Hokejbalisti Skalice nevyužili naplno výhodu domáceho ihriska a po prvých dvoch finálových zápasoch s Považskou Bystricou je stav na zápasy vyrovnaný 1:1. Tretí a štvrtý zápas sa bude hrať 25. a 26. mája o 13 hod. v Pov. Bystrici.

1. zápas: Hokejmarket Skalica – Pov. Bystrica 5:4 p.p. (2:1, 2:0, 0:3 – 1:0)

Góly: 9. Mikéska, 13. Sobol, 20. Rampáček, 25. Patinka, 49. Martinusík – 4. Škrabko, 34. Linet, 42. Šándor, 45. Oravec.

Hostia sa síce ujali vedenia v 4. min. gólom Škrabka, potom však domáci riadne pridali a v 25. min. už vyhrávali 4:1. Tretiu tretinu však akoby vypustili, Považania znížili a tri minúty pred koncom dali aj kontaktný gól. Tesné vedenie držali Záhoráci do poslednej minúty, no nápor hostí neustáli a 40 sekúnd pred koncom inkasovali na 4:4. V nadstavenom čase však Skalica udrela v čase 48:54 min., kedy akciu Rampáčka zakončil Jaro Martinusík rozhodujúcim gólom na 5:4.

2. zápas: Hokejmarket Skalica – Pov. Bystrica 3:4 (1:3, 2:0, 0:1)

V sérii 1:1

Góly: 12. Rampáček, 26. Mikéska, 28. Božík – 7. Rufati, 7. Piják, 15. Oravec, 40. Linet.

Skalica: Černáček (Kučera) – P. Janáč, Zelenka, Miklík, Krajsa, Škadra, Drgon, Pollák, Božik, Mikéska, Smetana, Patinka, Válek, Vadík, Rampáček, Salajka, Daniel, Martinusík, Sobol, Špírek, D. Janáč.

Hostia zaskočili Záhorákov v 7. min. dvomi zlepenými gólmi, po ktorých odišiel z brány Černáček a nahradil ho Kučera. Reprezentant Rampáček dokázal znížiť, no opäť nekoncentrovanosť tesne pred záverom úvodnej tretiny poslala hostí do dvojgólového vedenia. V druhej tretine sa hral rozháraný hokejbal, domáci hrali viackrát v oslabení, no vyšiel im záver druhej tretiny, keď v presilovke znížil Mikéska a v hre 4 na 4 vyrovnal Božík na 3:3. Po góle však Janáč zbytočným faulom ponúkol hosťom dlhú presilovku o dvoch hráčov, čo však hostia nepotrestali. V ďalšom priebehu boli domáci aktívnejší, častejšie ohrozovali Buliša v bráne hostí, no ten bol výborný. Na začiatku 40.min. hostia nečakane udreli, keď ich opäť dostal do vedenia Linet – 3:4. Chvíľu po góle fauloval Božik, hostia v presilovke skôr šetrili časom ako by sa hnali do útoku. V poslednej minúte spálil veľkú šancu Martinusík a Skaličania neboli úspešní ani v následnom, takmer minútovom power play.