Po predohrávaných troch zápasoch 14. kola MO to s domácimi mužstvami nevyzeralo príliš dobre. Nielenže Hlboké, Popudiny a Lakšáre nezískali ani bod, ale nestrelili ani gól.

Na tento trend nadviazalo v nedeľu aj Oreské v Dubovciach a čiastočne aj Jurania v Jablonici. Česť domácich zachraňovali Radošovce, Búrania a zlepšenou hrou po prestávke aj Cerová.

Hlboké – Rybky 0:1 (0:0), 81. F. Ravas, rozh. Ma. Šefčík, Thao.

Domáci sa chceli so svojimi divákmi rozlúčiť s jesennou časťou víťazstvom, no v „družstevnom derby“ sa im to nepodarilo. Úspešnejší boli hostia z Rybiek, ktorých víťazný gól dal desať minút pred koncom Fredy Ravas – 0:1. Domáci sa už na gólovú odpoveď nezmohli.

Pop. Močidľany – Sobotište 0:3 (0:1), 31. R. Tomeček, 65. R. Kubina, 87. M. Tomeček, rozh. Kendi, Mi. Šefčík.

Futbalovejší hostia sa ujali vedenia po polhodine hry, keď sahlavičkou po rohu presadil Rado Tomeček – 0:1. Hostia ďalšie šance na zvýšenie vedenia nevyužili, Všeka trafil iba brvno. Vyrovnať mohol Starý, no ani on Petráša neprekonal. Po prestávke domáci zvýšili obrátky, no šancí malo poskromnr a aj tie sa rodili ťažko. V 65.min. vyšiel hosťom brejk a Roman Kubina zvýšil na 0:2. V samom závere po rohu napodobnil svojho brata Miro Tomeček, ktorý hlavičkou uzavrel gólový účet zápasu na 0:3.

Lakš. N. Ves – Spartak Stráže 0:1 (0:0), 75. T. Polák, r. Kendi, Hurbánek.

V zápase kola si domáci po víťazstve s Kopčanmi trúfali aj na Spartak. Boli to však hostia, ktorí mali šance, Búran len tesne minula bránu a Polák po úniku trafil brvno. Až ďalšie šance Hubeka a Poláka prebrali domácich. Po polhodine hry vychytal domáceho Haramiu skvelý Hladký, ktorý sa vyznamenal aj po šanci Michalicu. Obaja súperi chceli vyhrať a tak sa výborný futbal hral aj po prestávke. Najskôr gólovú hlavičku Peťa Hílka zneškodnil opäť Hladký a potom udreli hostia. V 75. min. po chybe domácej obrany Herda prihral Tomášovi Polákovi a ten nedal Mockovi šancu – 0:1. V poslednej minúte mal vyrovnanie na svojej kopačke Roman Velický, no z 10 m netrafil a tak vyhrali šťastnejší hostia.

Dubovce – Oreské 0:5 (0:2), 6. D. Baláž, 20. A. Beňo, 51., 76. L. Pavlačka, 84. S. Regásek, r. Ma. Šefčík, Škrinár.

Jednoznačná záležitosť hostí, domáci nevydržali tempo, v druhom polčase odišli kondične, zato hostia ešte viacero šancí zahodili. Po góloch D. Baláža a Beňa z prvého polčasu sa po prestávke dvakrát presadil Pavlačka, no konečných 0:5 upravil Stano Regásek šesť minút pred koncom.

Jablonica – Bor. Sv. Jur 2:2 (1:1), 17. T. Benek, 63. Mário Búran – 22. D. Strapko, 78. M. Miženko, r. Hušek, Thao.

Bojovný zápas na ťažkom teréne, kde hostia mali miernu prevahu. Šance si však dokázali vytvoriť aj domáci, takže výsledkom je spravodlivá remíza. Domáci dvakrát vyhrávali, no Strapko a Miženko zakaždým úspešne odpovedali na góly Beneka a Búrana.

Borský Mikuláš – Rohov 2:1 (2:1), 13. L. Petrík, 16. T. Lipár – 5. J. Frťal, r. Vlk, Tubl.

Prvých 25 minút dominovali domáci, ktorí po vyložených šanciach mohli viesť aj vyšším gólovým rozdielom, premenili však len dve šance. Vedenia sa však už po piatich minútach ujali hostia Frťalom, no v priebehu nasledujúcich desiatich minút Petrík a Lipár otočili v prospech Búranov – 2:1. V druhom polčase sa stav nezmenil, hostia vyvíjali tlak a snažili o vyrovnanie, najmä v posledných minútach zápasu riadne podkurovali domácej obrane, vyrovnať sa im už ale nepodarilo.

Radošovce – Slovan Šaštín 4:0 (1:0), 32., 65., 84., 85. Rado Drgon, r. Kendi, Hurbánek.

