Počas tohto víkendu sa hralo 10. kolo Majstrovstiev oblasti. Jeho TOP zápasom bolo susedské derby medzi Slovanom Šaštín a Borským Mikulášom. Lepšie ho zvládli hostia zásluhou gólu svojho hrajúceho trénera v poslednej minúte zápasu.

Kunov – Rovensko 1:0.
V súboji hosťujúci Erik Guoth (s loptou) a Miro Šefčík (č. 4), strelec jediného gólu zápasu.

Prekvapili posledné Popudínske Močidľany, ktoré si odviezli bod z Rybiek. Bod získali aj Dubovce v Strážach napriek celozápasovému oslabeniu.

Cerová – Lakš. N. Ves 1:0 (1:0), 25. M. Holič, rozh. Knap, Vlk.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. V 25.min. sa krásnou krížnou strelou presadil Marek Holič a domáci viedli – 1:0. Po prestávke príchodom Stana Velického hostia ovládli hru, boli futbalovejší a mali aj šance. Pri dvoch zachránil čisté konto skvelými zákrokmi brankár D. Václavek a tak bojovnosťou a kolektívnym výkonom domáci najtesnejšie vedenie udržali. Je to už štvrtá prehra Lakšárov 1:0 v zápasoch, v ktorých neboli horším mužstvom.

Rybky – Pop. Močidľany 0:0, rozh. Lapoš, Škrinár.

Hoci mali domáci po celý zápas územnú prevahu, nedokázali si poradiť s obranou súpera, ktorý sa spoliehal na svojho brankára Krušinu a na rýchle brejky. Domáci hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí, na čo mohli aj doplatiť, ak by Bellay a Sopúšek boli v závere v koncovke úspešnejší.

Rohov – Jablonica 2:0 (1:0), 11. M. Kadlíček, 86. M. Burian, rozh. Matúš, Thao.

V obojstranne bojovnom zápase sa domáci ujali vedenia v 11.min. gólom Kadlíčka, ktorý krásnou strelo spoza šestnástky otvoril skóre zápasu – 1:0. Po góle hostia hru vyrovnali, ba boli aj aktívnejší. Šancu mal Kolenyak a po prestávke aj Galba. Vyslobodenie pre domácich prišlo v 86. min., kedy dal ich poistný Martin Burian – 2:0.

Spartak Stráže – Dubovce 0:0, rozh. Otočka, Hurbánek.

Hostia prišli do Stráží bez náhradníkov a už v 5. min. sa im zranil Braňo Madák a prakticky celý zápas hrali v desiatich. Čakalo sa hladké víťazstvo domácich, no hostia okolo hrajúceho trénera Romana Poláka zbrane nezložili a vytvorili si aj zopár sľubných streleckých príležitostí. Viac ich však mali domáci, no ich strelci sa pohnevali s koncovkou. Ani tie najvyloženejšie nevyužili a po šanci hosťujúceho Balážika v samom závere im riadne zatrnulo. Body sa tak po bezgólovej remíze delili.

Kopčany – Hlboké 3:2 (2:0), 12. J. Sasinek, 44. M. Vašíček, 83. M. Ivan – 75. S. Otépka, 90. D. Rosa, rozh. Ma. Šefčík, Hušek.

V Kopčanoch sa predstavil kvalitný súper, ktorý bol v prvom polčase jednoznačne lepším mužstvom, ale z vypracovaných šancí gól nedokázal streliť. Naopak domácim vyšli dve štandardné situácie, po ktorých viedli gólmi Sasinka a Vašíčka 2:0. V druhom polčase sa hosťom zranil hráč a keďže nemali nikoho na striedanie, dohrávali v oslabení. Napriek tomu dokázali znížiť Otépkom na 2:1. Z vypracovaných šancí domáci M. Ivan zvýšil na 3:1 a gól Dominika Rosu v 90. min. už na víťazstve domácich nič nezmenil.

