Zápas kola sa hral v Oreskom, kde druhé mužstvo tabuľky privítalo tretí Spartak Stráže, donedávna ešte lídra tabuľky. Diváci videli veľmi kvalitné a dramatické stretnutie od začiatku až do konca, čerešníčkou na torte bolo aj päť strelených gólov. Muziku v domácom drese tvrdili traja bratia Balážovci, dvaja asistovali pri góloch Pavlačku, tretí strelil v nadstavenom čase víťazný gól.

Zo zápasu Kunov – Kúty 4:1, Foto: Jozef Komorný

Oreské – Spartak Stráže 3:2 (0:1), 53., 63. L. Pavlačka, 90. D. Baláž – 26. I. Letko, 85. Ľ. Daniel, r. Knap, Černek, Tokoš.

V zápase sa bolo stále na čo pozerať. V prvom polčase hostia aktívnou hrou a napádaním robili domácim veľké problémy. Napriek tomu mali domáci možnosť ísť do vedenia, no Konečný v bráne, alebo obrancovia zabránili istým gólom, za čo hostia trestali ďalekonosnou strelou Igora Letka a viedli – 0:1. V druhom polčase sa kvalita ešte zvýšila, domáci zabrali a skóre otočili v priebehu desiatich minút dvomi gólmi Pavlačku, keď na prvý mu asistoval Andrej Baláž, na druhý Miro Baláž. Hostia však stále hrozili a v 85. min. vyrovnali po rohu, keď nikým nekrytý Ľuboš Daniel prekonal Štefku v domácej bráne – 2:2. Obidvom mužstvám sa však bod málil, chceli tri. Nakoniec sa v nadstavenom čase šťastie usmialo na domácich, kedy sa aj s dávkou šťastia presadil Dominik Baláž – 3:2. Stretnutie sa muselo divákom páčiť, mužstva potvrdili svoje tabuľkové postavenie a kvalitu.

Pop. Močidľany – Cerová 3:2 (0:1), 47. J. Starý, 80. D. Krchňavý, 84. P. Urbánek – 9. M. Gurín, 57. K. Koníček, ČK 0:1 (83. K. Koníček), r. Knap, Vlk.

V zápase hostia dvakrát viedli po chybách domácej obrany po góloch Gurína a Koníčka. Močidľany však svojim najlepším výkonom v sezóne vybojovali zaslúžené víťazstvo. Na 1:1 vyrovnával po strele Pekára Jakub Starý, ktorý chvíľu predtým vystriedal zraneného Forišku. Na 2:2 dával David Krchňavý po nahrávke Hatalu. Urbánek sa najskôr zastreľoval z trestného kopu keď trafil brvno, no všetko si vynahradil po faule Koníčka (videl ČK) na Hladkého a z opäť z trestného kopu tentoraz z pomocou tyče dal víťazný gól – 3:2. Hru domácich oživil striedajúci 40 – ročný Lukáš Krchňavý, ktorý to stále vie.

Sobotište – Bor. Sv. Jur 1:0 (1:2), 33. Ľ. Hanzlíček, r. Otočka, Škrinár.

Už v 1.min. Marek Včelka nepremenil pokutový kop.

Domáce mužstvo od začiatku išlo jasne za ziskom troch bodov. Už v 1. min. mohlo otvoriť skóre, no Marek Včelka nepremenil pokutový kop. Aj v ďalšom priebehu si Sobotište vytváralo množstvo streleckých príležitosti, no presadil sa iba Ľubomír Hanzlíček, ktorý v 33. min. po peknej prihrávke Damiána Švárneho rozhodol o výhre domácich 1:0. Domáci v tempre pokračovali aj po prestávke, no ani jednu zo šance nedokázali premeniť.

Hlboké – Rohov 3:0 (0:0), 54. D. Štora, 86. R. Slaný, 88. M. Pavlík, r. Lapoš, Tokoš, B. Dutka.

