Malačan Patrik Koch si na šampionáte v ľadovom hokeji oblečie národný dres Záverečná selekcia v reprezentácii Slovenska pre majstrovstvá sveta v hokeji dopadla dobre pre mladého hokejistu Patrika Kocha. 22-ročný obranca HC Košice, rodák z Malaciek, si oblečie národný dres za slovenský reprezentačný tím.

Patrik Koch
Patrik Koch

“Majstrovstvá sveta sú pre mňa veľká výzva. V zápasoch pôjdem na sto percent,” povedal Koch, pre ktorého to bude premiéra na podujatí najvyššieho rangu medzi dospelými.

Patrik Koch ešte vlani odohral niekoľko zápasov aj v prvoligovom Prešove. V tejto sezóne sa v 55 zápasoch v drese HC Košice prezentoval 17 bodmi (4+13) a po štvrťfinálovej rozlúčke po vyradení s Popradom veľmi neveril, že by jeho sezóna mohla pokračovať v reprezentačnom tíme. Na prvý zraz a úvodný prípravný súboj proti Švédsku ani nedostal pozvánku, neskôr si ho však tréneri vyžiadali a v tíme “prežil” všetky selekcie pred MS 2019, uvádza ďalej uvedený portál.

Svetový šampionát v ľadovom hokeji sa začína v piatok 10. mája. Slovenskí reprezentanti sa pod taktovkou trénera Craiga Ramsayho o 20:15 v Košiciach stretnú s tímom USA.

Zdroj: Malacky.sk, Foto: TASR


.
Toto je čítané

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…

BM: Ustekana sobota