Šaštín aj Stráže doma prehrali. Šaštín nestačil na Cerovú. Po prekvapujúcom víťazstve v Rohove si to Jurania zopakovali aj na ihrisku lídra tabuľky v Strážach. Oreské sa na nich bodovo dotiahlo po vysokom víťazstve s Jablonicou.

o zápasu 15. kola Kunov – Sekule. V súboji strelec víťazného gólu domáci Marián Macek (s loptou) a Martin Chvátal.

Rybky – Kopčany 4:1 (2:0), 19. G. Bartošek, 40. J. Kuchta, 66. F. Ravas, 81. P. Černek – 85. F. Ivánek, r. Vlk, Knap, Hurbánek.

Už v 8.min. mal šancu Mareček, no brankár hostí zachránil. Keď ani hosťujúci Zabadal neuspel, skóre sa menilo v 19. min. po rohu Marečka zásluhou Bartoška. V 40. min. akciu Bartoška bombou z voleja zakončil Kubo Kuchta na 2:0. V 66. min. zvýšil Fredy Ravas už na 3:0 a zobral hosťom nádej na zisk čo len jedného bodu. V 81. min. zvýšil Černek už na 4:0, hostia už len v 85. min. korigovali stav na konečných 4:1 zásluhou Ivánka. Futbal sa divákom musel páčiť, víťazstvo Rybiek je zaslúžené.

Pop. Močidľany – Radošovce 1:6 (0:2), 52. P. Urbánek – 12., 77. J. Kovalovský, 26., 50., 82. R. Drgon, 57. S. Ťulák, r. Lapoš, Škrinár, M. Dutka.

Jedno i druhé mužstvo dobre pozná porekadlo, že derby nemá favorita. Domáci, ktorí stále čakajú na prvé víťazstvo v súťaži, to chceli využiť a už v prvej minúte mali obrovskú šancu, ktorú však Hladký nevyužil. Hra bola vyrovnaná len prvých 20 minút, postupne však prevzali iniciatívu Radošovce a začali sa presadzovať aj gólovo. V prvom polčase dali ich góly Juraj Kovalovský a Rado Drgon. Chvíľu po prestávke zvýšil Drgon na 0:3 a hoci o dve minúty Peter Urbánek dal aspoň čestný úspech domácich, vysokej prehre nezabránil. Stano Ťulák vrátil hosťom trojgólové vedenia, navýšil ho Kovalovský a Drgom uzavrel svoj hetrik i konečné skóre na 1:6. Hra domácich bola po prestávke už ťažkopádna, ustráchaná a víťazstvo hostí plne zaslúžené.

Sp. Stráže – Bor. Sv. Jur 1:2 (1:1), 7. T. Polák – 42., 59. R. Šimkovič, r. Kendi, Tubl, Thao.

Domácim sa už v 2. min. zranil brankár Hladký a do brány musel ísť Herda, keďže druhého brankára na striedačke nemali. Spartak však aj tak išiel do vedenia v 7. min, keď z trestného kopu sa presadil Tomáš Polák – 1:0. Chvíľu pred prestávkou zachytil malú domov domáceho hráča Robo Šimkovič a poľahky vyrovnal na 1:1. Po prestávke sa do domácej brány postavil pre zmenu Konečný. Spartak supera pritlačil a zahadzoval jednu šancu za druhou, až urazili šťastenu a po hodine hry ich za to vytrestal strelou špicom opäť Šimkovič – 1:2. Stráže sa nadýchli k náporu, Polák dvakrát netrafil ani prázdnu bránu a v poslednej minúte neuspel ani Letko.

Dubovce – Rohov 2:0 (2:0), 5. M. Sprušanský, 19. F. Matúš, r. Otočka, Hurbánek.

V Dubovciach sa hral vyrovnaný zápas, domáci však boli veľmi efektívni, najmä na začiatku zápasu. Už v 5.min. otvoril skóre zápasu Miro Sprušanský a v 19.min. Fero Matúš zvýšil na 2:0. V ďalšom priebehu už diváci žiadny gól nevideli napriek tomu, že si ich mužstvá, najmä domáci, dokázali využiť. Ak by najmä Paťo Blaha niektorú zo svojich tutoviek využil, víťazstvo domácich mohlo byť vyššie.

Bor. Mikuláš – Hlboké 1:2 (0:2), 90. J. Ondriska – 10. R. Slaný, 18. T. Slovík, r. Ma. Šefčík, Dzindzík.

