Počas tohto víkendu sa hralo 12. kolo Majstrovstiev oblasti. Prvé tri mužstvá tabuľky na domácich trávnikoch nezaváhali a tak sa čelo tabuľky vôbec nezmenilo.

Foto zo zápasu Kunov – Koválov 4:0

Rovnaká situácia je aj na spodku tabuľky s dvojicou Jablonica – Pop. Močidľany, ktorá si to s najväčšou pravdepodobnosťou rozdá o to, komu zostane Čierny Peter.

Rybky – Radošovce 4:3 (1:1), 31., 59. (11) P.eťo Černek, 69. K.iko Ravas, 80. J. Kuchta – 16. S.amo Štefek, 74. L.uky Sloboda, 77. R. Drgon, rozh. Hušek, Hurbánek.

V zaujímavom a na góly bohatom zápase sa vedenia ujali hostia v 16. min. SamomŠtefkom, no domáci dokázali otočiť na 3:1. Ešte do polčasu vyrovnal Peťo Černek, ktorý po prestávke z penalty dostal domácich do vedenia a Kiko Ravas zvýšil už na 3:1. Lenže hostia to nezabalili a v priebehu troch minút Luky Sloboda a Rado Drgon vyrovnali na 3:3. Dlho sa však z vyrovnania netešili. V 80. min. rozhodol o výhre domácich Kubo Kuchta – 4:3.

Rohov – Cerová 1:1 (0:1), 86. Peter Ivánek – 36. vlastný (A. Januška), rozh. Vlk, Knap.

V nedeľu doobeda sa v Rohove hral vyrovnaný zápas, no slabšej úrovne s minimom striel a šancí na obidvoch stranách. Bol to boj o každú loptu. Domáci sa proti súperovej obrane ťažko presadzovali, snažili sa ju prekonať nakopávanými loptami, čo však k úspechu neviedlo. Ani hostia toho veľa neukázali, pomohli im však domáci vlastným gólom, ktorý si nešťastne dal v 36. min. Adam Januška – 0:1. Po prestávke domáci statočne bojovali aspoň o remízu, čo sa im aj podarilo, hoci za stavu 0:1 hosťujúci Holič spálil veľkú šancu. Spravodlivú remízu zariadil vyrovnávajúcim gólom v 86. min. Peter Ivánek – 1:1.

Spartak Stráže – Hlboké 4:0 (1:0), 10. N. Hubek, 49. D. Chropovský, 57. T. Polák, 89. M. Konečný, rozh. Lapoš, Škrinár.

Mal to byť zápas kola, no bola to jednostranná záležitosť domáceho mužstva. V 10. min. dostal Spartak do vedenia Noro Hubek a tak skončil aj polčas. Vstup do druhého polčasu bol zo strany domácich ešte impozantnejší, keď sa David Chropovský presadil už v 49. min. V 57. min. Tomáš Capák Polák zvýšil už na 3:0 a konečnú podobu výsledku dal minútu pred koncom Maroš Konečný – 4:0. Domáci zahodili ešte niekoľko sľubných príležitostí.

Kopčany – Jablonica 7:1 (2:1), 28. R. Neúročný, 44., 76. D. Hýroš, 56. M. Vašíček (11), 66. R. Mišík, 72. D. Kozány, 83. vlastný (J. Štefanka) – 29. L. Pátek, ČK 0:1 (55. K. Beňa), r. Lapoš.

Kopčany boli celý zápas jednoznačne lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili, hoci to po vyrovnávajúcpm góle Lukáša Pátka na 1:1 na takú vysokú výhru nevyzeralo. Hostia dohrávali bez vylúčeného Kristiána Beňu, ktorý ČK videl za stiahnutie súpera vo vyloženej šanci. Z nariadenej penalty zvýšil Vašíček na 3:1, na 7:1 uzavrel vlastným gólom Jakub Štefanka.

Bor. Sv. Jur – Lakš. N. Ves 2:2 (1:1), 11., 81. D. Strapko – 37., 87. P. Haramia, r. Knap, Vlk.

