Prekvapenie kola sa črtalo v Hlbokom, no hostia sa sami pripravili o body nepremenením šancí a dokonca aj pokutového kopu. V Kopčanoch hrali domáci takmer celý zápas oslabení o vylúčeného hráča, napriek tomu vysoko zdolali Slovan Šaštín. Susedské derby v Lakšároch nemalo víťaza a zaujalo až päť víťazstiev hosťujúcich mužstiev.

Foto zo zápasu Rohov – Stráže 0:3

Hlboké – Pop. Močidľany 2:1 (1:1), 39. D. Slovík, 70. T. Slovík – 6. B. Novák, r. Kendi, Thao.

Od začiatku sa hral futbal so šancami na oboch stranách. Vedenia sa ujali hostia už v 6. min. gólom Nováka – 0:1. Domáci zvýšili obrátky, no hosťujúci Starý zahodil tutovku na zvýšenie vedenia. Hlboké vyrovnalo v 39. min. gólom Dominika Slovíka – 1:1. Po prestávke po faule na Rybeckého bola penalta v prospech hostí, no David Krchňavý ju nepremenil. Potrestal ich za to víťazným gólom Tomáš Slovík – 2:1. Vyrovnať mohol Novák, jeho strelu zblokovala domaca obrana na roh.

Lakš. N. Ves – Bor. Mikuláš 2:2 (2:0), 7. A. Vrablic, 12. P. Haramia – 64. Ľ. Macek (11), 69. M. Morávek, r. Vlk, Lapoš, Knap.

V susedskom derby dali Lakšáre dva rýchle góly a po štvrťhodine hry viedli po góloch Vrablica a Haramiu už 2:0. Akoby sa uspokojili. Do hry sa dostali aj hostia a rovnako dvomi rýchlymi gólmi po prestávke vyrovnali. Najskôr Ľuboš Macek premenil penaltu a o päť minút Mišo Morávek vyrovnal na konečných 2:2.

Rohov – Sp. Stráže 0:3 (0:2), 14. D. Fukna, 37. D. Chropovský, 70. B. Daniel, r. Hušek, Hurbánek.

V priemernom zápase boli hostia futbalovejší, najmä však dokázali využiť ponúknuté príležitosti na strelenie gólov. Po štvrťhodine hry ich dostal do vedenia Fukna. Domáci odpovedali strelou do brvna, za čo ich vytrestal druhým gólom Chropovský. Po prestávke pekný únik a prihrávku Fuknu zakončil Daniel na 0:3 a zobral domácim aj poslednú nádej na zvrat v zápase.

Radošovce – Dubovce 1:2 (1:0), 10. R. Drgon – 63. P. Blaha, 83. F. Matúš, r. Vlk, Knap.

Domácich zaskočila bojovnosť hostí, s ktorou sa nevedeli vysporiadať. Ujali sa síce vedenia Drgonom, no po prestávke Dubovce dokázali otočili skóre  vo svoj prospech. V 63. min. vyrovnal Blaha a o ich víťazstve rozhodol v 83. min. Fero Matúš – 1:2.

Bor. Sv. Jur – Rybky  1:3 (1:1), 38. M. Ťažký – 31. vlastný (Hrúz), 78. J. Kuchta, 90. I. Tabiš, r. Lapoš, Škrinár, Rusinko.

Druhýkrát po sebe prekvapili Jurania. Pred týždňom príjemne výhrou v Strážach, tentoraz svojich priaznivcov nepríjemne. Hostia viedli po polhodine hry po vlastnom góle Hrúza 0:1, no o chvíľu Ťažký zrovnal na 1:1. Keď sa čakal nápor domácich a strhnutie vedenia na svoju stranu, prišla 78. min. a Jkaub Kuchta dostal hostí do vedenia – 1:2. V samom závere ešte poistil vedenie hostí Igor Tabiš – 1:3.

Kopčany – Slovan Šaštín 3:0 (1:0), 41. M. Negrean, 70. D. Hýroš, 77. vlastný (M. Šedivý), ČK 1:0 (16. F. Ivánek), r. Kendi, Patka.

Už v 16. min. videl domáci Ivánek ČK za udretie súpera, napriek tomu mali domáci hru vo svojich rukách. Vedenia sa ujali v závere polčasu Negreanom. Po prestávke zvýšil Hýroš na 2:0 a konečnú podobu výsledku dal vlastným gólom Šedivý – 3:0.

Cerová – Oreské 1:2 (1:1), 4. M. Holič – 6. L. Pavlačka, 90. T. Jarábek, r. Martin Šefčík, Hurbánek.

Kvalitný zápas, v ktorom hrali dve vyrovnané mužstvá. Domáci išli do vedenia rýchlym gólom Mareka Holiča, takmer okamžite vyrovnal Pavlačka na 1:1. Na ďalší gól sa čakalo do posledných sekundách zápasu, kedy hostia rozhodli hlavičkou Jarábka po rohu. Zápasu by viac svedčala remíza.

