Obec Rohatec a miestny hasiči usporiadali siedme podujatie 11. ročníka bežeckého seriálu Moravsko – Slovenského bežeckého pohára (MSBP), Grand prix Záhoria (GPZ) i Grand prix Slovácka (GPS). Bol ním už 26. ročník behu Rohatecká desiatka.

Tomáš Skala, Miro Mikula a Mária Truissard

Organizátori pripravili pre pretekárov 10 km trať, pre ženy a veteránske kategórie nad 70 rokov bola pripravená 5 km trať. Na štart sa postavilo 460 pretekárov, detí bolo 262, mládežníkov 15 a dospelých 183, z toho bolo 57 žien.

Trať najrýchlejšie zvládol Lukáš Kučera z Brna, najrýchlejším Záhorákom bol Tomáš Skala z Junioru Holíč, na stupne víťazom sa v silnej konkurencii dostali Dušan Brezovský (bol druhý), Miro MikulaJaro Topor (obaja boli tretí).

Medzi ženami vyhrala Tereza Korvasová z Vnorov, Holíčanka Mária Truissard bola druhá. Už tradične vyhrala veteránka Mária Ullerová zo Studienky, tretie miesta obsadili Miška Martišová a Anna Portášiková.

Vložené preteky, štafetu na 4 x 300 metrov suverénne vyhrali mladé Jabloničanky v zložení Koptáková, Čuvalová, Režnáková, Vašková.

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov (48 bežcov): 1. Lukáš Kučera, Brno, 31:16 min., ..5. Tomáš Skala, Junior Holíč, 33:42, 6. Ľubomír Rehuš, AŠK Skalica, 34:11, ..8. Pavol Masaryk, Dojč, 34:36, ..12. Patrik Portášik, AŠK Skalica, 36:01, 13. Peter Bellay, Skalica, 37:04, ..16. Tomáš Zavadil, Jablonica, ..19. Jaroslav Pobuda, Mokrý Háj, 20. Ján Bellay, Skalica, 21. Radoslav Jurčík, Skalica, ..23. Adam Herceg, ZFT Senica, ..27. Pavol Hertl, Skalica, ..32. Martin Junek, Skalica, ..34. Marek Kocák, Gbelskí Strýci, 35. Jakub Šedivý, Bor. Mikuláš, ..38. Dávid Pavlík, Skalica.

Muži nad 40 rokov (35): 1. Luďěk Durďák, Rohatec, 33:19, ..5. Jozef Jurčík, Skalica, 35:52, ..8. Martin Kollár, Gbelskí Strýci, 38:03, 9. Roman Komárek, Skalica, 38:36, ..12. Gabriel Čermák, Junior Holíč, 39:17, ..15. Ján Búzek, Bor. Mikuláš, 40:36, ..20. Rastislav Zíšek, Cerová, 21. Miroslav Uller, Studienka, 22. Štefan Rybanský, Jablonica, ..27. Alexander Gorbatenko, Holíč, 28. Ján Štetina, Skalica, 29. Juraj Kabát, Senica, ..31. Radovan Živna, Láb.

Muži nad 50 rokov (13): 1. Pavel Kratochvíl, Třebíč, 38:15, 2. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 38:29, ..5. Vladislav Vydarený, AŠK Skalica, 40:07, ..8. Robert Bujna, Kuchyňa, 44:19, 9. Ján Orth, Zohor, 44:49, 10. Jiří Szalva, Koválov, 46:47.

Muži nad 60 rokov (13): 1. Josef Veverka, Čejkovice, 38:33, ..3. Miroslav Mikula, Radošovce, 39:12, ..5. Ferdinand Kocák, Gbelski strýci, 41:39, ..7. Jozef Chrenka, AŠK Skalica, 42:33, 8. Pavol Pálkovič, Junior Holíč, 42:48, ..13. Pavol Waldecker, Senica, 62:23.

Muži nad 65 rokov (8): 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 40:41, ..3. Jaroslav Topor, Junior Holíč, 42:13, ..5. Ján Varmuža, Brezová, 51:41.

Muži nad 70 rokov (8): 1. Josef Bobek, Znojmo, 21:13, ..5. Miroslav Hajossy, Koválov, 26:29, ..8. Rudolf Roučka, Junior Holíč, 43:24.

Ženy do 35 rokov (22): 1. Tereza Korvasová, Vnorovy, 17:41 min., 2. Mária Truissard, Junior Holíč, 19:26, ..10. Nikoleta Richterová, Skalica, 25:04, ..16. Beáta Krejčiová, Bor. Mikuláš, 28:13.

Ženy nad 35 rokov (17): 1. Irena Pospíšilová, Drnovice, 18:19 min., ..3. Michala Martišová, Jablonica, 21:21, ..5. Erika Farkašová, AŠK Skalica, 23:03, 6. Jana Hrebíčková, Skalica, 23:53, 7. Denisa Rybanská, Jablonica, 23:56, ..9. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 24:06, 10. Lucia Rajčáková, Skalica, 24:33, ..13. Soňa Gorbatenková, Junior Holíč, 26:07, ..15. Darja Janovičová, Jablonica, 26:50.

Ženy nad 45 rokov (18): 1. Mária Uhlerová, Studienka, 20:25, ..3. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 21:47, ..10. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 25:14, ..13. Margita Varmužová, Brezová, 26:45.

Juniori (roč. 00 a 01) na 1660 m – dievčatá: 1. Adriana Vašková, Jablonica, 5:40 min., 2. Barbora Horňáková, Myjava, 5:54, 3. Michaela Koptáková, 6:19, 4. Megan Čuvalová, obe Jablonica, 6:24, 5. Sofia Gorbatenková, Junior Holíč, 7:25, chlapci: 1. Nikolas Náter, Senica, 6:03, 2. Jakub Valášek, Jablonica, 6:55.

Dorast (roč. 02 a 03) na 1660 km – dievčatá: 1. Lucia Režnáková, Jablonica, 5:45, ..3. Simona Gorbatenková, Junior Holíč, 6:21, chlapci: 1. Adam Zubák, Jablonica, 5:20, 2. Pavol Riečický, Junior Holíč, 5:31.

Starší žiaci (roč. 04 a 05) na 800 m – dievčatá: 1. Michaela Koptáková, 4. Megan Čuvalová, obe Jablonica.


Montessori Academy – Januar 2019