V 9. kole Majstrovstiev oblasti prekvapili Jurania víťazstvom v Dubovciach a sprispeli tak k úspešnému počinu mužstiev hostí, ktoré vyhrali až štyrikrát. Rohov stratil v Oreskom dvojgólové vedenie až v závere zápasu, bola to jediná remíza v tomto kole, zvyšné tri zápasy vyhrali domáce mužstvá.

MO Hlboké – Cerová 1:2

Lakš. N. Ves – Jablonica 4:2 (2:1), 12., 33., 48. P. Haramia, 90. M. Tománek – 5. M. Galba, 47. E. Závodský, rozh. Ma. Šefčík, Mráz.

Lakšárania po dvoch najtesnejších prehrách na ihriskách súperov si chceli napraviť chuť s predposlednou Jablonicou, no po piatich minútach už prehrávali po góle Mária Galbu – 0:1. Našťastie pre nich sa strelecky prebudil Paťo Haramia, ktorý dvomi gólmi otočil skóre v prospech domácich. Hosťom vyšiel vstup aj do druhého polčasu a už po dvoch minútach Erik Závodský vyrovnal na 2:2. Neubehla však ani minúta a Haramia uzavrel svoj hetrik a opäť dostal domácich do vedenia – 3:2. Domáci boli futbalovejší, no pohnevali sa s koncovkou. Až v samom závere poistil ich víťazstvo Maťo Tománek – 4:2.

Hlboké – Cerová 1:2 (1:2), 24. D. Štora – 1. M. Pípa, 38. M. Holíč, rozh. Kendi, Hurbánek.

Mužstvá sa ešte ani poriadne nezoznámili s ihriskom a domáci už prehrávali, keď po rohu otvoril skóre peknou hlavičkou hosťujúci kapitán Maťo Pípa – 0:1. V nie príliš oku lahodiacom futbale mohol vyrovnať Mráz, no pekný pas Drinca si dobre neprebral. V 24. min. domáci predsa len vyrovnali z darovaného trestného kopu, ktorý ideálne trafil Dominik Štora – 1:1. Hostia boli o niečo aktívnejší a v 38. min. sa opäť ujali vedenia, keď pekný načechraný center Miša Kubisu vrátil pred bránu Ochránek a Marek Holič hlavičkou prekonal Hrušeckého – 1:2. Po prestávke mohli hostia zvýšiť, no Gurín po nedorozumení domácej obrany netrafil opustenú bránku. Snahu domácich o vyrovnanie nezúžitkoval z ďalšieho trestného kopu Štora a o chvíľu ani Mráz, ktorý zblízka netrafil bránu.

Pop. Močidľany – Spartak Stráže 0:6 (0:5), 18. D. Chropovský, 28., 33. E. Brunner, 39., 44. T. Polák, 70. V. Smolinský, rozh. Matúš, Tubl.

Spartak vyškolil domácich z efektivity už v prvom polčase. Po vedúcom góle Davida Chropovského pridali ešte do prestávke Erik Brunner a Tomáš Capák Polák po dva góly a do kabín sa išlo pre domácich za hrozivého stavu 0:5. Hostia aj po prestávke mali naďalej hru vo svojej moci, obaja dvojgóloví strelci dokonca zahodili aj pokutové kopy, na konečných 0:6 upravil v 70. min. Viktor Smolinský. Aj zásluhou tohto vysokého víťazstva sa Spartak posunul do čela tabuľky.

Oreské – Rohov 2:2 (0:1), 70., 80. (11) T. Vacula – 41., 61. I. Ravas 2, rozh. B. Dutka, Tokoš.

Hostia prišli s hlbokou defenzívou, ktorá im aj celý zápas vychádzala a domáci sa proti ich obrannému valu veľmi ťažko presadzovali. Tutovku v prvom polčase nepremenil Jarábek a hostia z brejku trestali Ivanom Ravasom – 0:1. V druhom polčase pokračovalo dobýjanie hosťujúcej brány, neujali sa šance Pavlačku ani Mira Baláža a Ravas opäť trest – 0:2. Domácim slúži ku cti, že to nezabalili, stále sa pokúšali tlačiť do šancí, na 1:2 znižoval Tomáš Vacula a ten istý hráč v 80. min. z penalty aj vyrovnal. Záverečný tlak domácich už hostia ustáli a odviezli si prekvapujúci bod.

