Počas tohto víkendu sa hralo 11. kolo Majstrovstiev oblasti. Ani jedno mužstvo z vedúcej dvojice nevyhralo a tak sa k nim na rozdiel bodu či dvoch dotiahli Oreské a Cerová, ktoré naplno bodovali na ihriskách súperov.

Zo zápasu Hlboké – Borský Sv. Jur.

Blízko k bodu boli Jurania v Hlbokom, Rybky v Dubovciach i Rohov v Sobotišti, všetci však tesne prehrali. V Močidľanoch sa tešili hráči Šaštína.

Lakš. N. Ves – Kopčany 6:3 (1:1), 28., 86. P. Haramia, 54. R. Winkler, 61., 80. T. Velický, 71. M. Tománek,  43. vlastný (S. Velický), 57. F. Daniel, 88. D. Hýroš, rozh. Lapoš, Škrinár.

Gólovú prestrelku videli v Lakšároch, kam prišiel líder tabuľky, no odchádzal s prázdnymi rukami. Domáci hráči sa trafili do prestávky dvakrát, po góle Haramiu však Stano Velický trafil do vlastnej brány a tak sa do kabín išlo za nerozhodného stavu. Aj na druhý gól Winklera hostia ešte odpovedali Danielom, no potom prišiel uragán štyroch gólov až na 6:2 a ich radosť už neskazil ani gól Hýroša na konečných 6:3.

Hlboké – Bor. Sv. Jur 2:1 (1:0), 30. T. Slovík, 83. M. Sládek – 89. A. Maxian (11), rozh. Lapoš, Škrinár.

V slabom zápase sa v prvom polčase ujali vedenia domáci gólom Tomáša Slovíka. Po polčase sa 30 minút na ihrisku nič neudialo, až záver bol zaujímavý. Hostia zvýšili aktivitu, dve tutovky nevyužil Maxian, pri vabangu hostí mohli rozhodnúť Mráz i Slovík, no až v 83. min. sa po akcii Slovíka presadil Maťo Sládek – 2:0. V 87. min. sa hostia dožadovali penalty za ruku, tá sa však pískala až o minútu po faule na Strapka. Z nej Maxian upravil na konečných 2:1.

Pop. Močidľany – Slovan Šaštín 1:3 (1:0), 9. L. Vacenovský – 73., 86. (11) D. Schlosser, 75. J. Mach, rozh. Srnec, M. Dutka.

Domáci začali súbok mužstiev zo spodku tabuľky lepšie a ujali sa vedenia po dorážke Vacenovského – 1:0. V poslednej minúte prvého polčasu zahodil tutovku domáci Foriška a tak zachoval šancu hostí na dobrý výsledok. A tí to aj v druhom polčase hostia využili. Pridali a v záverečnej štvrťhodine otočili skóre vo svoj prospech. Najskôr dvomi zlepenými gólmi Schlossera a Macha strhli vedenie na svoju stranu a v 86. min. premenenou penaltou Schlosser uzavrel strelecký účet na 1:3.

Sobotište – Rohov 2:0 (2:0), 13. M. Vandák, 21. T. Vizváry, r. Lapoš, Škrinár.

Do Sobotišťa prišiel veľmi dobre pripravený súper, ktorý si v prvom polčase pripravil dve čisté šance. Domáci však boli efektívnejší a po dvoch pekných akciách v priebehu osem minút získali dvojgólové vedenia. Ich autormi boli Vandák a Vizváry – 2:0. V druhom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami a aj keď si hostia dokázali vytvoriť niekoľko sľubných šancí na skorigovanie výsledku, domácich podržal brankár Peťo Petráš.

Bor. Mikuláš – Oreské 1:3 (1:2), 35. R. Cintula st. – 36., 44. D. Baláž, 78. L. Pavlačka, r. Kendi, Thao.

