Už viac ako dvadsať rokov patrí prvý októbrový víkend (5.-7.10.) kapuste (po záhorácky zelé). Dni zelá v Stupave dlhodobo patria medzi najväčšie festivaly na Záhorí, každoročne prilákajú tisíce návštevníkov.

Hlavnou myšlienkou festivalu je zachovávanie tradícií regiónu Záhorie, propagácia tradičného pestovania a spracovania kapusty, prezentácia miestnych súborov, združení, kultúrnych pamiatok a v neposlednom rade aj miestnych kulinárskych špecialít. V roku 2017 získalo “Stupavské zelé” chránenú značku pôvodu na úrovni Európskej únie. 
Každoročnou súčasťou bohatého programu je trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava ovocia a zeleniny s názvom Úroda. Obľúbené sprievodné podujatie pre návštevníkov je aj varenie kapustnice „My varíme ze zelá“. Kultúrny program je zameraný na všetky vekové skupiny, ponúka množstvo súťaží, atrakcií, gastronomických variácií regionálnych jedál a živých koncertov. Bohatý trojdňový program končí v nedeľu slávnostným ohňostrojom.
Tradičným remeselným jarmokom sa bude niesť funky, rock, rap, ska, reggae, balkánska hudba a ľudovky. Vystúpia aj Lúčnica, Polemic, Smola a hrušky, Majself, Plexo, Adiss, Aragon, Dora, DFS Stupavjánek a Jadranka,  deti určite zaujme Baby band a Mia. Do sveta kúziel prenesie malých i veľkých kúzelník Peter Šesták, Farm fest ponúkne to najlepšie od lokálnych výrobcov. Okrem toho burza kníh, planetárium, prehliadka Kostola sv. Štefana a oratória, svoje brány otvorí aj miestny pivovar Stupavar.

Kliknite si na obrázok a stiahnete si celý program!

Kliknutím na obrázok si stiahnete celý program.


.

INAT Rezanie laserom