Divadelná hra plná sebairónie a klaunských gagov stroskotá v Senici! Sväťo Malachovský a Michal Kubovčík sa v utorok 12. februára v Dome kultúry predstavia v paródii pre dvoch hercov, ktorí špekulujú nad tým, ako by si skazu Titaniku zahrali, keby tú možnosť mali.

 

 

Plnokrvná hra, ktorej pôvodný nápad rozvinul a textovo upravil Milan Lasica hovorí o ľudskej márnivosti, a to je téma, ktorá je dnes možno aktuálnejšia ako kedykoľvek predtým.

 

Ako sa dvom hercom hrá skaza Titaniku?
Sväťo Malachovský: Pre mňa je Skaza Titaniku predstavením za odmenu. Od prvého momentu som vedel, že si tento titul zahrám rád a v Miškovi som našiel dokonalého parťáka a človeka s rovnakým uhlom pohľadu na humor.

 

Vraj je predstavenie pre vás aj fyzické náročné.
Dve hodiny dvadsať minút sme na javisku iba my dvaja, preto si to vyžaduje veľkú mieru koncentrácie!

 

V čom sa líši hra upravená Milanom Lasicom od pôvodnej verzie?
Skaza Titaniku je úžasné predstavenie aj vďaka majstrovi Lasicovi, ktorý nám pripravil svojím prekladom a úpravou nádhernú pôdu pre našu voľnú jazdu. Dal mu nový svieži šat, aktuálnosť a my sme si to už len prispôsobili do úst a popridávali veci, ktoré nám prídu vtipné. Každé predstavenie je iné a ja si ich užívam (úsmev).

 

S akým humorom stretnú diváci?
Ťažko to charakterizovať pár slovami, ale tým, že diváka vnímame, prihovárame sa mu a nenásilne zapájame, dalo by sa toto predstavenie kľudne vtesnať aj do žánru stand-up komédie, ale nechajme ho radšej nezaškatuľkované (úsmev).

 

V jednom rozhovore režisér Karol Vosátko povedal: V októbri sme spolu skúšali so Sveťom Malachovským a Miškom Kubovčíkom, s ktorými som robil Skazu Titanicu, ale v skutočnosti to bola Oslava Divadla. aká bola vaša spolupráca z vášho pohľadu?
Pre mňa to bol dream team – od prvého stretnutia nad textom až po premiéru. Kari je skvelý režisér, ktorý okamžite vedel, kde, čo a ako. Pre nás bol obrovskou pomocou a tretím okom, ktoré nás držalo v hraniciach a eliminovalo balast a zbytočnosti. Práca na tejto inscenácii zostane pre mňa jedným z naj zážitkov!

 

12. 2. (utorok)
Miesto: Dom kultúry (MsKS), Nám. Oslobodenia 11/17
Štart: 19:00 hod.
Vstupenky:  Si zakúpite za 12 € TU!
Pridajte sa: Udalosť na Facebooku


.
Toto je čítané

Pestovanie a predaj zeleniny má v Zohore bohatú históriu

Klimatické i pôdne danosti v obci Zohor vytvorili už v dávnejších dobách vhodné podmienky na…

BM: Ustekana sobota