V 8. kole Majstrovstiev oblasti sa hralo niekoľko zaujímavých stretnutí. Už v sobotu nováčik zo Sobotišťa prekvapil druhé Rybky na ich ihrisku, kde vyhral rozdielom triedy 0:3.

S loptou hosťujúci Stano Velický, bráni mu domáci Jakub Černek.

To isté vyparatili aj Dubovce na ihrisku lídra v Kopčanoch. Lakšáre prehrali už druhý zápas po sebe 1:0, hoci mali našliapnuté na trojbodový zisk. V Strážach hrali Búrania a rozhodujúci gól dal Búran – ale Martin v drese domácich. Nešťastný záver odohrala Cerová, ktorá s Radošovcami ešte v 90. min. viedla 2:0, no nakoniec nevyhrala.

Rohov – Lakš. N. Ves 1:0 (0:0), 69. I. Ravas, rozh. Blažek, Hurbánek.

Lakšáre prehrali druhý zápas po sebe, keď boli futbalovejším mužstvom. Po Hlbokom rovnako pochodili aj v Rohove. Pritom šancí na rozhodnutie zápasu mali habadej. Len v prvom polčase mali štyri, dve Haramia, po jednej Michalica a T. Velický. Aj domáci mali šance, no bolo ich menej, zato tutové. Aj tie však Ravas a Kadlíček zahodili. Druhý polčas bol presnou kópiou toho prvého, hostia sa snažili tvoriť a domáci hrali na brejky. Po jednom rohu hostí sa po odkope dostal do brejku v 69. min. Ivan Ravas, obrana hostí mu nestačila a strelou po zemi prekonal Močka v bráne hostí – 1:0. V záverečnom vabangu neuspeli Haramia, Cingel a neujali sa ani ďalekonosné strely S. Velického. Domáci však z brejkov do otvorenej obrany mali väčšie šance na zvýšenie.

Rybky – Sobotište 0:3 (0:0), 52. R. Tomeček, 74. K. Hála, 84. P. Nazarej, rozh. Knap, Vlk.

V prvom polčase sa hral nezáživný futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. Najskôr pohrozili hostia Hanzlíčkom, no Rýzek bol pozorný. Chvíľu pred prestávkou unikol po pravej strane domáci Kuchta, no jeho prihrávka netrafila ani jedného z troch spoluhráčov pred bránou Petráša. Zápasu pomohol rýchly gól Rada Tomečka hneď po prestávke – 0:1. Domáci pridali, no obrana hostí hrala pozorne. V 74. min. dobre hrajúci Karol Hála zvýšil na 0:2 a v 84. min. svoj zápasový debut v mužstve hostí okorenil Peter Nazarej gólom na 0:3. Bolo to prvé víťazstvo hostí na ihrisku súpera a plne zaslúžené.

Spartak Stráže – Bor. Mikuláš 1:0 (0:0), 77. Martin Búran, rozh. Vlk, Knap.

Od susedského derby zápasu dvoch kvalitných mužstiev sa v Strážach rozhodne čakalo viac. Domaci začali tlakom, no Chropovsky a Polak svoje šance nepremenili a tak sa mohli presadiť hostia, no Cintula svoj samostatný únik úspešne nezakončil aj vďaka skvelýmu zákroku Hladkého. V druhom polčase mohol skóre otvoriť Tomáš Polak, no z dobrej pozície prestrelil bránu. Keď sa zdalo, že zápas smeruje do bezgólového konca, vyšla domácim pekná kombinačná akcia Pagáča s Polákom, ktorý vyšachovali obranu hosti a pred Martinom Búranom bola už len prázdna brána – 1:0. Stráže mohli ešte svoje vedenie poistiť, no striedajúci Daniel po individuálnej akcii trafil len do brankára hostí. Prehra bola pre hostí krutá, Stráže však ukázali väčší „hlad“ po víťazstve. Vynikli domáci Hubek a Pagáč, z hostí Cintula.

Jablonica – Hlboké 0:3 (0:0), 68. E. Jurica, 72. T. Slovík, 80. D. Štora, rozh. Lapoš, Škrinár..