Vo vyrovnanom zápase boli bližšie k výhre domáci, ktorí dvakrát vyhrávali po góloch Davida Strapka, no aj hostia mali dvojgólového strelca, hoci Paťo Haramia prišiel na ihrisko až v závere prvého polčasu. Najskôr stihol vyrovnať v 37. min. a po góle Strapka v 81. min., ktorý sa zdal byť rozhodujúci, Haramia stačil ešte v 87. min. vyrovnať aj druhýkrát – 2:2.

Slovan Šaštín – Dubovce 1:1 (0:0), 54. J. Mach – 46. J. Martinusík, r. Otočka, Hurbánek.

V prvom polčase sa hral za chladného počasia vyrovnaný zápas, len v úvode boli dve šance – prvú mali domáci v 6. min., no strelu Suchého brankár hostí vyrazil, v 8. min. zo sľubnej pozície hosťujúci Huťa netrafil bránu domácich. Úvod druhého polčasu vyšiel hosťom, keď v 49. min. strelil zblízka gól Jaro Martinusík – 0:1. No z vedenia sa hostia dlho netešili, v 54. min. po trestnom kope vyrovnal hlavou Ján Mach – 1:1. Potom hra oboch mužstiev upadla do priemeru, často bola prerušovaná po fauloch, prevládla nervozita a gól už nepadol. Tak sa stretnutie skončilo deľbou bodov.

Oreské – Pop. Močidľany 4:1 (3:0), 10. L. Mikuš, 36., 85. L. Pavlačka, 40. M. Krišák – 46. O. Masaryk, rozh. Hušek.

Domáci potvrdili rolu favorita najmä v prvom polčase, kedy sa hralo na jednu bránu a v súperovej sieti skončili tri góly. Ďalšie šance domáci nepremenili. V druhom polčase sa domáci zrejme uspokojili s výsledkom a do hry sa tak dostali aj hostia. Domácich podržal brankár Štefka, keď dvomi výbornými zákrokmi znemožnil hosťom skorigovať stav stretnutia. Domáci sa však nepoučili, stále hrali ležérne, za čo ich hostia potrestali gólom Ondra Masaryka na 3:1. Po tomto úspechu hostia prebrali taktovku hry, no ku koncu sa opäť potvrdila kvalita domácich a po niekoľkých nepremenených šanciach nakoniec Pavlačka v 85. minúte upravil na konečných 4:1.

Sobotište – Bor. Mikuláš 0:3 (0:1), 8. Ľ. Macek, 52. L.Petrík, 90. Abogan, r. Ma. Šefčík, Thao.

Prvá desaťminútovka patrila hosťom, ktorí otvorili skóre Ľubom Mackom už v 8. minúte. Potom mali domáci tri sľubné šance, ktoré však nevyužili. V druhom polčase si domáci nevytvorili žiadnu vážnejšiu šancu, naopak hosťom sa z rýchlych protiútokov podarilo streliť dva góly. V 52. min. zvýšil na 0:2 Luky Petrík a na konečných 0:3 upravil v poslednej minúte Olutosin Olumide Abogan.

MO II. trieda 12. kolo

Štefanov prišiel v Rovensku o neporaziteľnosť, do čela sa vyhupli Šajdíkove Humence, ktoré majú o jediný gól lepšie skóre ako Petrova Ves.

Smrdáky – Smolinské 1:3 (1:1), 43. J. Antálek – 5. M. Trčka, 87. R. Daniel, 90. D. Kašák, rozh. Thao, Bednár.

Hostí prišlo akurát jedenásť, chýbal im najlepší strelec súťaže Beňa i bratia Maderičovci. Napriek tomu sa už v 5. min. ujali vedenia Mišom Trčkom – 0:1. Domáci mali stálu prevahu, no do šancí sa nedostávali. Vyrovnať sa im podarilo chvíľu pred prestávkou Jakubom Antálkom – 1:1. Aj po prestávke sa hralo v réžii domácich, no vypracované šance nepremenili. Keď v závere zápasu opustil ihrisko domáci kapitán Škojec, hostia jeho neprítomnosť na ihrisku využili v posledných troch minútach na strelenie dvoch gólov. Jeho autormi boli René Daniel a Dano Kašák – 1:3.