Jablonica – Sobotište 1:4 (1:0), 43. K. Mihalcsak (11) – 54. T. Vizváry, 80. M. Včelka, 85. Ľ. Hanzlíček, 87. V. Rehák, r. Otočka, Hušek.

Domácim stačili sily iba do prestávky. V závere polčasu sa ujali vedenia, keď Mihalcsak premenil pokutový kop za faul Vizváryho. Po prestávke už ihrisko ovládli hostia. Vizváry svoju chybu napravil v 54. min. keď vyrovnal na 1:1 a v poslednej desaťminútovke svoju prevahu vyjadrili hostia ďalšími tromi gólmi.

MO II. trieda 16. kolo

Gólové prestrelky videli na Humencoch a v Sekuliach. Humence neustále vyhrávali, nakoniec však nezískali ani bod. Aj tu sa častejšie tešili hostia, vyhrali až štyri stretnutia, ba mohli aj viac. Čáry však v Smrdákoch premrhali nádejný dvojgólový náskok.

Smrdáky – Baník Čáry 3:2 (2:2), 33., 68. J. Pagáč, 39. D. Danihel – 17. F. Kuník, 28. M. Puškáč, r. Daniš, Čech.

Čáry boli takmer po celý zápas boli aktívnejším mužstvom, vyhrávali už 0:2, no nakoniec odchádzali s prázdnymi rukami. V 17. min. po rohu Kollára presnou hlavičkou dal Kuník na 0:1 a v 28. min. nahral Kuník pred prázdnu bránu Puškáčovi a bolo 0:2. Hosťom však tieto góly skôr uškodili ako pomohli. O päť minút trafil ideálne do vinkla Juraj Pagáč a v 39. min. vyrovnal Danihel – 2:2. Aj po prestávke sa hralo v réžii hostí, no kvalita zápasu poriadne poklesla. V 68. min. po veľkej chybe obrany hostí sa z prvej strely na bránu ujali vedenia, keď J. Pagáč nedal Ozábalovi šancu – 3:2. Vyrovnať mohli Kuník i Chorvát, no body ostali doma.

Hradište – Unín 1:4 (1:2), 17. M. Furko – 7. D. Kozány, 29. F. Buček, 59., 70. M. Uher, r. Matúš, Ma. Šefčík.

Zápas vyšiel lepšie hosťom, ktorí dokázali využiť chyby domácej obrany na góly. Už v 7.min. otvoril skóre zápasu Kozány a hoci o chvíľu Furko vyrovnal, v závere úvodnej polhodiny dostal hostí opäť do vedenia Buček – 1:2. Po prestávke pridal strelecky aktívny Mišo Uher ďalšie dva góly a hostia už s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.

Vrádište – Štefanov 1:2 (0:1), 66.vlastný (M. Rampáček) – 42. L. Daniel, 84. M. Valla, r. Otočka, Hurbánek.

V súboji posledného s prvým sa hralo podľa očakávania. Hostia mali optickú prevahu a aj sa v závere prvého polčasu ujali vedenia gólom Lukáša Daniela- 0:1. Domáci vsadili na pozornú defenzívu a rýchke brejky. Po jednom z nich si dal Marcel Rampáček vlastný gól na 1:1 a začalo sa črtať prekvapenie. To sa nakoniec nekonalo, v samom závere o troch bodoch pre favorita rozhodol Marián Valla – 1:2.

Smolinské – Kunov 0:3 (0:2), 17. R. Burian, 20., 90. M. Macek, r. Polakovič, Dzindzík.

Spočiatku bol zápas vyrovnaný, no dva rýchle góly hostí po brejkoch akoby určili, akým smerom sa bude zápas vyvíjať. V 17. min. strelu Belohlávka domáci brankár Kavecký vyrazil a Rado Burian bez problémov otvoril skóre zápasu – 0:1. O tri minúty našiel Ondrovič peknou prihrávkou Maroša Macka a ten z desiatich metrov nedal Kaveckému šancu – 0:2. Po prestávke bola snaha domácich o zvrátenie výsledku evidentná, no vyloženú gólovú šancu si nevytvorili. Hostia sa uspokojili s vedením, hrali na istotu a v samom závere pri vabangu domácich Macek technickou strelou uzavrel na konečných 0:3.

Š. Humence – FK Kúty 4:5 (3:3), 2., 21. (11) E. Flámik, 25. J. Beňa, 47. A. Foriška – 13. 70. A. Polák, 29. K. Mihál, 45. D. Daniel, 74. P. Létal, ČK 0:1 (64. R. Ivánek), r. Mráz, Lipovský.