Sobotište – Slovan Šaštín 3:2 (1:1), 8. M. Kadlečík, 72. P. Kadlečík, 80. M. Vandák – 24. D. Schlosser, 89. K. Barkóci, rozh. Kendi, Prelec.

Vyrovnaný zápas tabuľkových susedov. V Sobotišti sa hral medzišestnástkový futbal so šancami na obidvoch stranách, ktoré lepšie zužitkovali domáci. Sobotište sa ujalo vedenia Mišom Kadlečíkom, no Dušan Schlosser ešte do prestávky vyrovnal na 1:1. V závere polčasu mohli ísť domáci opäť do vedenia, no domáci kapitán Čederle nepremenil penaltu. Aj po prestávke mal zápas rovnaký priebeh, až v závere sa po góloch Paťa Kadlečíka a Mareka Vandáka dostali domáci do dvojgólového trháku. Kontaktný gól Kevina Barkóciho prišiel už príliš neskoro a tak si nováčik pripísal cenné tri body.

Bor. Mikuláš – Rybky 2:1 (2:0), 32., 35. Olumide Abogan – 47. P. Januška, rozh. Ma. Šefčík, Hurbánek.

Prvý polčas patril domácim, ktorí boli aktívnejší, aj keď na šance bol zápas vyrovnaný. Po polhodine hry sa v priebehu troch minút dvakrát presadil Olumide Abogan, no hneď po príchode zo šatní znížil Paťo Januška na 2:1. Gól zápas zdramatizoval, avšak domácim sa aj napriek náporu súpera podarilo najtesnejšie vedenie udržať až do konca.

Dubovce – Bor. Sv. Jur 1:3 (1:0), 25. M. Huťťa (11) – 47. D. Badáň, 52. D. Strapko, 55. K. Krajčír, r. Srnec, M. Dutka.

Favorit bol jasný, no hostia príjemne prekvapili. Bol to bojovný zápas so šancami na obidvoch stranách. Dubovce boli aktívnejše a v 25. min. otvorili skóre, keď Milan Huťťa premenil nariadenú penaltu – 1:0. Vstup do druhého polčasu však vyšiel hosťom nad očakávanie a v priebehu ôsmych minút strelil tri góly zásluhou Badáňa, Strapka a Krajčíra. Pripravili tak domácim nepríjemné prekvapenie.

Radošovce – Kopčany 0:2 (0:1), 18. J. Sasínek (11), 75. D. Kozány, r. Smaženka, Mi. Šefčík.

Zápas začal penaltovým mariášom. V 5. min. nepremenil penaltu domáci Rado Drgon, no v 18. min. sa z bieleho bodu nemýlil Jakub Sasínek – 0:1. Aj na začiatku druhého polčasu kopali domáci penaltu, ani tentoraz nebol Ivánek úspešný. Hoci si v druhom polčase vytvorili Radošovce výrazný tlak, namiesto vyrovnania prišiel v 75. min. druhý gól hostí z kopačky Davida Kozányho, ktorý tak definitívne rozhodol o víťazstve svojho mužstva – 0:2.

V Štefanove zachraňovali česť strelcov

Deväť gólov videli diváci v Štefanove, kým vo zvyšných šiestich zápasov iba dvanásť. Osem mužstiev dokázalo streliť iba jeden gól, dve dokonca vyšli naprázdno. V Kunove rozhodli Š. Humence o svojom víťazstve až v poslednej minúte. Unín bezpečne vyhral vo Vrádišti, radosť Kútov z možného prvého víťazstva vonku prekazil v Koválove v samom závere Labaš.

Štefanov – Baník Čáry 5:4 (3:2), 6. M. Macek, 6., 76. M. Valla, 23. B. Tureček, 73. J. Chudý (11) – 8. T. Chorvát, 35., 69. M. Puškáč, 57. F. Kuník, rozh. Lapoš, Škrinár.

