Susedské derby začalo minútou ticha za Antona Jobba, bývalého trénera obidvoch týchto mužstiev, ktorému udelil SFZ pamätnú medailu in memoriam za jeho celoživotný prínos oblastnému futbalu.

Foto zo zápasu Rohov Rybky 0:3

Rohov – Rybky 0:3 (0:1), 20. P. Černek, 50. P. Januška, 83. J. Kuchta, r. Vlk, M. Dutka, Knap.

Ako prvý pohrozil už v 5. min. domáci Ivan Ravas, no potom už hrali hostia, ktorí v jarnej časti súťaže nestratili ešte ani bod. Zápas sa zmenil na dobíjanie domácej brány, našťastie pre brankára Greguša boli strelci Rybiek málo efektívni. Skóre sa menilo až v 29. min., kedy Kuchta ideálne poslal do šance P. Janušku, jeho strelu Greguš ešte vyrazil, no Černek už mal pred sebou odkrytú bránu – 0:1. V posledných troch minútach sa skóre mohlo meniť aspoň trikrát, no pri domácich stálo šťastie. To ich opustilo v 50. min., kedy po zaváhaní stredu obrany ušiel Paťo Januška a zoči voči brankárovi tentoraz trafil – 0:2. Skóre uzavrel v 83. min. jeden z najlepších hráčov hostí Jakub Kuchta – 0:3.

Lakš. N. Ves – Dubovce 5:1 (1:2), 28., 45., 82. T. Velický, 56. J. Cingel, 79. P. Haramia – 51. P. Blaha, r. Tokoš, B. Dutka, Černek.

Obrana Duboviec neustrážila v prvom polčase dvakrát Tomáša Velického a ten zaistil domácim sľubný náskok. Hneď po prestávke síce Paťo Blaha znížil na rozdiel gólu, no rozbehnutých domácich to nepribrzdilo a postupne pridali ďalšie tri góly. Cingel, Haramia a hetrik uzavrel v 82. min. Velický – 5:1.

Hlboké – Radošovce 1:1 (0:0), 69. D. Štora – 24. R. Drgon, r. Ma. Šefčík, Hurbánek, Otočka.

V sotva priemernom stretnutí videli diváci za celý zápas iba dve strely do priestoru troch žrdí a obidve skončili v sieti. Domáci boli futbalovejší, no v prvom polčase sa vôbec do zakončenia nedostali, naopak, v 24. min. sa k trestnému kopu postavil Rado Drgon a „brankárovi“ Drincovi nedal šancu – 0:1. Po prestávke domáci pridali, mali neustáli tlak, jednu šancu mal D. Slovík a strelecky nebezpečný bol iba Štora. Štyrikrát však netrafil bránu, jeho piaty pokus skončil aj s pomocou nešťastného teču Mikulu v bráne Noščáka – 1:1. Posledných desať minút patrilo hosťom, dva nádejné brejky zmaril včasným vybehnutím Drinc, no k ohrozeniu jeho brány sa nedostali.

Bor. Sv. Jur – Oreské 2:0 (2:0), 14. M. Maxian, 27. A. Miženko, r. Tubl, Dzindzík, Thao.

Domáci po víťaznom zápase v Šaštíne predviedli výborný výkon aj doma, keď zdolali súpera bojujúceho o o čelo tabuľky. Už v prvej polhodine dali dva góly, ktoré boli rozhodujúce, keďže obrany už stáli na pevných nohách a aj brankári predviedli niekoľko pekných zákrokov. V 14.min. dostal domácich do vedenia Marek Miženko, druhý gól pridal v 27. min. Alex Maxian – 2:0.

Kopčany – Sobotište 3:0 (0:0), 56. J. Hrušecký, 59. T. Novák, 83. M. Negrean, ČK 1:1 (78. M. vašíček – 78. P. Nazarej), r. Knap, Vlk.

V prvom polčase sa hral obojstranne slabý futbal. Až po prestávke sa domáci „zobudili“ a presadili sa aj strelecky. Do vedenia ich dostal Juraj Hrušecký a o tri minúty pridal druhý gól Tomáš Novák – 2:0. Na konečných 3:0 dal v 83.min. Mišo Negrean. Hostia však v ničom nezaostávali, ich šance však dvakrát zastavila Ivanovej brány. Obidve mužstvá dohrávali bez vyvylúčeného hráča.

