V posledný augustový deň bola vo výstavnej sále Záhorského osvetového strediska v Senici vernisáž výstavy obrazov Jozefa Chrenu z Moravského Svätého Jána.

 

 

 

Výstavu maliarovi, členovi Združenia výtvarných umelcov západného Slovenska a Zwiazku polskich plastyków pripravil Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici pri príležitosti jeho nedávneho okrúhleho životného jubilea.

Jozefa Chrenu a jeho najnovšiu, prevažne krajinársku tvorbu predstavil kurátor výstavy PhDr. Štefan Zajíček. V kultúrnom programe vystúpil Jaroslav Jankovič, pedagóg ZUŠ v Senici.

Jozef Chrena mal množstvo výstav doma i v zahraničí (Rakúsko, Česko, Francúzsko, USA, Austrália), v Senici vystavoval pred piatimi rokmi. Na súčasnej výstave sa prezentuje 55 výtvarnými dielami zobrazujúcimi predovšetkým prírodu a krajinu. Námety čerpá z rodného kraja, ale aj z rázovitých oblastí Slovenska (Vlkolínec, Banská Štiavnica, Banská Bystrica, ai.). Nechýbajú ani zahraničné motívy z jeho početných ciest, akty či autoportrét.

Výstavu s názvom Jozef Chrena Tvorba 2008 – 2018 si môžete pozrieť v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici do 28. septembra v pracovných dňoch od 8:00 do 15:30.

 

Jaroslava Slezáková, Záhorské osvetové stredisko Senica


.

Lapková patrola