Ani na siedmy pokus neprekonali futbalisti Slovana Šaštín v jarnej časti súperovho brankára. Pri siedmych prehrách majú katastrofálne skóre 0:16.

Naposledy sa im podarilo dať gól ešte v novembri minulého roku, kedy Dušan Schlosser vyrovnával s Hlbokým z pokutového kopu na 1:1. Z hry je to ešte dlhší čas. 13. októbra v 11. kole v Pop. Močidľanoch dal v 75. min. gól z hry Ján Mach. Odvtedy ani ťuk.

Spanilú jazdu bez straty bodu ukončili Rybky, dokonca na svojom ihrisku, keď v zápase vynikajúcej úrovne so podelili body s druhým Oreským.

Rybky  – Oreské 2:2 (2:1), 3. F. Ravas, 9. K. Ravas – 15. T. Jarábek (11), 79. A. Beňo, ČK 1:0 (90. M. Mach), r. M. Dutka, Tokoš, B. Dutka.

Začiatok mali domáci futbalisti ako z rozprávky. Dve akcie Jakuba Kuchtu skončili gólom a v 9. min. bolo 2:0. Najskôr Kuchta skvelým pasom našiel K. Ravasa, ten hlavou posunul Fredymu Ravasovi a na jeho hlavičku Štefka nestačil – 1:0. V 9. min. po individuálnom prieniku prihral Kuchta voľnému Kikovi Ravasovi a ten technickou strelou k ľavej žrdi zvýšil na 2:0. Hostia boli zrelí na uterák, domácim všetko vychádzalo, no v 15. min. po zákroku M. Macha na M. Baláža bola penalta, ktoré bezpečne premenil Tomáš Jarábek – 2:1. Domáci boli aj naďalej nebezpečnejší, zvýšiť mohol F. Ravas, nebezpečné boli tr.kopy Černeka i F. Ravasa, ako aj hlavička Macha. Na druhej strana mala gólové parametre hlavička Pavlačku, no bránu netrafila. Aj do 2. polčasu vstúpili domáci aktívne, v úvodnej štvrťhodinke trafili žrď aj brvno, no skóre sa nemenilo. Hra sa postupne vyrovnala, diváci museli byť s jej úrovňou spokojní: Hosťom sa v 79. min. podarilo vyrovnať po strele Adama Beňa spoza 16 – tky na 2:2. Rýzek si na loptu aj siahol, no gólu nezabránil. Domáci množstvom nepremenených šancí akoby urazili šťastenu a tak sa body nakoniec delili. Navyše dohrávalo bez vylúčeného Macha.

Rohov – Slovan Šaštín 2:0 (0:0), 55., 68. M. Kadlíček, r. Kendi, Patka, Černek.

Hostia prišli do Rohova oslabení, keď ich nastúpilo iba desať. V 26. min. mal výhodu pokutového kopu Maťo Burian, no nepremenil ho. Slovan so silami vydržal iba do 55. min., kedy P. Vacha v bráne hosti prekonal Maťo Kadlíček – 1:0. Ten istý hráč pridal v 68. min. aj druhý gól domácich a uzavrel skóre na konečných 2:0. Hostia už neskórovali v siedmom zápase v rade.

Spartak Stráže – Sobotište 6:1 (2:0), 25., 66. T. Polák, 36. E. Pagáč (11), 77., 87. M. Búran, 90. J. Herda – 86. M. Velický, r. Lapoš, Regásek.

Spartak po prvomájovom zaváhaní s Lakšárami nechcel nechať nič na náhodu a proti Sobotišťu začal zostra. Jeho vedúci gól dal v 25.min. Tomáš Polák a v 36.min. pridal z pokutového kopu Erik Pagáč na 2:0. Po prestávke sa hostia snažili, no Polák svojim druhým gólom zvýšil na 3:0. Štvrtý pridal Maťo Búran a hoci striedajúci Matúš Velický znížil na 4:1, už o minútu opäť Búran upravil na 5:1. V nadstavenom čase Jakub Herda dal na konečných 6:1. Výsledok je pre hostí krutý.

Bor. Sv. Jur – Bor. Mikuláš 2:0 (0:0), 2., 87. D. Strapko, r. Otočka, Hurbánek.

