Futbalové Majstrovstiev oblasti pokračovali počas víkendu 6. kolom.

Stráže po predchádzajúcom víťazstve v mestskom derby sa vyšvihli do čela tabuľky a to si chceli udržať aj po zápase s Oreským. Pohnevali sa však s koncovkou, tesne prehrali a klesli až na 5. miesto. V Lakšároch „úradoval“ Tomáš Velický, zásluhou jeho hetriku zdolali domáci Radošovce. Hlbokému sa v Rohove bod málil, v Jure rozhodol v nadstavenom čase striedajúci Strapko a Kopčany sa zásluhou vysokého víťazstva vyšvihli do čela tabuľky. Súboj o čelné priečky bude tentoraz, na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, zrejme veľmi zaujímavý.

Zo zápasu Rohov – Hlboké 1:1

Lakš. N. Ves – Radošovce 3:0 (2:0)
15., 28., 81. T. Velický, rozh. Smaženka, Škrinár.

Domáci boli aktívnejší a po štvrťhodine sa ujali vedenia gólom Tomáša Velického po rýchlom brejku – 1:0. V 28.min. dostali domáci od rozhodcu výhodu a opäť Velický prekonal Bulku na 2:0. Po prestávke hostia pridali, možno boli aj o niečo viac iniciatívnejší. Prudkú strelu Slobodu Močko vyrazil a v 81. min. definitívne rozhodol Velický, keď uzavrel svoj hetrik na 3:0.

Spartak Stráže – Oreské 1:2 (0:1)
54. I. Letko – 2. L. Pavlačka, 50. O. Královič, rozh. Ma. Šefčík – Mesíček, Kendi.

Zápas skvelej úrovne dopadol lepšie pre hostí, ktorí išli už v 2. min. do vedenia po strele Lukáša Pavlačku – 0:1. Vyrovnať mohol Chropovský, no jeho nájazd sa gólom neskončil, rovnako v sieti neskončila ani bomba Konečného či trestný kop Poláka, ktorý brankár Oreského chytil s veľkou dávkou šťastia a Noro Hubek z päťky prekopol prázdnu bránu. Hneď po prestávke zaspal B. Daniel a Ondrej Královič zvýšil na 0:2. Iskierku nádeje pre domácich vykresal Igor Letko, keď znížili na 1:2. Domáci si vytvorili veľký tlak, no vyrovnať sa im nepodarilo, hoci šancí na to mali veľa. Polák dvakrát trafil len do brankára a Konečný z voleja trestuhodne prekopol bránu. Pri vabangu domácich mohlo Oreske trestať, no skvelý Hladký domácich podržal.

Rohov – Hlboké 1:1 (0:1), 85. M. Kadlíček – 21. R. Mráz, rozh. Vlk, Lapoš.

Prvú šancu mal domáci I. Ravas, no do vedenia išli v 21. min. hostia, keď zlý odkop Cibulu zachytil Rasťo Mráz a prekonal Greguša – 0:1. Domácimi to otriaslo, hostia však ďalšie šance na zvýšenie nevyužili. Naopak, tesne pred prestávkou mohol vyrovnať Praskač, no ani on Hrušeckého neprekonal. Hostia po prestávke kontrolovali hru, šance mali Klein i Slovík, gól Kleina neplatil pre ofsajd a tak domáci trestali. Najskôr v záverečnom vabangu neuspel Ravas, no v 85. min. dal vyrovnávajúci gól Maťo Kadlíček – 1:1. Domáci boli s bodom spokojní, hostia nie.

Jablonica – Dubovce 1:3 (1:2)
17. L. Mihalcsak – 12. (11), 22. M. Huťťa,  90. F. Vanek, r. Knap, Škrinár.

Hostia išli v prvom polčase rýchlo do vedenia. V 12. min. po faule na Kudláča dostali výhodu pokutového kopu, ktorý premenil Milan Huťťa – 0:1. Domáci o štyri minúty vyrovnali Lukášom Mihalcsakom, no o ďalších päť minút na polčasových 1:2 upravil opäť M. Huťťa. V druhom polčase sa hral rozháraný futbal bez väčších šancí na jednej či druhej strane. Gólovú poistku a tri body pre hostí zabezpečil v 88. min. presnou hlavičkou Fredy Vanek.

Rybky – Slovan Šaštín 4:2 (1:0)
37., 58. J. Kuchta, 48. P. Januška, 76. F. Ravas – 62. R. Slovák, 88. K. Barkóci, r. Matúš, Tokoš.