Bor. Sv. Jur – Radošovce 2:0 (1:0), 43. D. Strapko, 65. K. Krajčír, ČK 0:1 (11. P. Nádaský), rozh. Kendi, Mesíček.

Domáci pokračujú vo víťaznom ťažení, po minulotýždňovej výhre v Dubovciach opäť predviedli dobré výkony. Výrazne im k tomu dopomohol aj hosťujúci Patrik Nádaský, ktorý v 11. min. videl za urážku HR červenú kartu. Početnú výhodu domáci využili. Tesne pred polčasom ich dostal do vedenia David Strapko a v 65. min. pridal Kristián Krajčír druhý gól domácich – 2:0. Domáci ešte niekoľko ďalších vyložených šancí zahodili.

Slovan Šaštín – Bor. Mikuláš 1:2 (1:0), 36. E. Pollák – 46. L. Petrík, 90. T. Mička, rozh. Vlk, Tubl.

V susedskom derby stretnutí sa v prvom polčase hral obojstranne vyrovnaný futbal, no v hre oboch mužstiev bolo mnoho nepresností, takmer bez ohrozenia brankárov. Domácim vyšiel v 36. min. rýchly protiútok, unikol Pollák a strelil vedúci gól. Blízko k vyrovnaniu mali hostia v 45. min., keď prudkú strelu Ondrisku brankár Vach vyrazil. Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom a hneď z prvého útoku strelil Luky Petrík vyrovnávajúci gól – 1:1. Hra sa podobala prvému polčasu, prevládali nepresnosti, bolo málo pohľadného futbalu. V nadstavenom čase mali domáci šancu, no Schosser hlavou tesne minul bránu hostí. Z posledného útoku po chybe v strede poľa strelil víťazný gól hrajúci tréner hostí Tomáš Mička – 1:2.

Oreské – Sobotište 2:0 (0:0), 79. T. Jarábek, 88. L. Pavlačka, rozh. Knap. Matúš.

Ďalší súper, ktorý prišiel do Oreského s defenzívnou taktikou. Tá mu vychádzala až do 79. minúty, kedy po krídelnej akcii najstaršieho hráča na ihrisku Dušana Ferika odklial hosťujúcu bránu Tomáš Jarábek – 1:0. Dovtedy to bol súboj domácich hráčov s hosťujúcou obranou a brankárom, keď mu v prvom polčase po dvoch hlavičkách Jarábka pomohlo aj brvno. V druhom polčase sa nepresadil Pavlačka a dobrú príležitosť nevyužil ani Adam Beňo. V 88. min. to už Lukášovi Pavlačkovi vyšlo a druhým gólom poistil zaslúžené víťazstvo domácich.

MO II. trieda 10. kolo

Výborný futbal bol k videniu v Kunove, kde bolo paradoxne lepšie Rovensko, no všetky body získalo domáce mužstvo.

Hradište obralo lídra zo Štefanova o bod, ba mohlo aj o viac. Sekule nastrieľali v Uníne štyri góly, čo sa im v tomto ročníku ešte nepodarilo, a zaslúžene si vezú tri body. Dobrý zápas sa hral na Humencoch a o menšie prekvapenie na úkor Petrovej Vsi sa postarali futbalisti Kútov.

Baník Čáry – Koválov 2:0 (1:0), 19. M. Puškáč, 75. T. Gábriš (11), rozh. Hurbánek, Otočka.

Od začiatku mali Čáry výraznú prevahu, ktorú zúžitkoval už v 19. min. Milan Puškač – 1:0. V 35. min. napálil Denis Kollar z trestného kopu len do brvna a ani ďalšie možnosti domácich gólom neskončili. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, hostia bránili s desiatimi hráčmi a domáci dobíjali ich bránu. V 75.min. bol v šestnástke stiahnutý F. Kuníi a Tomáš Gábriš z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Ďalšie vyložené šance domáci nevyužili a brankár Maťo Ozábal v 90. min. ani ďalší pokutový kop.

Hradište – Štefanov 1:1 (1:0), 5. R. Barcaj – 64. J. Chudý (11), rozh. Kendi, Bednár.

