V 22. kole 5. ligy Západ bol najočakávanejším zápas lídra z Radimova v susednom Holíči.

Ilustračné foto 123rf.com

Pred zápasom zablahoželali domáci funkcionári čerstvému päťdesiatnikovi Emilovi Štefanovičovi k jeho jubileu. Očakávala sa veľká návšteva, čo sa nakoniec potvrdilo, keď zápas sledovala takmer poltisícka divákov.

Ťažký zápas  Radimov zvládol. So záujmom sa čakal štart Pavla Masaryka, rodeného Radimovčana, ktorý v drese Iskry bojoval proti „svojim.“

Gbely vyhrali vysoko u predposledných Voderád. Cenné víťazstvo dosiahol aj Mokrý Háj, prehralo iba Brodské. Jáňania mali v tomto kole voľno.

Iskra Holíč Radimov 1:3 (0:2)

Góly: 85. B. Chanečka – 41. M. Valsa, 44. J. Urbánek, 80. R. Drápal (11).

Pred 450 divákmi rozhodovali Petránek – Patka, Sládek.

ŽK 1:1 (80. Vaclavik – 86. J. Urbánek).

Holíč: Sloboda – Vaclavik, Hlaváč (46. Kubinec), Konečný, Nečas, Láclavík, Chanečka, Uher, Rajčák, Huťťa (75. Ružička), P. Masaryk, tréner Pavol Junek.

Radimov: Krakovský – J. Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Križánek (54. Bzdúšek), Drápal, L. Ravas, Šebesta (90. Dermek), Božek (88. Vanek), Kessl, Valsa (75. Bohunický), tréner Tomáš Miša.

Už v 3. min. poslal priamy kop pred bránu Uher, no Rajčákova dorážka išla vysoko nad. V 10. min. kopali priamy kop hostia, no ich pokus ostal nevyužitý. Peknú akciu rozbehol v 19. min. Uher po pravej strane, poslal loptu na hlavu Konečnému, ten ju predlžil na Masaryka, no jeho pokus tesne minul pravú tyč. Hra bola v týchto fázach vyrovnaná a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. O výsledku zápasu rozhodol paradoxne koniec prvého polčasu, keď už všetci videli v kabínach. V 41. min. sa po úniku a centri z ľavej strany dostala lopta k Valsovi a ten v sklze popri Slobodovi otvoril skóre – 0:1. O tri minútky hostia zaútočili tentoraz po pravej strane, k strele sa dostal Jakub Urbánek a zakončil na polčasových 0:2.

Druhý polčas mal takmer totožný priebeh, no s pribúdajúcim časom mali hostia viac z hry a častejšie hrozili z protiútokov. Jeden taký im takmer vyšiel v 80. min., keď domáca obrana so zálohou prepadla a len za cenu faulu v šestnástke bol zastavený Kessl. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Radeo Drápal – 0:3. Keď už sa takmer zdalo, že sa skóre meniť nebude, vyšiel domácim jeden z protiútokov, na konci ktorého bol Boris Chanečka, ktorý uzavrel dorážkou na konečných 1:3.

Voderady – Nafta Gbely 0:6 (0:3)

Góly: 22. M. Karas (11), 26., 35., 52., 61. D. Nemec, 75. V. Mráz,

Pred 100 divákmi rozhodovali Strečko – Ferenc, Gál.

ŽK 1:0 (50. Zelenský).

Gbely: P. Ravas – Dvořák, M. Karas, Lánik, Nemečkay (57. Zemánek), Zajíček (57. D. Karas), Mráz, Žáček, Kratochvíl, Kučera (57. Smolinský), Nemec, tréner Adam Ambra.

Gbely nevzdávajú boj o prvenstvo, čo potvrdili aj na ihrisku predposledného mužstva. Od začiatku zobrali réžiu zápasu do svojich rúk a postupne strieľali jeden gól za druhým. Kanonádu začal v 22. min. Martin Karas premenením pokutového kopu, keď po peknom pase sa rútil na bránu D. nemec a bol faulovaný. Potom si zobral „slovo“ najlepší strelec súťaže Dominik Nemec a strelil štyri góly po sebe. Po dva v prvom i druhom polčase. Na konečných 0:6 uzavrel v 75. min. Vlado Mráz. Výsledok hovorí za všetko, celý zápas sa v podstate hralo na jednu bránku.

Mokrý Háj – Zvončín 1:0 (1:0)

Góly: 11. R. Valúch.

Pred 80 divákmi rozhodovali Pintér – Baboš, Marinčák.

ŽK 2:3 (54. Biskupič, 82. Tokoš – 32. Glasa, 69. Mihalovič, 87. Brestovanský).

ČK 0:1 (53. P. Glasa).

Mokrý Háj: Šipoš – M. Valúch, M. Biskupič (75. Mucha), Šefčík, Prokeš (85. Šipold), R. Valúch, Kopálek (88. M. Chrenka), Pobuda, Šmida, Tokoš, Irša (62. Ondráš), tréner Štefan Kolštrom.

V Mokrom Háji sa predstavil silný Zvončín. Domáci sa ujali vedenia už v 11. min. peknou strelou Radka Valúcha z vyše 25 metrov – 1:0. V ďalšom priebehu sa hral vyrovnaný zápas, rýchly, bojovný, obojstranne ofenzívny. Obe mužstva si vypracovali po dve vyložené šance, ktoré však nedokázali premeniť aj vďaka výbornému výkonu brankárov. Domáci v závere museli vynaložiť mnoho úsilia, aby svoje vedenie udržali a do tabuľky si pripísali cenné tri body.

Horná Krupá – Brodské 2:0 (1:0)

Góly: 6. M. Ertl, 60. J. Žák.

Pred 130 divákmi rozhodovali Bucheň – Rajtár, Zorvan.

ŽK 0:1 (29. G. Trubiroha).

Brodské: Hrdlička – Antálek, Štepník, Hnát, M. Baláž, Šefčovič, Gonda, Trubiroha, Michalovský, Janči, Navrátil (67. Huszár), tréner Vladimír Váňa.

Brodské má už dlhšie problém poskladať mužstvo na zápas a tak tomu bolo aj tentoraz. Na ihrisko sa dostal dokonca aj náhradný brankár Huszár, no nie do bránky, ale ako hráč. Domáci tak mali uľahčenú cestu k trom bodom. Ich vedúci gól dal už v 6. min. Ertl a na konečných 2:0 dal po hodine hry Jozef Žák.

Špačince – Stará Turá 7:1, voľno – Mor. Sv. Ján, Horné Orešany.