Jurania sú doma veľmi silným mužstvom, veď u nich dokázali vyhrať iba Strážania a nedávno líder z Rybiek. S „Búranmi“ rozhodli zápas gólmi na začiatku a v závere stretnutia. Už v 2. min. ich dostal do vedenia Dávid Strapko a ten istý hráč tri minúty pred koncom uzatváral na konečných 2:0.

Kopčany – Pop. Močidľany 2:0 (2:0), 11., 23. J. Hrušecký, r. Ma. Šefčík, Dzindzík.

Močidľany získali v posledných troch zápasoch sedem bodov a odpútali sa zo spodku tabuľky. V tomto duchu chceli pokračovať aj v Kopčanoch, lenže domáci boli proti. Všetko vybavili v priebehu trinástich minút. Už v 11. min. ich dostal do vedenia Juraj Hrušecký a v 23. min. ten istý hráč zvýšil na 2:0. Ba mohlo byť aj horšie, no v 15. min. nepremenil Sasínek pokutový kop. Po prestávke už hrali domáci na istotu, no aj tak mali viac z hry. Ich víťazstvo je zaslúžené.

Cerová – Dubovce 5:0 (2:0), 23., 75., 87. M. Holič, 32. M. Pípa, 73. P. Nosko, r. Vlk, Blaha.

Jednoznačný výsledok, i keď pre hostí trošku krutý. V drese domácich úradoval najmä autor hetriku Marek Holič, ktorý aj v 23. min. otváral skóre zápasu – 1:0. Do polčasu pridal ešte jeden gól Martin Pípa, no na ďalšie sa čakalo až do záverečnej štvrťhodinky. V nej sa domáci presadili ešte trikrát a svojho súpera poslali domov s výpraskom 5:0.

Jablonica – Radošovce 1:1 (1:0), 18. L. Mihalcsak (11) – 81. R. Drgon, r. Knap, Thao.

Jablonica silne bojujúca o záchranu opäť zaváhala aj na domácom ihrisku (vyhrala tu iba raz so Šaštínom). Viedla síce od 18.min. 1:0, keď Lukáš Mihalcsak premenil pokutový kop, no nakoniec tri body nezískali, keď kanonier hostí Rado Drgon v 81.min. vyrovnal na konečných 1:1.

Lakš. N. Ves – Hlboké 4:1 (4:0), 27., 38. F. Orlík, 33., 39. T. Velický – 58. T. Slovík, r. Hušek, Čech.

Lakšáre potvrdili prekvapujúce víťazstvo v Strážach aj v domácom zápase s Hlbokým. O všetkom rozhodli už v prvom polčase, v ktorom nastrieľali všetky svoje góly. V priebehu dvanástich minút si ich rovným dielom podelili Ferko Orlík a Tomáš Velický. Po prestávke domáci ubrali z plynu, veď v nohách mali prvomájovú predohrávku v Strážach, čo hostia využili aspoň na skorigovanie výsledku zásluhou Tomáša Slovíka.

PREDOHRÁVKY

Tri prvomájové dohrávky nedopadli pre domácich dobre. Nielenže nedokázali získať z troch stretnutí ani bod, nedali dokonca ani jediný gól, čo prekvapilo najmä u Stráží.

Sobotište – Rybky 0:2 (0:2), 35. D. Patka, 45. F. Ravas, r. Ma. Šefčík, Lapoš, Škrinár.

Rybky pokračujú v spanilej jazde a ani v Sobotišti nestratili ani bod. Domáci sa síce snažili, no už do prestávky inkasovali od netradičného strelca Patku, i od kanoniera Ravasa. Po prestávke už hostia svoje dvojgólové vedenie v pohode ustrážili. Zápas sa vyše 200 divákom musel páčiť.

Slovan Šaštín – Radošovce 0:2 (0:1), 12. R. Drgon, 90. J. Kovalovský, r. Vlk, Knap, Mráz.

Domáci Slovan „nesklamal“ a opäť nezískal ani bod. Hosťom na to stačil priemerný výkon. Vedenia sa ujali v 12. min. Drgonom – 0:1. V ďalšom priebehu bola snaha domácich o vyrovnanie jalová, v nadstavenom čase ešte pridal druhý gól hostí Kovalovský.