Gólov ako maku videli diváci v Š. Humenciach. Skóre sa menilo ako na hojdačke, domáci takmer stále vyhrávali, 1:0, 3:1 i 4:3. Za tohto stavu videl ČK hosťujúci Ivánek, čo domácich asi uspokojilo. Kúty boli trpezlivejšie, čakali na svoju šancu a tá prišla v závere zápasu. Najskôr vyrovnal na 4:4 svojim druhým gólom Polák a o štyri minúty dal Létal ich víťazný gól.

Sekule – Rovensko 4:3 (3:2), 8. M. Chvátal, 15., 22. Andrej Trajlínek (oba z 11), 71. M. Ježek – 10. T. Junas, 13., 90. E. Guoth, r. Tubl, Regásek.

Aj v Sekuliach sa skóre menilo ako na hojdačke. Po rýchlom góle Chvátala na 1:0 bolo o päť minút 1:2 po góloch Junasa a Guotha. Po dvoch penaltách, ktoré premenil Andrej Trajlínek, vyhrali domáci polčas 3:2. Domácich to uspokojilo, po prestávke zvýšili M. Ježekom na 4:2 a hostia už len korigovali v poslednej minúte Guothom na 4:3.

Petrova Ves – Koválov 4:0 (1:0), 43., 67. M. Mihálik, 57. D. Cao, 79. M. Ovečka, r. Dzindzík, Polakovič.

Pokiaľ hráčom Koválova stačili sily, urputne sa bránili a domáci sa na gól riadne nadreli. Dal ho až v 43. min. Mihálik. Hostia prišli iba s jedenástimi hráčmi a najmä po prestávke im už nestačili sily. Domáci to využili na strelenie ďalších troch gólov a pohodlné víťazstvo.

MO III. trieda 12. kolo

V prvom jarnom kole sa zrodil najvyšší výsledok v Letničí, kde domáci zdolali Trnovec 9:0. Letničiu začiatky vychádzajú, aj jesennú časť začali víťazstvom 9:1 v Podbranči. Potom však herne upadali. Bude to v jarnej časti lepšie?

TJ Dojč – Vrbovce 0:5 (0:3), 7. L. Vaňa, 10. J. Zemaník, 25. M. Malošek, 46. A. Žák, 58. Ľ. Hyža, r. Matúš, Tubl.

V zápase tabuľkových susedov sa zrodilo prekvapujúco vysoké víťazstvo hostí. Zverenci M. Hainca dali v priebehu 18 minút tri góly a vytvorili si sľubný náskok. Ten už po niekoľkých sekundách po príchode z kabín navýšil Žák a po necelej hodine hry upravil na konečných 0:5 Hyža.

Letničie – Trnovec 9:0 (4:0), 9.,, 20., 30., 61., 85. Mišo. Knap, 27. J. Peška, 54. S. Köpöncei, 79., 89. Ľ. Lánik, r. Škrinár, Lapoš.

Letničie rozhodlo zápas v úvodnej polhodinke, v ktorej dalo štyri góly, z toho Mišo Knap zaznamenal hetrik v priebehu 21 minút. Aj po prestávke pokračovali domáci v kanonáde a od dvojcifernej prehry zachránil hostí brankár Kopeček a nepresná muška domácich útočníkov.

Košariská – Osuské 2:3 (0:1), 75. D. Gulán, 80. M. Imrišek (11) – 13. S. Oláh, 70. A. Búran, 84. D. Králik, r. Brezina.

Hostia vyhrali polčas gólom Oláha 0:1. Keď v 70. min. zvýšil Búran na 0:2, zdalo sa byť rozhodnuté, no domáci v priebehu päť minút vyrovnali. O chvíľu dostal Osuské opäť do vedenia Králik a domáci už nestihli odpovedať.

Jablonka – Chropov 1:5 (0:1), 81. M. Vlachovič – 14. L. Ivánek, 50., 66. K. Krutý, 53. M. Kuchárek,  68. S. Polák, r. Podmajerský.

Presvedčivé víťazstvo hostí. Postupne ušli až na 0:5, domáci korigovali až v samom závere Vlachovičom na konečných 1:5.

Bukovec – Podbranč 2:1 (1:0), 41., 75. B. Tobiaš – 65. P. Mešťánek, r. Bednár, Šturdík.

Zaujímavý zápas videli diváci v Bukovci. Po vedúcom góle Tobiáša hostia pridali a v 65. min. sa im podarilo vyrovnať Mešťánkom. Boris Tobiaš mal však obuté strelecké kopačky a v 75. min. dal víťazný gól Bukovca – 2:1.

Chvojnica – Prietrž 3:0 (0:0), 48. P. Lacuška, 66. P. Vančík, 85. P. Kisoň, r. Thao, Čech.

Líder tabuľky nenechal nič na náhodu a naplno bodoval aj s Prietržou. Tá však v prvom polčase statočne odolávala. Hneď po prestávke však Lacuška dal vedúci gól domácich a neskôr Vančík s Kisoňom pridali ďalšie dva góly.