Tohtoročné bowlingové oblastné majstrovstvá v Malackách boli rozdelené do troch hracích dní. Celkovo sa na OBMj 2018/19 zúčastnilo 21 mužov, 3 ženy a 6 chlapcov a 3 dievčatá v kategórii juniorov.

 

 

Z OBMj postupuje na regionálne majstrovstvá, MRj, 70% mužov. Ženy a juniori majú istú účasť na Majstrovstvách SR jednotlivcov aj bez účasti na OBMj alebo MRj.

Juniorky hrali v dvoch kategóriách. Dve hráčky bojovali o víťazstvo v kategórii dievčat do 12 rokov, pohár za 1. miesto si odniesla Nikolka Holešová. Simona Horváthová nemala medzi dievčatami do 18 rokov konkurenciu, a získala tak pohár za víťazstvo v tejto kategórii.

Juniori bojovali o víťazstvo v troch kategóriách. Pohár za víťazstvo v kategórii chlapcov do 10 rokov si odniesol Artur Pír. Najpočetnejšiu skupinu chlapcov do 15 rokov, kde hrali traja juniori, vyhral Richard Harbut. Poslednú kategóriu, chlapci do 18 rokov, s prehľadom vyhral Patrik Walter.

Medzi ženami štartovala aj juniorka, ktorá vyhrala medzi dievčatami do 18 rokov, Simona Horváthová, ktorej sa podarilo vyhrať aj túto kategóriu. Na druhom mieste sa umiestnila Zuzana Bezáková a tretie miesto získala Jana Walterová.

Mužská kategória bola ako vždy najpočetnejšia. Aj keď dvaja hráči nedošli, štartovalo tu 21 mužov, z toho 15 postupuje ďalej na MRj. Víťazom sa stal Miroslav Janeček pred druhým Pavlom Walterom a tretím Jozefom Orthom.

Majstrovstvá regiónov sa uskutočnia 23.-24.3. 2019, pre západ v PBC Bratislava. Všetkým ďakujeme za účasť, postupujúcim srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších súbojoch.

BS  


.

HAŠŠO 6/2024