Futbalové Majstrovstiev oblasti pokračovali počas víkendu 7. kolom. Vonku vyhrali Stráže u nováčika v Sobotišti, Rybky v susedskom derby v Oreskom a prvé Kopčany na ihrisku posledných Pop. Močidlian.

Dobrý zápas videli v Hlbokom aj so smolou Lákšárov, Búrania s Juranmi rozhodli v samom závere a aj Dubovce si rozhodujúce góly nechali na záver zápasu.

Pop. Močidľany – Kopčany 2:5 (0:3), 75., 85. L. Vacenovský – 7. J. Blažek, 21. R. Neúročný, 40., 70. D. Hýroš, 87. O. Zabadal, rozh. Lapoš, Škrinár.

Súboj posledného s prvým skončil podľa papierových predpokladov. Hostia postupne získali štvorgólový náskok, keď v prvom polčase sa presadili Blažek a Neúročný a po prestávke dvakrát Hýroš. Až potom prišli k slovu domáci, dvomi gólmi Vacenovského znížili na 2:4, no už o dve minúty Ondrej Zabadal piatym gólom nepripustil žiadnu možnú zápletku – 2:5.

Slovan Šaštín – Rohov 3:0 (2:0), 33. D. Schlosser (11), 45., 78. R. Slovák, rozh. Hušek, Polakovič, Línet.

Slovan ak sa chce dostať z nebezpečného pásma tabuľky, musí vyhrávať. A to najmä na domácom ihrisku. S Rohovom sa mu to podarilo, po vedúcom góle Schlossera z pokutového kopu sa dvakrát presadil aj Robo Slovák a Šaštín si tak pripísal dôležité tri body.

Hlboké – Lakš. N. Ves 1:0 (0:0), 64. T. Slovík, rozh. Tokoš, Vlk.

Netradične v nedeľu sa hralo v Hlbokom, keď k nim prišli v dobrej forme hrajúce Lakšáre. Potvrdili svoju povesť a veru aj siahali po bodoch. Stano Ihla Velický trafil žrď Hrušeckého bránky a zahodili aj ďalšiu veľkú šancu, keď T. Velický prestrelili z päťky bránu. Domáci ich za to potrestali v 64. min. gólom Tomáša Slovíka a svoje jednogólové vedenie udržali až do samého záveru.

Oreské – Rybky 0:1 (0:0), 90. D. Surový, rozh. Otočka, Hurbánek.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách, kedy najskôr dve šance zahodili domáci, a potom prevzali iniciatívu hostia, z čoho premenila nastrelená žrď a ďalšie dve zahodené šance. V druhom polčase sa hral futbal hore – dole, opäť s dvomi šancami na strane domácich aj hostí, pričom svoje mužstvá podržali brankári. Nakoniec v 90. min. o svojom víťazstve rozhodli šťastnejší hostia gólom Dominika Surového – 0:1. Zápasu by viac svedčala remíza.

Sobotište – Spartak Stráže 2:3 (2:2), 23. T. Čederle (11), 44. R. Kubina – 4., 18. T. Polák, 86. J. Herda, rozh. Rusinko, Hušek.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách, kde zvíťazili šťastnejší hostia. Po góloch Tomáša Capáka Poláka viedli už 0:2, no domáci ešte do polčasu stav zrovnali, keď Čederle premenil penaltu a tesne pred prestávkou vyrovnal Kubina na 2:2. Aj po prestávke sa obidve mužstvá snažili streliť víťazný gól, podarilo sa to hosťou v 86.min. zásluhou Jakuba Herdu – 2:3.

Bor. Mikuláš – Bor. Sv. Jur 2:1 (1:0), 36. Olutosin Olumide Abogan, 88. L. Petrík – 50. P. Hrúz, rozh. Smaženka, Matúš, Línet.

Pred krásnou návštevou sa hral od začiatku bojovný zápas, okrem bojovnosti mu však chýbala presnosť, pretože obidve mužstvá vytvorili na ihrisku príliš veľa chýb. Nakoniec sa radovali domáci, ktorí o víťazstve rozhodli v 88. min., keď centrovanú loptu poslal hlavou Lukáš Petrík do protipohybu brankára presne do vinkla – 2:1.

Dubovce – Cerová 4:2 (1:1), 27. J. Martinusík, 77. 83. F. Vanek, 84. M. Huťťa – 36. K. Mikulčík, 54. M. Ochránek, ČK 0:1 (35. J. Herceg), rozh. Kendi, Tubl.