Spartak Stráže – Lakš. N. Ves 0:1 (0:1), 22. P. Haramia, r. Otočka, Hurbánek, Srnec.

Veľké prekvapenie pripravili Lakšárania v Strážach. Vedenia sa ujali v polovici prvého polčasu gólom Paťa Haramiu a hoci Spartak do nich „bil“ až do konca zápasu, skóre sa už nezmenilo.

MO II. trieda 20. kolo

Prekvapujúce výsledky sa zrodili v 20. kole II. triedy MO. Medzi také sa dajú rozhodne počítať víťazstvá Rovenska v Kútoch, Koválova v Uníne a takisto Smrdákov s lídrom zo Štefanova. Kunov mal problémy s kádrom a do Čárov ani necestoval. Popredu zápas vzdal.

Smrdáky – Štefanov 1:0 (1:0), 25. J. Pagáč, r. Škrinár, Šturdík.

Smrdáky sa proti lídrovi tabuľky vytiahli a svojim víťazstvo zvýšili šancu Petrovej Vsi v súboji o postup. O víťazstve domácich rozhodol už v 25. min. Juraj Pagáč – 1:0. Hostia hrali síce v oslabenej zostave, no diváci od vedúceho mužstva očakávali rozhodne viac.

Š. Humence – Hradište 4:2 (1:1), 25. D. Burian, 71. A. Foriška, 77., 87. (11). J. Beňa – 41. M. Sadloň, 59. F. Michalička, r. Rusinko, Hušek, Dzindzík.

Hradište tvrdo bojuje o záchranu v súťaži a aj u favorita ešte 20 minút pred koncom vyhrávalo. Po vedúcom góle Domina Buriana vyrovnal chvíľu pred polčasom Maťo Sadloň na 1:1 a po hodine hry dostal hostí do vedenia Filip Michalička. Domáci vyrovnali Foriškom na 2:2 a v samom závere rozhodol dvomi gólmi Jozef Beňa, na konečných 4:2 uzatváral z pokutového kopu.

FK Kúty – Rovensko 1:6 (0:3), 77. L. Ralbovský – 28., 37., 51. E. Guoth, 30. vlastný (A. Ondriska), 53. P. Vizváry, 67. T. Junas, r. Lapoš, Škrinár.

Hru hostí režíroval autor hetriku Erik Guoth, ku ktorému sa vlastencom pridal domáci Andrej Ondriska. Po góloch Paťa Vizváryho a Tomáša Junasa bolo už hrozivých 0:6, malú kozmetickú úpravu výsledku na konečných 1:6 dal v 77. min. Lukáš Ralbovský.

Unín – Koválov 1:2 (1:1), 45. F. Buček – 15. vlastný (M. Krempa), 57. M. Blanárik, r. Knap, Vlk.

Hoci hostia nemali na striedanie pripraveného ani jedného hráča, dokázali s domácimi držať krok celý zápas. Vedenia sa ujali zásluhou vlastenca Martina Krempu, v poslednej minúte prvého polčasu vyrovnal Buček na 1:1. O víťazstve Koválova rozhodol v 57. min. Marek Blanárik- 1:2. Záverečný tlak domácich už vyrovnanie nepriniesol.

Smolinské – Petrova Ves 1:2 (1:2), 15. R. Maderič – 18., 27. (11) M. Ovečka, r. Polakovič, Bednár.

Všetky tri góly padli v Smolinskom v priebehu 12 minút ešte v prvej polhodinke hry. Domácich dostal do vedenia Rado Maderič, no už o tri minúty vyrovnal Milan Ovečka na 1:1 a ten istý hráč premenil v 27. min. nariadený pokutový kop na konečných 1:2. Snaha domácich o vyrovnanie už úspech nepriniesla.

Sekule – Vrádište 3:0 (0:0), 54., 76. E. Húšťava, 90. Adam Trajlínek, r. Ma. Šefčík, Šturdík.

Až zlepšeným výkonom po prestávke sa proti poslednému mužstvu tabuľky presadili hráči Sekúľ. Dvakrát presne trafil Erik Húšťava, tretí presný zásah pridal v poslednej minúte Adam Trajlínek – 3:0.

Baník Čáry – Kunov 3:0 kont., hostia zápas popredu vzdali.

