V poslednom jesennom kole Majstrovstiev oblasti sa darilo domácim mužstvám. Z hostí vyhrali iba Kopčany v Rohove a bod si zo Šaštína odviezlo Hlboké.

Zo zápasu Čáry – Smrdáky 8:0. V súboji o loptu autor hetriku Milan Puškáč a hosťujúci Martin Škandera (vpavo). FOTO: Dana Havlová

Jablonica do Stráži prišla s najmenším možným počtom hráčom (sedem statočných) a po polhodine „dohrala“ čo sa jej zranil jeden zo statočných. Najvyššie víťazstvo dosiahol nováčik zo Sobotišťa. Hráči ním gratulovali trénerovi k meninám.

Rybky – Lakš. N. Ves 3:0 (0:0), 14., 28. G. Bartošek, 16. P. Januška, r. Lapoš, Tokoš, Škrinár.

Zápas sa hosťom vôbec nevydaril. Mali síce úvodnú šancu zápasu, no Haramia bránu netrafil. Slabšou hrou umožnili získať domácim už v prvej polhodine hry trojgólové vedenie a potom sa už iba dohrávalo. Všetko režíroval Gabo Bartošek, ktorý dva góly dal a pri jednom asistoval. Už v 14. min. otvoril skóre peknou strelou spoza šestnástky a o dve minúty Paťo Januška v akrobatickej polohe zvýšil na 2:0. V 28. min. po úniku a spätnej prihrávke Ravasa Bartošek vtipne do protipohybu brankára Močka zvýšil na 3:0. Obrana domácich držala skúsených hostí na dištanc od Rýzka, ktorého nemohla ohroziť ani strela T. Velického spoza šestnástky. Po prestávke chceli hostia niečo s výsledkom urobiť, no nebolo im súdené. Možno mali častejšie loptu na svojich kopačkách, no zakončenia Haramiu, T. Velického ani Cingela gólové nebolo. Pološance mali aj domáci, no brankári už boli pozorní a tak sa skóre nemenilo.

Rohov – Kopčany 0:3 (0:1), 43. F. Daniel, 76. J. Blažek, 86. M. Vaculka, rozh. Kendi, Matúš, Ma. Šefčík.

V prvom polčase sa hral obojstranne zaujímavý a vyrovnaný futbal, šťastnejší boli hostia, ktorí v závere polčasu premenili jednu zo svojich šancí na vedúci gól. Úspešným strelcom bol Fredy Daniel – 0:1. Po prestávke domáci zvýšili snahu o vyrovnanie, no obrana hostí na čele s brankárom Erikom Ivanom stála na pevných nohách a do šancí ich nepúšťala. V 76. min. z trestného kopu Jakub Blažek pridal druhý gól hostí a na konečných 0:3 uzavrel v 86. min. Maťo Vaculka. Domácim tak jesenná rozlúčka so svojimi priaznivcami nevyšla podľa plánov.

Bor. Sv. Jur – Cerová 3:1 (1:1), 28. T. Šimkovič, 62. D. Badáň (11), 90. M. Mikulič – 13. P. Pitorák, r. Ma. Šefčík, Dzindzík, Tubl.

V zbytočne nervóznom zápase patril začiatok hosťom, ktorí zo svojej aktivity vyťažili aj vedúci gól, ktorý dal v 13. min. Paťo Pitorák – 0:1. Domáci zo snahy o vyrovnanie vyťažili v 28. min. roh, po ktorom presnou hlavičkou vyrovnal Tomáš Šimkovič na 1:1. Po prestávke boli iniciatívnejší a najmä bojovnejší domáci, vyťažili z toho pokutový kop za ruku, ktorý v 62. min. premenil bývalý hráč Cerovej Denis Badáň a domáci viedli – 2:1. Pri záverečnom vabangu hostí dali domáci gólovú poistku Maťom Mikuličom – 3:1.

Slovan Šaštín – Hlboké 1:1 (1:1), 35. D. Schlosser (11) – 7. R. Mráz, r. Lapoš, Škrinár, Vlk.

Všetko podstatné sa odohralo už v prvom polčase. Hostia udreli už v 7. min., kedy dal ich vedúci gól Rasťo Mráz – 0:1. Domáci mali častejšie loptu na svojich kopačkách, vyrovnať sa im podarilo v 35.min., kedy nariadený pokutový kop premenil Schlosser – 1:1. Napriek hernej prevahe a očividnej snahe sa domáci už strelecky nepresadili a tak si mužstvá body podelili.

Oreské – Radošovce 2:1 (2:0), 15. T. Jarábek, 42. A. Beňo – 87. J. Kovalovský, r. Rusinko, Thao, Hušek.

