Zápas kola v Kopčanoch lepšie zvládli Stráže, ktoré tesným víťazstvom zvýšili svoj náskok už na tri body. Nepekný záver videli diváci v Jablonici, kde sa aj fackalo a boli udelené až tri červené karty. Jablonica zaznamenala v tomto ročníku prvú domácu výhru.

Ilustračné foto: 123rf.com

Rybky – Cerová 4:0 (3:0), 22. G. Bartošek, 29., 42. F. Ravas, 85. J. Kuchta, r. Ma. Šefčík, Tubl.

Domáci nastúpili s veľkým odhodlaním ukázať čo v zime natrénovali. Už v 22. min. otvoril skóre Gabo Bartošek a ďalšie dva góly pridal kapitán Fredy Ravas – 3:0. Druhý polčas začali lepšie hostia, avšak ich snaha vyústila iba do série rohov. Konečnú podobu skóre dal v 85. min. po krásnej spolupráci Janušku s Bojnannským Jakub Kuchta – 4:0. Hostia sa snažili ešte aspoň o čestný úspech, no brankár Rýzek bol proti.

Lakš. N. Ves – Oreské 2:2 (1:0), 15. P. Haramia, 85. T. Velický – 83. L. Pavlačka, 90. T. Jarábek, r. Kendi, Hurbánek.

Orešania od začiatku chceli diktovať tempo, no obrana domácich fungovala dobre. Mala aj kus šťastia, keď Beňo trafil tyčku brány Močka. V 15. min. však udreli domáci, keď po kolmici Velickeho sa presadil Haramia – 1:0. Hostia aj naďalej neúspešne dobýjali domácu bránu a do kabín sa išlo za stavu 1:0. Aj v druhom polčase bola aktivita na kopačkách hostí, Pavlačka ani Jarábek však svoje možnosti nevyužili. Až v 83. min. Kralovič priťukol loptu Pavlačkovi a bolo 1:1. Hosťom sa málilo a takmer na to doplatili, keď v 85. min. z trestného kopu dostal domácich opäť do vedenia Tomáš Velický – 2:1. V nadstavenom čase sa však hlavou presadil Jarábek a vyrovnal na 2:2. Po rozohratí sa hneď pískal koniec zápasu.

Rohov – Bor. Sv. Jur 2:4 (1:3), 28. M. Burian, 85. B. Jobb – 16., 43. M. Ťažký, 45. D. Badáň, 76. G. Palkovič, r. Kendi, Mráz.

V bojovnom zápase boli hostia efektívnejší. Ujali sa vedenia po štvrťhodine hry Mirom Ťažký. Domáci Maťo Burian vyrovnal, no hostia tesne pred odchodom do kabín dvakrát udreli, čo bolo pre domácich ako K. O. V 43. min. ich dostal druhýkrát do vedenia Ťažký a už v nadstavenom čase Denis Badáň zvýšil na 1:3. Po prestávke hostia si svoje vedenie dôsledne strážili, navyše v 76. min. pridal oslávenec Gabo Palkovič ich štvrtý gól – 1:4. Domáci bojovali až do konca a chvíľu pred koncom stanovil Boris Jobb na konečných 2:4.

Kopčany – Sp. Stráže 1:2 (1:1), 8. D. Hýroš – 26. D. Fukna, 58. D. Chropovský, r. Lapoš, Škrinár.

Zápas kola sa hral v Kopčanoch, kde po jeseni tretí domáci privítali jesenného majstra. A začali riadne zostra, keď už v 8. min. ich dostal do vedenia Dominik Hýroš – 1:0. Hostia ostali aktivitou domácich zaskočení a v prvej polhodine hry videli až tri ŽK. Potom však prevzali iniciatívu a dokázali vyrovnať Fuknom na 1:1. Mohli dať aj ďalšie góly, no Búran  Fukna tentoraz nemierili presne. V druhom polčase sa hral zaujímavý futbal, ktorý presiahol hranice oblastného futbalu. Úspešnejší boli napokon hostia, ktorí dali v 58. min. víťazný gól Davidom Chropovským a záver zápasu už spoľahlivo „dostriedali“, hoci pri tutovke Blažeka im riadne zatrnulo.