Favorizovaní hostia narazili na dobre pripravených domácich a zápas sa skončil spravodlivou remízou. Skóre otvoril už v 5. minúte domáci R. Barcaj lobom ponad brankára hostí. Zvýšiť mohli Michalička i Kršteník, no neboli úspešní. Hra sa potom prelievala z jednej strany na druhú, no ďalších gólov sa diváci napriek šanciam na oboch stranách nedočkali. Druhý polčas začali lepšie hostia, no tutovky nepremenili domáci hráči. A tak prišiel trest po faule v šestnástke. Pokutový kop premenil v 64. min. Chudý na konečných 1:1. Hostia  mali miernu územnú prevahu, no vyložené šance si už nevypracovali aj domáci boli v koncovke bezzubí a tak sa zrodila zaslúžená remíza.

Smrdáky – Vrádište 5:1 (1:1), 42., 87., 90. L. Blanárik, 73. M. Škoda, 82. V. Bôžik – 35. J. Giertl, rozh. Ma. Šefčík, Hurbánek.

Posledné Vrádište sa ujalo vedenia Giertlom a vedenie držalo až do záveru prvého polčasu, kedy vyrovnal Luky Blanárik. Po prestávke sa už hralo v réžii domácich, ktorí pridali ďalšie štyri góly, vynikol autor hetriku Blanárik, ďalšie dva pridali Mišo Škoda a Vlado Bôžik.

Kunov – Rovensko 1:0 (0:0), 64. M. Šefčík, rozh. Mesíček, Daniš.

Výborný zápas sa hral v nedeľu doobeda v Kunove. Najmä úvodná polhodina znesie aj prísnejšie hodnotenie. Po dvoch šanciach R. Buriana a strele Ferenčíka, s ktorou si Vávra poradil, však prevzali iniciatívu hostia najmä zásluhou aktívneho Starycha v strede ihriska. Šance mali Junas, Guoth, no po góloch volali hlavička Vizváryho i tutovka Baláža, skóre sa však nezmenilo. Aj druhý polčas začali náporom hostia, Guoth zahodil dve tutovky a tiež Junas. Až výkrik dom. brankára Fábika: „Hrajte niečo, šak nás bijú jak žito,“ prebral domácich a o chvíľu dal z ojedinelej príležitosti ich vedúci gól Miro Šefčík – 1:0. Gól akoby zápasu uškodil a do konca zápasu sa už toho veľa neudialo.

Š. Humence – Smolinské 3:2 (1:1), 8. V. Kutlák, 70. E. Flámik (11), 72. A. Foriška – 19. D. Kašák, 79. P. Goga, rozh. Lapoš, Škrinár.

Tento zápas možno označiť za zápas kola. Domácich dostal do vedenia už v 8. min. Vlado Kutlák, no netrvalo dlho a začínalo sa odznova, keď v 19. min. vyrovnal Dano Kašák – 1:1. Po prestávke boli domáci aktívnejší a v priebehu dvoch minút dali dva góly. V 70. min. premenil pokutový kop domáci Erik Flámik a o dve minúty zvýšil Aleš Foriška už na 3:1. Hostia to však nezabalili, v 79. min. upravil Peťo Goga na 3:2 a v závere sa domáci museli o svoje víťazstvo obávať, no najtesnejšie vedenia ubránili.

Unín – Sekule 2:4 (1:2), 37. J. Šiška, 90. M. Uher – 24. P. Valúšek, 40. F. Ondriska, 53. (11), 75. Andrej Trajlínek, rozh. Polakovič.

Prekvapenie na úkor domácich pripravili Sekule. Ujali sa vedenia gólom Paťa Valúška a hoci Jakub Šiška vyrovnal, už o tri minúty dostal hostí opäť do vedenia Filip Ondriska. Po dvoch góloch Andreja Trajlínka bolo už 1:4, domáci korigovali v poslednej minúte z penalty Mišom Uherom.

