V 26.kole Majstrovstiev oblasti sa darilo hosťujúcim mužsvám. Vyhrali až šesť stretnutí, doma vybrali iba Búrania v susedskom derby so Slovanom Šaštín a bod získali Lakšáre z Cerovou.

Zo zápasu Čáry – Štefanov 0:0. V súboji o loptu domáci Denis Kollár (vľavo) a hosťujúci Lukáš Daniel.

Pop. Močidľany – Rybky 2:4 (2:2), 1. P. Sopúšek, 17. A. Jakubek (11) – 7. T. Duška, 9. K. Ravas, 70., 87. P. Januška, r. Tubl, Mráz, Rusinko.

V súboji posledného s prvým sa prekvapujúco ujali vedenia domáci už v 1. min. po trestnom kope Sopúška – 1:0. Odpoveď hostí však bola rýchla, v 7. min. prihrávku K. Ravasa poslal do siete volejom  Tomáš Duška a o dve minúty po sóle K. Ravasa už bolo 1:2. Ďalšie šance hostí nevyužili Duška, Ravas ani Bartošek. Mohlo byť definitívne rozhodnuté, namiesto toho v 17. min. prišiel nedovolený zákrok v šestnástke hostí a Adam Jakubek z penalty vyrovnal na 2:2. V 20. min. hlavičkoval Kuchta do brvna a L. Ravas v šanci trafil do brankára. Hneď po prestávke z jednej akcie trafili brvno Kuchta i K. Ravas. Tlak  Rybiek korunoval vedúcim gólom až v 71. min. Paťo Januška a ten istý hráč po prihrávke K. Ravasa dal za zápasom gólovú bodku – 2:4.

Lakš. N. Ves – Cerová 1:1 (1:0), 39. P. Haramia – 62. K. Koníček, r. Knap, Vlk.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, nebezpečnejší však boli hostia, strelecké príležitosti Koníčka, Pípu a Predmeského vyriešil domáci brankár Močko. Lakšáre mali jednu šancu, ktorú aj dokázal Paťo Haramia využiť – 1:0. Druhý polčas už bol jednoznačne v rukách hostí, hra sa odohrávala prevažne na polovici domácich, ktorí sa pred bránu súpera dostavali iba sporadicky. Svoju prevahu korunovali hostia v 62. min. vyrovnávajúcim gólom Kevina Koníčka – 1:1. Domáci musia byt spokojní aj s bodom, hostia dva stratili.

Hlboké – Kopčany 1:2 (1:1), 45. T. Slovík (11) – 4., 70. R. Neúročný, ČK 1:0 (74. B. Chovanec), r. Kendi, Šturdík.

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápasl, hostia už v 4. min. dali vedúci gól Neúročným 0:1. Domáci v ďalšom priebehu vyvinuli tlak v snahe vyrovnať, čo sa im aj tesne pred odchodom do šatní podarilo, keď z pomerne prísneho pokutového kopu dal Tomáš Slovík na 1:1. Po prestávke domáci tlačili, hostia však mali skvelú obranu i brankára E. Ivana. Trpezlivo vyčkávali na svoju šancu a tá prišla v 70. min., kedy ich poslal opäť do vedenia Rišo Neúročný – 1:2. Hlboké vyvinulo snahu o vyrovnanie, no v 74. min. ju pribrzdil Broňo Chovanec, ktorý videl ČK, čo hosťom uľahčilo cestu k trom bodom. V závere ešte Neúročný „odmietol“ šancu na hetrik a Hýroš v šanci minul bránu.

Radošovce – Bor. Sv. Jur 3:4 (0:2), 67. J. Ivánek, 80., 88. J. Kovalovský – 18. R. Šimkovič, 42., 68. D. Strapko, 72. D. Badáň, r. Tokoš, Lapoš, Škrinár.

Hostia sa ujali vedenia v 18.min. Šimkovičom a chvíľu pred prestávkou zvýšil Strapko na 0:2. Po prestávke domáci pridali, ich kontaktný gól dal v 67. min. Ivánek – 1:2. Asi sa z gólu domáci pridlho radovali, lebo hneď po rozohraní dal Strapko na 1:3 a o ďalšie štyri minúty Badáň na 1:4. V silnom finiši Juraj Kovalovský znížil až na 3:4, no vyrovnať už domáci nestihli.

Jablonica – Rohov 0:1 (0:0), 55. J. Frťal, r. Lapoš, Škrinár.

V Jablonici sa asi pred 100 divákmi hral zápas mužstiev z konca tabuľky. V prvej polhodine sa hralo väčšinou na polovici domácich, hostia si vypracovali niekoľko šancí, najväčšiu mal v 22. min. Burian, no z päťky prekopol bránu. Chvíľu pred odchodom do šatní trafili hostia zo skrumáže konštrukciu domácej brány. V druhom polčase boli šance pred obidvomi bránkami, úspešnejší boli nakoniec hráči Rohova. O ich víťazstve rozhodol v 55. min. Jozef Frťal – 0:1. V závere si domáci v zúfalej snahe šance vypracovali, no nedokázali ich využiť, hosťujúci Ivan Ravas opäť opečiatkoval tyčku domácej brány.