Gólov sa v Hlbokom diváci dočkali až po prestávke. Skóre otvoril v 54. min. Dominik Štora – 1:0. Snaha hostí o vyrovnanie úspech nepriniesla, naopak, v záverečnej päťminútovke domáci ešte dvakrát skórovali, keď Slaný s Pavlíkom upravili na konečných 3:0.

Radošovce – Lakš. N. Ves 6:1 (4:0), 1., 43., 59. R. Drgon, 19. S. Štefek, 25. J. Kovalovský, 90. M. Žúrek – 90. F. Hubek, r. Otočka, Hurbánek.

Lákšáre neprišli do Radošoviec v porazeneckej nálade, no prvý gól Rada Drgona už v 1. min. riadne ubral z ich ambícií a za 25 minút bolo už 3:0 po góloch Sama Štefka a Jura Kovalovského. Na polčasových 4:0 zvýšil opäť Drgon, ktorému strieľanie gólov zachutilo a v 59. min. uzavrel svoj hetrik gólom na 5:0. Hostia v 90.min. dali svoj čestný gól, no hneď po rozohrávke ešte raz inkasovali z kopačky Mária Žúrka na konečných 6:1.

Dubovce – Jablonica 4:1 (1:1), 33. M. Huťťa (11), 50. D. Helt, 54., 73. R. Balážik – 41. M. Galba, r. Vlk, Čech.

V zápase slabšej úrovne sa domáci prispôsobili hre hostí. Vedenia sa ujali gólom Milana Huťťu z pokutového kopu, no na polčasových 1:1 zrovnal v 41. min. Mário Galba. V druhom polčase domáci pridali a v priebehu štyroch minút získali dvojgólové vedenie zásluhou Davida Helta a Ríša Balážika – 3:1. Góly mužstvom hostí otriasli, domáci si vypracovali aj ďalšie šance, z ktorých však už dokázali premeniť iba jednu. Na 4:1 uzavrel svojim druhým gólom Balážik.

Bor. Mikuláš – Kopčany 2:0 (1:0), 2. R. Cintula ml., 74. S. Vaniš, r. Kendi, Hušek.

Domáci sa ujali veľmi skoro vedenia krásnym gólom, o ktorý sa v 2. min. postaral Robo Cintula – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral bojovný zápas zásluhou obidvoch mužstiev. Diváci na druhý gól čakali až do 74. min., kedy sa po rohovom kope hlavičkoval presadil kapitán mužstva Stano Vaniš a poistil tak víťazstvo domácich – 2:0.

Slovan Šaštín – Rybky  0:2 (0:1), 6. G. Bartošek, 73. J. Kuchta, r. Ma. Šefčík, Dzindzík.

Hostia potvrdzovali v priebehu celého zápasu svoje vedúce postavenie v tabuľke Majstrovstiev oblasti, keď okrem gólov nastrelili brvno a trikrát domáci hráči vykopával loptu z bránkovej čiary. Vedenia sa ujali už v 6.min. gólom Gaba Bartoška, na konečných 0:2 zvýšil v 73. min. Kubo Kuchta. Domáci sa do vážnejšej situácie v priebehy hry nedostali. Zaslúžené víťazstvo hostí.

MO II. trieda 19. kolo

Vrádište – Š. Humence 1:2 (0:1), 63. S. Válik – 25. V. Kutlák, 83. P. Václavek, r. Matúš, Lipovský.

Vrádište malo výhodu dvoch domácich zápasov po sebe, no nezískalo v nich ani bod. Po prehre z Petr. Vsou 0:1 pred týždňom prehrali najtesnejšie aj s Humencami a stále uzatvárajú tabuľku. Hostia sa v prvom polčase ujali vedenia gólom Vlada Kutláka – 0:1. Po prestávke domáci zvýšili úsilie a podarilo sa im vyrovnať gólom Samka Valíka na 1:1. Keď sa už schyľovalo k deľbe bodov, prišlo rozhodnutie z kopačky Paťa Václavka a domácim tak opäť ostali prázdne ruky – 1:2.

Hradište – Baník Čáry 2:3 (0:1), 47. M. Sadloň, 73. R. Zríni – 15. M. Puškáč, 50. F. Kuník, 64. T. Chorvát, ČK 1:0 (89. A. Gregor), r. Lapoš, Škrinár.

