V 24. kole favoriti z čela tabuľky vysoko vyhrávali, z brány súpera si spravili doslova strelnicu Stráže, Oreské i Rybky. Jediná remíza sa zrodila v Jablonici, domáci však v súboji o záchranu s Lakšármi dva body skôr stratili, ako jeden získali.

Foto zo zápasu Kunov - Hradište 3:0.
Foto zo zápasu Kunov – Hradište 3:0.

Prvýkrát sa na jar presadili aj strelci Šaštína, čo im vynieslo zisk troch bodov. Gólová prestrelka na Cerovej dopadla šťastnejšie pre hostí z Hlbokého a aj v Kopčanoch sa tešili hostia z Radošoviec.

Rybky – Bor. Mikuláš 4:0 (1:0), 20. P. Černek, 49., 72. F. Ravas, 90. Ľ. Fábik, r. Kendi, Thao, Polakovič.

Rybky v zápase s Borským Mikulášom natiahli svoju sériu bez prehry už na 12 zápasov. Naposledy sa ich podarilo zdolať Dubovciam 14. októbra v 11. kole Dubovciam 1:0. Prvý polčas vyhrali Rybky po góle Černeka. Keď hneď po prestávke zvýšil Fredy Ravas na 2:0, bolo rozhodnuté. Tretí gól pridal opäť Ravas a v nadstavenom čase uzatváral skóe Fábik.

Rohov – Oreské 0:5 (0:3), 6., 18. A. Beňo, 40. T. Jarábek, 61., 90. D. Baláž, r. Lapoš, Škrinár.

Oreské má v poslednej dobe skvelú formu, čo potvrdilo remízou u lídrav Rybkách, i teraz jednoznačným víťazstvom v Rohove. Domácim neponúkli žiadnu šancu a postupne pridávali jeden gól za druhým. Po dva góly dali Beňo a Domino Baláž, jeden dal Jarábek.

Sp. Stráže – Pop. Močidľany 6:2 (4:0), 24., 27., 89. T. Polák, 25., 41. J. Herda, 64. M. Búran – 56. R. Hatala, 66. P. Urbánek, r. Kendi, Thao.

V Strážach sa rozhodlo už v prvom polčase, v ktorom domáci nastrieľali súperovi štyri góly. Pri streleckej chuti bol Tomáš Polák, autor hetriku, dva pridal Jakub Herda. Hostia neboli nebezpeční, dvakrát využili nekoncentrovanosť domácej obrany.

Kopčany – Radošovce 1:3 (0:0), 74. J. Sasínek – 72. M. Žúrek, 85., 90. R. Drgon, r. Vlk, Knap.

V prvom polčase si v zaujímavom zápase obidve mužstvá vytvorili niekoľko šancí, no žiaden z hráčov sa nedokázal presadiť a tak sa išlo do kabín za bezgólového stavu. Po prestávke čakali diváci na góly až do záverečnej štvrťhodinky. Vedenia sa ujali hostia v 72. min. Žúrkom, ktorý využil chybu v domácej obrane. Už o dve minúty bolo vyrovnané, presadil sa Sasínek – 1:1. Po nedôraznom odkope domácej obrany dostal hostí opäť do vedenia Drgon a keď domáci nedokázali vyrovnať, v poslednej minúte Drgon svojim druhým gólom pridal gólovú poistku – 1:3.

Slovan Šaštín – Sobotište 2:0 (0:0), 52. M. Zajíček, 77. I. Daniel (11), ČK 0:1 (80. D. Nečas), r. Hušek, Dzindzík.

V 24.kole sa domáci Slovan konečne dočkal aj gólov. Odnieslo si to Sobotište. Erik polák šanca sám pred petráýšom neusne V obojstranne bojovnom zápase sa domáci ujali vedenia v 52. min. prihral igor daniel Martinom Zájíčkom, na konečných 2:0 upravil z pokutového kopu za faul na Schlossera v 77. min. Igor Daniel. Víťazstvom sa domáci odpútali z posledného miesta tabuľky. Hostia od 80. min. dohrávali bez vylúčeného Nečasa.

Bor. Sv. Jur – Dubovce 1:0 (0:0), 82. M. Ťažký, r. Ma. Šefčík, Šturdík.

Dve vyspelé mužstvá predviedli divákom pekný futbal. Domáci boli aktívnejší, vypracovali si niekoľko sľubných streleckých príležitostí, no presadili sa iba v jednom prípade. V 82. min. rozhodol o ich víťazstve gól Mira Ťažkého – 1:0. Hostia sa snažili, aj oni prispeli k vysokej úrovni zápasu, no domáci boli o ten jeden gól lepší.

Cerová – Hlboké 3:4 (1:3), 1. M. Gurín, 63. M. Holič, 71. M. Pípa – 17. M. Pavlík, 19., 72. R. Mráz, 38. M. Hrušecký, r. Lapoš, Blaha.