Jablonica – Slovan Šaštín 2:0 (2:0), 2. L. Mihalcsak (11), 23. B. Kolenyak, ČK 2:1 (82. T. Benek, 83. M. Galba – 82. R. Tuma), r. Ma. Šefčík, Dzindzík.

V bojovnom zápase sa domáci ujali vedenia už v 2. min., kedy nariadený pokutový kop premenil Lukáš Mihalcsak – 1:0. V 23. min. už bolo 2:0 po góle Kolenyaka. Aj hostia mali niekoľko nádejných príležitostí, no strelecky sa nepresadili. Záver zápasu bol veľmi nervózny a trikrát sa hráčom pred očami aj červenalo. Výhra Jablonice je ale zaslúžená, na domácom trávniku prvá, doteraz vyhrali iba v P. Močidľanoch.

Sobotište – Hlboké 2:0 (1:0), 19. Ľ. Hanzlíček, 83. M. Tomeček, r. Vlk, Tubl.

Hlboké bolo herne lepším mužstvom, Sobotište však zvládlo zápas takticky. Vedenia sa ujali domáci v 19. min. Hanzlíčkom. V druhom polčase si už domáci svoje vedenie postrážili a v 84. min. ho ešte aj poistili gólom Mira Tomečka – 2:0. Bol to pre diváka dobrý zápas, ktorému by svedčala aj remíza.

Radošovce – Bor. Mikuláš 3:2 (1:1), 44., 46. R. Kudláč, 64. R. Drgon – 33. T. Lipár, 83. P. Júva, r. Otočka, Hurbánek.

Zápas priemernej úrovne zodpovedal začiatku sezóny. Vedenia sa ujali hostia gólom Tomáša Lipára, no Robo Kudláč gólmi minútu pred polčasom a minútu po prestávke otočil skóre v prospech domácich. Na 3:1 zvýšil Rado Drgon, v závere už Paťo Júva len korigoval na konečných 3:2.

Dubovce – Pop. Močidľany 2:1 (1:0), 29. Miro. Sprušanský, 79. M. Huťťa – 84. D. Krchňavý (11), ČK 0:1 (88. V. Kudláč), r. Knap, Tokoš.

V derby zápase sa obidve mužstvá hľadali a ťažko si vypracovávali gólové príležitosti. Domáci sa ujali vedenia v 23. min. po štandardnej situácii, keď Richard Balážik našiel Mira Sprušanského a ten otvoril skóre – 1:0. V druhom polčase mohli domáci zvýšiť, ale samostatný únik Milan Huťťa nepremenil, rovnako ani o chvíľu v ďalšej čistej šanci. Až z tretej svojej šance trafil a zvýšil na 2:0. Hostia znížili v 84. min. z pokutového kopu striedajúcim Krchňavým – 2:1.

MO II. trieda 14. kolo

Z odohraných stretnutí iba Smrdáky zachraňovali česť hostí, keď remizovali na Humencoch. Všetky ostatné zápasy vyhrali domáci. V Koválove sa hralo iba 15 minút. Nasledovala inzultácia a koniec zápasu. Rozhodovať bude disciplinárka a ŠTK, no Koválov zrejme nečaká nič príjemného.

Smolinské – Čáry 3:1 (1:0), 16., 59. J. Goga, 65. A. Beňa – 77. F. Kuník, r. Vlk a Knap.