Domáci odohrali veľmi zlý prvý polčas. Naopak, hostia využili z minima šancí maximum a po 18. miútach viedli 0:2 po góloch René Slaného a Tomáša Slovíka. Po prestávke nepomohli domácim ani zmeny v zostave, hostia si svoje vedenie v pohode ustrážili, ba mohli ešte svoje vedenie navýšiť, Štora však v 64. min. nepremenil pokutový kop. O tri body hostí neobral ani čestný gól domácich, ktorý dal v poslednej minúte Kubo Ondriska – 1:2. V samom závere ešte videl ČK hosťujúci Drinc, no času na vyrovnanie už neostávalo.

Sobotište – Lakš. N. Ves 3:0 (0:0), 78., 87. M. Tomeček, 79. R. Kubina, r. Knap, Vlk.

Diváci čakali na góly až do záverečnej štvrťhodiny, no potom ich videli hneď tri. V priebehu jedinej minúty skórovali Miro Tomeček a Roman Kubina, na konečných 3:0 upravil v 87.min. svojim druhým gólom Tomeček.

Slovan Šaštín-Stráže – Cerová 0:1 (0:0), 63. Marek Kubisa, r. Tubl, Škrinár.

V Šaštíne sa stretli dve vyrovnané mužstvá, o výsledku zápasu rozhodla jedna situácia, z ktorej po trestnom kope padol rozhodujúci gól z kopačky Mareka Kubisu- 0:1. Ku koncu zápasu domáci zatlačili hostí, no vyrovnať sa im nepodarilo.

Oreské – Jablonica 7:1 (4:1), 5. O. Kralovič, 14. M. Baláž, 35., 70. (11), 76. T. Jarábek, 44. M. Červenák, 57. L. Pavlačka – 34. M. Škoda, ČK 0:1 (P. Mihalcsak), r. Lapoš, Patka.

Zápas sa hral v réžii domácich, ktorí ovládli hru a hlavne strieľali aj góly, kanonier Pavlačka bol v úlohe nahrávača, keď postupne obslužil centrami Kraloviča, M. Baláža, Jarábka a bolo 3:0. Potom Mišo Škoda z tretného kopu prekvapili Štefku na 3:1, ale to bolo z ich strany všetko. Ešte pred prestávkou strelil svoj prvý gól v oreskom drese Maťo Červeňák. V druhom polčase domáci ubrali z plynu, ale aj tak kontrolovali priebeh. Presadil sa aj Pavlačka a Jarábek dvoma gólmi uzavrel skóre aj svoj hetrik.

MO II. trieda 15. kolo

V zápase kola sa zrodilo tesné víťazstvo Štefanova s Petrovou Vsou. V Čároch i v Rovensku naložili svojim súperom čo sa do nich zmestilo. Na prekvapenie vysoko vyhralo aj Hradište, čím sa odpútalo z posledného miesta v tabuľke.

Baník Čáry – TJ Unín 9:1 (6:0), 1., 2. F. Kuník, 10., 27., 47. M. Puškáč, 13. T. Chorvát, 32. M. Valla (11), 59. D. Lorenc, 66. M. Danihel – 80. D. Rosa, r. Matúš, Tubl, Dzindzík.

Po nešťastnej prehre v Smolinskom sa chceli Čáry pred svojimi fanúšikmi rehabilitovať, čo sa im aj podarilo. Mali doslova raketový vstup po zápasu, už v 1. min. otvoril skóre Fabián Kuník a ten istý hráč pridal o minútu aj druhý gól – 2:0. Neubehla ani štvrťhodina a už bolo 4:0, keď ďalšie dva góly pridali Milan Puškáč a Tomáš Chorvát – 4:0. V tomto momente bolo vlastne o osude zápasu rozhodnuté. Hostia rezignovali a do polčasu zvýšili Puškáč a Marek Valla z penalty (za ruku) na 6:0. Čárania po prestávke už nenašli motiváciu, napriek tomu pridali ďalšie tri góly. Ich autormi boli Puškáč, Dominik Lorenc a Milan Danihel. Diváci začali skandovať desať, desať, desať. Desiateho gólu sa aj dočkali, no vo vlastnej sieti, keď v 80. min. hosťujúci Dominik Rosa prekonal M. Ozábala v domácej bránke a stanovil na konečných 9:1.

