Na svoje prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku MO si futbalisti Pop. Močidlian museli počkať až do 19. kola, keď ich súperom bola Lakš. N. Ves. Nerodilo sa však ľahko.

Foto zo zápasu Rybky – Stráže 7:3.

Zápas kola sa však hral v Rybkách, kde v priamom súboji o čelo tabuľky tretie mužstvo privítalo lídra zo Stráží. Dlho to vyzeralo, že si hostia odvezú tri body a potvrdia svoje vedúce postavenie. V záverečnej štvrťhodinke však nápor domácich neustáli, štyrikrát inkasovali a vysoko prehrali. Vynikli autori hetrikov Fredy Ravas a Gabo Bartošek. Hral sa však zaujímavý zápas a diváci, ktorí sa cez polčas chystali na zápas do Senice, vydržali až dokonca.

Rybky  – Sp. Stráže 7:3 (1:2), 31., 69., 75. F. Ravas, 55., 73., 83. G. Bartošek, 86. P. Černek – 7. D. Fukna, 18. D. Chropovský, 58. I. Letko, r. Tokoš, Mráz, Patka.

Zápas začal pošmyknutím sa brankára Rýzka a Fukna mal už pred sebou prázdnu bránu- 0:1. V 18. min. Chropovský po rohu predskočil stopérov a jemne tečoval na 0:2. Domáci sa vrátili do zápasu po polhodine hry, keď zaváhanie stopérov po rohu využil Fredy Ravas. Hostia mali viac šancí, Prázdnu bránu preloboval Chropovský, keď Rýzek bol vpredu, Fukna pálil vedľa a sebecky vystrelil z uhla, keď Polák bol sám pred opustenou bránou. Aj domáci Ravas mal šancu, no prekopol. Po prestávke vyrovnal zblízka Bartošek, no o tri minúty išli hostia opäť do vedenia, keď po rohu sa najlepšie zorientoval Igor Letko – 2:3. Kto by si vtedy vsadil, že hostia budú ešte päťkrát inkasovať ?

Pop. Močidľany – Lakš. N. Ves 2:1 (1:0), 33. O. Masaryk, 69. P. Sopúšek – 40. F. Hubek, r. Ma. Šefčík, Hurbánek.

V prvom polčase sa hral opatrný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Domáci svoju využili v 33. min., kedy po akcii a centri Vacenovského otvoril skóre Ondrej Masaryk – 1:0. Gól akoby povzbudil hostí, prevzali iniciatívu a o chvíľu Filip Hubek vyrovnal na 1:1. Po prestávke hrozili domáci iba strelami z väčších vzdialeností. Až v 69. min. po centri Rybeckého rozhodol o troch bodoch peknou hlavičkou Sopúšek – 2:1. Domáci sa týmto víťazstvom vrátili do hry o zotrvanie v súťaži. Potvrdia svoje víťazstvo o týždeň u priameho konkurenta v Jablonici ?

Radošovce – Rohov 1:1 (0:1), 72. J. Mikula – 38. M. Ostrý, r. Mráz, Rusinko.

V priemernom stretnutí sa vedenia ujali hostia v 38. min., kedy domáceho brankára prekonal Marek Ostrý – 0:1. Domáci nemali svoj deň a nakoniec boli radi, že sa im podarilo v 72. min. vyrovnať gólom Jozefa Mikulu. Remíza je vzhľadom k priebehu zápasu spravodlivá.

Dubovce – Hlboké 2:1 (2:0), 10. D. Helt, 28. R. Balážik – 78. T. Slovík, r. Černek, B. Dutka.

Hostia boli v zápase futbalovejší, viac držali loptu, domácim však vychádzali rýchle protiútoky. Z jedného z nich v 10. min. dal prvý gól po Huťťovej nahrávke David Helt – 1:0. Huťťa vykúzlil ešte jednu nahrávku v 28. min. a Rišo Balážik z nej zvýšil na 2:0. V ďalšom priebehu zápasu hostia tlačili, no nedokázali prekonať domácu obranu. Podarilo sa im to až v 78. min., kedy Tomáš Slovík dal kontaktný gól na 2:1. Z mohutného tlaku však už hostia nedokázali vyrovnať. Výborný výkon rozhodcov.

Bor. Mikuláš – Jablonica 3:0 (1:0), 1. R. Cintula, 66. T. Lipár, 81. Ľ. Macek, r. Vlk, Knap.

Domáci výsledkovo potvrdili svoje postavenie v tabuľke. Vedenia sa ujali už v 1. min. Cintulom. Po prestávke zvýšil Lipár na 2:0 a skóre zápasu uzavrel Macek. Hostia budú musieť do konca sezóny tvrdo bojovať o svoju záchranu.

Sobotište – Cerová 0:1 (0:1), 32. M. Pípa, r. Hušek, Thao.

