V sobotu (22.9.) sa konal 11. ročník MTB maratónu Němčičky v Českej republike na ktorom štartovali aj členovia skalického tímu – Kompava H-Triathlon Team: Boris Janata, Peter Hertl ml., Peter Hertl st. a Ivan Daniel.

Na trati dlhej 42km s prevýšením cez 1000m čakal na pretekárov kopcovitý terén plný nekonečných stúpaní, divokých zjazdov a úžasných scenérií s prejazdmi medzi vinohradmi. Keďže v noci z piatka na sobotu pršalo, tak si pretekári užili aj dostatok blata a najviac to pocítili v stúpaniah v lesoch. Výhodu v zjazdoch mali zasa technicky zručnejší, nakoľko sa na trati nachádzalo celkom dosť ťažkých kamenistých zjazdov. Najlepšie si počínal Boris Janata, ktorý vyhral svoju kategóriu muži do 30 rokov a v celkovom poradí sa umiestnil na 3. mieste. Pekný výsledok dosiahol Peter Hertl ml., ktorý skončil vo svojej kategórii muži do 50 rokov na 3. mieste.