Dubovce – Sp. Stráže 1:3 (0:0), 75. D. Helt – 57., 70. J. Herda, 88. K. Krchňavý, r. Vlk, Knap.

V prvom polčase sa hral kvalitný vyrovnaný zápas z obidvoch strán s miernou prevahou hostí. Góly padali až po prestávke, po dvoch góloch Jakuba Herdu vyhrávali hostia v 70. min. už 0:2. O päť minút sa domáci dostali späť do zápasu gólom Davida Helta a mali aj možnosti na vyrovnanie. V záverečnom vabangu však hostia z brejku pečatili svoje víťazstvo gólom Krištofa Krchňavého na 1:3.

Bor. Mikuláš – Slovan Šaštín 2:0 (0:0), 75., 90. T. Lipár, ČK 0:1 (90. E. Pollák), r. Hušek, Blaha, Tubl.

Hral sa zápas veľmi slabej úrovne, plný nepresností a strát lôpt. Bolo vidieť viac bojovnosti, ako futbalového umenia. Domácich v záverečnej štvrťhodinke vykúpil najmenší hráč na ihrisku Tomáš Lipár, ktorý trafil hlavou presne k tyči a v nadstavenom čase dorazil z tesnej blízkosti loptu na 2:0, keď tesne predtým hostia po rohu trafili hlavičkou brvno. V nadstavenom čase bol vylúčený hráč hostí za HNS i opľutie hlavného rozhodcu.

Sobotište – Oreské 0:1 (0:1), 40. T. Jarábek, r. Kendi, Šturdík.

Hostia na ihrisku dominovali a vypracovali si aj viac príležitostí. Petráš zlikvidoval samostatný nájazd Beňa, rovnako aj gólovú hlavičku Červeňáka, jeho ďalšia išla tesne vedľa. O výsledku zápasu rozhodli hostia v 40. min., kedy sa po prihrávke D. Ferika dostal do šance Tomáš Jarábek a prudkou hlavičkou prekonal Petráša v domácej bráne – 0:1. Po prestávke hostia kontrolovali hru, Beňo neuspel ani z ďalšieho samostatného nájazdu a domáci brankár zlikvidoval ďalšie sľubné akcie hostí.

MO II. trieda 22. kolo

V 22. kole sa odohralo iba šesť stretnutí. Cestu Kúťanom k trom bodom uľahčil Koválov, ktorý zápas popredu vzdal v prospech domácich.

Čáry – Štefanov 0:0, r. Lapoš, Škrinár, Blaha.

Líder tabuľky začal aktívnejšie a v prvej štvrťhodine mal častejšie loptu na svojich kopačkách. Jeho hráči sa však dostali iba k strelám z diaľky, ktoré Ozábal v pohode likvidoval. Postupne prebrali iniciatívu domáci, vytvárali si tlak, z ktorého sa v šanci ocitol Fabian Kuník, z päťky však strelil priamo brankárovi do rúk, Flajžíkovi lopta nesadla ideálne na hlavu a Denis Kollár namiesto strely nahrával. Po prestávke dominovali na obidvoch stranách obrany. Po hodine hry musel byť striedaný Flajžík, domáci museli stiahnuť na stopéra Rišku, ktorý tak chýbal v strede poľa a hostia začali preberať iniciatívu. Domáci však hrozili brejkami, najmä F. Kuník. Hostia hrozili z viacerých štandardiek, ani z jednej však neboli úspešní, rozhodnúť mohol v druhej minúte nastaveného času Puškáč, brankár Miro Malík však vytiahol skvelý zákrok a loptu vyrazil na roh.

Hradište – Rovensko 4:1 (3:0), 14., 16. M. Sadloň, 19. R. Barcaj, 55. J. Kršteník – 83. P. Pajpach, r. Matúš, Vlk.

Domáci hráči potrebovali vyhrať a tak sa pustili do súpera od .  úvodnej minúty. V 14. a 16. minúte sa presadil M. Sadloň a v 19. minúte pridal tretí gól R. Barcaj. Potom už domáci kontrolovali hru, v 55. minúte pridal štvrtý gól J. Kršteník a až v 83. minúte sa dostali k slovu aj hostia a gólom P. Pajpacha skorigovali výsledok na prijateľných 4:1. V domácej bráne opäť nastúpil hráč T. Sadloň.

S prehľadom rozhodovali F. Matúš a V Vlk.

Š. Humence – Kunov 2:3 (2:3), 1. D. Burian, 24. J. Beňa (11) – 8. R. Vanek, 9. R. Burian, 13. J. Burian, r. Otočka, Hurbánek.

