Súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov, ľudových hudieb, speváckych skupín a sólistov okresov Senica a Skalica uvidia v Dome kultúry v Gbeloch. TASR o tom informoval za usporiadateľa podujatia Záhorské osvetové stredisko (ZOS) Miroslav Koprla.

 

 

Súťažnej prehliadky sa zúčastnia kolektívy alebo sólisti, ktorí vyvíjajú svoju činnosť na území okresov Senica a Skalica a z tohto územie čerpajú hudobný a folklórny materiál. V súťažnej časti prehliadky sa predstavia detské folklórne súbory Juránek z Borského Svätého Jura, Nádej z Kuklova – Smolinského, Kúcanek z Kútov, Valšátko z Holíča a Skaličánek zo Skalice so súťažnými pásmami. Návštevníci si budú môcť vypočuť v prehliadkovej časti aj 18 speváckych vystúpení v podaní 13 interpretov a štyri hudobné vystúpenia inštrumentalistky a dvoch ľudových hudieb, uviedol zástupca ZOS.
 

Poslaním podujatia je umožniť prezentovať výsledky svojej práce na verejnosti a konfrontovať ich s výsledkami iných. Poskytnúť priestor na tvorivé stretnutia s kolektívmi toho istého zamerania a vytvorením emotívnej atmosféry pri týchto stretnutiach ich motivovať k trvalému vzťahu k folklórnej tradícii i prítomnosti,” doplnil Koprla.
 

Súťažiť sa bude v piatich kategóriách: folklórne súbory, ľudová hudba, spevácke skupiny, sólisti speváci a inštrumentalisti. Vystúpenia sa uskutočnia 20. marca, dodal zástupca ZOS.


.
Toto je čítané

Oslobodenie spod fašizmu na Záhorí: Spomienky, ktoré už takmer vybledli

Je tomu už 79 rokov, čo boli mestá a obce na Záhorí…

BM: Ustekana sobota