Bol to suverénne najslabší výkon domácich v prebiehajúcej sezóne a tak je víťazstvo hostí zaslúžené. Hoci sa domáci ujali vedenia Cintulom, už o minútu vyrovnal Dominik Baláž a chvíľu pred prestávkou dal aj vedúci gól Oreského. Po prestávke si hostia vypracovali viacero šancí na zvýšenie svojho vedenia, presadil sa však len Pavlačka.

Dubovce – Rybky 1:0 (0:0), 77. J. Martinusík, r. Smaženka, Tokoš.

Hostia nehrali zle, no v poslednom období sa ich strelci pohnevali so šťastenou. Ich nemohúcnosť v premieňaní gólových šancí pokračovala už v treťom zápase, čo domáci využili a v 77. min. strhli víťazstvo na svoju stranu po góle Jara Martinusíka – 1:0.

Radošovce – Spartak Stráže 2:2 (2:1), 7. J. Ivánek, 11. J. Kovalovský – 14. V. Smolinský, 66. E. Pagáč (11), r. Vlk, Knap.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Domáci v priebehu štyroch minút získali dvojgólové vedenie zásluhou Ivánka a Kovalovského. Už o tri minúty však Viktor Smolinský kontaktným gólom upravil na 2:1. Deľbu bodov zabezpečil v 66. min. premenenou penaltou Erik Pagáč – 2:2. Penalty sa domáhali aj domáci, no tentoraz sa nepískalo.

Jablonica – Cerová 0:1 (0:1), 24. P. Nosko, r. Ma. Šefčík, Tubl.

V susedskom derby sa hral obojstranne bojovný a vyrovnaný zápas. Na ťažkom teréne lopta nikoho neposlúchala a tak rozhodla jedna vydarená akcia, ktorú v 24. min. úspešne zakončil hosťujúci Palo Nosko – 0:1. Zápasu by viac svedčala remíza.

MO II. trieda 11. kolo

Deväť hráčov Kunova odchádzalo zo zápasu v Štefanove bez srdca. Všetci ho nechali u lídra na ihrisku. Aj v oslabení o dvoch hráčov dokázali získať nečakaný bod.

Kúty boli vo Vrádišti lepšie, no prehrali, rovnako aj Čáry v Petrovej Vsi. Rovensko prekvapilo favorita zo Šajdíkových Humeniec a Sekule vyhrali už druhý zápas v rade na ihrisku súpera.

Štefanov – Kunov 1:1 (1:1), 68. B. Tureček – 28. J. Belohlávek, rozh. Hurbánek, Ma. Šefčík.

Keďže hostí prišlo iba jedenásť a už v rozcvičke si obnovil zranenie Vanek, očakávalo sa ľahké víťazstvo lídra. V prvom polčase sa hralo neustále na polovici hostí, no do vyloženej šance sa domáci nedostali. A tak prišiel trest, keď po rýchlom protiútoku prihrávku J. Buriana zúžitkoval Juraj Belohlávek – 0:1. Ten mal po brejkoch ešte ďalšie možnosti, no skóre sa nemenilo, dokonca ani v nadstavenom čase, keď domáci Chudý z prísne nariadenej penalty trafil brvno. Do druhého polčasu už nenastúpil zranený kapitán hostí Procháska a domácim sa šanca na zvrat v stretnutí ešte zvýšila. Z viacerých možností však využili iba jednu, keď v 68. min. pekne trafil Tureček – 1:1. Rozhodujúci gól mohli dať obaja. Hosťujúci Marian Macek trafil tyč a v nadstavenom čase po šanci Martina Maceka podržal hostí brankár Fábik.

Petr. Ves – Baník Čáry 2:0 (1:0), 11. R. Juríček, 70. D. Gál, rozh. Dzindzík, Polakovič.

