Udalosťou 16. kola 5. ligy Západ bol bezpochyby návrat Pavla Masaryka do dresu Iskry Holíč. Stadiaľ sa v necelých 20 – tich rokoch vybral do sveta veľkého futbalu, aby sa cez Myjavu, Trnavu, Slovan, Senicu, Ružomberok, Skalicu a niekoľko zahraničných pôsobísk ako 39 – ročný vrátil späť. Do Holíča prichádza z rakúskeho USV Herrnbaumgarten, s Voderadami to bol jeho prvý zápas po jeho návrate. Bol aj v kádri reprezentácie Slovenska a dvakrát získal korunu Kráľa strelcov najvyššej súťaže.

TJ Radimov – Brodské 6:0 (1:0)

Góly: 3. R. Drápal, 62. T. Šefčovič, 75., 89. P. Božek, 77. P. Kessl, 88. M. Valsa.

Pred 200 divákmi rozhodoval Hrabaj – Magdolen, Janík.

ŽK 1:1 (84. S. Hrubša – 39.T. Perička).

Radimov: Kotvan (30. K. Biskupič) – J. Urbánek (77. Bohunický), Frühauf, Hrubša, Križánek (67. L. Černek), Šefčovič (79. Dermek), Drápal (46. Bzdúšek), L. Ravas, Božek, Valsa, Kessl, tréner Tomáš Miša.

Brodské: Janči – Petrovič, Štepník, Antálek, Barkóci, Navrátil, Perička, Šefčovič, Gonda, Bartal, F. Daniel, tréner Vladimír Váňa.

Radimov po víťazstve v Gbeloch je v „laufe“ čo si odnieslo tentoraz Brodské. Po rýchlom góle Drápala síce hostia držali prijateľný stav celý prvý polčas, no po prestávke už za roztrhlo vrece s gólmi a hostia schytali nepopulárny poltucet.

Mokrý Háj – Horná Krupá 2:4 (1:2)

Góly: 8. T. Kopálek, 71. B. Šefčík – 18., 56., 60. J. Žák, 30. Ľ. Heteš.

Pred 100 divákmi rozhodoval Pintér – Marinčák, Baboš.

ŽK 2:1 (37. T. Kopálek, 52. M. Biskupič – 55. K. Maron).

Mokrý Háj: Juračka – M. Valúch, M. Biskupič, Šipold, R. Valúch, Prokeš, Šmida, T. Kopálek, Tokoš, Irša, Ondráš, tréner Aleš Biskupič.

Mokrý Háj sa ujal vedenia rýchlym gólom T. Kopálka, no v drese hostí exceloval bývalý hráč Radošoviec Jozef Žák, ktorý hetrikom prispel k k zvratu. Hostia ušli postupne až na 1:4, gól Šefčíka na 2:4 bol už len kozmetickou úpravou.

Iskra Holíč – Voderady 7:0 (4:0), 5., 27. R. Konečný, 41., 44. M. Uher, 54., 73., 85. P. Masaryk.

Pred 100 divákmi rozhodoval Bleho – Sklenár, Panáček.

ŽK 0:2 (42. D. Tománek, 42. L. Marcaník).

Holíč: Sloboda – Hlaváč, Konečný, Nečas, Láclavík (84. Rúžička), Chanečka (86. Holúsek), Uher (90. Porubský), Rajčák (74. Puček), V. Huťťa, Kubinec, P. Masaryk, tréner Pavol Junek.

Futbalový Holíč žil návratom TOP kanoniera Pavla Masaryka. Ten v prvom polčase ešte strelecky mlčal, ke´d sa o štyri góly rovným dieľom podelili Roman Konečný a Maťo Uher. Po prestávke však už Masaryk exceloval a čistým hetrikom stanovil konečné skóre na 7:0.

Mor. Sv. Ján – Horné Orešany 0:3 (0:1)

Góly: 32., 83. M. Meško, 57. P. Malý.

Pred 100 divákmi rozhodoval Rigó – Maraz, Kusý.

ŽK 2:0 (64. O. Nemec, 70. F. Chvál).

Mor. Sv. Ján: Žilka – Jakub Sirka (46. F. Nemec), Benkovič, Mach, D. Chvátal, M. Bolf, Vavřík (85. Vidovič), Chvál, R. Chvátal (69. D. Bolf), Stanek, O. Nemec, tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania chceli s tabuľkovým susedom naplno bodovať, no opäť sa im to nepodarilo. Po polhodine hry inkasovali z kopačky Meška na 0:1 a tak skončil aj prvý polčas. Ich snahu o vyrovnanie pribrzdila 57. min., kedy Malý zvýšil vedenie hostí na 0:2. Orešany pozornou hrou v obrane už domácim nedovolili dať kontaktný gól, naopak, v 83. min. Meško svojim druhým gólom stanovil konečný výsledok na 0:3.

Zvončín Stará Turá 4:0, voľno – Nafta Gbely, Špačince.

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…