Hral sa medzišestnástkový futbal s minimom šancí na obidvoch stranách. O víťazstve hostí rozhodol v 32. min. Martin Pípa, ktorý z trestného kopu prekonal domáceho brankára Petra Petráša, ktorý je v Sobotišti na hosťovaní práve z Cerovej.

Oreské – Kopčany 1:1 (0:0), 51. A. Beňo – 72. O. Zabadal, ČK 1:0 (43. R. Šefčík), r. Ma. Šefčík, Škrinár.

Za chladného počasie bolo v prvom polčase veľa nervozity, načo doplatil domáci Rado Šefčík, ktorý videl ČK. Napriek tomu domáci od 51. min. viedli gólom Beňa 1:0, hostia však v 72. min. využili chybu v domácej obrane a Ondro Zabadal vyrovnal na konečných 1:1.

Šaštín – Bor. Sv. Jur 0:4 (0:3), 8. G. Palkovič, 13. A. Maxian, 45. D. Badáň, 53. vlastný (F. Bartal), r. Otočka, Hurbánek.

Od prvej minúty boli hostia pánmi na ihrisku, v podstate nepustili domácich k ničomu, a aj ich ojedinelé šance hosťujúci brankár bravúrne vychytal. Základ k výhre položili dvomi gólmi v úvodnej štvrťhodinke, čím zobrali domácim „chuť“ do hry. Zaslúžená výhra hostí.

Lídra zachraňoval v poslednej minúte brankár Michálek

Líder zo Štefanova prehrával doma so Sekulami ešte v poslednej minúte zápasu. Z poslednej akcie však dokázali zachrániť aspoň bod, keď vyrovnávajúci gól dal brankár Martin Michálek. Zaváhanie Štefanova nevyužila Petrova Ves, ktorá doma takisto remizovala, prvé jarné víťazstvo si pripísal Koválov.

Baník Čáry – FK Kúty 1:1 (0:0), 61. D. Lorenc – 72. K. Mihál, r. Vlk – Knap, Hušek.

Pred peknou návštevou sa v susedskom derby hral spočiatku obojstranne opatrný futbal s miernou prevahou domáceho mužstva. Domáci sa v 15. minúte tešili z gólu, keď prihrávku Kollára poslal do siete Chorvát, pískal sa však ofsajd. Gólov sa diváci dočkali až po prestávke. Ako prvý sa udreli domáci, ktorý v 61. min. rýchlo rozohrali aut, Kúcan v drese Čárov Puškáč prihral na Dominika Lorenca a ten ľavačkou prekonal Kuboviča v bráne hostí – 1:0. Kúty to nezložilo a v 71. min. po rohovom kope sa v šestnástke najlepšie zorientoval Krištof Mihál, ktorý prekonal Ozábala na 1:1. V ďalšom priebehu sa vyznamenali brankári na oboch stranách a tak ostalo 1:1.

Štefanov – Sekule 1:1 (0:0), 90. M. Michálek – 72. P. Kovár, ČK 0:2 (49. T. Bílek, 90. P. Kovár), r. Srnec, Blaha, M. Dutka.

Líder zo Štefanova si robil zálusk na ľahké tri body, no ratovať musel aspoň jeden, ktorý zaistil gólom brankár Maťo Michálek, keď sa pred bránu súpera presunul v posledných sekundách zápasu. To už hostia od 72. min. vyhrávali po góle Paťa Kovára a hrali oslabení o dvoch vylúčených hráčov. Mali ťažké srdce na rozhodcu.

Kunov – Unín 4:0 (2:0), 11. M. Černek, 19. M. Fajnor, 50. J. Burian, 90. R. Černek, r. Škrinár, Lapoš.

Hostia sa prezentovali otvorenou hrou, no pomerne skoro dvakrát inkasovali, keď sa po odrazenej lopte z hranice šestnástky trafil Milan Černek a o chvíľu prekonal Rosu šťastnou hlavičkou Fajnor – 2:0. Potlesk divákov vyvolal volej Krempu a efektný zákrok Fábika, šance mali aj Belohlávek, M. Černek a J. Burian trafil brvno, z hostí pohrozili Kozány a Buček. Po prestávke po úniku zvýšil J. Burian na 3:0 a domáci sa uspokojili viac, ako bolo únosné. Šance na zníženie nevyužili Krempa, Uher, Šiška, Chanečka a Krempa trafil tyčku. V poslednej minúte výkop Fábika doskákal až k striedajúcemu R. Černekovi a ten prehodil brankára na 4:0. Prehra je pre hostí krutá, napriek tomu vyslovili rozhodcom zápasu pochvalu.

Hradište – Smrdáky 2:3 (0:3), 63. R. Barcaj, 70. M. Sadloň – 19. T. Danihel, 35., 41. T. Pavlík, r. Dzindzík, Thao.

