V 21. kole 5. ligy Západ využili výhodu domáceho trávnika obidve vedúce mužstvá. Gbely zdolali silnú Hornú Krupú a Radimov si poradil s Jáňanmi, čím si udržal vedúce postavenie.

Ilustračné foto: 123rf.com

Posledná Stará Turá zmazala nulu z kolónky prehier. Kalich horkosti si u nich do dna vypili hráči Mokrého Hája po prehre 5:0 a Brodské dokonca doma dostalo ešte väčší výprask so Špačincami.

ZvončínIskra Holíč 2:2 (0:1)
Góly: 56. M. Planieta, 76. T. Jankovič – 11. E. Láclavík, 61. R. Konečný.
Pred 100 divákmi rozhodovali Hromádka – Vyletelka, Fúrik.
ŽK 2:1 (34. Bron, 43. Brestovanský – 29. M. Uher).
Holíč: Sloboda – Vaclavik, Hlaváč, Konečný, Nečas, Láclavík, Ružička (45. Kubinec), Chanečka, Uher, Rajčák (76. Puček), Huťťa, tréner Pavol Junek.

Záhoráci boli futbalovejším mužstvom, častejšie ohrozovali bránku domácich. Najmä Uher a Konečný mali neustálu chuť po góloch. Toho sa dočkali hostia v 11. min., kedy po prihrávke Chanečku sa presadil Láclavík a bolo 0:1. Aj  v ďalšom priebehu prvého polčasu mali hostia šance, no tieto ostali nepremenené. Holíč bol lepším mužstvom a mal dostatok príležitostí na rozhodnutie zápasu. Domáci sa snažili, no iba nakopávali lopty, čo obrana hostí v pohode odvracala. Po prestávke Zvončín pridal, jeho hráči začali viac kombinovať a vytvorili si aj tlak, z ktorého padol aj vyrovnávajúci gól v 56. min. Odpoveď Holíčanov však bola rýchla, v 61. min. utiekol po pravom krídle Uher, ideálne našiel Konečného a jeho hlavička skončila pod brvnom – 1:2. Obaja hráči si navlas rovnakú situáciu zopakovali aj v 75. min., tentoraz bez gólového efektu a z protiútoku sa domácim podarilo vyrovnať Jankovičom na konečných – 2:2. Remíza však bola spravodlivá.

Nafta Gbely – Horná Krupá 3:1 (1:0)
Góly: 8. D. Lukáč, 68. M. Karas, 84. D. Nemec – 90. J. Žák.
Pred 110 divákmi rozhodovali Lamžo – Révay, Janček.
ŽK 2:0 (37. Dvořák, 48. M. Karas).
Gbely: P. Ravas – Dvořák, M. Karas, Lánik, Nemečkay, Zajíček (61. Smolinský), Lukáč, Mráz, Žáček, Kučera, Nemec, tréner Adam Ambra.

Ťažkého súpera privítali v Gbeloch, no zápas zvládli vynikajúco. Vedenia sa ujali už v 8. min. gólom Denisa Lukáča – 1:0. Aj v ďalšom priebehu udávali tempo domáci futbalisti, hostia hrozili iba protiútokmi. Po prestávke pridali domáci ďalšie dva góly a odskočili na trojgólový rozdiel. Najskôr Martin Karas zvýšil v 68. min. na 2:0 a najlepší kanonier súťaže Dominik Nemec v 84. min. už na 3:0. Hostia sa dočkali až v nadstavenom čase, keď bývalý hráč Radošoviec Jozef Žák upravil na konečných 3:1.

Radimov – Mor. Sv. Ján 4:0 (2:0)
Góly: 23., 30., 80. P. Kessl, 79. A. Šebesta.
Pred 150 divákmi rozhodovali Miksa – Švolík, Mihál.
ŽK 1:1 (62. Bzdúšek – 62. O. Nemec).
Radimov: Krakovský – J. Urbánek, Šefčovič (65. Bohunický), Hrubša (80. Dermek), Bzdúšek (86. Masaryk), L. Ravas (40. L. Černek), Drápal, Šebesta, M. Černek, Kessl (89. Vanek), Valsa, tréner Tomáš Miša.
Mor. Sv. Ján: Žilka – Jakub Sirka, Benkovič, Mach, Chvál, Juraj Sirka, D. Chvátal, Dominik Bolf (72. Vidovič), F. Nemec, Vavřík, O. Nemec, tréner Jozef Kovaľ.

Líder tabuľky potvrdil úlohu favorita do poslednej bodky. Navyše mal vo svojom strede gólovo naladeného Patrika Kessla, autora hetriku. Ten otvoril skóre v 23. min. a po polhodine hry pridal aj druhý gól na polčasových 2:0. Po prestávke tempo zápasu upadlo a na ďalšie góly sa muselo čakať až do záverečnej desaťminútovky. Najskôr pridal tretí gól Andrej Šebesta a o minútu uzavrel svoj hetrik Kessl na konečných 4:0.

Stará Turá – Mokrý Háj 5:0 (3:0)
Góly: 20. J. Pollák, 23. M. Antálek, 37., 54. M. Petkovič, 69. P. Magula.
Pred 100 divákmi rozhodovali Rajtar – Bucheň, Božík.
ŽK 0:3 (39. Kopálek, 42. M. Valúch, 52. Šefčík).
Mokrý Háj: Šipoš – M. Valúch, M. Biskupič, Šefčík, Prokeš, R. Valúch, Kopálek, Pobuda, Šmida, Tokoš, Irša, tréner Štefan Kolštrom.

Stará Turá čakala na svoje prvé víťazstvo do 21. kola, no to stálo zato. Na hruškách nachytali Záhorákov z Mokrého Hája. Základ k víťazstvi položili v prvom polčase, kedy v priebehu troch minút prekonali Šipoša v bráne hostí Pollák a Antálek. Po treťom góle chorvátskeho legionára Petkoviča hostia akoby rezignovali. Po prestávke pridal Petkovič svoj druhý gól a na konečných 5:0 zavŕšil Magula.

Brodské – Špačince 0:7 (0:2)
Góly: 33. (11), 74. M. Komadel, 39., 63. T. Píš, 48. A. Lukáč, 68. F. Cmero, 77. P. Novanský.
Pred 100 divákmi rozhodovali Vido – Majcher, Brna.
ŽK 1:0 (53. G. Trubiroha).
Brodské: Huszár – Petrovič, Štepník, Hnát, Šefčovič, Gonda, Trubiroha, F. Daniel (59. Blecha), M. Baláž (60. Jakubec), Michalovský, Perička, tréner Vladimír Váňa.

Tak toto si v Brodskom nepredstavovali ani v najhoršom sne. V pozliepanej zostave na svojho súpera nestačili a ten v pohode strieľal jeden gól za druhým. Po polhodine hry otvoril skóre z pokutového kopu Komadel a do polčase zvýšil na 0:2 Píš. Hneď po polčase zvýšil Lukáč na 0:3 a frustrovaný domáci dostali v priebehu 14 minút ďalšie štyri góly.

Horné Orešany – Voderady 2:1.