Na uplynulý víkend nebudú v dobrom spomínať obidve mužstvá zo Šaštína – Stráží. Slovan i Spartak doma stratili všetky body. Slovan v šesťbodovom zápase s Pop. Močidľanmi a Spartak s Radošovcami, hoci vyhrával už 4:0 !!! Lakšáre do Kopčian ani necestovali, zápas popredu vzdali.

FOTO Zo zápasu Koválov - Čáry 1:4.
FOTO Zo zápasu Koválov – Čáry 1:4.

Sp. Stráže – Radošovce 4:6 (4:1), 2. Ľ. Danihel, 6., 17. T. Polák, 27. J. Herda – 40. J. Mikula, 47. P. Kubina, 49., 81. R. Drgon, 76. S. Štefek, r. Otočka, Hušek, Tubl.

Nuveriteľné. Domáci po polhodine vyhrávali už 4:0 a mali hru pevne v rukách. Žeby v ďalšom priebehu zabudli hrať futbal ? Tento svoj pohodlný náskok doslova premrhali, keď v ďalšom priebehu až šesťkrát inkasovali a po neskutočnom zvrate prehrali 4:6.

Slovan Šaštín – Pop. Močidľany 0:1 (0:0), 59. Adam Jakubek, r. Mráz, Hurbánek, Šturdík.

V Šaštíne sa hral šesťbodový zápas dvoch mužstiev ohrozených zostupom. Domáci mali od začiatku viac z hry, no šancí bolo pomenej na jednej, či druhej strane. U domácich to však nie je žiadna novinka, veď v jarnej časti z desiatich zápasov až deväťkrát vyšli strelecky naprázdno. Hostia sa spoliehali na skvelého Mikuláša Krušinu v bráne a na protiútoky. Dočkali sa v 59. min., kedy Adam Jakubek gólovou hlavičkou rozhodol o víťazstve posledného mužstva tabuľky. Domáci museli hrať vabang, hostia z protiútokov mohli trestať, no Vacenovský ani Masaryk tak nespravili a Hatala v poslednej minúte trafil tyč. Po víťazstve hostí si mužstvá vymenili poradie v tabuľke a boj o záchranu bude ešte veľmi zaujímavý.

Rybky – Dubovce 5:0 (3:0), 13., 23., 80. F. Ravas, 34. Ľ. Fábik, 62. P. Černek, r. Prelec, Srnec, Patka. Domáci pokračovali vo víťaznom ťažení, skóre stretnutia v 13. min. po krásnej spolupráci Kuchtu a Bartoška otvoril Fredy Ravas. O 10 min. bolo už 2:0, opäť po góle vsietil F. Ravasa a v 34. min. zvýšil na 3:0 krásnym gólom Fábik. Po prestávke zvýšil v 62. min. už na 4:0 Peter Černek po spolupráci s Kikom Ravasom a na konečných 5:0 v 80. min. zvýšil opäť F.k Ravas po prihrávke Morávka. Hostia pohrozili iba v 51. min. strelou Mikulu, s ktorou si Harnoš hravo poradil.

Oreské – Bor. Mikuláš 3:0 (2:0), 4. L. Pavlačka, 24. P. Mikuš, 57. M. Krišák, r. Rusinko, Hušek, Blaha.

Hral sa slušný zápas v ktorom domáci boli lepším mužstvom. Vedenia sa ujali už v 4. min. gólom Lukáša Pavlačku a v 24. min. pridal Palo Mikuš druhý gól. V ďalšom priebehu sa domáci hráči predbiehali v zahadzovaní šancí, Pavlačka trafil aj tyč. V druhom polčase sa domáci ťažšie rozbiehali, ale hostia z toho vyťažili len jednu nebezpečnú strelu, s ktorou si Štefka poradil. Domáci pridali. Červenák trafil brvno a ďalšie šance vychytal brankár Cigánek. Na konečných 3:0 upravil po rohu Krišak.

Rohov – Sobotište 0:2 (0:1), 38. D. Švárny, 82. vlastný (J. Cibula), r. Kendi, Petrovič, Polakovič.

Počiatočný tlak Rohova eliminovali najmä zákroky brankára hostí Petráša. Postupne sa však hra nielenže vyrovnala, ale iniciatívu prevzali hostia. Vypracovali si aj viac šancí, z ktorých dve dokázali aj premeniť. V 38. min. sa presadil dorastenec Damián Švárny a na konečných 0:2 upravil vlastencom Jožko Cibula.

Bor. Sv. Jur – Hlboké 3:1 (1:1), 14. (11), 74. D. Badáň, 78. D. Strapko – 12. R. Slaný, r. Knap, Vlk, Lapoš.

Hostia začali bojovne a v 12.min. sa aj ujali vedenia gólom René Slaného. Domáci však už o dve minúty vyrovnali Denisom Badáňom, ktorý po faule na Strapka premenil pokutový kop – 1:1. Ten istý hráč po prestávke získal domácim vedenie a gólovú poistku pridal v 78. min. David Strapko – 3:1.

