Pozrite si výsledky a komentáre 9. kola k zápasom 5. ligy Západ Západoslovenského futbalového zväzu.

Ilustračné foto: 123rf.com

Radimov – Iskra Holíč 0:0
Pred 300 divákmi rozh. Urbanovič – Jančovič, Frič.
ŽK 1:2 (M. Černek – Nečas, Mihálik).

Radimov: Kotvan – J. Urbánek, M. Černek, Dermek (76. Krempa), Bzdúšek, Hrubša, Ravas, L. Černek, Križánek, Božek (85. Chudý), Vanek (59. Bohunický), tréner Tomáš Miša.

Holíč: Žigo – Vaclavik, Konečný, Ružička (71. Puček), Nečas, Láclavík, Jurkovič, Rajčák, Mihálik, Chanečka (86. Toman), Kubinec, tréner Pavol Junek.

Možno fanúšikovia futbalu očakávali jednoznačné víťazstvo Radimova, no na prekvapenie v prvom polčase si aj hostia vypracovali niekoľko nádejných príležitostí a tak sa bolo stále na čo pozerať. Prvý pohrozil hosťujúci Konečný, bránu Holíča ohrozili Križánek, Božek i Vanek. Skóre sa nemenilo ani po dvoch akciách Uhera, pričom z druhej netrafil takmer prázdnu bránu Kotvana.

Aj po prestávke mala hra podobný priebeh, šancí však bolo pomenej, diváci sa v tomto stretnutí gólu nedočkali a tak sa body v Radimove prekvapujúco, ale spravodlivo delili.

Zvončín Mokrý Háj 2:4 (0:2)
Góly: 58. M. Krajčovič, 75. T. Jankovič – 11. R. Ondráš, 48. R. Valúch (11), 35. vlastný (M. Bočko), 51. O. Irša.
Pred 100 divákmi rozh. Revay – Majcher, Kačička.
ŽK 2:1 (J. Mucha).

Mokrý Háj: Šipoš – M. Chrenka, M. Valúch, Mucha, O. Prokeš (58. T. Tokoš), R. Valúch, Pobuda, Kopálek, Biskupič, Ondráš, Irša (64. M. Prokeš), tréner Štefan Kolštrom.

Mokrohájania si na chlp presne zopakovali víťazstvo spred týždňa, keď doma zdolali Staroturancov tiež 4:2. Od začiatku boli mimoriadne efektívni a postupne získali až štvorgólový náskok. V 11. min. ich dostal do vedenia Roman Ondráš, ktorý sa presadil už v treťom zápase po sebe – 0:1. Po prestávke zvýšil na 0:2 z penalty Radek Valúch, pomohli aj domáci vlastným gólom Bočka a po góle Olda Iršu bolo už 0:4. Hostia sa uspokojili, čo domáci využili na strelenie dvoch gólov, no tri body si odviezli zaslúžene.

V. KostoľanyMor. Sv. Ján 2:1 (1:1)
Góly: 17. R. Maška, 49. P. Dolinaj – 6. M. Stanek.
Pred 100 divákmi rozh. Kováč – Gočala, Svrček.
ŽK 1:3 (Maška – Vávra, Chvál, Stanek).

Mor. Sv. Ján: Krajčír – Jakub Sirka (60. Mračna), Vávra, Chvál, Mach, Vavřík, Stanek, Juraj Sirka, R. Chvátal, Palkovič, M. Bolf (84. F. Nemec), tréner Jozef Kovaľ.

Dôležitý zápas odohrali tabuľkoví susedia v Kostoľanoch. Do vedenia išli Záhoráci už v 6. min. zásluhou Mareka Staneka, no z vedenia sa dlho netešili. V 17. min. vyrovnal Maška na 1:1. Lepší vstup do druhého polčasu mali pre zmenu domáci, ktorých už v 49. min. dostal do vedenia Dolinaj – 2:1. Snaha hostí o vyrovnanie ku gólu neviedla a domáci si zapísali veľmi dôležité tri body.

Brodské Horná Krupá 2:0 (0:0)
Góly: 65. A. Gonda, 84. M. Štepník.
Pred 120 divákmi rozh. Brna – Fúrik, Hromádka.
ŽK 2:1 (Bartal, Štepník).

Brodské: Hrdlička – Petrovič, Štepník, Hnát, Šefčovič, T. Daniel, Gonda, Ivánek (46. F. Baláž), Bartal, Trubiroha (90. Malík), M. Valla (79. M. Baláž), tréner Vladimír Váňa.

Domáci očakávali ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Horná Krupá neradi prehráva a aj na Záhorí sa na ihrisku druhého mužstva tabuľky statočne držala vyše hodinu. Až v 65. min. prekonal ich obranu vedúcim gólom Aďo Gonda – 1:0. Bojovalo sa až do konca, gólovú poistku Baníka pridal v 84. min. Miro Štepník – 2:0.

Gbely – Voderady 5:2 (2:1)
Góly: 1., 37., 83. D. Nemec, 69. J. Dvořák, 73. vlastný (Fatranský) – 9. L. Trog, 63. D. Tománek.
Pred 100 divákmi rozh. Kováčik – Vido, Ševčík. ŽK 0:1.
Gbely: P. Ravas – Kratochvíl, M. Karas, Zemánek, Dvořák, Žáček, Cvečka, Zajíček, V. Mráz, Kučera, D. Nemec, tréner Adam Ambra.

Líder tabuľky nemal s nováčikom vôbec ľahkú robotu. Síce sa ujal vedenia už v 1. min. gólom Dominika Nemca, no gól akoby domácim uškodil. Hostia v 9. min. vyrovnali gólom Troga 1:1. Domáci nehrali dobre, no dokázali si vytvárať šance a jednu z nich premenil v 37. min. opäť Nemec – 2:1. Po prestávke hostia síce ešte raz vyrovnali Tománkom, no po treťom góle Jara Dvořáka v 69. min. akoby rezignovali. V 73. min. si dal vlastný gól Fatranský a na konečných 5:2 svojim tretím gólom uzavrel Nemec. Paradoxne tréner Ambra výkon domácich označil ako najslabší v tomto ročníku.

Stará Turá – Špačince 0:1, voľno – H. Orešany.