Materské školy, základné školy a stredné  školy sa môžu opäť zapájať do obľúbenej čitateľskej súťaže „Vráťme knihy do škôl“. Jej už 8. ročník organizuje občianske združenie Učenie s úsmevom  v spolupráci s partnermi, ktorými sú Bratislavský samosprávny kraj, internetové kníhkupectvo abcknihy.sk, vydavateľstvom  Ikar a vydavateľskou značkou YOLi. Hlavnou myšlienkou je podporiť čítanie a vytvárať pozitívny vzťah ku knihám medzi deťmi, žiakmi, študentmi. 

 

 

„Nie je nič lepšie ako si sadnúť s knihou v ruke, začítať sa do príbehu a nechať sa unášať do úplne iného sveta. Kniha je veľmi dobrý spoločník, ktorý je náučný, zábavný. Preto túto súťaž podporujeme. Ak ste sa ešte nezapojili, nevadí, máte ešte čas,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Súťaž „Vráťme knihy do škôl“ odštartovala 21. decembra 2018  a potrvá do 15. marca 2019.

Podmienkou súťaže je si prečítať ľubovoľne vybranú knihu a poslať z nej krátky text. V texte objasniť dôvody, pre ktoré si vybrali konkrétnu knihu a popísať čo im dielo prinieslo. Škôlkari nakreslia obrázok na základe učiteľom alebo inou osobou prečítaného textu. Žiaci I. stupňa základných škôl môžu poslať buď text, obrázok alebo oboje.

Víťazi budú vyžrebovaní z príspevkov od čítajúcich detí a mládeže a to v jednotlivých kategóriách. Ocenená bude aj najaktívnejšia škola ako aj Knižní anjeli, ktorí vedú mládež k literatúre. Na túto cenu navrhujú študenti knihovníka, učiteľa slovenského jazyka či vychovávateľa, ktorý u žiakov podporuje záujem o čítanie.


.
Toto je čítané

Medzi Kopčanmi a Adamovom prekročil povolenú rýchlosť o 62 km/h

Skalickí dopravní policajti včera (21. 5.) namerali vodiča, ktorý prekročil maximálnu povolenú…

BM Salon EV