Trnavská župa obnoví, alebo osadí úplne nové značenie, na viac ako 250 km cyklotrás po celom kraji. Na Záhorí dostane nové značenie 86,6 km cyklotrás. Realizácia projektu bude financovaná z vlastných zdrojov kraja, a to v hodnote viac ako 60 tis. €.

 

 

Náš kraj má výborné predpoklady pre cyklodopravu, a preto bude župa ďalej nielen budovať cyklotrasy, ale rovnako chceme zveľaďovať aj  podpornú infraštruktúru tak, aby sme vyšli v ústrety všetkým fanúšikom cykloturistiky. Zároveň je to ďalší krok, ktorým podporíme rozvoj cestovného ruchu a podporíme náš kraj ako atraktívnu destináciu pre návštevníkov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

 

Nové značenie dostanú na Záhorí nasledovné cyklotrasy
22,7 km    Brodské (CLO) – Gbely – Letničie – Štefanov
4,2 km    Rieka Morava – Vytržnica – Holíč
8,4 km   Skalica Vinohrady – Kátov
1,7 km    Vrádište – Vinohrady
6,9 km   Jablonica – Suchánka
12,9 km   Bresty – Unín – Radošovce
16,9 km   Moravský Svätý Ján – Kúty – Brodské
1,6 km   Zelená trasa (5208) – Mokrý Háj
6 km   Okruh Vinohradmi
2,7 km   Zlatnícka dolina – VN Mlynky
2,6 km   Nad Zlatníckou dolinou

 

Týmto opatrením trnavská župa poskytne nové alebo obnoví, značenie na celkovo 23 úsekoch cyklotrás v celkovej dĺžke viac ako 250 km. Obyvatelia a návštevníci kraja sa môžu tešiť na atraktívne trasy – napríklad okružnú trasu spájajúcu Galantu s vodnými mlynmi pri Malom Dunaji, či cyklotrasu uprostred vinohradov medzi Hlohovcom a Sereďou. Kraj vyčlenil z rozpočtu na tento účel viac ako 60 tis. €. Projekt sa bude realizovať počas leta 2019.

 


.
Toto je čítané

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…

BM: Ustekana sobota