Letničie nevzdáva boj o postup

Ťažkého súpera malo v zápase 15. kola doma Letničie. Privítalo doma lídra z Chvojnice, ktorý naposledy stratil všetky body ešte v septembri minulého roku v Chropove.

Letničie bojuje o postup práve s Chropovom (postup si vybojuje najlepšie mužstvo z okresov Senica a Skalica). Keďže Chropov vo Vrbovciach nebodoval naplno, po tomto kole je na tom lepšie už Letničie.

Letničie – Chvojnica 3:2 (0:2), 73. Dušan Konečný, 80., 87. Ľ. Lánik – 11. P. Lacuška, 18. D. Šiška, r. Matúš, Blaha.

Keď líder tabuľky vyhrával v 18. min. v Letničí 0:2, na domácich by si zrejme v tejto chvíli nikto nevsadil ani euro. Hostí toto rýchle vedenie asi až príliš uspokojilo. Postupne sa do hry dostali aj domáci, no strelecky sa dokázali presadiť až v záverečnej štvrťhodinke. A to hneď trikrát. Najskôr v 73. min. vyrovnal Dušan Konečný a potom opäť všetkých Ľuboš Lánik presvedčil, že strieľanie gólov má v génoch. V 80. min. vyrovnal na 2:2 a v záverečnom nápore v 87. min. rozhodol o troch bodoch pre domácich.

TJ Dojč – Prietrž 0:2 (0:1), 30. M. Svatík, 60. J. Jánitor, r. Polakovič, Daniš.

Súboj tabuľkových susedov lepšie zvládli hostia, ktorí sa ujali vedenia v 30. min. gólom Svatíka. Snaha domácich ku gólu neviedla a tak poistný gól hostí pridal po hodine hry Jánitor – 0:2. Domáci hráči sklamali svojich fanúšikov.

Trnovec – Košariská 9:2 (6:1), 3. Ľ. Hazuza, 5., 41. J. Brezina, 34. M. Čech, 38., 45. S. Košút, 56., 87. R. Uher, 63. D. Šenigla – 28. M. Zekucia, 59. vlastný (Ľ. Hazuza), r. Blaha, Matúš.

Posledné mužstvo tabuľky nemalo žiadnu šancu a už do polčasu inkasovalo šesťkrát. Domáci našťastie pre nich sa preháňali v zahadzovaní šancí a tam „ušli“ pred nepopulárnym dvojciferným výpraskom.

Vrbovce – Chropov 2:2 (2:2), 30. E. Klimek (11), 35. A. Žák – 20. K. Krutý (11), 36. S. Polák, r. Čech, Thao.

Prvé góly padli z pokutových kopov, vedenia sa ujali hostia Kristánom Krutým. Domáci dokázali otočiť vo svoj prospech, z bieleho bod bol rovnako úspešný Emil Klimek. O päť minút domáci už viedli po góle Alexa Žáka. No príliš dlho oslavovali a hneď po rozohraní v strede ihriska hostia vyrovnali na polčasových 2:2 gólom Seba Poláka. Napriek tomu, že v ďalšom priebehu mali obidve mužstvá dostatok šancí, skóre sa už do konca zápasu nezmenilo a body sa zaslúžene delili.

Osuské – Podbranč 5:0 (4:0), 4., 40. A. Búran, 21. J. Olšovský, 24., 76. S. Oláh, r. Hurbánek, Otočka.

Osuské o svojej výhre rozhodlo už do prestávky, kedy svojmu súperovi nastrieľalo štyri góly. Už v 4.min. otvoril skóre Búran a ďalšie góly pridali postupne Jaro Olšovský, Samko Oláh a opäť Búran. Na konečných 5:0 uzavrel štvrťhodinku pred koncom Oláh.

Jablonka – Bukovec 0:4 (0:1), 37. M. Augustín, 64. M. Majdlen, 80. B. Sabo, 87. B. Tobiaš, r. Kendi, Daniš.

Bukovcu v súboji o druhú priečku nepríjemne dýcha na krk Chropov a tak ich povinnosťou v Jablonke bol zisk troch bodov, čo sa im aj podarilo zásluhou zlepšeného výkonu v poslednej polhodine zápasu.