Zimný štadión alebo tréningová hala? V areáli školy na Záhoráckej alebo na Štúrovej? Dlhá a miestami aj emotívna diskusia športovej verejnosti, čo a kde vlastne postaviť, sa nateraz končí. Malacky majú šancu na novú športovú arénu s multifunkčnou halou aj zimným štadiónom. Podľa plánov by mala vyrásť v areáli Píly. Návrh bude predložený mestskému zastupiteľstvu.

 

 

Primátor Juraj Říha pred pár dňami podpísal memorandum ku kúpe pozemku s rozlohou 7 tisíc štvorcových metrov od súkromného vlastníka. „Podarilo sa nám znížiť pôvodnú predstavu majiteľa o sume, výsledná vyrokovaná cena je 680 tisíc €. K tomu získame za jedno euro ešte ďalších tisíc štvorcových metrov na infraštruktúru a opciu na prípadné dokúpenie ďalšej časti pozemku,“ informoval primátor.

 

V prospech umiestnenia športovej arény na Píle hovorí viac dôvodov: neďaleko vzniká mestské záchytné parkovisko, blízko je aj železničná či autobusová stanica a pripojenie na diaľnicu. „Ide o jeden z najväčších investičných projektov v novodobej histórii mesta, ktorým Malacky dokazujú svoje líderstvo v regióne,“ hovorí J. Říha a naznačuje ďalší postup: Svoju časť úlohy som nateraz splnil. Ďalším krokom bude návrh pre poslancov k založeniu novej mestskej spoločnosti, ktorá by koordinovala nielen výstavbu, ale by na seba prevzala aj podporu športovej činnosti.“

 

 

Vlastná výstavba sa predpokladá na dva roky, avšak dovtedy ešte treba urobiť množstvo práce vrátane projektovej dokumentácie, inžinieringu či verejného obstarávania.

 

Projektant navrhuje rezervu v obvodovom plášti budovy, aby sa v prípade potreby mohlo dobudovať riadne hľadisko. Keďže sa budeme uchádzať o finančnú pomoc zo štátu, rozmery športovísk budú certifikované a potvrdené Slovenským olympijským výborom.


Ľubica Pilzová


.

BM: Ustekana sobota