V susedskom derby čakali diváci na prvý gól takmer sedemdesiat minút. Potom sa v priebehu 12 minút trikrát presadili hostia zásluhou Juricu, Slovíka a Štoru a zaslúžene si odviezli z Jablonice tri body. Viac ako gólov padlo v zápase žltých kariet (4:4).

Cerová – Radošovce 2:2 (1:0), 19. M. Holič, 70. K. Mikulčík – 90. R. Drgon, 90. M. Žúrek, ČK 0:1 (68. M. Španka), r. Ma. Šefčík, Thao.

Zo začiatku vyrovnané stretnutie, hral sa šestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách, domácim sa však po tečovanej hlavičke predsa len podarilo dostať do vedenia Holičom – 1:0. V druhom polčase boli domáci lepším mužstvom, mali viac šancí. Po vylúčení hosťujúceho Španku zvýšil Mikulčík vedenie domácich na 2:0. Ďaľšie príležitosti domáci nepremenili, no aj tak sa zdalo, že bezpečne kráčajú k trom bodom. V 90.min. však dali hostia dva (!!!) góly Drgonom a Žúrkom a tak sa body delili.

Kopčany – Dubovce  0:3 (0:3), 5. R. Balážik, 12., 35. J. Martinusík, ČK 1:1 (19. M. Baláž – 75. D. Helt), r. Knap, Vlk.

Domáci zaspali úvod zápasu, v 30. min. už prehrávali 0:3, keď po vedúcom góle Ríša Balážika sa ešte dvakrát presadil Jaro Martinusík. Navyše po druhom góle hostí videl zbytočnú ČK Mišo baláž, čím uľahčil súperovi cestu k trom bodom. V druhom polčase hostia úspešne bránili, domáci aj v desiatich mali niekoľko sľubných príležitostí, no nepodarilo sa im ich premeniť. Záverečnú štvrťhodinu hrali aj hostia bez vylúčeného Helta, skóre sa už nezmenilo.

Bor. Sv. Jur – Pop. Močidľany 5:0 (1:0), 10. D. Strapko, 48. vlastný (M. Krušina), 69., 70. G. Palkovič, 86. P. Hrúz, r. Kendi, Hušek.

Domáci boli pánmi situácie od prvej minúty, hostia sa počas celého zápasu v podstate len bránili. Výsledok mohol byť ešte vyšší, avšak hosťujúci brankár Mikuláš Krušina zlikvidoval niekoľko samostatných nájazdov. Zaslúžené víťazstvo domácich.

Slovan Šaštín – Oreské  1:3 (1:0), 43. N. Šedivý – 70. O. Kralovič, 74., 90. L. Pavlačka, r. Matúš, Mesíček.

Diváci v Šaštíne videli kvalitné stretnutie z oboch strán, hral sa rýchly útočný futbal. Prvú šancu mali hostia v 10. min., no Vaculu vychytal Vach. V 17. min. trestný kop Slováka z 20 m bravúrne vyrazil brankár hostí Štefka. Domáci sa dočkali v 43. min., keď po centri z pravej strany dorazil zblízka loptu do siete Šedivý. V 48. min. po zmene strán mali domáci smolu, keď Barkóci bombou nastrelil brvno. Hostia vyrovnali v 70. min., gól dal hlavou zblízka Kralovič. Hneď z protiútokov mohol Šaštín ísť opäť do vedenia, no tutovku trestuhodne zahodil Schlosser. Druhý gól hostí dal z trestného kopu Pavlačka. Domáci bojovali, snažili sa vyrovnať, na konci hrali vabang, no smolne dostali tretí gól do prázdnej brány. Hostia boli o poznanie futbalovejší, stretnutiu by však viac svedčala remíza.

Neskutočný obrat Koválova v Smrdákoch

Po polhodine prehrával Koválov u susedov v Smrdákoch 4:0, no dokázal ešte vyrovnať.

Bolo to kolo hostí, ktorí vyhrali až štyri stretnutia, víťazstva domácich však stáli za to, o päť vyhrali Smolinské i Š. Humence.

Smolinské – Vrádište 8:3 (4:1), 8., 16. D. Kašák, 40. R. Maderič, 41., 68. Marek Masár, 54. (11), 62. A. Beňa, 79. P. Goga – 6., 56. T. Halaga, 83. P. Rybár, rozh. Matúš.

