Na svoj posledný zápas na palubovke súpera v základnej časti II. lige západ cestovali basketbalisti Holíča do Partizánskeho. Papierové predzápasové predpoklady začali napĺňať hostia od úvodu stretnutia, keď dominovali v podkošovom priestore súpera a úspešnými útočnými kombináciami.

Domáci hráči sa nevedeli presadiť v útoku proti dobre organizovanej obrane hráčov Holíča čoho výsledkom bol stav po prvej štvrtine 21 : 7 pre hostí. V druhej štvrtine sa dostali do hry všetci hráči z lavičky, ktorí prispeli k polčasovému pätnásť bodovému rozdielu pre Holíčanov. Domáci basketbalisti v druhom polčase nedokázali zdramatizovať priebeh zápasu a tak hostia kontrolovali priebeh hry až do víťazného záveru. V záverečnom kole základnej časti II. ligy privítajú Holíčania na domácej palubovke o dva týždne súpera z Dunajskej Stredy. Ďakujeme Mestu Holíč, všetkým sponzorom, mediálnym partnerom a fanúšikom za podporu.

BK TJ Iskra Partizánske – MŠK BO Holíč 63:84 (29:44)
Zostava a body Holíča: Rypák 16, Masaryk 4, Snopko 5, Hnusek 22, Došek 9, Mihaliska, Mlynek 26, Surový 2,

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…