V zápase bohatom na góly bol domáci líder tabuľky na pokraji prvej prehry v ročníku. Viedli síce 2:0 i 3:1, no hostia vždy dali kontaktný gól a v 69.min. dokonca otočili na 3:4. O chvíľu bola penalta v prospech domácich, z ktorej Chudý vyrovnal. Podľa hostí sa však mal pískať faul na brankára. O víťazstve lídra rozhodol v 76. min. svojim druhým gólom Marián Valla – 5:4.

Vrádište – Unín 1:4 (0:2), 60. P. Rybár – 22., 42., 47. M. Tokoš, 85. J. Šiška, rozh. Knap, Bednár.

Posledné mužstvo tabuľky na svojho súpera nestačilo. Unín získal už v prvom polčase dvojgólové vedenie zásluhou Miša Tokoša, ktorý dve minúty po prestávke uzavrel svoj hetrik gólom na 0:3. Domáci po hodine hry znížili Peťom Rybárom na 1:3, no na viac sa už nezmohli. Víťazstvo hostí rozdielom triedy uzavrel v 85.min. Jakub Šiška – 1:4.

Kunov – Š. Humence 0:1 (0:0), 90. D. Burian, rozh. Tubl, Matúš.

Hostia sa netajili ambíciou získať tri body, no domácich zdobila séria štyroch víťazstiev a tiež chceli bodovať. Viac z hry mali hostia, no po chybe Václavka mal tutovku domáci J. Burian, no dal si dlhú loptu a Rafaja si mohol vydýchnuť. Až v závere polčasu si Humence vypracovali šancu, Horváth však zblízka prekopol a trestný kop Vacha Fábik vyrazil. Po prestávke opäť Vach zamestnal Fábika, ale aj Belohlávek Rafaju. V posledných minútach akoby viac chceli vyhrať domáci, dvakrát pálil Belohlávek, najmä jeho druhý pokus Rafaju riadne natiahol. Udrelo však na druhej strane. V 90. min. po rohu hostí Franko loptu odhlavičkoval, tá na hranici šestnástky ideálne skočila pred striedajúceho Dominika Buriana, ktorý ju z prvej poslal nechytateľne do siete – 0:1. Bola to prvá prehra Kunova na domácom ihrisku.

Rovensko – Hradište 1:1 (0:1), 57. P. Pajpach – 21. M. Sadloň, rozh. Thao.

V zaujímavom zápase sa vedenia ujali v 21. min. hostia z Hradišťa, keď sa presadil ich kanonier Martin Sadloň – 0:1. Snahu domáci o zisk aspoň jedného bodu korunoval v 57. min. vyrovnávajúcim gólom Peťo Pajpach – 1:1. Spravodlivá deľba bodov.

Koválov – FK Kúty 1:1 (0:1), 86. V. Labaš – 35. M. Škoda, ČK 0:1 (66. M. Škoda), rozh. Dzindzík, Daniš.

Kúty by sa chceli dostať čo najskôr z nebezpečného pásma zostupu a tak statočne bojovali. Ujali sa vedenia v 35. min. gólom Martina Škodu, no bol to práve ich strelec, ktorý ich v 66. min. oslabil, keď videl ČK. Domáci si vypracovali vieceré možnosti na strelenie gólu, no početnú výhodu využili na vyrovnávajúci gól až v 86. min. zásluhou Vlada Labaša – 1:1.

Petr. Ves – Smrdáky 1:0 (0:0), 53. R. Juríček, rozh. Hušek, Polakovič.

Domáci sa dlho trápili s koncovkou, presadil sa iba Rado Juríček, ktorý svojim gólom v 53. min. rozhodol o ich zaslúženom víťazstve.

Sekule – Smolinské 0:1 (0:0), 82. L. Rehák, rozh. Knap, Vlk.

Sekule sa trápia v koncovke, proti Smolinskému sa nedokázali strelecky presadiť a hosťom stačil jediný presný zásah na zisk troch bodov. Postaral sa oň v 82. min. Lukáš Rehák 0:1.