Hoci boli Čáry po celý zápas lepším mužstvom a mali aj oveľa viac gólových príležitostí, gól dal Fabian Kuník až v závere zápasu za stavu 3:0, kedy už bolo na zvrat neskoro. Smolinské trestalo chyby v zadných radoch hostí, po štvrťhodinke trafil z trestného kopu Goga. Ten istý hráč zvýšil po prestávke na 2:0 a po šiestich minútach bolo po góle Beňu už 3:0. Gól hostí už prišiel neskoro.

Vrádište – Kunov 2:1 (0:1), 84. P. Smaženka, 89. J. Giertl (11) – 7. R. Burian, r. Lapoš, Škrinár.

V prvom polčase mali viac z hry hostia a dostávali sa aj do zakončenia. Už v 7. min. dal ich vedúci gól Rado Burian – 0:1. Ďalšie možnosti nezužitkovali Belohlávek, Vanek a po šanci Belohlavka vykopávali domáci z prázdnej brány. Po polhodine prevzali iniciatívu domáci, no ich strelecké pokusy skôr rozchytali brankára súpera. V druhom polčase sa už hralo pod taktovkou Vrádišťa, no góly prišli až v samom závere. V 84. min. po rohu hlavou vyrovnal Peter Smaženka a v 89. min. po faule Černeka (podľa hostí ešte pred šestnástkou) premenil pokutový kop Juraj Giertl na víťazný gól – 2:1.

Š. Humence – Smrdáky 3:3 (2:1), 24. R. Horváth, 35. D. Burian, 70. P. Václavek – 6. J. Pagáč, 60. F. Pagáč, 77. V. Bôžik, r. Bednár.

Už v 6. min. prekvapil domácu obranu Juraj Pagáč a hostia viedli – 0:1. Na gólovú odpoveď však diváci dlho čakať nemuseli. V 24. min. vyrovnal Radek Horváth a po ďalších jedenástich minútach domáci už viedli. To sa presadil Domino Burian – 2:1. Po prestávke domáci tlačili, no v 60. min. Filip Pagáč prekvapujúco zrovnal na 2:2. Aj keď sa domáci ešte raz ujali vedenia Paťom Václavkom, body sa napokon delili, keď v 77. min. Vlado Bôžik dal definitívnu podobu výsledku na 3:3.

TJ Unín – FK Kúty 3:0 (0:0), 57. F. Buček, 77. D. Rosa, 80. P. Chanečka, r. Daniš.

Kúty sú v nezávideniahodnej situácii a chceli v Uníne bodovať, no svoju nádej živili iba do prestávky. V druhom polčase dostal Unín do vedenia Ferko Buček. V záverečnej štvrťhodinke domáci pridali ďalšie dva góly Rosom a Chanečkom a zaslúžene sa tešili z troch bodov.

Sekule – Hradište 2:0 (0:0), 66. P. Kovár, 84. M. Chvátal, r. Thao.

V prvom polčase sa diváci gólu nedočkali, tie padali až po prestávke. Najskôr sa v 66. min. presadil domáci Paťo Kovár a gólovú poistku pridal v 84. min. Maťo Chvátal – 2:0. Vo vyrovnanom zápase boli domáci efektívnejší a body si preto zaslúžili.

Petrova Ves – Rovensko 4:0 (1:0), 23. (11), 79. (11) M. Ovečka, 50. 70. M. Mihálik, r. Polakovič.

Domáci bojujúci o čelo tabuľky boli jasným favoritom zápasu, čo aj do bodky naplnili. Vedenia sa ujali v 23. min., kedy Milan Ovečka premenil pokutový kop. Hostia sa do polčasu úspešne bránili, no po prestávke to už neustáli. Ďalšie dva presné zásahy pridal Maťo Mihálik a skóre zápasu uzavrel opäť z pokutového kopu Ovečka – 4:0.

Koválov – Štefanov nedohrané.

Domácim nepomohol ich kapitán Lukáš Slezák, ktorý už v 14.min. videl za kritiku rozhodcu ČK. Ďalší domáci hráč potom inzultoval rozhodcu Hušeka, ktorý zápas následne ukončil.