V Záhoráckom derby Gbely – Mokrý Háj sa hral vyrovnaný zápas. Jáňania na ihrisku poslednej Starej Turej nedovolili domácim pripísať si prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku.

Ilustračné foto 123rf.com

5. liga Západ 19. kolo

Nafta Gbely – Mokrý Háj 3:2 (2:2)
Góly: 14. (11), 41., 70. D. Nemec – 22. B. Šefčík, 44. T. Kopálek.
Pred 150 divákmi rozhodovali Hubinský – Sák, Lackovičová.
ŽK 0:3 (61. Pobuda, 67. Kopálek, 85. Šipold).
Gbely: P. Ravas – Dvořák, M. Karas, Zemánek (49. Nemečkay), D. Karas, Žáček, Kratochvíl, Zajíček (71. Lukáč), Mráz, Kučera, Nemec (89. Lánik), tréner Adam Ambra.
Mokrý Háj: Šipoš – M. Valúch (73. Šipold), M. Biskupič, Šefčík, Prokeš, R. Valúch, Kopálek, Pobuda, Šmida (73. Ondráš), Tokoš, Irša (84. Mucha), tréner Aleš Biskupič.

V Záhoráckom derby sa hral vyrovnaný zápas. V prvom polčase domáci dvakrát vyhrávali zásluhou Dominika Nemca, no hostia zakaždým vyrovnali. Najskôr zrovnal Boris Šefčík a tesne pred prestávkou aj Tomáš Kopálek na 2:2. V druhom polčase v 70. min. uzavrel Nemec svoj hetrik a rozhodol o troch bodoch pre domácich – 3:2.

Brodské – Iskra Holíč 2:4 (0:1)
Góly: 52. F. Daniel, 75. F. Baláž – 6. B. Chanečka, 61., 79. R. Konečný, 74. M. Uher.
Pred 100 divákmi rozhodovali Maraz – Rigó, Kusý.
ŽK 2:1 (39. F. Daniel, 66. J. Navrátil – 62. B. Chanečka).
Brodské: Janči – Petrovič, Štepník, Hnát, Navrátil, Šefčovič, Gonda, Bartal, Trubiroha, Daniel, F. Baláž, tréner Vladimír Váňa.
Holíč: Sloboda – Vaclavik, Hlaváč, Konečný, Nečas, Chanečka, Uher, Rajčák, Huťťa, Kubinec, P. Masaryk, tréner Pavol Junek.

Brodské akoby už vzdalo boj o vrchné priečky tabuľky. S Holíčom inkasovali už v 6. min. gól od Chanečku a výsledkom 0:1 skončil aj prvý polčas. Po prestávke Fredy Daniel síce vyrovnal, no Roman Konečný a Mišo Uher poslali hostí do dvojgólového vedenia – 1:3. Iskričku nádeje vykresal kontaktným gólom Baláž, no Roman Konečný v 79. min. definitívne rozhodol o troch bodoch pre hostí – 2:4.

Stará Turá – Mor. Sv. Ján 0:2 (0:1)
Góly: 45. M. Stanek (11), 67. D. Vavřík.
Pred 100 divákmi rozhodovali Jančovič – Urbanovič, Frič.
ŽK 2:1 (65. M. Denk, 80. O. Baran – 78. Dominik Bolf).
Mor. Sv. Ján: O. Nemec – Jakub Sirka, Benkovič, Mach, Chvál, M. Bolf, Vidovič (48. Vavřík), Stanek, Juraj Sirka, R. Chvátal (88. D. Chvátal), Dominik Bolf, tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania na ihrisku poslednej Starej Turej nedovolili domácim pripísať si prvé víťazstvo v prebiehajúcom ročníku. Vo vyrovnanom zápase sa ujali vedenia tesne pred odchodom do kabín, keď Stanek premenil nariadený pokutový kop – 0:1. V druhom polčase umnou obranou hrou nedovolili súperovi zrovnať stav, naopak, v 67. min. striedajúci Vavřík pridal poistný gól na konečných 0:2.

Voderady – Horná Krupá 2:2,
Horné Orešany – Špačince 0:4.

Dohrávka 18. kola
Radimov Zvončín 1:0 (0:0)
Góly: 57. Patrik Kessl.
Pred 150 divákmi rozhodovali Gašparovič – Blaháč, Grolmus.
Radimov: Kotvan – J. Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Križánek, M. Černek, Drápal, Valsa, Božek, Kessl, Chudý, tréner Tomáš Miša.

V Radimove videli diváci bojovný zápas, v ktorom aj výborne fyzicky pripravení hostia podali dobrý výkon a postarali sa o hodnotný športový zážitok. Domáci po prestávke pridali, boli lepším mužstvom a vypracovali si aj dostatok streleckých príležitostí. Rozhodujúci gól dali v 57. min. po peknej krídelnej akcii, kedy centroval Lukáš Černek a domáci kanonier Patrik Kessl nezaváhal – 1:0.