55. min. Chovancom. Obidve mužstvá išli dokonca za tromi bodmi, remíza je zaslúžená.

Lakš. N. Ves – Slovan Šaštín 7:0 (2:0)
17., 76. M. Tománek, 31. S. Velický, 48. R. Winkler, 63., 90. P. Hílek, 71. J. Cingel, rozh. Rusinko, Mesíček.

V Lakšároch to bolo od začiatku len o výške skóre. Domáci obranu súpera doslova rozobrali a ešte ďalšie šance pozahadzovali.

Jablonica – Rybky 1:5 (0:2)
87. E. Závodský – 24. D. Surový, 39. G. Bartošek, 46. K. Ravas, 76., 89. F. Ravas, rozh. Hušek, Dzindzík, Línet.

Rybky sú na nezastavenie, vyhrali už tretí zápas na ihrisku súpera. Domáci sa dočkali čestného gólu až v samom závere. V sobotu čaká Rybky derby zápas so susedným Rohovom, potvrdia svoju formu ?

Cerová – Spartak Stráže 2:2 (0:0)
60., 75. M. Holič – 65. I. Letko, 85. T. Polák, rozh. Kendi, Blažek.

V Cerovej sa hral dobrý futbal. O niečo viac šancí mali hostia, no boli to oni, ktor musel dvakrát doháňať jednogólové vedenie domácich, keď sa dvakrát presadil Marek Holič.

Kopčany – Bor. Sv. Jur 3:2 (1:1)
16. M. Baláž, 71. R. Neúročný, 90. J. Sasínek – 43. D. Strapko, 44. D. Badáň, ČK 1:1 (84. R. Neúročný – 84. A. Maxian), rozh. Vlk, Knap.

Domáci viedli po góle Baláža, no Jurania dvomi gólmi v posledných sekundách prvého polčasu otočili vo svoj prospech. Po vyrovnaní neúročným sa na každej strane červeňalo a v poslednej minúte rozhodol domáci Sasínek.

MO II. trieda 5. kolo

Iba Rovensko nevyužilo výhodu domáceho prostredie, i keď do prestávky malo viesť aspoň o tri góly. Jeho strelci boli „jaloví“ a tak po prestávke Unín trestal.

Po štrnástich rokoch si za Hradište obul kopačky Martin Masár a už po minúte potvrdil, že góly dávať nezabudol. Kunov rozhodol v poslednej minúte, vysoké víťazstvá dosiahli doma Čáry, Koválov i Petrova Ves. V Štefanove sa po víkendových dažďoch nehralo.

Hradište – FK Kúty 3:1 (0:1)
62. M. Masár, 71. M. Sadloň, 90. R. Zríni – 8. A. Šimek, r. Ma. Šefčík, Lapoš.

Domáci nastúpili po troch zápasoch na súperových ihriskách na domácom trávniku s cieľom naplno bodovať. Táto povinnosť im v prvom polčase zväzovala nohy, pôsobili nezohrane, naopak, hostia hrali v pohode a už v 8. minúte sa ujali vedenia gólom A. Šimeka. Do prestávky kontrolovali hru a domáci si vážnejšiu šancu nevypracovali. Po zmene strán domáci pridali, a postupne preberali kontrolu nad zápasom. Pokoj na domáce kopačky prinieslo striedanie v 62. min., keď sa po 14 – tich rokoch vrátil na trávnik Martin Masár a v tej istej minúte pretlačil loptu po rohovom kope do brány hostí. V 72. min. pridal gól domácich efektne M. Sadloň. V 75. min. sa dostali hostia do gólovej šance, no pre ofsajd gól neplatil. Na druhej strane domáci po faule brankára zahodil Kršteník pokutový kop. Napokon v 90. minúte sa ešte raz presadili domáci po vyšachovaní obrany hostí a víťazstvo spečatil R. Zríni.

Kunov – Smrdáky 1:0 (0:0)
90. J. Burian, ČK 0:1 (52. J. Pagáč), r. Hurbánek, Otočka.

V Kunove sa o víťazstvo bojovalo do samého konca. Úspešnejší zo zaujímavého súboja nakoniec vyšli domáci, keď v poslednej minúte rozhodol Jožko Burian – 1:0. Využil tak početnú výhodu, keďže hostia dohrávali od 52. min. bez vylúčeného Juraja Pagáča.