V prvom polčase mali domáci jasnú prevahu, ktorú korunoval po rohu krásnou hlavičkou Jakub Kuchta – 1:0. Po nástupe z kabín v 48. min. domáci poistili vedenie Januškom – 2:0. Domáci pokračovali v ofenzívnej hre a v 58. min. Kuchta svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0. Chybe v rozohrávke domácej obrany potrestali hostia v 62. min., kedy znížil Robo Slovák na 3:1. Ukľudňujúci gól domcich dal v 76. min. po Januškovej prihrávke Fredy Ravas – 4:1. Hosťom sa podarilo v 88. min. znížiť na konečných 4:2, keď sólo Slováka ešte gólom neskončilo, no loptu do siete už prekonaného Rýzka doklepol Kevin Barkóci. Zaslúžené víťazstvo domácich.

Cerová – Pop. Močidľany 5:2 (2:1)
7., 67. P. Pitorák, 31. M. Pípa, 68., 81. M. Holič – 42. M. Entlich, 88. M. Foriška, r. Mesíček, Hušek.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí viedli hneď od začiatku po góle Paťa Pitoráka a po polhodine hry pridal druhý gól Martin Pípa – 2:0. Domáci držali loptu na kopačkách, hosťom sa podarilo znížiť tesne pred prestávkou z ojedinelej šance po rohu Entlichom – 2:1. V druhom polčase boli takisto lepším mužstvom domáci, pridali ďalšie tri góly. Hoci sa hostia snažili, na kvalitu domácich nestačili a z víťazstva sa netešili už sedem kôl.

Kopčany – Bor. Mikuláš 4:0 (1:0)
34. J. Hrušecký, 48. M. Baláž, 66. M. Negrean, 85. R. Mišík, r. Šefčík, Hurbánek.

Domáci mali celý zápas pod kontrolou a zaslúžene zvíťazili. Keď sa strelecky presadili najmä po prestávke, kedy strelili tri góly, čo ich vynieslo do čela tabuľky.

Bor. Sv. Jur – Sobotište 1:0 (0:0)
90. D. Strapko, r. Otočka, Thao.

Obojstranne bojovný zápas, kde domáci dobýjali stranu súpera, no nedarilo sa im skórovať, pretože výborný hosťujúci brankár Petráš vychytal niekoľko vyložených šancí. V 73. min. prišiel na ihrisko David Strapko a bol to on, kto v 90. min. krásnou strelou zabezpečil domácim víťazstvo.

Baník Čáry – Hradište 0:0, r. Dzindzík.

Už v 6. min. nevyužil veľkú šancu domáci Lorenc, ktorý zblízka napálil loptu len do brankára a v 27. min. ten istý hráč trafil len žrď opustenej brány, Hostia hrozili protiútokmi, no šance si nevytvárali. V 35. min. po centri Gábriša Flajžík prestreli a o chvíľu Fabian Kuník trafil len brankára. Po prestávke pokračoval festival zahodených šancí domáceho mužstva, nepresadili sa najmä D. Kollár, Gabriš a v 70. min. faulovaný Fabian Kuník nepremenil penaltu, keď netrafil ani bránku. Hosťujúci Maťo Sadloň mohol Čáranov vytrestať, keď sa ocitol sám pred Ozábalom, ten našťastie domácich podržal. Domáci pohoreli na nepremieňanie šancí.

Smolinské – Koválov 3:2 (2:0)
5., 20. A. Beňa, 49. S. Maderič – 79. V. Labaš (11), 90. M. Veselý, r. Hurbánek, Thao.

V prvom polčase sa hral medzišestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. Domáci svoje dve využili, keď sa po prihrávkach Mareka Kaču Masára dokázal presadiť Adam Pálffy Beňa a tak sa do kabín išlo za stavu 2:0. V druhom polčase domáci kapitán Stano Maderič zvýšil už na 3:0 a vyzeralo to, že skóre bude narastať na domácej strane. Lenže v záverečných minútach hostia dostali možnosť pokutového kopu, z ktorého Labaš znížil na 3:1 a v poslednej minúte Miro Veselý z trestného kopu krásnou strelou „vymietol“ šibenicu Kaveckého brány – 3:2. Na vyrovnanie im už však čas nezvýšil.

Smrdáky – Rovensko 1:3 (0:1)
64. R. Škojec – 14. B. Baláž, 70., 74. E. Guoth, rozh. Kendi, Tubl.

Rovensko si chcelo v Smrdákoch napraviť chuť po nešťastnej prehre s Unínom, čo sa mu aj podarilo. Po štvrťhodine hry sa ujali vedenia gólom Braňa Baláža a takto skončil aj polčas. Po prestávke skúsený Rasťo Škojec v 64. min. po štandartke vyrovnal, no potom v priebehu štyroch minút sa dvakrát trafil Erik Guoth a hostia si tak odviezli tri body za výhru 1:3.

Š. Humence – Vrádište 3:2 (2:2)
30. D. Burian, 34., 75. A. Foriška – 26. D. Tököly, 45. P. Smaženka, r. Tubl.

Obranu domácich prekvapil v 26. min. Tököly a hostia viedli. Už o 8 minút to ale neplatilo po góloch Buriana a Forišku. Hostia gólom do šatne vyrovnali Smaženkom, no tri body zaistil domácim v 75. min. svojim druhým gólom Aleš Foriška – 3:2.

