Prekvapenie v Jánoch, prvé prehry Brodského i Hornej Krupej. Pozrite si výsledky a komentáre.

Ilustračné foto: 123rf.com

8.kolo

Iskra Holíč – Zvončín 3:1 (2:0)
Góly: 4. R. Konečný, 9. M. Mihálik, 62. M. Nečas – 70. T. Jankovič.
Pred 150 divákmi rozh. Kukan – Panáček, Rečka.
ŽK 2:5 (Nečas, Vaclavik).
Holíč: Žigo – M. Vaclavik, Konečný, Ružička (70. Kubinec), Nečas, Láclavík, Jurkovič, Rajčák, Mihálik (90. Lasák), Chanečka, Puček (62. Toman), tréner Pavol Junek.

Iskra mala doslova raketový nástup a už po desiatich minútach vyhrávala 2:0, keď sa v 4. min. po rohu Mihálika presadil Roman Konečný a v 9. min. si obaja hráči úlohy vymenili a po akcii Konečného pridal druhý gól Mihálik – 2:0. Po góle sa však domáci akoby upokojili. Konečný mohol zvýšiť, ale hostia aj Zelenským dať kontaktný gól, no ten netrafil bránu Žiga. Začiatok druhého polčasu patril hosťom, no gólovo sa nepresadili. Po štvrťhodine druhého polčasu zahrával Marek Nečas trestný kop a jeho centrovaná loptaskončila prekvapujúco v sieti – 3:0. V 70. min. sa dočkali aj hostia, keď po zaváhaní domácej obrany znížili  Jankovičom na 3:1, čo bol napokon aj konečný výsledok. Holíč potrebuje zbierať body, najmä na domácom ihrisku a tentoraz sa mu to podarilo.

Mokrý Háj Stará Turá 4:2 (0:2)
Góly: 47. M. Valúch, 58. O. Irša, 60. T. Kopálek, 88. R. Ondráš – 7. M. Valenčík (11), 39. K. Popelka.
Pred 100 divákmi rozh. Zorvan – Rajtar, Bucheň.
ŽK 2:5 (Pobuda, Irša). ČK 0:1 (89. J. Jaroš).
Mokrý Háj: Šipoš – M. Valúch, Kaprálik, O. Prokeš, R. Valúch, Pobuda (78. Mucha), Kopálek (85. M. Prokeš), Biskupič, Ondráš, Irša, Tokoš (46. M. Chrenka), tréner Štefan Kolštrom.

Proti poslednému mužstvu tabuľky chceli Mokrohájania naplno bodovať, no po polčase svietilo na tabuli hrozivých 0:2, keď už v 7. min. poslal hostí do vedenia Valenčík, keď premenil nariadenú penaltu a v závere prvého polčase zvýšil Popelka už na 0:2. Domácim výrazne chýbali zranení Šefčík a Brezina, ktorí v jesennej časti už do majstrovských bojov nezasiahnu. Našťastie domácim vyšiel vstup do druhého polčasu. Už v 46. min. znížil Marek Valúch a v 58. min. Oldo Irša vyrovnal na 2:2. Po ďalších dvoch minútach po góle Tomáša Kopálka už boli na tom lepšie domáci a hrať museli hostia. Obrana domácich už fungovala výborne a dve minúty pred koncom Roman Ondráš poistným gólom definitívne rozhodol – 4:2.

Mor. Sv. Ján – Radimov 4:2 (2:1)
Góly: 27. M. Stanek, 41. D. Vavřík, 74. M. Bolf, 90. F. Nemec – 7. P. Božek, 77. S. Hrubša.
Pred 100 divákmi rozh. Sós – Slovák, Borkovič.
ŽK 5:2 (R. Chvátal, Benkovič, Valúšek, M. Bolf, F. Chvátal – Biskupič, Kessl).
Mor. Sv. Ján: Krajčír – Jakub Sirka, Benkovič, Vavřík, Mach, R. Chvátal (47. R. Chvátal), Chvál, Juraj Sirka, Stanek (75. T. Bolf), Palkovič (70. D. Bolf), M. Bolf (80. F. Nemec), tréner Jozef Kovaľ.
Radimov: Biskupič – Bohunický,  Serdahely, Krempa (70. Hlaváč), M. Černek, Bzdúšek, Hrubša, L. Černek, Križánek, Kessl, Božek, tréner Tomáš Miša.

V Záhoráckom derby sa zrodilo prekvapenie kola. Favorizovaný Radimov sa síce ujal vedenia už v 7. min. Paťom Božekom, no do prestávky Jáňania otočili na 2:1 po góloch Mareka Staneka a Davida Vavříka. Vyrovnanie Staneka prišlo z pokutového kopu po faule na Vavříka, ktorý premenil na dvakrát. Domácich podržal brankár Krajčír, ktorý zneškodnil niekoľko sľubných príležitostí hráčov súpera. Keď vyrovnanie viselo na vlásku, domácim vyšiel v 74. min. brejk, po ktorom prihrávku Domina Bolfa zužitkoval Marek Bolf a zvýšil na 3:1. Samo Hrubša o tri minúty dal kontaktný gól na 3:2 a hostia naďalej dobíjali bránu domácich.Domáca obetavosť nakoniec slávila úspech, keď nielenže ďalší gól neinkasovali, ale v 90. min. Fero Nemec istil na konečných 4:2.

ŠpačinceBrodské 4:1 (1:1)
Góly: 27., 61. N. Habala, 54. (11), 79. J. Izakovič – 40. M. Bartal.
Pred 100 divákmi rozh. Gregora – Paher, Kováč.
ŽK 2:3 (T. Daniel, Huszár, Trubiroha).
Brodské: Huszár – Petrovič, Štepník, Hnát, Šefčovič, T. Daniel (77. Jakubec), Malík (46. F. Baláž), Gonda, Bartal, Trubiroha (86. Ivánek), M. Valla (85. M. Baláž), tréner Vladimír Váňa.

Dočkalo sa aj doteraz neporazené Brodské, ktorého séria zápasov bez prehry skončila na čísle sedem. V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas s minimom šancí na obidvoch stranách. Na gól sa čakalo do 27. min., najskôr sa presadil domáci Habala, na tento gól stačili Záhoráci odpovedať po štandardnej situácii kapitán Martin Bartal 1:1. Domáci boli aktívnejší, hostí držal nad vodou najmä brankár Dano Huszár. Po prestávke sa v 54. min. ujali vedenia domáci z pokutového kopu Izakovičom a Brodské sa už na gólovú odpoveď nezmohlo. Obaja domáci strelci sa potom presadili ešte raz prispeli tak k pomerne vysokej výhre svojho mužstva.

Horná Krupá – Gbely 0:1 (0:0)
Góly: 77. M. Žáček.
Pred 100 divákmi rozh. Urblík – Szöllösy, Kováč.
ŽK 1:2 (Ravas, Kučera).
Gbely: P. Ravas – Nemečkay (83. Smolinský), D. Karas, Zemánek, Dvořák, Žáček, Cvečka, Zajíček, V. Mráz, Kučera, D. Nemec, tréner Adam Ambra.

Bol to zápas kola, líder tabuľky proti doteraz nezdolanému mužstvu. Od začiatku bolo jasné, že to bude zápas o jednom góle. Podaril sa ho streliť hosťujúcemu mužstvu, jeho autorom bol v 77. min. Mišo Žáček – 0:1. Záverečný vabang už domácim úspech nepriniesol a Gbely si tak aj po tomto náročnom stretnutí udržali svoje vedúcu pozíciu.

Voderady – H. Orešany 0:1, voľno – V. Kostoľany.