Cerová – Bor. Mikuláš 1:1 (1:1), 39. M. Holič – 43. R. Cintula, r. Kendi, Patka.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách, domáci mali viac gólových príležitostí, no nepodarilo sa im ich premeniť. Góly padali v závere prvého polčasu. V 39.min. dostal domácich do vedenia Marek Holič, no tesne pred odchodom do šatní vyrovnal Robo Cintula na konečných 1:1.

Jablonica – Pop. Močidľany 1:1 (1:1), 11. M. Galba – 40. A. Jakubek, r. Otočka, Hurbánek, Hušek.

V priamom súboji dvoch mužstiev ohrozených zostupom sa ujali vedenia domáci po štandartke a zaváhaní brankára hosti zásluhou Mária Galbu – 1:0. Hráči Jablonice boli pred bránou súpera nebezpečnejší, hostia však bojovali, mali viac z hry a v 40. min. po rohovom kope zaslúžene vyrovnali gólom Adama Jakubka na 1:1. V druhom polčase udávali tempo hry hostia, Urbánek trafil z trestného kopu tyčku, rozhodujúci gól nedalo ani jedno z mužstie a tak sa situácia na konci tabuľky nezmenila.

Slovan Šaštín – Spartak Stráže odložené na 8. júna.

Fantastický záver Kúťanov
Po polhodine hry prehrávali v Kútoch domáci futbalisti so zostupom ohrozeným Hradišťom 0:2 a zdalo sa, že hostia majú nakročené k zisku troch bodov. Kútom však vyšla záverečná desaťminútovka v ktorej strelili štyri góly a body tak ostali doma.

Smrdáky – Kunov 2:1 (1:0), 38. T. Pavlík, 49. D. Sekáč – 60. J. Melicher, r. Knap, Vlk.

Hostia prišli v značne oslabenej zostave. Domáci sa ujali vedenia gólom Pavlíka a po prestávke zvýšil na dvjgólový rozdiel z trestného kopu Dominik Sekáč. Iskierku nádeje pre hostí vykresal Jožko Melicher, no prekvapenie sa nekonalo a všetky body ostali doma.

Vrádište – Petrova Ves 0:1 (0:0), 62. M. Ovečka, ČK 0:1 (42. R. Juríček), r. Škrinár, M. Dutka.

Kandidát na postup to u posledného mužstva tabuľky nemal vôbec jednoduché, navyše od 42.min. hral oslabený o vylúčeného Juríčka. Napriek tomu doviedol zápas do víťazného konca, postaral sa o to víťazným gólom v 62. min. Milan Ovečka.

Smolinské – Štefanov 0:2 (0:1), 13. L. Hrubša, 89. V. Tomka, r. Lapoš, Škrinár.

Štefanov vedel že jeho najväčší konkurent z Petrovky v sobotu vyhral a bodová matematika mu velila v Smolinskom vyhrať. V 13. min. ho dostal do vedenia Lukáš Hrubša, no domáci im nič nedarovali. Bojovali až do samého záveru, no počas ich vabangu pridal poistný gól Viktor Tomka na konečných 0:2.

Unín – Rovensko 1:2 (0:1), 51. F. Buček – 44. P. Pajpach, 55. B. Baláž, r. Hurbánek, Otočka.

Unínu v poslednej dobe dosahuje rozporuplné výsledky, čo potvrdil aj v domácom zápase s Rovenskom. Hostia sa v závere polčasu ujali vedenia Pajpachom, na čo domáci odpovedali chvíľu po prestávke vyrovnávajúcim gólom Bučka – 1:1. Zrejme sa až príliš uspokojili a už za štyri minúty dostal hostí opäť do vedenia Baláž – 1:2. Ke´dže domáci už obranu súpera nedokázali prekonať, bol to aj gól víťazný.

Š. Humence – Baník Čáry 1:1 (1:1), 45. V. Kutlák – 19. M. Puškáč, ČK 1:0 (88. A. Foriška), r. Polakovič, Regásek.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, hostia sa ujali vedenia v 19. min. gólom Milana Puškáča – 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať gólom do šatne po dorážke zo skrumáže pred bránou Ozábala – 1:1. V ďalšom priebehu sa vyznamenali obaja brankári, domáci Rafaja i hosťujúci Ozábal. Tutovku zahodil domáci Flámik, už o niekoľko minút kontrovali hostia strelou Lorenca do brvna. Rozhodnúť mohol v 88.min. hosťujúci F. Kuník, no tesne minul bránu. Hostia majú ťažké srdce na rozhodcu, ktorý ich viaceré nádejné protiútoku zastavil ofsajdovým verdiktom z polovice ihriska.