FK Kúty – Petr. Ves 2:1 (1:0), 3. K. Mihál, 60. A.dam Polák – 63. P.eťo Šebesta, rozh. Daniš, Bednár.

Kúty zaskočili favorita rýchlym gólom, ktorý dal už v 3. min. Krištof Mihál. Snaha hostí o vyrovnanie k úspechu neviedla, naopak, po hodine hry zvýšil Adam Polák na 2:0. Hostia odpovedali už o tri minúty Peťom Šebestom, no v ďalšom priebehu sa už nedokázali presadiť a tak si domáci pripísali tri dôležité body.

14 TJ Družstevník Vrádište 10 1 0 9 11:38 3 1 -9 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky, Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 10. kolo

Hetrik Alexandra Žáka zariadil v 10. kole víťazstvo Vrboviec v Letničí a minuloročný účastník II. triedy sa „motá“aj so svojim dnešným premožiteľom v spodnej polovici tabuľky.

Strelcom kola sa však stal so štyrmi gólmi Igor Oravec z Chvojnice. Prietrž presvedčivo vyhrala v Košariskách, ktoré ešte neokúsili pocit víťazstva, rovnako ako aj Podbranč. V Jablonke sa nezišlo ani minimum hráčov a tak do Trnovca ani necestovali.

Letničie – Vrbovce 3:4 (1:2), 29. Ľ. Lánik, 60. D. Konečný, 87. M. Konečný (11) – 17. J. Miták, 43., 78., 82. A. Žák, rozh. Dzindzík, Daniš.

V zápase tabuľkových susedov vyhrali hostia, ktorí využili slabšiu formu Letničia. Ujali sa vedenia Mitákom a hoci Ľuboš Lánik vyrovnal, ešte do polčasu ich dostal opäť do vedenia Šaňo Žák. Domáci ešte raz zrovnali skóre Dušanom Konečným, no Žák dvomi gólmi uzavrel svoj hetrik na 2:4. Gól Miša Konečného z penalty už bodový zisk domácim nepriniesol.

Dojč – Osuské 2:1 (1:0), 6., 49. R. Búzek – 52. Ľ. Oláh, rozh. Tubl, Thao.

Strelecký súboj seniorov u obidvoch mužstiev. Úspešnejší bol domáci Robo Búzek (44), ktorý dvomi gólmi poslal domácich do vedenia 2:0. Ľubo Oláh (53) znížil v 52. min. na 2:1, no vyrovnať sa hosťom už nepodarilo.

Košariská – Prietrž 2:4 (0:0), 70. R. Miškech, 83. Š. Galbavý – 50. A. Rýzek, 63. M. Harnoš,

1. F. Jurča, 75. A. Kocourek, rozh. Podmajerský.

Po bezgólovom polčase začali hostia zostra a tromi gólmi utiekli domácim na 0:3. Miškech znížil na 1:3, no Kocourek vrátil hosťom trojgólové vedenie. Kozmetickú úpravu výsledku zariadil v 83. min. domáci Galbavý.

Chvojnica – Podbranč 5:1 (3:0), 8., 30., 32., 51. Igor Oravec, 57. M. Hyža – 52. M. Vachula, rozh. Sloboda.

Strelecky disponovaný Igor Oravec čistýn hetrikom v prvom polčase položil základ k jasnému víťazstvu Chvojnice s posledným Podbrančom. Hneď na začiatku druhého polčasu pridal aj štvrtý gól, hostia znížili Vachulo, na konečných 5:1 upravil Mišo Hyža.

Bukovec – Chropov 1:0 (1:0), 25. M. Majdlen, rozh. Kahúň.

O najtesnejšie víťazstvo Bukovca sa zaslúžil gólom v 21. min. Martin Majdlen. Hostia, ktorí majú najproduktívnejší útok v súťaži, vyšli prvýkrát strelecky naprázdno, za čo sa body neprideľujú.

Trnovec – Jablonka 3:0 kont., hostia neprišli.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…