Štefanov – Petrova Ves 3:2 (1:0), 2., 51. M. Macek, 82. J. Chudý – 70., 85. M. Ovečka, r. Kendi, Ma. Šefčík, Otočka.

V zápase prvého s druhým sa hralo o „šesť“ bodov. Už v 2. min. dostal domácich do vedenia Martin Macek. Snaha hostí k vyrovnaniu neviedla a tak hneď po prestávke sa opäť presadil Macek a bolo 2:0. Kontaktný gól hostí strelil v 70. min. Milan Ovečka – 2:1. Nebezpeční však boli aj domáci a v 82. min. im vrátil dvojgólové vedenie Jakub Chudý – 3:1. Hostia svoje zbrane neskladali a v 85. min. opäť Ovečka znížil na rozdiel gól. Vyrovnať sa však hosťom už nepodarilo. S domácim dresom sa lúčil kanonier Braňo Tureček, odchádza pracovne do Nemecka.

Kunov – Sekule 1:0 (1:0), 42. M. Macek, r. Hurbánek, Otočka.

Od začiatku sa hral zaujímavý zápas so šancami na obidvoch stranách. V prvej sa ocitol domáci Vanek, no zrejme nečakal že lopta prejde cez stopérov a odskočila mu od nohy. Na druhej strane mal šancu Húšťava a najmä s hlavičkou Maťa Ježeka po rohu Vávru mal Fábik v domácej bráne čo robiť. Rozhodlo sa z prísneho trestného kopu, ktorý z hranice asi 18 metrov dobre trafil Maroš Macek – 1:0. Po prestávke 20 minút hrali Sekule a domáci sa obávali o výsledok. Postupne im však dochádzali sily, iniciatívu prevzali domáci, no Belohlávek, R. Burian a dvakrát J. Burian šance na gólovú poistku nevyužili. Hostia podali sympatický výkon, no víťazstvo Kunova je zaslúžené.

Hradište – Smolinské 6:1 (3:0), 30., 85. M. Sadloň, 32., 66., 77. M. Furko, 43. L. Šlahor – 72. A. Beňa, ČK 0:1 (64. J. Goga), r. Škrinár, Lapoš.

Zápas mužstiev z opačných koncov tabuľky. Posledné Hradište privítalo adepta na postup, bolo jasne lepším mužstvom a zaslúžene vyhralo. Počiatočnú streleckú smolu Martin Sadloň prelomil v 30. minúte a od toho momentu gólov v sieti hostí postupne pribúdalo. Do prestávky sa ešte presadili Martin Furko a Luky Šlahor. V 64. min. nemiestnou kritikou oslabil svojich spoluhráčov Jaro Goga, čo domáci využili na strelenie ďalších troch gólov, hetrik uzavrel Furko a na konečných 6:1 dal v 85. min. M. Sadloň. Za hostí dal čestný úspech v 72. min. Adam Beňa, keď znižoval na 4:1.

FK Kúty – Smrdáky 1:1 (1:0), 15. K. Mihál – 65. V. Bôžik, r. Húšek, Bednár.

K videniu bolo množstvo nepresností z obidvoch strán. V 15. min. trafil z 20 metrov exportnou strelou Krištof Mihál a domáci viedli. Sancu na vyrovnanie nevyužil Bôžik, keď si sám pred domácim brankárom loptu odkopol. Hneď po prestávke mohol zvýšiť Polák, z desiatich metrov však trafil len do brankara. V 63. min. po akcii J. Pagáča vyrovnal Vlado Bôžik na 1:1. Paradoxne lepšie šance mali hostia, Pagáč trafil tyč a so strelou Fojtlína mal čo robiť Škoda. Tyč trafil potom aj domáci Mihál a tak sa deľba bodov zdá spravodlivá.

Rovensko – Vrádište 8:0 (3:0), 20., 37., 56., 71. E. Guoth, 39. T. Junas, 60. S. Starych (11), 67., 82.  M. Jamriška, r. Kendi, Thao.

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí si z brány súpera urobili doslova strelnicu. Vynikal štvorgólový Erik Guoth, hostia si za celý zápas vážnejšiu príležitosť nedokázali vypracovať a aj po 15. kole uzatvárajú tabuľku.

Koválov – Š. Humence 0:0, r. Polakovič, Daniš.

V Koválove sa v susedskom derby diváci gólov nedočkali a tak sa body nakoniec delili. Viac šancí mali hostia, no D. Burian ani T. Vach ich nedokázali premeniť.