V susedskom derby boli domáci aktívnejším mužstvom a už po štvrťhodine hry sa ujali vedenia, keď presne mieril Tomáš Jarábek – 1:0. Aj v ďalšom priebehu hry bola lopta častejšie na ich kopačkách, hoci hostia neustále hrozili brejkami. V závere polčasu sa viackrát zažltilo, no podstatnejšou zmenou bol gól Adama Beňu na 2:0. Po prestávke vyvíjali hostia očividnú snahu o zvrat v zápase, no nedarilo sa im. Domáci kazili priveľa ľahkých lôpt, no hostia to dokázali využiť až tri minúty pred koncom, kedy znížil bývalý mládežnícky reprezentant Juraj Kovalovský – 2:1. Na vyrovnanie im už času neostalo. V závere po nezavinenej zrážke s Krišákom musel byť brankár hostí Bulka prevezený do nemocnice s otrasom mozgu.

Sobotište – Dubovce 6:2 (3:2), 11. T. Vizváry, 28., 42., 50. Ľ. Hanzlíček, 68. M. Vandák, 72. M. Kadlečík – 30., 32. J. Martinusík, r. Smaženka, Prelec, B. Dutka.

Domáci začali zápas vo vysokom tempe a pomerne rýchlo sa po zasluhe ujali vedenia Tomášom Vizvárym. Po polhodine hry zvýšil Ĺubo Hanzlíček na 2:0. Už vtedy to vyzeralo na hladké víťazstvo domácich, no chvíľkové uspokojenie ich vrátilo do reality, keď Jaro Martinusík v priebehu dvoch minút vyrovnal na 2:2. Do prestávky sa však opäť presadil Hanzlíček a do kabín išli domáci s najtesnejším vedením – 3:2. Dubovce v druhom polčase „odišli“ kondične a výsledok je pre nich ešte prijateľný. Domáci pridali po pekných akciách ďalšie tri góly a dali tak pekný darček trénerovi Karolovi Fabiánovi k jeho meninám.

Borský Mikuláš – Pop. Močidľany 3:0 (0:0), 63. T. Mička, 68. R. Cintula st., 79. J. Ondriska, r. Otočka, Mráz, Hurbánek.

Na Búroch sa triasli brvná, až päťkrát zachránili brankárov od pohromy. Po pomerne  nudnom prvom polčase sa domáci presadili po prestávke tromi gólmi. V 63. min. sa hostia domáhali penalty, nepískalo sa a z protiútoku dal hrajúci tréner Tomáš Mička, ktorý prišiel na ihrisko za zraneného Černého, vedúci gól domácich – 1:0. Už o päť minút starší z Cintulovcov pridal druhý gól a na konečných 3:0 uzavrel v 79. min. ďalší zo striedajúcich hráčov Jakub Ondriska. Strelci hostí neboli tak úspešní, Novák, Vacenovský a Kudláč trafili konštrukciu brány a to isté sa dvakrát podarilo aj domácim strelcom. domáci dvakrát trafili túto časť brány.

Spartak Stráže – Jablonica 3:0 nedohrané, 8. Martin Búran, 12. E. Brunner, 35. T. Polák, r. Vlk, Tubl, Hušek.

Spartak Stráže – jesenný majster

Hostí prišlo na zápas iba sedem a keď sa im v 36. min. jeden z nich zranil (!!!), rozhodca Vlado Vlk bol nútený zápas predčasne ukončiť. Už v 8. min. sa presadil Martin Búran, ktorý prišiel do Spartaka pred sezónou práve z Jablonice. O štyri minúty zvýšil Erik Brunner na 2:0 a keď v 35. min. pridal Tomáš Capák Polák tretí gól domácich, prišlo k už spomínanému „zraneniu“ a zápas bol ukončený.

MO II. trieda: Rekordné víťazstvo Baníka Čáry

Dvomi dohrávkami sa skončila jesenná časť aj pre MO II. triedy.

V dohrávke 3. kola Čáry – Smrdáky sa zrodilo najvyššie víťazstvo jesennej časti II. triedy. K doterajším 6:0 v zápase Petrova Ves – Kunov „prihodili“ Čárania ešte ďalšie dva kusy. V dohrávke 5. kola Štefanov – Smolinské išlo domácim o jesenný titul. Hoci polčas prehrali, záver zvládli podľa očakávania a predbehli na čele tabuľky dovtedy vedúcu Petrovu Ves.

Baník Čáry – Smrdáky 8:0 (2:0), 21. D. Kollár, 44., 67. L. Daniel, 58. F. Kuník, 68., 85., 86. M. Puškáč, 80. D. Lorenc, r. Bednár, Hurbánek.

Domáci chceli v dohrávke 3. kola potvrdiť štvorgólové víťazstvo zo Sekúľ. Aj hostia mali vysoké ambície, veď pred týždňom nastrieľali v Uníne sedem gólov. Zrejme si tam však vystrieľali všetok pušný prach a v Čároch vyšli naprázdno. Ako tak im sily stačili iba v prvom polčase, no po prvom inkasovanom góle akoby odišli z ihriska. Prvýkrát inkasovali, keď Štefanku prekonal Denis Kollár – 1:0. Tesne pred odchodom do kabín pridal druhý gól Luky Daniel. Po prestávke už to bol „kolotoč zadarmo.“ Po góle Fabiana Kuníka na 3:0 prišla šanca pre hostí, no Luky Blanárik po faule neprekonal Ozábala v domácej bráne ani z pokutového kopu a o tri minúty už bolo 5:0 po góloch Daniela a Milana Puškáča, ktorý tak začal svoj strelecký koncert ukončený hetrikom, ktorý prerušil iba Dominik Lorenc gólom na 6:0.