Už v 1.min. po centri Horvátha dal Domino Burian na 1:0. Gól domácim zrejme viac uškodil ako pomohol, keďže už po štvrťhodine prehrávali 1:3. Aj v drese hostí sa presadil Burian, dokonca dvaja, Rado i Jozef. Humence mali veľkú prevahu, zahodili množstvo šanci po štandardkách, dve Beňa, Vach i D. Burian. Až po faule premenil Beňa penaltu na 2:3. Aj druhý polčas domáci tlačili, hostia sa spoliehali iba na brejky a brankára Fábika. Vyše hodiny tlaku domáci nedokázali využiť, ba mohli po šanci Belohlávka ešte aj inkasovať. Prehra je pre domácich krutá, hostia boli vysoko efektívni.

Unín – Vrádište 5:1 (3:0), 5., 14. M. Uher, 9. P. Šiška, 51. D. Rosa, 65. D. Kozány – 73. P. Valla, r. Polakovič, Daniš.

Hostia boli futbaloví, húževnatí, ale domáci po prvých troch strelách už v 14. min. vyhrávali 3:0. V druhom polčase sympatickí hostia nastúpili s ešte väčším odhodlaním, no domáci pridali ďalšie dva góly až na 5:0. Snaha hostí bola korunovaná aspoň čestným gólom, ktorý dal Patrik Valla.

Smrdáky – Petr. Ves 1:0 (0:0), 6. T. Danihel, r. Černek, Tokoš.

Hostia bojujúci o postup inkasovali už v 6.minúte. Úspešným strelcom bol Tomáš Danihel. Hoci v ďalšom priebehu vynaložili úsilie na vyrovnanie náskoku domácich, nepodarilo sa im to a prekvapujúco odišli bez zisku čo len jediného bodu.

Smolinské – Sekule 3:2 (2:1), 3. M. Nemec, 44. L. Rehák, 53. D. Kašák – 34. M. Chvátal, 73. M. Ježek, r. Thao, Čech.

Po rýchlom góle Nemca sa domáci uspokojili, čo využil Chvátal v 34.min. na vyrovnávajúci gól. Domáci však išli do kabín predsa len s najtesnejším vedením, keď v 44.min. ich opäť dostal do vedenia Rehák 2:1. Hostia chceli s výsledkom niečo urobiť, no v 53.min. Dano Kašák zvýšil na 3:1 pre domácich. Hostia gólom Ježka ešte znížili, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Kúty – Koválov 3:0 kont. Koválov zápas popredu vzdal.

MO III. trieda 17. kolo

Chropov – Košariská 7:0 (3:0), 18. N. Remešic, 28. R. Kudláč, 29., 60. O. Černek, 63. K. Krutý, 72. O. Stúpal, 80. M. Kuchárek, r. Hurbánek, Otočka.

Jednoznačná záležitosť favorita. Domáci pozahadzovali ešte množstvo ďalších výborných príležitostí.

Dojč – Bukovec 4:7 (3:3), 2. R. Pritchard, 9. R. Búzek, 29. J. Ganzlmar, 66. P. Kuček (11) – 9. M. Majdlen, 39., 88. B. Tobiaš, 42., 63. B. Sabo, 46. M. Augustín, 86. M. Sládek, r. Blaha, Hušek.

Keď domáci v 9. min. viedli 2:0, nikto by nepovedal, že vysoko prehrajú. Viedli ešte aj 3:1, no potom po veľkých chybách ich obrany strieľali hostia jeden gól za druhým.

Letničie – Jablonka 8:2 (1:0), 21. M. Knap, 48. M. Nemec, 49. S. Köpöncei, 53. D. Konečný, 68. S. Vanek, 75., 81., 90. Ľ. Lánik – 54. R. Kubica, 62. P. Matušík, r. Čech, Thao.

Až po prestávke sa naplno rozbehol gólostroj domácich zakončený čistým hetrikom nestarnúceho Ľuboša Lánika, ktorý prišiel na ihrisko až po prestávke.

Trnovec – Podbranč 6:1 (4:0), 6. D. Šenigka, 21., 50. S. Košút, 31. J. Brezina, 37. Ľ. Hazuza, 65. M. Čech – 89. Ľ. Vachula, r. Bednár, Jablonický.

Domáci v priebehu polhodinky v prvom polčase štyrmi gólmi rozhodli o svojom víťazstve. Hostia sa aspoň čestného gólu dočkali v samom závere.

Vrbovce – Prietrž 4:0 (2:0), 27., 64., 71., R. Škoda, 35. M. Malošek, r. Foltín.

Vrbovce mali vo svojom strede strelecky disponovaného Richarda Škodu, autora hetriku, ktorý ich priviedol k vysokému víťazstvu.

Osuské – Chvojnica 1:3 (0:2), 64. J. Olšovský – 20. A. Moldovan, 30., 56. P. Lacuška, r. Dzindzík, Petrovič.

Líder tabuľky získal postupne trojgólové vedenie. Domáci na konečných 1:3 korigovali v 64. min. Jarom Olšovským. Chvojnica sa výrazne víťazstvom priblížila k postupu.