Počas štátneho sviatku 8. mája bolo na programe sedem stretnutí 23. kola futbalových Majstrovstiev oblasti. Zápas Sobotišťa s Rybkami si mužstva predohrali pred týždňom.

Archívne foto zo zápasu Sobotište - Rybky
Archívne foto zo zápasu Sobotište – Rybky

Prekvapenie sa zrodilo v Hlbokom, kde vyhrala posledná Jablonica gólom z pokutového kopu chvíľu pred koncom zápasu. A keďže vyhrali aj Pop. Močidľany, na poslednú priečku „spadol“ Slovan Šaštín, ktorý v Oreskom po šiestich góloch vo svojej sieti „utiekol z ihriska.

„V Oreskom predviedol Šaštín dehonestáciu dedinského futbalu. Aj napriek tomu, že nastúpil na zápas v kompletnom zložení, tento sa nedohral. V prvom polčase dali domáci päť gólov a keď po prestávke zvýšil Pavlačka na 6:0, po pokyne zo striedačky sa hosťom postupne „zranilo“ 5 hráčov a tak bol zápas po hodine hry ukončený. Veľká hanba a ostuda,“ hlásil nám spravodajca z Oreského.

V susedskom derby si Stražania odviezli všetky body z Borského Mikuláša, v ostatných zápasoch vyhrali domáci. Dubovce zásluhou strelcov Blahu a Huťťu zdolali vysoko Kopčany a Cerová zásluhou slabej desaťminútovky po prestávke odišla s vysokou prehrou z Radošoviec.

Radošovce – Cerová 4:0 (1:0), 15., 78. J. Kovalovský, 68. R. Drgon, 70. J. Mikula, r. B. Dutka, Lapoš, Škrinár.

Lakš. N. Ves – Rohov 2:0 (0:0), 48., 86. P. Haramia, r. Ma. Šefčík, Dzindzík, Šturdík.

Hlboké – Jablonica 1:2 (1:0), 40. D. Štora – 77. M. Galba, 85. L. Mihalcsak, r. Vlk, Blaha, Knap.

Dubovce – Kopčany 5:2 (2:1), 12., 32., 76. P. Blaha, 64., 70. M. Huťťa – 44., 84. D. Hýroš, r. Kendi, Hurbánek, Patka.

Pop. Močidľany – Bor. Sv. Jur 2:1 (0:1), 51. O. Masaryk, 54. D. Krchňavý – 44. D. Badáň, r. Srnec, Tokoš, M. Dutka.

Bor. Mikuláš – Sp. Stráže 2:3 (1:2), 32. T. Mička, 77. S. Černý – 9. J. Herda, 37. T. Polák, 87. Ľ. Danihel, r. Rusinko, Mráz, Tubl.

FK Oreské – Slovan Šaštín 6:0 (5:0) nedohrané, 6. D. Baláž,

18., 20. T. Jarábek, 22., 36., 55. L. Pavlačka, r. Lapoš, Škrinár, B. Dutka.

Víkendový program

MO 24. kolo 11.5. o 17 hod.: Rybky – Bor. Mikuláš, 12.5. o 10 hod.: Rohov – Oreské, Sp. Stráže – Pop. Močidľany, 14 hod.: Kopčany – Radošovce, o 17 hod.: Slovan Šaštín – Sobotište, Bor. Sv. Jur – Dubovce, Cerová – Hlboké, Jablonica – Lakš. N. Ves.

MO II. trieda 21. kolo – 11.5. o 17 hod.: Vrádište – Smolinské, Štefanov – Kúty, 12.5. o 10 hod.: Kunov – Hradište, o 17 hod.: Rovensko – Čáry, Sekule – Š. Humence, Petr. Ves – Unín, Koválov – Smrdáky.

MO III. trieda 16. kolo – 11.5. o 14 hod.: Podbranč – Vrbovce, o 17 hod.: Prietrž – Osuské, Chropov – Trnovec, 12.5. o 17 hod.: Košariská – Jablonka, Bukovec – Letničie, Chvojnica – Dojč.

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…