Domáci sa ujali vedenia už v 1.min. Gurínom – 1:0. Potom však akoby prespali prvý polčas, v jeho ďalšom priebehu trikrát inkasovali. Do druhého polčasu nastúpili domáci v snahe zvrátiť priebeh hry, čo sa im takmer aj podarilo. Holič znížil a v 71.min. zo štandartky Pípa vyrovnal na 3:3. Ihneď po rozohrávke však Rasťo Mráz vrátil hosťom vedenie a toto si Hlboké už dokázalo udržať.

Jablonica – Lakš. N. Ves 0:0, r. Tubl, Škrinár.

Domáci boli aktívnejší, no nedokázali využiť žiadnu z vypracovaných streleckých príležitostí. Stratili tak ďalšie dva body v súboji o Čierneho Petra.

MO II. trieda 21. kolo

V 21.kole sa až trikrát zrodil výsledok 3:0, po dvakrát v prospech domácich i hostí. Pred týždňom vyhralo Rovensko 6:1 v Kútoch, teraz rovnako podľahlo doma Čárom. Sekule dokázali vyhrať, hoci s Humencami prehrávali už 0:2.

Vrádište – Smolinské 0:3 (0:0), 55. R. Okasa, 65. A. Beňa, 72. D. Kašák, r. Knap, Blaha.

V prvom polčase sa hral slabý futbal, mierne na vrch mali hostia, mali aj niekoľko príležitostí, dve najväčšie Adam Beňa, keď sa rútil sám na domáceho brankára Ondráša, no ani raz neuspel. Po prestávke prišiel na ihrisko Dano Kašák, údernosť hostí sa zvýšila, čo sa prejavilo aj na skóre. V 55. min. krásne trafil z 25 metrov Rado Okasa a bolo 0:1. Domácim postupne dokchádzaali sily, čo v priebehu diedmych minút dvakrát potrestali Beňa a Kašak na konečných 0:3.

Štefanov – Kúty 3:0 (2:0), 20., 49. M. Valla, 33. D. Hlavenka, r. Hurbánek, Otočka.

Líder tabuľky nemal so svojim súperom veľa práce. Už v prvom polčase si vytvoril sľubný dvojgólový náskok zásluhou Vallu a Hlavenku. Chvíľu po prestávke pridal Valla svoj druhý gól a uzavrel ním skóre na konečných 3:0.

Kunov – Hradište 3:0 (1:0), 29. J. Melicher, 87., 90. J. Belohlávek, r. Matúš, Tubl.

Hostia bojujúci o záchranu zanechali v Kunove sympatický dojem, napriek tomu nebodovali. Prvý ohrozil bránku hostí Belohlávek, no nemieril presne a ten istý hráč po krásnej akcii Melichera s Mackom zahodil tutovku. Potom pohrozili aj hostia, no L. Jablonický sa šance zľakol a M. Sadloň tiež Fábika neprekonal. V 29. min. sa odhodlal k strele z takmer 30 metrov Jozef Melicher a krásne trafil presne do pravého vinkla – 1:0. Hneď po góle sa pred Fábikom neujali hlavičky Kršteníka a M. Sadloňa. Aj po prestávke boli šance na obidvoch stranách, no brankári Fábik a Štefek cytali spoľahlivo. Góly prišli až v samom závere. V 84. min. po dlhom odkope Černeka za obranu hostí využil Belohlavek, ktorý preloboval brankára na 2:0. V nadstavenom čase po prihrávke Macka obišiel Belohlavek aj brankára a do prázdnej brány dal na konečných 3:0.

Rovensko – Čáry 1:6 (0:3), 82. E. Guoth – 20., 55., 80. F. Kuník, 30. 77. D. Kollár, 40. J. Flajžík, r. Polakovič.

Hostia do polčasu dokonale využili podporu vetra na trojgólové vedenie. Postupne sa presadili Kuník, Kollár i Flajžík. Domáci chceli s výsledkom niečo po prestávke urobiť, no Čáry naďalej diktovali tempo hry a pridávali ďalšie góly až na, pre domácich hrozivých, 0:6. Domáci už len korigovali v závere svojim najlepším strelcom Guothom na konečných 1:6. Pred týždňom vyhralo Rovensko v Kútoch 1:6, tentoraz rovnakým skóre podľahlo lepšiemu súperovi.

Sekule – Š. Humence 3:2 (0:1), 65. P. Kovár, 75., 83. E. Húšťava – 24. T. Vach, 46. R. Tóth, r. Bednár, Daniš.

Domáci dokázali v zápase utiecť „hrobárovi z lopaty.“ Od 46.min. prehrávali už 0:2, keď po góle Tomáša Vacha zvýšil hneď po prestávke Tóth. Domáci sú však bojovníci. Kovár v 65. min. znížil a v samom závere strhol víťazstvo na stranu domácich dvomi gólmi Erik Húšťava – 3:2.

Petr. Ves – Unín 4:0 (3:0), 11. M. Mihálik, 36., 43. M. Ovečka, 65. R. Juríček, r. Knap, Vlk.

V susedskom derby domáci neponechali nič na náhodu a pokračujú v naháňačke lídra zo Štefanova. Po vedúcom góle Mihálika sa ešte do prestávky dvakrát presadil Milan Ovečka. Na konečných 4:0 dal v 65. min. Rado Juríček.