Domáci išli do vedenia v 25. min., kedy sa presadil Jaro Martinusík. V 35. min. bol vylúčený hosťujúci Herceg, no domácim to skôr uškodilo. Hostia po minúte hry v oslabení vyrovnali Mikulčíkom. V druhom polčase sa domáci snažili o tlak, ale hostia z brejku Ochránkom išli do vedenia. Domáci dobýjali bránu hostí, no bez väčšej príležitosti. Až v 77. min. vyrovnal Fredy Vanek a o ďalšie štyri sa krásnou strelou prezentoval opäť F. Vanek – 3:2. Skóre uzavrel v 84. min. po krásnej Martinusíkovej nahrávke Milan Huťťa – 4:2.

Radošovce – Jablonica 2:1 (2:0), 21. J. Mikula, 35. R. Drgon (11) – 53. vlastný (Ťulák), rozh. Vlk, Tokoš.

Jasná prevaha domácich, ktorí ešte zahodili veľmi veľa vyložených šancí. Vedenia sa ujali gólom Joža Mikulu a v 35. min. pridal Rado Drgon z penalty aj druhý gól – 2:0. Aj po prestávke rozvlnil sieť hráč Radošoviec, v 53. min. však Stano Ťulák za vlastným brankárom Noščákom a stanovil konečný stav stretnutia na 2:1.

MO II. trieda 7. kolo
V 7. kole zaujal súboj o Čierneho Petra vo Vrádišti, po víťazstve Sekúl 2:1 ostal domácim.

Prvé prehry si pripísali Unín i Čáry, bez prehry tak ostal už len vedúci Štefanov. Ďaleko od víťazstva neboli v Rovensku Kúty, domáci vyrovnali v poslednej minúte z penalty.

Kunov – Baník Čáry 2:0 (1:0), 25. J. Procháska, 50. J. Burian, r. Knap, Lapoš.

V prvom polčase sa hral obojstranne zaujímavý futbal. Dve hlavičky Vaneka mali gólové parametre, prvá skončila na brvne, druhá tesne minula ľavú žrď Ozábalovej brány. Najväčšiu šancu mali hostia v 22. min., kedy sa sám pred Fábikom ocitol F. Kuník, no namiesto strely volil prihrávku na Puškáča, ten však bol v ofsajde a gól neplatil. O chvíľu po štandartke zabudla obrana hostí na Jožka Prochásku a ten nedal Ozábalovi šancu – 1:0. Tri pokusy hostí z väčších vzdialeností Fábika nemohli ohroziť. Po prestávke úroveň hry poklesla. Viac z hry mali hostia, k zakončeniu sa však dostali iba Kuník a z trestného kopu Kollár. Po jednom z rohov sa po odkope dostal do brejku Jozef Burian a svoje sólo zakončil poistným gólom na 2:0.

Hradište – Š. Humence 0:3 (0:0), 48. D. Burian, 65. A. Foriška, 85. R. Horváth, r. Polakovič, Thao.

Hostia si z Hradišťa odvážajú tri body zásluhou zlepšenej hry po prestávke. Už v 48.min. ich dostal do vedenia Dominik Burian, na 0:2 zvýšil v poslednej dobe v dobrej forme hrajúci Aleš Foriška a päť minút pred koncom uzavrel na 0:3 Radek Horváth.

Vrádište – Sekule 1:2 (0:1), 56. P. Smaženka – 28., 50. M. Chvátal, rozh. Hurbánek, Thao.

Súboj posledných mužstiev zvládli lepšie Sekule. Po polhodine hry sa ujali vedenia Maťom Chvátalom a ten istý hráč pridal v 50. min. aj druhý gól hostí – 0:2. Snaha domácich vyústila iba v jediný gól, dal ho v 56.min. Peter Smaženka1:2. Nováčik z Vrádišťa tak ostal posledný.

Štefanov – Smrdáky 5:1 (2:0), 7., 47. M. Valla, 23. M. Macek, 58. S. Daniel, 64. L. Hrubša – 81. L. Blanárik, r. Srnec, M. Dutka.

Líder tabuľky si schuti zastrieľal, postupne góly v sieti ich súpera pribúdali až na hrozivých 5:0. Až chvíľu pred koncom sa dočkali aj hostia, keď ich čestný úspech dal Lukáš Blanárik.

Rovensko – FK Kúty 3:3 (0:2), 49., 90. S. Starych (oba 11), 73. E. Guoth –  28., 37. A. Polák, 50. A. Šimek, rozh. Blažek, Thao.

