V Dubňanoch začal už 33. ročník Zimného futbalového turnaja Dubňany 2019. Štartuje na ňom až päť mužstiev zo Záhoria.

Zo zápasu Brodské – Holíč. Holíčan Boris Chanečka (s loptou) uniká Martinovi Bartalovi.

Hrajú tu štyri mužstvá z 5. ligy (Gbely, Brodské, Mokrý Háj a Holíč), dopĺňajú ich z Majstrovstiev oblasti Kopčany. Po dvoch kolách je v čele Mokrý Háj pred domácimi Dubňanmi.

Výsledky 1. kola

Gbely – Kopčany 6:0 (3:0)
D. Nemec 3, V. Mráz 2, Mihalik.
Za 15 minút bolo prakticky po zápase. Gbely hneď na začiatku získali pohodlný trojgólový náskok, ktorý ich však ukolísal a ubrali nohu z plynu. V ďalšom priebehu sa hralo hodne nepresne, k čomu prispelo aj husté sneženie. Druhý polčas sa už len dohrával, v závere pridali Naftárali ďalšie tri góly a turnaj začali vysokým víťazstvom.

Holíč – Ratíškovice 2:2 (2:0)
g. d. Holúsek, Ružička.
Zápas sa hral za hustého sneženia, terén bol na hranici regulárnosti. Po úvodnom tlaku Ratíškovic prebrali iniciatívu Záhoráci a celý prvý polčas boli lepším mužstvom. Svoju prevahu pretavili aj do dvoch gólov, ktoré dali Holúsek, Ružička. Po nepríjemnom zranení brankára Ziga (musel byť prevezený do nemocnice) sa hralo opatrne. Po prestávke po prestriedaní bol výkon Holíča slabší, čo súper využil na zrovnanie skóre.

Mokrý Háj – Dubňany 3:3 (0:3)
Kopálek, R. Valúch, M. Valúch.
Maródkou zdecimovaným Záhorákom chýbalo až šesť hráčov základu, čo sa prejavilo najmä na ich výkone v prvom polčase, v ktorom trikrát inkasovali. Po prestávke však veľkou bojovnosťou dokázali zápas zachrániť, keď po góloch Valúchovcov a Kopálka vybojovali „aspoň“ jeden bod do tabuľky.

Brodské – Rohatec 1:3 (0:1)
g. d. P. Jakubec st.
Rohatec bol v prvom polčase lepším mužstvom a zaslúžene sa ujal vedenia. Záhoráci pôsobili strnulo, no po zmenách v zostave ovládli po prestávke hru a mali aj niekoľko sľubných šancí, ktoré však nevyužili. Súper ich za to vytrestal, keď po dvoch rýchlych brejkoch odskočil až na 0:3. Peter Jakubec starší už len korigoval v nadstavenom čase na konečných 1:3.

V druhom hracom dni stratili Kopčany s Ratíškovicami polčasové vedenie. Mokrý Háj rozstrieľal Brodské a Gbely sklamali s domácimi Dubňanmi. Holič pre maródku v mužstve si zápas odložil

Výsledky 2. kola

Kopčany – Ratíškovice 2:3 (2:1)
g. d. O. Zabadal, R. Neuročný.
Vo vyrovnanom zápase sa Ratíškovice ujali vedenia, no ešte do polčasu sa Kopčany zlepšili a otočili po góloch Zabadala a Neúročného. Aj po prestávke mali Záhoráci viac z hry, no nevyužili niekoľko možností na zvýšenie svojho vedenia, čo sa im v závere vypomstilo. Baláž trafil tyč, ďalšie možnosti nevyužili Neuročný, Negrean a Mišík. V poslednej štvrťhodinke hostia dvomi gólmi výsledok zvrátili vo svoj prospech. Krutý výsledok pre Kopčany.

Mokrý Háj – Brodské 5:0 (2:0)
Ondráš, Irša, Kopálek, Šmida (11), Biskupič.
Mokrý Háj si poľahky poradil so súperom, ktorý odohral stretnutie v pozliepanej zostave s viacerými mladými hráčmi. Bol jasne lepší, mal viacej z hry, vypracoval si dostatok streleckých príležitostí, z ktorých aj päť premenil na góly.

Dubňany – Gbely 4:1 (2:0)
g. h. D. Nemec (11).
Zápas Gbelom vôbec nevyšiel, už v polčase prehrávali o dva góly a po prestávke ušlo domáce mužstvo až na rozdiel štyroch gólov. Čestný úspech Záhorákov zaznamenal až v závere zápasu Diminik Nemec z pokutového kopu.

Dorastenecký turnaj

Súčasne s turnajom dospelých sa v Dubňanoch hrá aj turnaj dorastu. Štartuje na ňom sedem družstiev, zo Záhoria Gbely a Kúty.

Výsledky

1. kolo: Gbely – Lužice 1:2, Kúty – Rohatec 0:10, Lipov – Mutěnice 3:5, voľno – Dubňany.

2. kolo: Gbely – Kúty 7:1, Dubňany – Lužice 5:2, Rohatec – Lipov odložili, voľno – Mutěnice.

3. kolo: Gbely – Lipov 9:0, Kúty – Dubňany 5:3, Mutěnice – Rohatec odložili, voľno – Lužice.

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…