Koválov – Smrdáky 0:3 (0:0), 74. T. Pavlík, 85., 89. V. Bôžik, r. Hurbánek, Otočka.

V susedskom derby cez kopec sa hral zaujímavý zápas, na ktorého rozuzlenie sa čakalo do záverečnej štvrťhodinky. V 74.min. sa „macošsky“ zachoval Tomáš Pavlík, hráč Koválova v Smrdákoch na hosťovaní, ktorý dal vedúci gól hostí. Poistku, dokonca dvojnásobnú pridal v záverečnej päťminútovke Vlado Bôžik. Domáci mali ťažké srdce na rozhodcov. V prvom polčase sa márne dožadovali penalty a pred druhým gólom faulu na brankára.

MO III. trieda 16. kolo

Podbranč – Vrbovce 1:3 (1:0), 8. Ľ. Vacula – 59., 70. P. Filka, 77. M. Malošek, r. Šturdík, Bednár.

Domáci po prvom polčase vyhrávali prekvapujúco po góle Vaculu 1:0. Favorizovaný hostia sa presadili až po hodine hry, kedy vyrovnal Filka a v závere ďalšími dvoma gólmi upravili na konečných 1:3.

Prietrž – Osuské 1:1 (0:1), 90. J. Mindek (11) – 15. S. Oláh, r. Škrinár, Lapoš.

Susedské derby bolo v prvom polčase veľmi vyrovnané. Dva góly domáceho Jarolína neplatili pre ofsajd. Potom prebrali iniciatívu hostia a gólom Samka Oláha sa aj ujali vedenia – 0:1. Šancu domácich na vyrovnanie nevyužil opäť Jarolín. Druhý polčas sa hral prevažne na polovici hostí, ktorým dochádzali sily a dopredu už toho moc nevymysleli. Domáci sa však do šancí nedostávali. Vyrovnania sa dočkali až v samom závere z pokutového kopu, ktorý premenil striedajúci tréner Ján Mindek – 1:1.

Chropov – Trnovec 2:0 (1:0), 41. K. Krutý, 77. M. Kuchárek, r. Hušek, Dzindzík.

Domáci mali počas zápasu územnú prevahu a zaslúžene yhrali. Vedenia sa ujali chvíľu pred odchodom do šatní, kedy sa presadil Kristán Krutý – 1:0. Snaha hostí o vyrovnanie úspech nepriniesla, uspokojenie do radov domácich priniesol až gól Mareka Kuchárka na 2:0.

Bukovec – Letničie 4:5 (1:4), 44., 81. (11), M. Majdlen, 50. M. Hradský, 90. P. Polakovič – 14., 22., 37. J. Peška, 36. M. Nemec, 85. S. Vanek, r. Kendi, Petrovič.

Letničie získalo pomerne ľaho štvorgólový náskok, najmä zásluhou trojgólového Jovana Pešku. Tesne pred prestávkou znížil Maťo Majdlen a po prestávke domáci pridali ďalšie góly až na kontaktných 3:4. Po góle Vaňka na 3:5 sa zdalo byť rozhodnuté, no domáci „kúsali“ naďalej, Polakovič znížil, no vyrovnať sa už Bukovcu nepodarilo.

Chvojnica – Dojč 10:1 (6:0), 5., 20., 48., 78., 87. Igor Oravec, 9. P. Kišoň, 12. V. Hyža, 25., 50. M. Mišík, 29. F. Púček . 90. P. Kuček, r. Čech.

Dojč pôsobil odovzdane a už do prestávky šesťkrát inkasoval. Nakoniec sa nevyhol nepopulárnemu dvojcifernému výprasku. V nadstavenom čase sa dočkal aspoň čestného gólu, na 10:1 znížil Kuček. V domácom mužstve vynikol päťgólový Igor Oravec.

Košariská – Jablonka 1:5 (1:3), 10. D. Galán – 4., 40. P. Duga, 29. Ľ. Marônek, 85. M. Bakoš, 87. M. Smolíček, r. Thao.

Ani v súboji mužstiev zo spodku tabuľky sa domáci prvého víťazstva nedočkali a vysoko svojmu súperovi podľahli.

Dohrávka 13. kola

Vrbovce – Košariská 11:0 (5:0), 26., 32., 55. R. Škoda, 6. A. Žák, 35.vlastný (M. Bača), 43. E. Klimek, 64. (P. Jeřala), 75. L. Kolenčík, 78. R. Hainc, 83. Ľ. Hyža, 86. P. Filka, r. Daniš, Bednár.

Predohrávka 20. kola

Bukovec – Trnovec 4:1 (3:0), 10., 75. M. Majdlen, 20. B. Tobiaš, 24. M. Augustín – 50. R. Uher (11), r. Čech, Polakovič.

Hádzaná: Záhoráci body z Topoľčian nepriviezli

Záhoráci dokázali zmazať sedemgólové manko v Topoľčanoch, ale nezvládli záver zápasu a nakoniec body…