FK Kúty – Hradište 5:2 (1:2), 36., 80., 82. K. Mihál, 85. A. Polák, 90. A. Šimek – 23. M. Sadloň, 30. M. Furko, r. Matúš, Blaha.

Po polhodine by si na domácich futbalistov nevsadil nikto ani euro. Prehrávali už 0:2 a hrali veľmi slabo. Pomohol im však aspoň kontaktný gól Krištofa Mihála na 1:2. Po prestávke to dlho nevyzeralo na hladké víťazstvo Kútov, v záverečnej desaťminútovke však strelili až štyri góly a nakoniec sa tešili z troch bodov. Najväčšiu zásluhu na nich má autor hetriku Krištof Mihál.

Sekule – Koválov 4:0 (1:0), 18., 76., 83. M. Chvátal, 86. P. Valúšek, r. Škrinár, Lapoš.

Zápas nebol až taký jednoznačný, ako ukazuje výsledok. Po vedúcom góle Maťa Chvátal museli diváci čakať na ďalšie góly až do záverečnej štvrťhodinky, kedy hostia viac otvorili obranu. Strelecky sa darilo Martinovi Chvátalovi, autorovi hetriku.

MO III. trieda 13. kolo

V Bukovci sa hral zápas druhého s prvým. Domáci nepremenili penaltu, za čo ich hostia vytrestali po prestávke rozhodujúcim gólom.

TJ Dojč – Chropov 3:1 (1:1), 16., 69. R. Búzek, 76. P. Kuček (11) – 24. K. Krutý (11), r. Lapoš, Regásek.

Domácim našťastie zabral kanonier Robo Búzek. Na jeho prvý gól zo 16. min. stačil ešte do prestávky odpovedať z pokutového kopu Krutý. V 69. min. dostal Búzek domácich aj druhýkrát do vedenia, ktoré v 76. min. poistil z pokutového kopu Paťo Kuček – 3:1.

Letničie – Podbranč 4:0 (4:0), 9., 44. M. Knap, 25. M. Konečný, 41. D. Konečný, r. Dzindzík, Tubl.

Letničie vybavilo zápas už v prvom polčase. Kanonádu začal už v 9. min. Mišo Knap, k nemu sa presnými zásahmi pridali v 25.min. Konečný a v 41.min. Dušan Konečný. Gólostroj zakončil v 44.min. opäť Knap. V druhom polčase diváci na ďalší gól už čakali márne.

Osuské – Trnovec 5:1 (1:1), 6., 53. (11), 57. J. Olšovský, 86. A. Malík, 89. J. Černek (11) – 36. J. Brezina, r. Daniš, Lipovský.

Po vyrovnanom prvom polčase sa domáci hráči po prestávke rozstrieľali a súperovi nasúkali ďalšie štyri góly. Aktívny bol najmä Jaro Olšovský, autor hetriku. V posledných piatich minútach sa presadili aj Andrej Malík a z penalty Jožo Černek – 5:1.

Jablonka – Prietrž 1:3 (1:1), 40. L. Režný – 14. S. Novák, 75. J. Janitor, 85. R. Jarolín, r. Bednár, Šturdík.

Favorit sa ujal vedenia v 14.min. Novákom, domáci chvíľu pred odchodom do šatní vyrovnali Režným. Rozhodnutie priniesla záverečná štvrťhodinka. Janitor dostal hostí opäť do vedenia a ukončenie hokejovej sezóny oslávil gólom bývalý reprezentant René Jarolín – 1:3.

Bukovec – Chvojnica 0:1 (0:0), 50. P. Kisoň, r. M. Šefčík, Čech.

V šesťbodovom zápase privítal druhý Bukovec lídra z Chvojnice. Nevyužil príležitosť priblížiť sa mu na rozdiel štyroch bodov, naopak, ten si získal „nedostižný“ desaťbodový náskok. Domáci nevyužili v 43. min. výhodu pokutového kopu, ktorý však nepremenil Augustín. Za to ich vytrestal v 50. min. víťazným gólom Peter Kisoň – 0:1. Hostia si potom už svoje tesné vedenie z rúk nepustili.