Hostia podaril veľmi slabý výkon a domáci tak poľahky prišli k trom bodom. O ich vysoké víťazstvo sa mierou vrchovatou zaslúžil jediný strelec – štvorgólový Rado Drgon.

Cerová – Kopčany 5:1 (0:1), 48. M. Holič, 53. P. Machlica, 64. P. Kuchta, 75. Marek Kubisa, 88. B. Vach – 30. M. Vašíček, ČK 0:1 (59. T. Novák), r. Knap, Matúš.

Prvý polčas bol vyrovnaný, viac bojovnosti bolo vidieť na strane hostí. Tí sa aj ujali vedenia krásnym gólom Vašíčka po trestnom kope, keď lopty od brvna smerovalo na čiaru a do brány. V druhom polčase však nastúpili domáci ako vymenení, už v 48. min. vyrovnal Holič a v 53. min. otočil v prospech domácich Machlica. Keď v 59. min. videl Novák po faule na Holiča ČK a o chvíľu dal Peťo Kuchta tretí gól domácich, bolo definitívne rozhodnuté. V závere ešte Marek Kubisa a Bohuš Vach upravili na konečných 5:1.

MO II. trieda 13. kolo

V poslednom jesennom kole padlo spolu 42 gólov, čo je priemer rovných 6 gólov na zápas. Najväčším dielom k tomu prispel výsledok z Unína, kde vyhrali Smrdáky 7:5.

Pre všetky mužstvá však jeseň ešte nie je uzavretá, ostávajú odohrať ešte dva odložené zápasy Čáry – Smrdáky a Štefanov – Smolinské. Tie sú na programe počas nastávajúceho víkendu.

Vrádište – Hradište 3:0 (0:0), 58. R. Jurčík (11), 62. (11), 66. V. Huťťa, r. Srnec, Lapoš, Škrinár.

Po bezgólovom polčase sa po hodine hry ujali domáci vedenia gólom Rada Jurčíka, ktorý premenil nariadený pokutový kop. Aj druhý gól bol z pokutového kopu, o štyri minúty z neho zvýšil Vlado Huťťa na 2:0. Najmä k druhému mali hostia výhrady, zdalo sa im že zákrok bol mimo územia. O ďalšie štyri minúty pridal Huťťa aj svoj druhý gól a stanovil výsledok na konečných 3:0. Hostia neboli slabším mužstvom, domácich držal nad vodou brankár Ondráš.

Štefanov – Š. Humence 5:3 (3:2), 2. M. Macek, 22., 65. B. Tureček, 41. P. Tomašovič, 48. M. Rampáček – 32. V. Kutlak, 44. T. Vach, r. M. Dutka, Knap, Vlk.

V zápase bohatom na góly získali domáci dvojgólové vedenie, no hostia sa nevzdávali a úspešne kontrovali. Až po prestávke ušli domáci až na 5:2 a gól Vlada Kutlaka na 5:3 už bol len kozmetickou úpravou výsledku.

Smolinské – FK Kúty 3:2 (1:1), 39. R. Daniel, 69. A. Beňa, 85. D. Kašák – 44. A. Polák, 48. K. Mihál, rozh. Dzindzík, Daniš.

Smolinské si na súpera verilo a aj sa ujalo vedenia gólom René Daniela. Lenže hostia gólmi zo záveru prvého a začiatku druhého polčasu otočili na 1:2 vo svoj prospech. Domáci však boli dôraznejší. Adam Beňa vyrovnal a päť minút pred koncom dal ich víťazný gól Dano Kašák – 3:2.

Sekule – Baník Čáry 0:4 (0:1), 30., 47. L. Daniel, 46., 75. F. Kuník, r. Daniš, Dzindzík.

V prvom polčase boli domáci mierne aktívnejším mužstvom, ale svoje šance nevyužili. Hostia boli efektívnejší a v 30. min. ich dostal do vedenia Lukáš Daniel. Druhý polčas začal pre domácich ako zo zlého sna. Za necelé dve minúty hostia dvakrát udreli. V 46. min. únik Daniela zakončil Fabián Kuník na 0:2 a po necelej minúte už bolo 0:3 po góle Daniela, ktorý svoje sólo zakončoval do prázdnej brány. Presvedčivé víťazstvo hostí uzavrel v 75. min. svojim druhým gólom F. Kuník – 0:4.

Koválov – Rovensko 0:4 (0:2), 2., 47. E. Guoth, 33., 49. B. Baláž, r. Polakovič.

Rovensko potvrdilo dobrú formu z predchádzajúcich zápasov a jednoznačne vyhralo aj v Koválove. Vždy na začiatkoch obidvoch polčasov sa trafil Erik Guoth, ďalšie dva góly pridal Braňo Baláž.

