V prvom jarnom kole si viedli mužstvá zo Záhoria úspešne. Nevyhrali iba Jáňania, to však u tohto mužstva zase až také prekvapenie nie je.

Foto zo zápasu Holíč – Špačince

Prekvapila strata dvoch bodov Baníkov z Brodského, ktorí dovolili získať Staroturancom prvý bod na svojom ihrisku, veď doteraz doma všetko poprehrávali. Svojich priaznivcov potešili Radimov, Gbely, ale i Holíč, keď ani jeho skalní nečakali, že Iskra bude s posilnenými Špačincami bodovať.

Radimov – Horné Orešany 5:1 (2:1)
Góly: 20. L. Ravas, 44. Kessl, 48. Valsa, 57., 62. Božek – 44. M. Meško (11).
Pred 100 divákmi rozhodoval Sós – Borkovič, Slovák.
ŽK 1:1 (29. L. Ravas – 54. A. Mekky)
Radimov: Kotvan – J. Urbánek, Frühauf (76. Valla), Hrubša (80. Dermek), Križánek (73. Bohunický), Šefčovič, Drápal, Ravas, Božek (85. Ferenčík), Valsa (68. Černek), Kessl, tréner Tomáš Miša.

Jednoznačné víťazstvo Radimova. Od začiatku prevzali iniciatívu a vytvárali si aj šance.Do vedenia ich dostal v 20. min. Lukáš Ravas. Druhý gól Patrika Kessla tesne pred odchodom do šatní domácich uspokojil a ešte v tej istej minúte inkasovali z penalty na polčasových 2:1. Hneď po prestávke však Martin Valsa vrátil domácim dvojgólové vedenie na 3:1 a Paťo Božek v priebehu piatich minút svojími dvomi gólmi stanovil konečné skóre na 5:1.

Iskra Holíč – Špačince 1:1 (1:1), 11. R. Konečný – 30. Maška.
Pred 210 divákmi rozhodoval Baboš – Pinter, Marinčák.
Holíč: Sloboda – Hlaváč, Vaclavík, Konečný, Rúžička (90. Holúsek), Nečas, Láclavík (73. Puček), Chanečka, Uher, Rajčák, Kubinec, tréner Pavol Junek.

Od úvodného hvizdu domáca Iskra dávala najavo, že chce posilnenému súperovi byť viac ako vyrovnaným súperom. Hostia pôsobili futbalovejšie, domáci boli bojovnejší. Po úvodnej nevyužitej šanci sa v 11. min. po priamom kope Uhera hlavičkou presadil Roman Konečný – 1:0. V 22. min. pohrozili hostia, na bránkovej čiare zachraňoval Hlaváč. V 30. min. už bolo vyrovnané po góle Mašku – 1:1.

Po zmene strán mali hostia veľkú šancu v 55. min., no domáci brankár Sloboda zachránil, podobne aj v 72. min. po priamem kope Banga. Zo záverečného tlaku už domáca Iskra víťazný gól nestrelila a tak sa body spravodlivo delili.

Mor. Sv. Ján – Horná Krupá 1:3 (0:2)
Góly: 83. F. Nemec – 25. vlastný (D. Chvátal), 44. B. Mikláš (11), 54. M. Šiška.
Pred 50 divákmi rozhodoval Kačička – Murínr, Fabian.
ŽK 2:1 (58. D. Chvátal, 67. Juraj Sirka – 36. M. Španka, 63. D. Blaho)
Mor. Sv. Ján: Žilka – Jakub Sirka (76. D. Bolf), Mach, D. Chvátal, M. Bolf (87. Vidovič), Vavřík, Juraj Sirka, Chvál, F. Nemec, R. Chvátal, O. Nemec, tréner Jozef Kovaľ.

Vlastný gól a penalta pomohla hosťom v prvom polčase do dvojgólového vedenia. Najskôr si dal nešťastného vlastenca v 25. min. Dominik Chvátal a tesne pred odchodom do šatní zvýšili hostia z penalty Miklášom na 0:2. Aj po prestávke sa ako prvý radovali hostia, ktorí v 54. min. pridali tretí gól Šiškom. Domáci dokázali už len skorigovali Ferom Nemcom, ktorý v 83. min. dal aspoň čestný gól Jáňanov – 1:3.

Zvončín – Gbely 0:1 (0:0)
Gól: 60. D. Nemec (11).
Pred 50 divákmi rozhodoval Barczi – Grédi, Pivarček.
ŽK 3:0 (90. Rumpel, 90. Bron, 90. Lošonský)
Gbely: Ravas – Dvořák, Zemánek (71. Nemečkay), M. Karas, Kratochvíl, Žáček, Lukáč (81. Smolinský), Zajíček, Mráz, Kučera (63. Cvečka), Nemec, tréner Adam Ambra.

Jesenný majster si po náročnej zimnej príprave išiel do Zvončína pre tri body. Nakoniec sa mu ich podarilo získať, no vôbec to nemal ľahké. V prvom polčase sa hral vyrovnaný, bojovný zápas. Najväčšiu šancu hostí mal po trestnom kope Vlado Mráz, no domáci brankár sa vyznamenal. Aj brankár hostí Peter Ravas mal tiež niekoľko dobrých zákrokov pri príležitostiach Zvončína. Po prestávke hostia riadne pridali s cieľom dať vytúžený gól. Po hodine hry bol v šestnástke faulovaný Mráz a nariadený pokutový kop. Premenil ho už 22 gólový kanonier mužstva Dominik Nemec – 0:1. Dobrú šancu na poistenie vedenia mal Michal Žáček, no neuspel. Hostia záverečný tlak súpera ustáli a získali tak veľmi cenné tri body.

Stará Turá – Brodské 2:2 (0:1)
Góly: 48. M. Valenčík, 52. P. Dudášik – 27. B. Hesek, 56. G. Trubiroha.
Pred 100 divákmi rozhodoval Gembický – Drábik, Zachara.
ŽK 3:0 (58. P. Magula – 58. M. Bartal)
Brodské: Huszár – Petrovič, Štepník, Antálek, Baláž (55. Barkóci), Navrátil, Šefčovič, Gonda, Trubiroha, Bartal, Hesek (60. Daniel), tréner Vladimír Váňa.

Hostia si išli jednoznačne pre tri body, veď domáci doteraz na svojom ihrisku všetky zápasy prehrali. Svoj jediný bod získali vonku v Mor. Sv. Jáne. Od začiatku sa hralo v réžii hostí, ktorí po vedúcom góle, ktorý dal v 27. min. Boris Hesek, akoby podvedome svojho súpera podcenili. Hneď po príchode zo šatní však Staroturanci vystrčili drápky, a to hneď dvakrát v priebehu štyroch minút a zrazu hostia museli doťahovať. Už v 56. min. sa im podarilo vyrovnať gólom meninového oslávenca Gaba Trubirohu na 2:2, no napriek snahe a ďalším príležitostiam sa im už víťazný gól streliť nepodarilo. Nedobrovoľne tak prepustili druhé miesto v tabuľke Radimovu.