Hoci sa Vrádište ujalo na Smolinskom vedenia už v 6. min. Halagom, vidina zisku čo i len jedného bodu sa rozplynula po dvoch minutách, keď Dano Kašák vyrovnal a po štvrťhodine pridal aj svoj druhý gól – 2:1. Do prestávky ešte Radek Maderič a Marek Masár zvýšili až na 4:1. Po prestávke sa k strelcom pridal aj najlepší strelec súťaže Adam Beňa a hostia nakoniec môžu byť radi, že nevyfasovali desiatku. Výsledok je pre nich viac ako prijateľný.

Smrdáky – Koválov 4:4 (4:1), 3. R. Škojec, 8. L. Blanárik, 11. V. Bôžik, 33. T. Danihel – 37. L. Nemečkay, 46. T. Pavlík, 56. M. Tokoš, 64. V. Labaš, rozh. Lapoš, Škrinár.

Koválov prišiel do susedných Smrdák iba s desiatimi hráčmi a než sa po ihrisku porozhliadli, bolo po polhodine už 4:0. Keď o chvíľu príchod Stana Bilovského skompletizoval zostavu hostí, začali sa diať veci. Ešte do prestávky Nemečkay znížil a po prestávke za necelých 20 minút dokázali aj vyrovnať. Domáci si môžu búchať hlavy o múr, že stratili takýto náskok a dva body.

Š. Humence – Sekule 6:1 (4:0), 3., 84. A. Foriška, 5. D. Burian, 15. J. Beňa, 21. T. Vach, 57. V. Kutlák – 65. F. Ondriska, r. Dzindzík.

Doslova uragán spustili domáci futbalisti hneď od začiatku zápasu a za dvadsať minút bolo 4:0. To ich na šťastie pre hostí uspokojilo, ďalšie góly prišli až po prestávke. Čestný úspech Sekúl zaznamenal za stavu 5:0 Ondriska.

Hradište – Kunov 1:3 (1:1), 22. R. Zríni – 23. J. Belohlávek, 63. R. Vanek, 86. M. Šefčík, rozh. Daniš, Hurbánek.

Vo vyrovnanom zápase sa domáci po nedorozumení v obrane hostí ujali vedenia Rišom Zrínim – 1:0. Kunov však hneď po rozohraní vyrovnal, keď peknú kombináciu zakončil Juraj Belohlávek – 1:1. Tak skončil aj prvý polčas. Po prestávke ako prvý udreli hostia, v 63. min. aj s pomocou tyčky trafil Roman Vanek – 1:2. Hostia hrali zo zabezpečenej obrany a čakali na protiútoky. Po jednom z nich bol roh a odvrátenú loptu napálil z voleja Miro Ševčík do siete – 1:3. Domáci hrali zakríknuto a šance hostí na zvýšenie nevyužili Macek a Bolehlávek. Kunov vyhral už štvrtý zápas v rade.

Unín – Petr. Ves 1:2 (0:1), 84. M. Uher – 43. R. Juríček (11), 74. P. Šebesta, rozh. Hurbánek.

Zápas mužstiev z vrchu tabuľky zvládli lepšie hostia, ktorí s v závere prvého polčasu ujali vedenie Radom Juríčkom, ktorý premenil nariadený pokutový kop – 0:1. Po prestávke domáci v snahe vyrovnať si vypracovali niekoľko nádejných príležitostí, no presadil sa hosťujúci Peťo Šebesta, ktorý v 74.min. zvýšil na 0:2. Kontaktný gól Uhera už prišiel neskoro, hostia si víťazstvom udržali svoje vedúce postavenie.

Baník Čáry – Rovensko 2:4 (0:2), 83. M. Puškáč, 88. F. Kuník – 25. S. Starych (11), 37., 70. B. Baláž, 66. E. Guoth, rozh. Polakovič.

Domácim sa zápas vôbec nevydaril. Už po polčase vyhrávali hostia 0:2 a po prestávke išli dokonca na do štvorgólového vedenia. Dva góly v samom závere prehru síce zmiernili, no rozpaky nad nezodpovedným výkonom niektorých domácich hráčov nezahnali.