V kvalitnom zápase si hostia zaslúžene odviezli víťazstvo. Sķóre otvoril peknou strelou v 15. min. Milan Puškač – 0:1. Do polčasu už žiadny gól nepadol, hoci šance na to boli, najmä zo strany hostí. Po zmene strán domáci pridali a už v 47. min. vyrovnal hlavičkou Maťo Sadloň – 1:1. No už o tri minúty Fabian Kuník prudkou strelou spoza šestnástky vrátil vedenie na stranu hostí – 1:2. V 64. min. chybu domácej obrany využil Tomáš Chorvát, ktorý zblízka zvýšil na – 1:3. Potom si aj domáci vypracovali niekoľko príležitostí, no v bráne Ozábala skončila v 73. min. len hlavička R. Zríniho – 2:3. V samom závere zápasu videl ČK domáci Gregor za držanie za dres.

Kunov – FK Kúty 4:1 (2:0), 20. M. Ondrovič, 49., 70. R. Vanek, 90. R. Ferenčík – 60. P. Létal, r. Dzindzík, Polakovič.

Kunov začal aktívne, no prvá polovica úvodného polčasu sa odohrala medzi šestnástkami. V jej závere sa odhodlal k strele z väčšej vzdialenosti Maťo Ondrovič, ktorý prekvapil zlé postavenie brankára Kuboviča – 1:0. V 38. min. bol v gólovej šanci Jozef Burian, Kubovič jeho volej reflexívne vyrazil na roh a napravil tak svoje zaváhanie pri prvom góle. Hneď po prestávke zvýšil Roman Vanek na 2:0 a tento gól akoby domácim uškodil. Zrazu bolo hostí plné ihrisko a vytvárali si aj šance. Létal, Bobáľ, Ondriska, no najmä Ralbovský nepotrestali laxnosť domácich. Až v 60. min. Létal využil chybu obrany a znížil na 2:1. Vzápätí po rohu hlavičkoval Valachovič z päťky priamo do rúk Fábika. Hráči Kútov akoby urazili šťastenu a v 70. min. na to doplatili, keď načechraný center Belohlávka poslal Vanek hlavou do siete 3:1. Hostia akoby rezignovali, skóre uzavrel v nadstavenom čase striedajúci Ferenčík na 4:1.

Koválov – Smolinské 4:3 (1:0), 28., 70., 90. V. Labaš, 50. J. Palkovič – 47., 83, J. Goga, 59. A. Beňa, ČK 0:1 (89. A. Beňa), r. Thao.

Trikrát dokázalo Smolinské odpovedať na vedúci gól Koválova. Keď Jaro Goga v 83.min. zrovnal na 3:3, zdalo sa že body si mužstvá podelia. Lenže v 89. min. videl hosťujúci Beňa ČK a aj tak krátka početná výhoda stačila domácim na strelenie rozhodujúceho gólu. V 90. min. sa Vlado Labaš uzavrel svoj hetrik, keď sa tretíkrát presadil zo štandartky a rozhodol o zisku troch bodoch pre Koválov – 4:3.

Zo zápasu Petrova Ves – Sekule. Viac foto: FB ŠK Petrova Ves

Petrova Ves – Sekule 6:0 (3:0), 7., 13. M. Matula, 23., 53. M. Ovečka, 63. M. Pukančík, 82. P. Šebesta, r. Hurbánek, Daniš.

Prvú gólovú šancu mal už v 1. min. hosťujúci Andrej Trajlínek, no potom sa naplno rozbehol gólostroj domáceho favorita. Martin Matula v priebehu šiestich minút dvakrát prekonal Krajčíra v bráne hostí a o chvíľu pridal Milan Ovečka aj tretí gól – 3:0. Aj po prestávke sa domáci strelci presadili trikrát a pripravili Sekuliam najvyššiu prehru v prebiehajúcom ročníku – 6:0.

Štefanov – Unín 1:0 (0:0), 72. M. Rampáček, r. Ma. Šefčík, Kendi.