Kunov – Koválov 4:0 (2:0), 10. M. Ondrovič, 42. J. Procháska, 52. M. Macek, 82. R. Kollár, rozh. Daniš, Dzindzík.

Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom, no prvý gól bol náhodný, keď center Ondroviča po priamom kope zaplachtil až do brány – 1:0. Čistú šancu zahodil Macek a J. Burian namiesto prihrávky volil strelu, ktorú mu R. Labaš chytil. V 42. min. po rohu zvýšil Procháska hlavou na 2:0. Hostia hrozili Fábikovi iba strelami z diaľky. Po prestávke sa hralo v jasnej réžii domácich, s občasnými kontrami hostí, ktorí sa spoliehali iba na V. Labaša mladšieho. Jeho dve strely mali gólové parametre, no v sieti neskončili. Naopak, strele Maroša Macka pomohol do siete teč obrancu a v závere striedajúci Rado Kollár využil chybu v obrane hostí na štvrtý gól.

Hradište – Petr. Ves 0:0, rozh. Hurbánek, Otočka.

V súboji predposledného mužstva s druhým videli diváci zaujímavý, bojovný futbal, ktorému ku kráse chýbali len góly. Šance mali obe mužstvá, v druhom polčase ich mali viac domáci, no žiadna sa gólom neskončila a tak si súperi body spravodlivo podelili.

Baník Čáry – Vrádište 3:0 (2:0), 28. F. Kuník, 42. D. Kollár, 65. Fr. Božek, rozh. Bednár, Polakovič.

V priemernom zápase sa hralo neustále na jednu bránu. Skóre zápasu otvoril v 28.min. z trestného kopu Fabián Kuník, ktorý prízemnou strelou prekonal ndráša v bráne hostí. Chvíľu pred prestávkou zvýšil Denis Kollár na 2:0 a skóre jednostranného zápasu uzavrel v 65. min. Fraňo Božek. Domáci pozahadzovali ešte množstvo ďalších príležitostí a tak výška skóre je pre Vrádište veľmi prijateľná. Škvrnou zápasu bola reakcia hosťujúceho Holúska voči asistentovi rozhodcu.

Š. Humence – Unín 1:0 (0:0), 77. V. Kutlák, ČK 0:1 (27. M. Vaculka), rozh. Škrinár.

Keď v 27. min. zahral brankár Vaculka mimo šestnástky rukou a videl ČK, zdalo sa že domácim to podstatne uľahčí cestu k trom bodom. Keďže hostia nemali na striedačke druhého brankára, do brány sa postavil hráč Peťo Neúročný a ten dlho držal domácich v šachu. Prekonal ho až v 77. min. Vlado Kutlák, ktorý týmto gólom poslal svoje mužstvo do čela tabuľky.

FK Kúty – Sekule 2:1 (2:1), 6. A. Polák, 44. A. Ondriska – 31. P. Kovár, rozh. Tubl, Tokoš.

V susedskom derby sa o všetkom rozhodlo už v prvom polčase. Domáci išli do vedenia už po šiestich minútach gólom Adama Poláka, no hostia po polhodine hry vyrovnali Paťom Kovárom na 1:1. Domáci mali viac snahy a v 44. min. ich dostal opäť do vedenia Andrej Ondriska. Po prestávke sa napriek snahe a niekoľkým sľubným priležitostiam už skóre nezmenilo a tak si domáci pripísali tri veľmi dôležité body.

Rovensko – Štefanov 1:0 (1:0), 1. E. Guoth, rozh. laik Ivácek.