FK Kúty – Štefanov 0:2 (0:1), 37. M. Rampáček, 65. M. Macek, rozh. Tokoš.

Štefanov bol papierovým favoritom tohto zápasu a to aj naplnil. Jeho vedúci gól dal v 37.min. marcel Rampáček a gólovú poistku pridal v 65.min. Martin Macek – 0:2.

14 TJ Družstevník Vrádište 8 1 0 7 9:29 3 1 -6 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky 3.11., Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 8. kolo

Za Osuské triafali aj otec so synom

V 8. kole sa prvého bodu dočkal Podbranč, nie však prvého víťazstva.

Líder z Chvojnice si bez problémov poradil s Trnovcom a v zaujímavom zápase v Prietrži zdolali domáci Chropov až gólom zo samého záveru. Až trikrát sa body delili, stále sa nedarí Letničiu a Vrbovciam, ktorých mnohí pasovali za favoritov na postup.

Prietrž – Chropov 2:1 (1:1), 37. S. Jarábek, 83. R. Sedláček – 26. K. Krutý, rozh. Kendi, Thao.

V súboji mužstiev sa vedenia ujali hostia, keď sa v 26.min. presadil najlepší strelec súťaže Kristian Krutý 0:1. Domáci o desať minút vyrovnali Stanom Jarábkom a i ch najtesnejšom víťazstve rozhodol v sedem minút pred koncom Rado Sedláček – 2:1.

Letničie – Dojč 2:2 (1:0), 37. M. Černý (11), 57. Ľ. Lánik – 65. Z. Čech, 85. R. Búzek (11), rozh. Polakovič.

V zápase tabuľkových susedov išli do vedenia domáci po prísnej penalte, ktorú premenil Miro Černý. Po prestávke Ľuboš Lánik zvýšil už na 2:0. Domáci akoby sa uspokojili a v 65. min. Zdeno Čech znížil na 2:1. Nakoniec sa body delili, keď bol v 85. min. faulovaný Robo Búzek a sám aj nariadenú penaltu premenil- 2:2.

Chvojnica – Trnovec 5:1 (3:1), 25. vlastný (P. Tokoš), 26., 33. I. Oravec, 60. vlastný (B. Brunovský), 75. P. Lacuška – 12. B. Brunovský, rozh. Daniš.

Hoci sa hostia ujali v 12.min. vedenia Braňom Brunovským, líder tabuľky nenechal nič na náhodu a ešte do prestávky tromi gólmi skóre otočil. Okrem kanoniera Igora Oravca im veľkou mierom prispel aj súper, ktorý si dal dva vlastné góly.

Košariská – Podbranč 1:1 (1:0), 5. L. Nosko – 47. R. Veis, rozh. Osuský.

Už v 5.min. dostal domácich do vedenia Lukáš Nosko a zdalo sa, že domáci v súboji mužstiev, ktoré doteraz nevyhrali, získajú tri body. Aj po prestávke padol rýchly gól a do tej istej brány, ktorým René Veis vyrovnal na konečných 1:1. Body sa tak delili, obidve mužstvá ostali aj naďalej bez víťazstva.

Bukovec – Vrbovce 1:1 (0:0), 57. B. Tobiaš (11) – 47. A. Žák, rozh. Podmajerský.

Hneď po prestávke sa hostia ujali vedenia Šaňom Žákom, deľbu bodov zaistil o desať minút Boris Tobiaš, keď premenil nariadený pokutový kop.

Jablonka – Osuské 2:5 (1:2), 39. I. Sládeček, 51. M. Talába – 2. S. Oláh, 10., 55. Ľ. Oláh, 59. A. Malík, 77. D. Králik, rozh. Švancara.

Hostia sa ujali vedenia už v 2.min. Samkom Oláhom a o chvíľu pridal druhý gól aj jeho otec Ľuboš Oláh. Domáci síce znížili Sládečkom a po prestávke Talábom aj vyrovnali, no Ľuboš Oláh svojim druhým gólom strhol vedenie opäť na stranu Osuského. Kako Malík zvýšil potom na 2:4 a skóre uzavrel Dalibor Králik.