V Borskom Mikuláši sa v posledný marcový víkend konali úvodné preteky deväťdielneho seriálu Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v county crosse. Ich jubilejná 25. sezóna začínala už po trinásty krát na Záhorí.

Tamojšia piesková trať ponúka jedno z najťažších podujatí v rámci majstrovskej sezóny, druhý krát sa tu konala aj súťaž štvorkoliek. V samotných pretekoch sa predstavilo 306 pretekárov (z toho 7 žien), štvorkolkárov bolo 27.

Samozrejme, že chýbať nemohli ani jazdci z regiónu. Z nich sa najviac darilo Lacovi Bolebruchovi zo Šaštína Stráží, ktorý po obidva dni vyhral systémom štart – cieľ, výborný bol aj jeho oddielový kolega Laco Gavroň, ktorý v sobotu vyhral, no v nedeľu bol druhý, čo pri rovnosti bodov s M. Lavom rozhodlo o jeho 2. mieste. Absolútnym víťazom podujatia bez rozdielu kubatúr sa s najlepším časom stal Tomáš Zboran z Brvnišťa.

„Na prvý pretek sezóny v Borskom Mikuláši sa vždy teším, je to skoro doma a  pieskovú trať obzvlášť obľubujem. Prvý pretek je fyzicky i kondične náročný a ani tento rok tomu nebolo inak. Čo sa týka trate, bola neupravená, rozbitá, zrejme i preto nám boli po oba dni skrátené jazdy. V nedeľu tomu dopomohli aj štvorkolky, ktoré pôvodne mali štartovať ako posledné, ale zmenou organizácie štartovali ešte pred nami. Preteky v Borskom Mikuláši hodnotí kladne, najdôležitejšie na tom všetkom je, že som prišiel do cieľa zdravý. Narazený prst na nohe, či uštipnutie včelou počas jazdy, nie je až také obmedzenie,“ zhodnotil svoje prvé tohtoročné účinkovanie Ladislav Bolebruch.

VÝSLEDKY

Majstrovstvá Slovenska

Kat. E1 (8 jazdcov): 1. Marek Haviar, Domaniža, 50 b. (25+25)

Kat. E2 (9): 1.Tomáš Zboran, Brvnište, 47 b. (22+25).

Kat. E3 (10): 1. Miroslav Ševela, Púchov, 50 b. (25+25)

Kat. Junior (8): 1. Martin Giertl, Čierny Balog, 47 b. (25+22)

Kat. Kadet (16): 1. Rastislav Kokavec, Brezno, 47 b. (22+25)

Kat. Ženy (7): 1. Gabika Čipková, Lučatín, 47 b. (25+22)

Kat. Super veterán (20): 1. Květoš Kovář, Val. Meziřičí, , 50 b. (25+25), .8. David Mach, 21 b. ( 9+12), ..14. Bruno Mach, obaja Šaštín Stráže, 13 b. (8+5).

Kat. Veterán (23): 1. Martin Gottvald, Drnovice, 50 b. (25+25)

Slovenský pohár

Kat. E1 (11): 1. Ivan Belko, Brezno, 47 b. (25+22), ..6. Marek Polák, Bor. Mikuláš, 31 b. (15+16).

Kat. E2 (18): 1. Ladislav Bolebruch, Šaštín Stráže, 50 b. (25+25).

Kat. E3 (12): 1. Branislav Kanda, B. Štiavnica, 47 b. (22+25).

Kat. Hobby E1 (20): 1. Filip Tretina, Kam. Poruba), 50 b. (25+25).

Kat. Hobby E2 (29): 1. Roman Ridzoň, Čierny Balog, 47 b. (22+25).

Kat. Hobby E3 (22): 1. Roland Ruščák, Trstená, 44 b. (22+22), ..13. Jozef Hudec, Bor. Mikuláš, 15 b. (8+7).

Kat. Regionál (25): 1. Matúš Lavo, M. Vozokany, 45 b. (20+25), 2. Ladislav Gavroň, Šaštín Stráže, 45 b. (25+20), ..6. David Gál, Kuchyňa, 26 b. (11+15), ..9. Michal Smolík, Veľké Leváre, 21 b. (10+11), ..16. Milan Mikulík, Senica, 13 b. (13+ 0), ..25. Christian Hanák, Gajary, 1 b. (0+1.

Kat. QUAD 1 (17): 1. Martin Miřejovský, Znojmo.

Kat. QUAD 2 (6): 1. Richard Beňo, SVK.

Preteky v Borskom Mikuláši dopadli výborne, poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, organizátorom Rally Cross Teamu a samozrejme sponzorom, ktorí pomohli pri realizácií podujatia.