Štefanov – Smolinské 2:1 (0:1), 60. J. Chudý, 75. M. Rampáček – 30. Marek Masár, r. Dzindzík, Polakovič, Thao.

V slušnom, no aj trošku nervóznom zápase sa hostia zamerali na pozornú defenzívu a rýchle protiútoky. Po jednom z nich vznikla pred domácou bránou skrumáž, v ktorej sa najlepšie zorientoval Marek Masár a Smolinské viedlo – 0:1. Neustále dobíjanie brány súpera však k úspechu neviedlo, hoci šance na to boli. Obrana hostí na čele s Kaveckým hodinu statočne odolávala, no v 60. min. si na center z rohu vyskočil Jakub Chudý a hlavou nekompromisne vyrovnal – 1:1. Rozhodnutie prišlo v 75. min. a opäť po rohovom kope. Nádherne zahratý signál, „preskakovačku“ štyroch hráčov presne a nechytatelne z 12 metrov zakončil Marcel Rampáček – 2:1. Víťazstvo Štefanova bolo zaslúžené, ale aj hostia prispeli k dobrej úrovni zápasu.

14 TJ Družstevník Vrádište 13 3 0 10 17:42 9 1 -9 0

Dohrávky: Čáry – Smrdáky, Štefanov – Smolinské.

MO III. trieda 1. kolo

Posledným jesenným kolom III. triedy bolo dohrávané 1. kolo, z ktorého sa na začiatku jesennej časti odohrali iba zápasy Bukovec – Prietrž (1:0) a Osuské – Vrbovce (1:1). Dohrával sa aj prerušený zápas Osuské – Bukovec.

Chropov – Letničie 3:1 (2:0), 11. K. Krutý, 17., 48. O. Orth – 76. J. Polák, rozh. Škrinár, Lapoš.

Hodový zápas sa niesol v réžii domácich. Územná aj herná prevaha bola korunovaná už v 11. min. gólom Krutého – 1:0. O šesť minút pridali domáci druhý gól po najkrajšej akcii zápasu, keď po peknej prihrávke Špačka zvýšil Ondrej Orth na 2:0. V druhom polčase už po troch minútach pridal peknou strelou z 25 metrov Orth tretí gól domácich. Po góle tempo hry poľavilo, domáci nepremenili niekoľko šancí. Pred koncom zápasu hostia skorigovali svoju po chybe v domácej obrane Polákom – 3:1.

Dojč – Trnovec 4:0 (1:0), 24., 90. R. Búzek, 76. Z. Čech (11), 90. R. Morávek, rozh. Vlk, Knap.

Zaujímavý zápas sa hral v Dojči. Domáci vyhrali polčas gólom Roba Búzeka, no na ďalšie góly sa muselo čakať až do záverečnej štvrťhodiny. Najskôr zvýšil z penalty Zdeno Čech na 2:0 a v poslednej minúte pridal Dojč ešte dva góly Robom Búzekom a Rudom Morávkom na konečných 4:0. Výška skóre je pre hostí krutá.

Chvojnica – Košariská 6:0 (4:0), 7. M. Klačanský (11), 12., 37. P. Vančík, 14., 72., 85. I. Oravec, rozh. Sloboda.

O favoritovi zápasu sa nedalo pochybovať. Už za 14 minút viedli domáci o tri góly a na polčasových 4:0 dal Vančík v 37. min. Domáci tréner hneď po prestávke výrazne prestriedal, no aj tak domáci mali naďalej hru v rukách a najlepší strelec súťaže Igor Oravec ďalšími dvomi gólmi uzavrel nielen svoj hetrik, ale aj strelecký účet zápasu na 6:0.

Jablonka – Podbranč 1:0 (1:0), 90. L. Večeřa, rozh. Foltín.

Podbranč v Jablonke siahal nielen na prvé víťazstvo, ale aj na možnosť odlepiť sa z posledného miesta tabuľky. Nakoniec ich snaha vyšla nazmar, keďže domáci v poslednej minúte zápasu rozhodli Lukášom Večeřom o svojom najtesnejšom víťazstve 1:0.

Osuské – Bukovec 0:1 (0:1), 3. Chropovský, rozh. Dzindzík, Daniš.

Dohrávané stretnutie 7. kola, ktoré bolo 16. septembra za stavu 0:1 predčasne v 25. min. ukončené pre bitku fanúšikov. V tom čase už viedli hostia 0:1 gólom Mira Chropovského z 3. min. V dohrávke sa nič podstatné na ihrisku nestalo a tento stav vydržal do samého konca.