Aktívnejšie začali hostia, mali viacej streleckých pokusov, no domáci Juríček trafil z prvej šance presne k tyčke – 1:0.Umnou hrou držali domáci svoje vedenie, šance Rišku a ani tyčka F. Kuníka na stave nič nezmenili. V 70. min. pridal gólovú poistku domácich David Gál – 2:0.

Vrádište – FK Kúty 3:1 (3:1), 9. D. Tököly, 30. J. Giertl (11), 38. D. Hlaváček – 12. A. Šimek, rozh. Kendi, Polakovič.

Všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase. Domáci sa ujali vedenia gólom pekným gólom Dominika Tökölyho, no dobre hrajúci hostia o chvíľu vyrovnali Tonom Šimkom na 1:1. Hráči Kútov však neboli v ďalšom priebehu efektívni, viazla im koncovka. Na stranu domácich sa priklonilo šťastie, z penalty sa ujali vedenia gólom kapitána Juraja Giertla a o chvíľu pridal Denis Hlaváček tretí gól – 3:1. Svoju stálu prevahu po prestávke hostia nedokázali využiť na gól a tak sa po zápase z bodov radovali domáci.

Smolinské – Unín 2:1 (1:0), 10. Marek Masár, 72. A. Beňa – 90. M. Uher, rozh. Thao.

O tom, že Smolinské vyhralo tento zápas iba 2:1, môžu hostia ďakovať svojmu skvelému brankárovi Vaculkovi, ktorý ich zachránil od riadnej „nakladačky.“ Domaci si vypracovali množstvo šancí, z ktorých však premenili iba dve. Po akciách Filipa Daniela sa presadili Marek Masár a po prestávke zvýšil na 2:0 Adam Beňa. Hostia na konečných 2:1 korigovali v posledných sekundách gólom Uhra.

Rovensko – Š. Humence 2:1 (1:0), 34. E. Guoth, 89. M. Surový – 57. T. Vach, rozh. Bednár.

Hostia boli favoritom a v prípade víťazstva sa mohli dostať do čela tabuľky. Erik Guoth však dostal domácich do vedenia. Po hodine hry sa podarilo Vachovi vyrovnať na 1:1. Na poslednú štvrťhodinu poslal domáci tréner na ihrisko Maťa Surového a ten v 89. min. rozhodol o víťazstve nováčika nad favoritom – 2:1.

Koválov – Hradište 3:1 (2:0), 33., 53. L. Slezák, 43. T. Pavlík – 73. M. Furko, rozh. Hušek.

Súboj mužstiev zo spodku tabuľky dopadol lepšie pre domácich. Gólmi Lukáša Slezáka a Tomáša Pavlíka ho vyhrali 2:0. Chvíľu po prestávke Slezák svojim druhým gólom zvýšil už na 3:0 a ani gól Furka už nič nezmenil na zisku dôležitých troch bodov pre Koválov.

Smrdáky – Sekule 0:3 (0:2), 15. E. Húšťava, 17. Miro Vávra, 80. J. Vlk, rozh. Hurbánek, Otočka.

Hostia prekvapili obranu Smrdák dvomi gólmi v priebehu dvoch minút na konci úvodnej štvrťhodiny. Erik Húšťava a Miro Vávra im tak zabezpečili sľubný náskok. Napriek snahe sa ho domácim nedarilo zlikvidovať, naopak, v 80. min. zvýšil Vlk už na 0:3. Šancu na korekciu dostal v 85. min. Mišo Škoda, no nepremenil penaltu.

14 TJ Družstevník Vrádište 11 2 0 9 14:39 6 1 -9 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky, Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 11. kolo

Zápas kola sa hral v Prietrži, alebo prvý hral s druhým. Domáci za priaznivého stavu pomohli kurióznym vlastencom súperovi „na koňa“ a ten už ponúknutú šancu z rúk nepustil.

Najvyššie víťazstvo sa zrodilo v Osuskom, vysoko vyhral aj Chropov. Letničie prišlo o dva body v Trnovci dve minúty pred koncom.