Zaujímavé stretnutie. Hostia po góloch Adama Poláka vyhrali polčas 0:2. Nezaskočilo ich ani zníženie na 1:2, keď Silvo Starych premenil penaltu. Už o minútu opäť vyhrávali po góle Tona Šimka o dva góly – 1:3. Domáci však bojovali. Štvrťhodinu pred koncom znížil Erik Guoth na 2:3 a v poslednej minúte premenil Starych aj druhú penaltu a tak sa body delil – 3:3.

Koválov – Unín 1:0 (0:0), 50. M. Veselý, ČK 0:1 (72. P. Šiška), rozh. Ma. Šefčík, Polakovič.

Domáci sa ujali vedenia chvíľu po pretávke Mirom Veselým a tento gól im stačil na zisk troch bodov. Hostia dohrávali od 72.min. bez vylúčeného Petra Šišku, čím uľahčil domácim cestu k trom bodom.

Petr. Ves – Smolinské 3:0 (1:0), 3. M. Matula, 60. M. Šúrek, 69. M. Ovečka, ČK 1:0 (90. L. Šedivý), rozh. Lapoš, Knap.

Po rýchlom vedúcom góle domáceho Matulu videli diváci zaujímavý zápas. Ďalšie góly prišli až po prestávke. Najskôr po hodine hry Miro šúúrek zvýšil vedenie domácich na 2:0 a v 69.min. domáci kanonier Milan Ovečka zvýšil už a 3:0. Domácim nemohlo uškodiť už ani vylúčenie Šedivého v samom závere.

14 TJ Družstevník Vrádište 7 1 0 6 6:21 3 1 -6 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky 3.11., Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 7. kolo

Až dva zápasy sa nedohrali v 7. kole III. triedy. V Chropove hostia za stavu 8:0 do druhého polčasu ani nenastúpili a v Osuskom sa skončilo už v 22. minúte po neprístojnostiach divákov. Ani po čakacej lehote už hostia nechceli pokračovať.

Vrbovce akoby strácali dych, tentoraz vysoko podľahli doma susednej Chvojnici. Dojč stratil pohodlný náskok, no najtesnejšie víťazstvo si udržal. Boli aj dva bezgólové výsledky, v Trnovci i v Letničí.

Dojč – Jablonka 3:2 (3:0), 32., 37. Z. Čech, 40. S. Bukovský – 60., 86. L. Večeřa, rozh. Blažek, Dzindzík.

Po prvom polčase sa zdalo byť rozhodnuté. Domáci vyhrávali o tri góly, keď prvé dva góly dal Zdeno Čech a tesne pred prestávkou zvýšil Sebo Bukovský už na 3:0. Po hodine hry však Luky Večeřa znížil a svoj druhý gól pridal v 86.min. To však už bolo na prípadný bodový zisk neskoro.

Chropov – Podbranč 8:0 (8:0) nedohrané, 6. (11), 8., 22., 28., 34. K. Krutý, 18. O. Orth, 31., 42. O. Černek, rozh. Matúš, Bednár.

Hostia nastúpili iba s desiatimi hráčmi a už po polhodine prehrávali 6:0. Keď v poslednej štvrťhodine úvodného polčasu dostali ešte ďalšie dva góly, rozhodli sa po prestávke v zápase nepokračovať. Darilo sa Kristiánovi Krutému, dať za polčas päť gólov sa hocikomu a hocikedy nepodarí.

Vrbovce – Chvojnica 0:4 (0:2), 13., 57. (11) M. Hyža, 26. D.enis Šiška, 83. I. Oravec, ČK 1:0 (56. P. Chrenka), rozh. Osuský, Sloboda.

V susedskom derby bol úspešnejší líder tabuľky z Chvojnice. Už v prvej polhodine odskočili do dvojgólového trháku zásluhou Miša Hyžu a Denisa Šišku. V 56. min. po nariadenej penalte uvidel za protesty domáci Chrenka ČK. Penaltu premenil Hyža a definitívne rozhodol – 0:3. V závere štvrtý gól hostí pridal Igor Oravec.

Letničie – Košariská 0:0, rozh. Vlk, Knap.

V sotva priemernom stretnutí domáce mužstvo sklamalo svojich priaznivcov slabou hrou.

Trnovec – Prietrž 0:0, rozh. Škrinár, Bednár.

Osuské – Bukovec 0:1, nedohrané, 3. M. Chropovský, rozh. Dzindzík, Daniš.

Hostia sa ujali už v 3.min. vedenia Chropovským. Keď v 22. min. vznikli v hľadisku nepokoje, rozhodca Dzindzík hru prerušil a po čakacej lehote hostia z obavy o svoje zdravie odmietli pokračovať v hre.