Keďže sa nedostavil delegovaný rozhodca, žreb určil za rozhodcu domáceho laika Ivácka, ktorý zvládol stretnutie k obojstrannej spokojnosti. Domáci sa ujali vedenia už v 1. min., keď dlhý pas Silva Starycha za obranu hostí zúžitkoval Erik Guoth – 1:0. Tento stav vydržal až do samého konca, hoci hostia mali niekoľko príležitostí na zmenu skóre. Domácich podržal brankár Vávra, ktorého raz na bránkovej čiare zastúpil Paťo Vizváry. Hostia tak vo veternom počasí, ktoré sťažovalo hráčom kontrolu lopty, prišli nielen o svoju jesennú neporaziteľnosť, ale aj o líderskú pozíciu. Rovensko v priebehu týždňa zdolalo dvoch lídrov, bývalého, aj toho súčasného.

14 TJ Družstevník Vrádište 12 2 0 10 14:42 6 1 -9 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky, Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 1. kolo

Posledným jesenným kolom III. triedy bolo dohrávané 1. kolo, z ktorého sa na začiatku jesennej časti odohrali iba zápasy Bukovec – Prietrž (1:0) a Osuské – Vrbovce (1:1). Dohrával sa aj prerušený zápas Osuské – Bukovec.

Chropov – Letničie 3:1 (2:0), 11. K. Krutý, 17., 48. O. Orth – 76. J. Polák, rozh. Škrinár, Lapoš.

Hodový zápas sa niesol v réžii domácich. Územná aj herná prevaha bola korunovaná už v 11. min. gólom Krutého – 1:0. O šesť minút pridali domáci druhý gól po najkrajšej akcii zápasu, keď po peknej prihrávke Špačka zvýšil Ondrej Orth na 2:0. V druhom polčase už po troch minútach pridal peknou strelou z 25 metrov Orth tretí gól domácich. Po góle tempo hry poľavilo, domáci nepremenili niekoľko šancí. Pred koncom zápasu hostia skorigovali svoju po chybe v domácej obrane Polákom – 3:1.

Dojč – Trnovec 4:0 (1:0), 24., 90. R. Búzek, 76. Z. Čech (11), 90. R. Morávek, rozh. Vlk, Knap.

Zaujímavý zápas sa hral v Dojči. Domáci vyhrali polčas gólom Roba Búzeka, no na ďalšie góly sa muselo čakať až do záverečnej štvrťhodiny. Najskôr zvýšil z penalty Zdeno Čech na 2:0 a v poslednej minúte pridal Dojč ešte dva góly Robom Búzekom a Rudom Morávkom na konečných 4:0. Výška skóre je pre hostí krutá.

Chvojnica – Košariská 6:0 (4:0), 7. M. Klačanský (11), 12., 37. P. Vančík, 14., 72., 85. I. Oravec, rozh. Sloboda.

O favoritovi zápasu sa nedalo pochybovať. Už za 14 minút viedli domáci o tri góly a na polčasových 4:0 dal Vančík v 37. min. Domáci tréner hneď po prestávke výrazne prestriedal, no aj tak domáci mali naďalej hru v rukách a najlepší strelec súťaže Igor Oravec ďalšími dvomi gólmi uzavrel nielen svoj hetrik, ale aj strelecký účet zápasu na 6:0.

Jablonka – Podbranč 1:0 (1:0), 90. L. Večeřa, rozh. Foltín.

Podbranč v Jablonke siahal nielen na prvé víťazstvo, ale aj na možnosť odlepiť sa z posledného miesta tabuľky. Nakoniec ich snaha vyšla nazmar, keďže domáci v poslednej minúte zápasu rozhodli Lukášom Večeřom o svojom najtesnejšom víťazstve 1:0.

Osuské – Bukovec 0:1 (0:1), 3. Chropovský, rozh. Dzindzík, Daniš.

Dohrávané stretnutie 7. kola, ktoré bolo 16. septembra za stavu 0:1 predčasne v 25. min. ukončené pre bitku fanúšikov. V tom čase už viedli hostia 0:1 gólom Mira Chropovského z 3. min. V dohrávke sa nič podstatné na ihrisku nestalo a tento stav vydržal do samého konca.