Prietrž – Chvojnica 2:4 (1:1), 22. A. Kocourek, 90. J. Mindek – 22. vlastný (M. Kukliš), 68. I. Oravec, 73. P. Lacuška, 81. D. Šiška, rozh. Vlk, Knap.

V suboji prvého s druhým sa po rozpačitom začiatku domáci ujali vedenia v 22. min., keď sa k odrazenej lopte po rohu dostal Andrej Kocourek a poľahky prekonal Gála – 1:0. Hneď po rozohrávke si na ľahkú loptu zakričal domáci brankár Mucha, no stopér Mišo Kukliš nechytateľne trafil vlastnú sieť a tak sa začínalo odznovu – 1:1. Góly zápasu pomohli. Šancu mal Čajko, opäť Kocourek, ako aj najlepší strelec súťaže Igor Oravec, ten dokonca dve. Druhý polčas sa už hral v réžii hostí, boli futbalovejší i efektívnejší a po góloch Oravca, Lacušku a Šišku viedli už 1:4. Až v nadstavenom čase zmiernil skóre striedajúci hrajúci tréner Ján Mindek – 2:4.

Chropov – Jablonka 5:1 (1:0), 28. P. Hlavička, 53., 56. K. Krutý, 58. O. Stúpal, 62. V. Vávra – 90. M. Smolíček, rozh. Dzindzík.

V zápase slabšej úrovne sa hralo väčšinou na polovici hostí. Domáci sa ujali vedenia po polhodine hry gólom Pala Hlavičku a tak skončil aj polčas. Po prestávke dali domáci v priebehu deviatich minút štyri góly, hostia rezignovali a v ďalšom priebehu už pôsobili odovzdaným dojmom. Domáci sa im prispôsobili, čo hostia využili v poslednej minúte na strelenie čestného gólu.

Podbranč – Bukovec 2:2 (1:0), 36. Ľ. Sova, 60. R. Jankových – 65. D. Gavlas, 76. M. Majdlen, rozh. Hušek.

Domáci nevyužili veľkú šancu na prvé víťazstvo v súťaži. Po vyše hodine hry vyhrávali už 2:0 po góloch Ľuboša Sovu a Romana Jankovýcha. Potom sa akoby uspokojili, čo využili hostia na strelenie dvoch gólov a tak sa body delili. Dali ich Dušan Gavlas a Maťo Majdlen.

Osuské – Košariská 8:1 (3:0), 20. J. Olšovský, 25. T. Hamerlík, 38., 78. T. Vlček, 49. Ľ. Oláh, 76. Š. Rechtorík, 83., 87. S. Oláh – 58. Š. Konrád, rozh. Kahúň.

Domáci si spravili z brány súpera „púťovú strelnicu.“ Góly v ich sieti pribúdali aritmetickým radom a nakoniec môžu byť radi, že neodišli s dvojcifernou nakladačkou.

Vrbovce – Dojč 2:1 (1:0), 44., 56. A. Žák – 65. R. Búzek, rozh. Sloboda.

Domáci sa so súperom natrápili viac, ako sa očakávalo. Našťastie pre nich mali vo svojom strede dvojgólového strelca Alexa Žáka. V 65. min. síce kanonier hostí Robo Búzek znížil na 2:1, no na tomto výsledku sa už do konca nič nezmenilo.

Trnovec – Letničie 3:3 (1:1), 2. P. Tokoš, 53., 88. D. Vinkler – 32. Ľ. Lánik, 50. D. Konečný, 78. M. Hrubša, rozh. Daniš.

Na rýchly gól domáceho Tokoša odpovedal po polhodine hry Ľuboš Lánik 1:1. Po prestávke pre zmenu dvakrát išli do vedenia hostia po góloch Dušana Konečného a Maťa Hrubšu. David Vinkler však zakaždým vyrovnal. Na konečných 3:3 dve minúty pred koncom.