Baník Čáry – Š. Humence 4:1 (2:1)
36. T. Gábriš, 40. M. Puškač, 47. L. Daniel, 65. F. Kuník – 32. T. Vach, rozh. Škrinár.

Vo vyrovnanom zápase sa hostia ujali vedenie 32. min. Tomášom Vachom, v čase keď domáci ošetrovali zraneného hráča. Odpoveď však bola rýchla. V priebehu štyroch minút Čáry otočili skóre po góloch Tomáša Gábriša a Milana Puškača – 2:1. Už v 47. min. si zbehol na center D. Kollára Lukáš Daniel a zvýšil na 3:1. Skóre zápasu uzavrel po centrovanej lopte Fabian Kuník – 4:1. Výsledok je pre hostí krutý, pretože aj oni sa pričinili o kvalitné stretnutie.

Rovensko – Unín 3:4 (1:0)
21., 54. E. Guoth, 76. P. Vizváry – 47. M. Tokoš, 55. P. Chanečka, 65. M. Uher, 78. J. Šiška, r. Bednár.

Po prvom polčase by na hostí nevsadil nikto ani groš. Mali síce prvú šancu J. Šiškom, no potom prevzali iniciatívu domáci a len Guoth mal štyri dobré šance a Starych trafil tyč. Jednogólové manko bolo pre Unín viac ako lichotivé. Po prestávke sa však diali veci. Už v 47.min. Tokoš vyrovnal a hoci Guoth ešte raz dostal domácich do vedenia, hostia vyrovnali gólom Chanečku a Uher z trestného kopu s pomocou tyče ich dostal do vedenia. Bojovník Vizváry dokázal ešte zrovnať na 3:3, no J. Šiška v 78. min. rozhodol o troch bodoch hostí. Domáci ostali sklamaní, zo záverečného tlaku im k vyrovnaniu zabránilo brvno súperovej brány. Doplatili na nepremieňanie šanci najmä v prvom polčase. Hostia ich vycvičili v efektivite.

Koválov – Sekule 5:0 (2:0)
14., 65. L. Nemečkay, 38. V. Labaš, 84. R. Ondrejkovič, 87. T. Pavlík, r. Polakovič.

Jednoznační víťazstvo Koválova. Vedenia sa ujal už po štvrťhodine hry, do prestávky pridal druhý gól Labaš. Po prestávke hostia akoby nestačili so silami a brankár Vlk ešte trikrát vyťahoval loptu zo svojej siete.

Petr. Ves – Vrádište 4:0 (1:0)
4., 79. M. Matula, 48. J. Lánik, 82. I. Serafín, r. Dzindzík.

Rýchly gól Matulu akoby domácich uspokojil a do prestávky už ďalšie nepridali. Aj po prestávke prišiel rýchly gól, po troch minútach ho zaznamenal Lánik, čo hostí zrazilo na kolená a v závere ešte dvakrát inkasovali.

Štefanov – Smolinské odložený pre nespôsobilý terén.

MO III. trieda 5. kolo

Bukovcu po zaváhaní Chvojnice a Trnovca stačil aj bod na líderskú pozíciu. Obraty v zápasoch sa podarili Jablonke i Chropovu, oslavy v Dojči dopadli pre domácich na „jedničku s hviezdičkou.“

Letničie – Bukovec 1:1 (1:1)
40. L. Macánek – 38. M. Chropovský, rozh. Knap, Hušek.

Letničie od víťazstva 9:1 v Podbranči nie a nie vyhrať. Hoci mali domáci viac z hry, vedenia sa ujali hostia Mirom Chropovským. Už o dve minúty vyrovnal Luky Macánek na 1:1, no keďže už brankári, domáci Majda a hosťujúci Majdlen žiadnu loptu za svoj chrbát nepustili, body sa delili. Hosťom to stačilo na poskočenie do čela tabuľky.

Jablonka – Košariská 4:3 (1:3)
32. E. Pekník, 53. L. Večeřa, 65., 78. L. Matušík – 6., 39. P. Osuský, 37. S. Repta, r. Podmajerský.

Domáci po zbabranom prvom polčase dokonale otočili zápas. Hostia viedli gólom Osuského a po vyrovnaní Pekníkom v priebehu dvoch minút uzavreli polčas na 1:3. Po prestávke už strieľali len domáci, Večeřa a dvakrát Matušík zaistili domácim tri body – 4:3.