Petr. Ves – Kunov 6:0 (2:0), 22., 69. R. Juríček, 26. P. Šebesta, 47., 72. M. Ovečka, 83. I. Serafín, r. Lapoš, Tokoš.

Jednoznačná záležitosť domácich, ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie, no Juríček v závere nepremenil pokutový kop. Týmto vysokým víťazstvom sa Petrovka vyšvihla do čela tabuľky. Či sa však bude tešiť z jesenného titulu, rozhodne dohrávka Štefanova so Smolinským. Kunov v predchádzajúcom zápase vonku uhral bod v Štefanove aj s deviatimi hráčmi, tentoraz sa od nich šťastena odvrátila.

Unín – Smrdáky 5:7 (3:4), 22. E. Hoferka, 28. M. Tokoš, 37. F. Buček, 56. P. Šiška, 88. M. Uher – 5. J. Antálek, 10., 34., 64., 68. L. Blanárik, 19. V. Bôžik, 60, J. Pagáč, ČK 1:1 (38. Tokoš – 38. Maruša), r. Bednár.

Gólovú prestrelku v Uníne vyhrali hostia aj vďaka svojmu kanonierovi Lukášovi Blanárikovi. Hostia neustále vyhrávali, iba raz sa Unínu podarilo vyrovnať na 4:4, no sériou troch gólov Smrdáky ušli na 4:7 a definitívne rozhodli.

14 TJ Družstevník Vrádište 13 3 0 10 17:42 9 1 -9 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky, Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 1. kolo

Posledným jesenným kolom III. triedy bolo dohrávané 1. kolo, z ktorého sa na začiatku jesennej časti odohrali iba zápasy Bukovec – Prietrž (1:0) a Osuské – Vrbovce (1:1). Dohrával sa aj prerušený zápas Osuské – Bukovec.

Chropov – Letničie 3:1 (2:0), 11. K. Krutý, 17., 48. O. Orth – 76. J. Polák, rozh. Škrinár, Lapoš.

Hodový zápas sa niesol v réžii domácich. Územná aj herná prevaha bola korunovaná už v 11. min. gólom Krutého – 1:0. O šesť minút pridali domáci druhý gól po najkrajšej akcii zápasu, keď po peknej prihrávke Špačka zvýšil Ondrej Orth na 2:0. V druhom polčase už po troch minútach pridal peknou strelou z 25 metrov Orth tretí gól domácich. Po góle tempo hry poľavilo, domáci nepremenili niekoľko šancí. Pred koncom zápasu hostia skorigovali svoju po chybe v domácej obrane Polákom – 3:1.

Dojč – Trnovec 4:0 (1:0), 24., 90. R. Búzek, 76. Z. Čech (11), 90. R. Morávek, rozh. Vlk, Knap.

Zaujímavý zápas sa hral v Dojči. Domáci vyhrali polčas gólom Roba Búzeka, no na ďalšie góly sa muselo čakať až do záverečnej štvrťhodiny. Najskôr zvýšil z penalty Zdeno Čech na 2:0 a v poslednej minúte pridal Dojč ešte dva góly Robom Búzekom a Rudom Morávkom na konečných 4:0. Výška skóre je pre hostí krutá.

Chvojnica – Košariská 6:0 (4:0), 7. M. Klačanský (11), 12., 37. P. Vančík, 14., 72., 85. I. Oravec, rozh. Sloboda.

O favoritovi zápasu sa nedalo pochybovať. Už za 14 minút viedli domáci o tri góly a na polčasových 4:0 dal Vančík v 37. min. Domáci tréner hneď po prestávke výrazne prestriedal, no aj tak domáci mali naďalej hru v rukách a najlepší strelec súťaže Igor Oravec ďalšími dvomi gólmi uzavrel nielen svoj hetrik, ale aj strelecký účet zápasu na 6:0.

Jablonka – Podbranč 1:0 (1:0), 90. L. Večeřa, rozh. Foltín.

Podbranč v Jablonke siahal nielen na prvé víťazstvo, ale aj na možnosť odlepiť sa z posledného miesta tabuľky. Nakoniec ich snaha vyšla nazmar, keďže domáci v poslednej minúte zápasu rozhodli Lukášom Večeřom o svojom najtesnejšom víťazstve 1:0.

Osuské – Bukovec 0:1 (0:1), 3. Chropovský, rozh. Dzindzík, Daniš.

Dohrávané stretnutie 7. kola, ktoré bolo 16. septembra za stavu 0:1 predčasne v 25. min. ukončené pre bitku fanúšikov. V tom čase už viedli hostia 0:1 gólom Mira Chropovského z 3. min. V dohrávke sa nič podstatné na ihrisku nestalo a tento stav vydržal do samého konca.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…