Seničanka Janka Škanderová reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách sveta v krátkom šprint triathlone.

Šprint triatlon je určený pre začiatočníkov tejto náročnej disciplíny. Pozostáva zo 750 metrov plávania, 20 km cyklistiky a cestného 5 km behu, čo sú polovičné vzdialenosti olympijského triatlonu. Bol to prvý štart Janky Škanderovej na tak významných pretekoch. Doteraz sa venovala vytrvalostnému behu a ten ju podržal aj teraz.

V záverečnej bežeckej disciplíne dosiahla druhý najrýchlejší čas zo všetkých účastníčok a zo zadných pozícií sa posunula vo svojej kategórii 35 – 40 ročných žien na konečné 25. miesto, keď za víťaznou Američankou Kirsten Sass zaostala o šesť minút.

Janka Škanderová dobehla do cieľa ako tretia Európanka, pred ňou skončili iba dve pretekárky z Veľkej Británie. Inak pred ňou skončili iba pretekárky z krajín, kde triathlon má širokú členskú základňu – USA, Austrália, Nový Zéland a Brazília.