Susedské derby na ihrisku v Štefanove sa hralo pred peknou návštevou takmer 300 divákov. Na svoje víťazstvo sa musel líder tabuľky riadne nadrieť, rozhodujúci gól dal v 72. min. Marcel Rampáček – 1:0. Štefanov si tak udržal pred svojim konkurentom z Petrovej Vsi päťbodový odstup.

Rovensko – Smrdáky 0:3 (0:0), 56. R. Škojec, 69., 78. Ľ. Janík, r. Otočka, Šturdík.

Rovensko pred týždňom vyhralo v Uníne a doma chcelo potvrdiť zisk bodov. Svojim fanúšikom však hráči pripravili nepríjemné prekvapenie, keď svojmu súperovi vysoko podľahli. Hostí dostal do vedenia zo štandartky Rasťo Škojec, ďalšie dva góly pridal Ľubo Janík. Smrdáky sa postarali zrejme o najväčšie prekvapenie kola.

MO III. trieda 15. kolo

Prietrž – Letničie 0:4 (0:1), 23. J. Peška, 58., 78. M. Knap, 88. Ľ. Lánik, r. Čech, Thao.

Letničie ide na jar ako dobre namazaný stroj. Štvrtý zápas – štvrté víťazstvo pri celkovom skóre 20:1. V Prietrži ich dostal do vedenia v polovici prvého polčasu Jovan Peška, po prestávke pridal svoj deviaty i desiaty jarný gól Mišo Knap a skóre uzatváral v samom závere nestarnúci Ľuboš Lánik – 0:4.

Podbranč – TJ Dojč 1:0 (0:0), 84. René Veis, r. Hurbánek, Daniš.

Štrnásť kôl čakal Podbranč na prvé víťazstvo a dočkal sa. V súboji s Dojčom to dlho na to nevyzeralo, no v 84. min. prepukla veľká radosť, keď René Veis prekonal brankára hostí Sebu Macha a rozhodol o zisku troch bodov – 1:0.

Chropov – Osuské 4:0 (1:0), 34., 83. O. Černek, 77. S. Polák, 85. K. Krutý, r. Matúš, Vlk.

Zápas začal minútou ticha za nedávno zosnulého predsedu klubu Miroslava Ortha. V prvom polčase sa hral slabý futbal z množstvom nepresností, jednu šancu využil Oli Černek a domáci viedli – 1:0. V podobnom duchu prebiehal aj druhý polčas, o všetkom sa rozhodlo až v samom závere, keď v záverečnej štvrťhodinke strelili domáci tri góly. Na 2:0 zvýšil Sebo Polák a v priebehu dvoch minút uzatvárali skóre opäť Černek a Kristián Krutý – 4:0.

Košariská – Bukovec 1:6 (0:5), 68. Ľ. Straka – 5. (11), 20., 47. M. Majdlen, 28. B. Tobiaš, 35., 38. M. Augustín, r. Polakovič.

Košariská aj naďalej snívajú o prvom víťazstve. Dočkali sa aspoň čestného gólu, ktorým Ľubo Straka znižoval v 68. min. na konečných 1:6.

Vrbovce – Trnovec 3:0 (0:0), 62. M. Malošek, 76. A. Žák, 80. J. Zemaník, r. Lapoš, Regásek.

Trnovec odolával tlaku domácich vyše hodiny, no v 63.min. sa domáci predsa len dočkali. Kopečka v bráne hostí prekonal Matúš Malošek – 1:0. Kľud do radov domácich priniesol druhý gól Sašu Žáka, na konečných 3:0 uzavrel Jozef Zemaník.

Chvojnica – Jablonka 5:0 nedohrané, góly: 9., 22. M. Klačanský, 11. I. Oravec, 16. F. Púček, 20. P. Kisoň, r. Škrinár, Lipovský.

Hostia nastúpili s menším počtom hráčov a keď sa im po polhodine hry „ZRANILI“ viacerí hráči, rozhodca zápas ukončil pre nedostatočný počet hráčov.