Osuské – Prietrž 3:3 (2:1)
6., 9. S. Oláh, 90. Ľ. Pavelka – 19. O. Ilčík, 60. A. Kocourek, 86. R. Sedláček, ČK 2:1 (Králik, P. Černek – Jastráb), r. Osuský.

Dva góly Samka Oláha v úvodnej desaťminútovke v susedskom derby akoby domácich uspokojili. Hostia postupne otočili na 2:3 a potom sa aj trikrát červenalo, z toho dvakrát pred očami domácich hráčov. Deľbu bodov zaistil v poslednej minúte Pavelka.

Vrbovce – Podbranč 2:0 (1:0)
32. E. Klimek, 83. P. Filka, r. Sloboda.

Domáci boli vysokým favoritom, čo aj potvrdili, no ich priaznivci očakávali oveľa väčší gólový prídel pre súpera.

Trnovec – Chropov 1:3 (0:0)
47. R. Uher – 51. K. Krutý, 64. O. Černek, 86. M. Bartal, r. Tubl.

Trnovec doteraz nestratil ešte ani bod, no ako sa hovorí, „aj na psa príde mráz.“ Po bezgólovom prvom polčase sa už v 47.min. ujali vedenia gólom Uhra, no už o štyri minúty vyrovnal Krutý a dielo skazy pre domácich dokonali Černek s Bartalom.

Futbal v Dojči oslavoval 90. výročie vzniku

V sobotu 1. septembra sa v Dojči konali oslavy 90. výročia založenia futbalového klubu Telovýchovná jednota Družstevník Dojč.

Oslavy začali dopoludnia svätou omšou za všetkých zosnulých futbalistov a športovcov, poobede pokračovali oslavy tromi futbalovými zápasmi, z ktorých dva boli majstrovské (žiaci a dospelí Dojča) a jeden priateľský, keď sa proti sebe postavili „starí páni“ TJ Dojč a SH Senica.

V slávnostnom programe boli ocenení bývalí i niektorí súčasní funkcionári, tréneri a futbalisti za služby odvedené v prospech futbalu v Dojči. Súčasťou osláv bola bohatá tombola i ľudová zábava.

Výsledky

Žiaci: Dojč – Š. Humence 9:0 (3:0)
David Evják 3, Jakub Tobiáš 2, Dárius Fiala, Ondrej Hološka, Peter Vymislický, Sebo Zich.

Dospelí: Dojč – Chvojnica 7:3 (6:1)
2., 13., 34. (11) R. Búzek, 8., 38. Z. Čech, 27. M. Mach, 53. P. Kuček (11) – 37. P. Kišoň, 60. P. Vančík, 86. M. Pleša, rozh. Hurbánek, Polakovič.

Dojč: Patrik Kuček – P. Rehák, M. Krátky, J. Ganzlmár, M. Línek (84. Pavol Kuček), Z. Čech (65. M. Khúla), R. Klena (55. P. Portel), S. Bukovský, R. Búzek (75. M. Portel), M. Mach (46. M. Šimek), R. Morávek, tréner Peter Adamkovič.

Najväčším ťahákom osláv bol majstrovský zápas A – mužstva s Chvojnicou, druhým mužstvom tabuľky, z ktorého brány si domáci urobili doslova strelnicu. Už v 2. min. najlepší kanonier súťaže uplynulej sezóny Robo Búzek otvoril skóre, pričom ešte v prvom polčase uzavrel svoj hetrik, keď v 34.min. sa presadil aj z bieleho bodu. Čistý hetrik mu prekazili Zdeno Čech a Mišo Mach, do kabín sa išlo za stavu 6:1. Po prestávke sa už v 53. min. zapísal medzi strelcov aj domáci brankár Paťo Kuček, keď premenil druhú nariadenú penaltu v zápase a domáci viedli už 7:1. Potom už akoby oslavovali a dovolili súperovi dvomi gólmi prikrášliť zdrvujúcu prehru.

Old boys: TJ Dojč – SH Senica 0:9 (0:2)
Peter Hutta a Peter Petráš 3, Viktor Buzay 2, Peter Špaček.

Futbalová kvalita sa naplno prejavila, zápas veľmi chutil najmä Petrovi Huttovi, ktorého korene sú zapustené práve v Dojči.