Sekule – Petr. Ves 0:2 (0:0)
59. M. Ovečka, 62. P. Šebesta, r. Kendi.

Po bezgólovom prvom polčase rozhodli hostia po prestávke o svojom víťazstve v priebehu troch minút. Najskôr prekonal domáceho brankára Vlka Milan Ovečka a v 62. min. zvýšil na konečných 0:2 Peťo Šebesta.

Unín – Štefanov 0:0
r. Lapoš, Vlk, Línet.

V zápase kola sa diváci gólu nedočkali. Susedské derby sledovala vynikajúca návšteva 300 divákov, no gólu sa nedočkali. Napriek tomu si mužstvá svoje vedúce postavenie udržali.

FK Kúty – Kunov 1:3 (1:2)
34. A. Šimek – 3. vlastný (Z. Pavlík), 34. J. Belohlávek, 79. J. Burian, r. Polakovič, Bednár.

Nešťastnejší začiatok si domáci ani nevedeli predstaviť. V 3. min. si dal Pavlík vlastný gól a v 12. min.  nepremenil Lukáš Ralbovský pokutový kop. Navyše po polhodine hry zvýšil Juraj Belohlávek vedenie hostí na 0:2. Hoci ešte v tej istej minúte Tono Šimek znížil na 1:2, zo strany domácich to bolo všetko. Poistku v podobe tretieho gólu Kunova dal desať minút pred koncom Joky Burian – 1:3.

14 TJ Družstevník Vrádište 6 1 0 5 5:19 3 1 -3 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky 3.11., Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 6. kolo

Prietrž – Vrbovce 2:0 (0:0)
66. R. Sedláček, 75. J. Mindek, rozh. Lapoš, Vlk.

Vrbovce akoby strácali dych, ich hra už nepôsobí tak lahodne ako na začiatku súťaže. O víťazstve domácich rozhodli striedajúci hráči, ktorí skórovali vždy chvíľu po tom, ako prišli na ihrisko.

Jablonka – Letničie 2:6 (1:3)
27., 79. L. Večeřa – 4., 68. Ľ. Lánik, 6. M. Hrubša, 38. D. Riška, 77. J. Polák, 89. M. Černý, r. Kahúň.

Veterán Ľuboš Lánik otvoril skóre zápasu už po štyroch minútach hry a o dve minúty pridal Maťo Hrubša druhý gól hostí. Hoci sa domáci snažili, hostia boli futbalovejší, neustále si udržiavali dostatočný náskok a zaslúžene vysoko vyhrali.

Bukovec – Dojč 4:2 (2:1)
7., 26. D. Gavlas, 65. M. Majdlen, 75. B. Tobiaš – 25., 88. (11) R. Búzek, r. Podmajerský.

Na vedúci gól Dušana Gavlasa odpovedal v 25. min. kanonier hostí Robo Búzek, no už o minútu domáci opäť viedli po druhom góle Gavlasa. Po prestávke domáci ušli až na 4:1, výsledok už len prikrášlil dve minúty pred koncom z penalty Búzek.

Podbranč – Trnovec 0:4 (0:0)
49., 64. S. Košút, 58. M. Čech, 69. J. Zubalík, r. Knap, Matúš.

Po bezgólovom polčase začal už v 49. min. kanonádu hostí Samo Košút a útočníci Trnovca pridali do konca zápasu ešte ďalšie tri góly.

Košariská – Chropov 2:6 (2:2)
(9. M. Hegeduš, 28. T. Hološka – 22., 45., 54. M. Kuchárek, 76. O. Černek, 85., 87. K. Krutý, r. Švancara.

Domáci stačili so silami iba v prvom polčase, keď dokonca dvakrát vyhrávali. Po prestávke však už hralo iba jedno mužstvo. Hráči Chropova prekonali domáceho brankára štyrikrát a zaslúžene sa tešili z výhry 2:6. Vynikol autor hetriku Marek Kuchárek.

Chvojnica – Osuské 3:2 (1:1)
35. M. Hyža (11), 57. P. Lacuška, 77. I. Oravec – 33. Š. Rechtorík, 63. J. Olšovský, r. Sloboda.

Po polhodine hry sa hostia ujali vedenia Rechtoríkom, no už o dve minúty bolo vyrovnané, keď z prísnej penalty vyrovnal bývalý ligista Skalice Mišo Hyža – 1:1. Po prestávke išli do vedenia domáci Lacuškom, no aj tentoraz prišlo rýchle vyrovnanie zásluhou Jara Olšovského – 2:2. Tri body nakoniec ostali doma, rozhodol o tom v 77. min. Oravec.

Karting: Stupavčan Jakub Gašparovič vyhral prestížne preteky vo Francúzsku

Slovenský reprezentant, 13-ročný Jakub Gašparovič zo Stupavy, sa stal vo francúzskom Val…