14 TJ Družstevník Vrádište 9 1 0 8 10:33 3 1 -9 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky 3.11., Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 9. kolo

Chropov pomohol Prietrži do čela tabuľky

Zápas 9. kola sa hral v Chropove, kde privítali lídra z Chvojnice. Všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase, domáci vyhrali a zosadili tak svojho súpera z trónu. Prietrž i Dojč vysoko vyhrali, Trnovec vyrovnal v poslednej minúte a v Osuskom rozhodol v samom závere veterán Ľuboš Lánik.

Chropov – Chvojnica 3:1 (3:1), 17. M. Bartal, 26. L. Ivánek, 39. O. Černek – 35. P. Lacuška, ČK 1:0 (53. M. Bartal), rozh. Daniš.

Od začiatku sa hral opatrný futbal s miernou prevahou domácich. Tí sa aj ujali vedenia po nebojácnom vniknutí Martina Bartala do obrany súpera – 1:0. Hostia v snahe vyrovnať pridali, hralo sa dosť nečisto s viacerými faulmi. V 26. min. po najkrajšej akcii zápasu zvýšil Luky Ivánek na 2:0. Hostia však bojovali a v 35. min. trafil po rohu volejom Paťo Lacuška – 2:1. Už o štyri minúty vrátil domácim dvojgólový náskok Oli Černek – 3:1. Po prestávke sa už viac bojovalo ako hralo. V 53. min. fauloval v šestnástke Špaček, no Liška penaltu Hyžovi chytil. Vzápätí bol vylúčený kapitán Bartal, no domáci statočne odolávali tlaku hostí. V závere domáci Stúpal takmer prekvapil brankára hostí strelou z takmer polovice ihriska.

Dojč – Košariská 7:0 (3:0), 6., 88. R. Búzek (11), 20., 89. R. Pritchard, 43., 75. Z. Čech, 60. R. Morávek, rozh. Dzindzík.

Ani najmenších pochýb nebolo o víťazstve Dojša. Do prestávky sa presadili Búzek, Pritchard a Čech. Na 4:0 zvýšil Rudo Morávek a trojica z prvého polčasu pridala ešte po jednom góle na konečných 7:0.

Podbranč – Prietrž 1:6 (0:1), 78. Ľ. Sova – 33. S. Boledovič, 47. A. Kocourek, 63. M. Svatík, 79. R. Scholtze, 85. R. Jurko, 90. R. Sedláček, rozh. Thao.

Hoci to bolo jednostranné stretnutie, hosťom z Prietrže zatrnulo, keď v 78. min. znížil Ľubo Sova na 1:3. Drámu však nepripustili a v záverečnej desaťminútovke pridali ďalšie tri góly na konečných 1:6.

Osuské – Letničie 3:4 (2:1), 11. I. Černek, 21. S. Oláh, 65. T. Vlček – 22. M. Černý, 51., 87. Ľ. Lánik, 53. J. Peška, rozh. Bednár.

Zápas ako na houpačke. Domáci po góloch Černeka a Oláha viedli 2:0, ale potom sa prebudili strelci hostí a po góloch Černého, Lánika a Pešku bolo zrazu 2:3. Domáci ešte zrovnali Vlčkom na 3:3, no o víťazstve hostí rozhodol v 87. min. stále produktívny 43 – ročný Ľuboš Lánik – 3:4.

Vrbovce – Jablonka 3:0 (1:0), 20. A. Žák, 56., 75. E. Klimek, rozh. Lapoš, Škrinár.

Vrbovce sa dostali do spodnej časti tabuľky, odkiaľ by chceli ísť hore. So slabou Jablonkou ich do vedenia dostal v 20.min. Šaňo Žák, po prestávke dvomi gólmi stanovil Emil Klimek na konečných 3:0. Domáci zahodili množstvo ďalších šancí.

Trnovec – Bukovec 2:2 (0:0), 62. J. Zubalík 90. J. Brezina – 48. B. Tobiáš, 51. M. Augustín, rozh. Matúš, Tubl.

Góly začali padať až po prestávke. V priebehu troch minút dali hostia dva góly Tobiášom a Augustínom. Domáci však bojovali, znížili Zubalíkom a v poslednej minúte sa Jaro Brezina postaral o zaslúženú deľbu bodov – 2:2.