Zimný futbalový turnaj Dubňany 2019 pokračoval štvrtým kolom. O tri vysoké víťazstvá sa postarali Záhoráci, po šesť gólov nastrieľali Gbely, Kopčany, o jeden menej Mokrý Háj. Bohužiaľ, ich obeťami boli takisto mužstvá zo Záhoria, Brodské a Holíč, ktoré doplnili Ratíškovice.

Ilustračné foto: 123rf.com

Výsledky 4. kola
Gbely – Ratíškovice 6:0 (3:0), D. Nemec a V. Mráz 2, F. Kučera, vlastný.
Gbely pokračujú v spanilej jazde turnajom. Svojmu súperovi nedali najmenšiu šancu, už do polčasu mu nastrieľali tri góly. Kanonádu začal Vlado Mráz, po centri L. Nemečkaya si dal súper vlastný gól a na polčasových 3:0 upravil Filip Kučera. Po prestávke Gbely ubrali z plynu, možno aj v snahe vyhnúť sa zraneniam, nakoľko súper riadne pritvrdil. Napriek tomu pridali ďalšie tri góly. Dvakrát sa trafil Dominik Nemec a aj Vlado Mráz pridal svoj druhý gól. V závere videl ČK Martin Karas.

Mokrý Háj – Holíč 5:1 (2:1), Kopálek a Ondráš 2, Tokoš – Puček.
Obidve mužstvá nastúpili v silne oslabených zostavách, viac to ublížilo Iskre. Hral sa slabší futbal s množstvom nepremenených šancí. Z viacerých príležitostí dve premenili, z ich dvojgólového náskoku ubral tesne pred odchodom do šatní Pučet gólon na 2:1. Po prestávke už hostia nestačili a Mokrý Háj pridal ďalšie tri góly. V posledných piatich minútach si bok po boku zahrali aj Biskupičovci, otec Aleš so synom Marekom.

Kopčany – Brodské 6:2 (2:1), Negrean a Neúročný 2, Blažek, vlastný – ,.
Kopčany nemali s oslabeným súperom príliš veľa práce. Ten musel nastúpiť dokonca s druhým brankárom ako ľavým krídlom. Od začiatku ovládli hru a zaslúžene sa ujali vedenia. Baník síce stihol vyrovnať M. Balážom na 1:1, no rozbehnuté Kopčany strelili postupne ďalších päť gólov a dostali sa do vedenia 6:1. Brodské stihlo v závere už len upraviť Petrovičom na konečných 6:2.

23.2. o 13 h Holíč – Kopčany, o 15 h Brodské – Dubňany, 24.2. o 13 h,
Gbely – Rohatec, o 15 h Mokrý Háj – Ratíškovice.

Dorastenecký turnaj

Súčasne s turnajom dospelých sa v Dubňanoch hrá aj turnaj dorastu. Štartuje na ňom sedem družstiev, zo Záhoria Gbely a Kúty.

Výsledky

3. kolo: Gbely – Lipov 9:0, Kúty – Dubňany 5:3, Mutěnice – Rohatec odložili, voľno – Lužice.

4. kolo: Kúty – Lužice 2:2, g. d. Polák 2, Gbely – Mutěnice 3:2, Dubňany – Lipov 1:2, voľno – Rohatec.

1. Gbely 4 3 0 1 20:5 9

2. Lužice 3 1 1 1 6:8 4

3. Kúty 4 1 1 2 8:22 4

4. Rohatec 1 1 0 0 10:0 3

5. Mutěnice 2 1 0 1 7:6 3

6. Dubňany 3 1 0 2 9:9 3

7. Lipov 3 1 0 2 5:15 3