Domáci začali náporom, no bez efektu. Hostia vyčkávali na chyby domácej obrany a dve dokázali aj využiť. Polčasové skóre uzavrel na hrozivých 0:3 T. Pavlík. Po prestávke nastúpili domáci ako vymenení, vyvinuli na bránu hostí drvivý tlak, no stačilo to len na korekciu skóre. Naopak, hostia mali dve brejkové príležitosti na definitívne rozhodnutie, no tiež neuspeli. Zápasu by svedčala remíza, no domáci si musia spytovať svedomie za nepremenené šance.

Koválov – Vrádište 5:1 (2:1), 20. M. Veselý, 26. J. Palkovič, 64. V. Labaš, 67. M. Tokoš,

70. L. Nemečkay – 16. J. Giertl, r. Lapoš, Regásek.

Hostia sa síce ujali vedenia v 16.min. gólom Giertla, no odvtedy strieľali góly už len domáci. O štyri minúty Miro Veselý vyrovnal a za chvíľu už bolo 2:1 po góle Palkoviča. Po prestávke sa hralo už na jednu bránu a ďalšie góly pridali Labaš, Tokoš a Nemečkay.

Rovensko – Smolinské 4:2 (2:1), 11. P. Vizváry, 21., 83. E. Guoth, 71. T. Junas – 20. J. Goga, 80. A. Beňa, r. Daniš, Blaha.

Rovensko dostal do vedenia Paťo Vizváry a hoci Goga v 20. min. vyrovnal, o minútu už domáci opäť viedli po góle Guotha. Po prestávke zvyšoval na 3:1 Junas, kanonier hostí Beňa dal síce v 80. min. kontaktný gól na 3:2, no už o tri minúty opäť Guoth uzavrel na konečných 4:2.

Petrova Ves – Š. Humence 0:0, r. Tubl, Lipovský.

V Petrovke už poznali výsledok zo Štefanova, no nevyužili príležitosť na zníženie jeho náskoku na čele tabuľky, keď nedokázali ani raz prekonať obranu Š. Humeniec.

MO III. trieda 13. kolo

Prietrž – Bukovec 1:1 (1:0), 45. A. Kocourek – 90. B. Sabo, r. Matúš, Tubl.

Aký požičaj, taký vráť. V susedskom derby sa domáci ujali vedenia v poslednej minúte prvého polčasu Kocourkom. Keď sa už zdalo, že si svoje vedenie udržia a pripíšu si tri body, hostia im „požičané“ z prvého polčasu vrátili a rovnako v poslednej minúte zrovnali stav Sabom na konečných 1:1.

Letničie – Chropov 3:1 (1:1), 16. D. Konečný, 54. J. Peška, 69. M. Knap – 45. K. Krutý, r. Knap, Vlk.

V zaujímavom zápase sa ujali domáci vedenia v 16.min., keď Malatinského prekonal Dušan Konečný- 1:0. Snahu hostí o vyrovnanie korunoval tesne pred odchodom do šatní Kristián Krutý,  ktorý premenil nariadený pokutový kop – 1:1. V druhom polčase už boli úspešní len domáci hráši. V 54. min. ich opäť dostal do vedenia Jovan Peška a gólovú poistku pridal v 69. min. Mišo Knap – 3:1.

Košariská – Chvojnica 1:3 (1:0), 30. T. Hološka – 60. M. Hyža, 68. M. Pleša, 79. I. Oravec, r. Bednár, Šturdík.

V súboji posledného s prvým sa rodilo prekvapenie, keď domáci po prvom polčase viedli 1:0. Prvého víťazstva v súťaži sa však nedočkali. Líder po prestávke pridal, bývalý skalický ligista Mišo Hyža vyrovnal a ďalšie dva góly pridali Pleša a najlepší kanonier súťaže Oravec.

Vrbovce – Osuské 6:1 (1:1), 44. M. Malošek, 53. 60., 84. A. Žák, 55., 66. R. Škoda – 43. T. Hamerlík, r. Švancara. V samom závere prvého polčasu sa ujali hostia vedenia Hamerlíkom, no do kabín sa išlo za nerozhodného stavu, ke´d hneď po rozohraní vyrovnal Malošek. Po prestávke si réžiu do svojich rúk zobrala dvojica Žák – Škoda. Prvý z nich dal tri góly, druhý pridal dva.

Trnovec – TJ Dojč 0:3 (0:0), 52., 63. P. Kuček, 75. R. Pritchard, r. Čech.

V súboji tabuľkových susedov videli diváci góly až v druhom polčase, k svojmu sklamaniu však všetky tri v domácej bránke.

Podbranč – Jablonka 0:0, r. Polakovič, Thao.

Snaha Podbranču o prvé sezónne víťazstvo nebola úspešná ani proti slabej Jablonke. Diváci sa gólu nedočkali a tak sa body spravodlivo delili.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…