Cerová – Jablonica 5:0 (4:0), 11. M. Kubisa, 17. P. Pitorák, 33. P. Nosko, 44. vlastný (K. Beňa), 82. J. Predmeský, r. Tubl, Dzindzik, Škrinár.

V susedskom derby to bola jednoznačná záležitosť pre domácich. Jabloničania sa v prvom polčase ani poriadne nedostali na polovicu domácich, ktorí boli navyše aj efektívni, keď okrem štyroch gólov ešte ďalšie šance zahodili. Aj po prestávke bol priebeh zápasu identický s prvým polčasom. Napriek tomu, že domáci riadne „ubrali z plynu,“ dokázali streliť gól na konečných 5:0.

Kopčany – Lakš. N. Ves 3:0 kont. Hostia zápas popredu vzdali.

MO II. trieda 23. kolo
Šesť víťazstiev domácich a iba jediné víťazstvo hostí, taká je bilancia zápasov 23. kola II. triedy.

Postarali sa oň futbalisti Baníka Čáry v Koválove. Pritom pre domácich bol výsledok ešte prijateľný. Obidve vedúce mužstvá hrali doma a získali tri body. Najmä víťazstvo Petrovej Vsi s Kútmi je pozoruhodné. Vrádište víťazstvom so Smrdákmi sa „vrátilo“ do boja o záchranu, keďže Hradište podľa očakávania prehralo v Štefanove.

Koválov – Čáry 1:4 (0:2), 85. M. Kuba (11) – 7. D. Kollár, 10., 65., 75. F. Kuník, r. Polakovič, Daniš.

Zápas začal veľkou šancou domáceho Tokoša, jeho strela však prefrčala ponad brvno. Potom prebrali iniciatívu hostia a na ihrisku dominoval. V 7. min. rozbehli akciu Kuník s D. Kollárom, ktorý poslal do brejku Puškáča a sám poslal do siete jeho spätnú prihrávku – 0:1. O chvíľku center Pelikána predĺžil D. Kollár hlavičkou Fabiánovi Kuníkovi a ten peknou technickou strelou k vzdialenejšej žrdi prekonal domáceho Lanžu na 0:2. Niekoľko ďalších šanci nevyužili D. Kollár, F. Kuník ani Puškáč a hostia sa začali zahrávať s ohňom podobne ako v Smrdákoch, kde po dvojgólovom vedení nakoniec prehrali. Našťastie pre nich po polhodine hry Maťo Ozábal dvakrát vytiahol skvelý zákrok pred Nemečkayom a v posledných sekundách prvého polčasu v čistej šanci netrafil bránu Polák. V druhom polčase sa hráči obidvoch mužstiev viac rozčuľovali nad verdiktmi rozhodcu ako hrali, až v 65. min. hostia zahrali z trestného kopu perfektný signál, po ktorom ostal Kuník sám pred brankárom a bolo 0:3. O desať minút nepochopiteľnú chybu domácej obrany potrestal Kuník na 0:4. Ďalšie šance ostali nevyužité, z najväčšej trafil Puškáč ľavú tyč domácej brány. Domáci znižovali z prísnej penalty Kubom na konečných 1:4. V druhom polčase sa nehral pekný futbal, tri body hostí sú však zaslúžené.

Smolinské – Š. Humence 3:2 (0:1), 48. J. Goga., 57. L. Rehák, 70. J. Čelústka – 6. T. Vach, 64. A. Hulka, r. Škrinár, Lapoš.

Domácí nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy a do brány musel hráč Stano Maderič, ktorý sa však svojej úlohy zhostil veľmi dobre. Ani on však nezabránil vedúcemu gólu hostí, ktorý dal už v 6. min. Tomáš Vach – 0:1. Domáci zvýšili aktivitu, no na vyrovnávajúci gól Jara Gogu si museli počkať až na začiatok druhého polčasu – 1:1. Neubehlo ani 10 min. a po góle Lukáša Reháka dokonca vyhrávali 2:1. Hosťujúci Aďo Húlka o chvíľu vyrovnal na 2:2, no o zisku troch bodov pre Smolinské rozhodla v 70. min. Filipa Daniela, ktorú zakončil Juro Čelústka gólom na konečných 3:2.

Petr. Ves – Kúty 8:1 (4:0), 3. M. Ovečka, 10. Š. Vanek, 14. M. Šúrek, 31., 69. M. Mihálik, 62., 84. R. Juríček, 82. V. Vépy – 88. T. Komorný, r. Čech, Thao.

Neubehla ani štvrťhodinka zo zápasu a domáci už viedli 3:0, čím vlastne rozhodli o svojom víťazstve. Úspešnými strelcami boli Milan Ovečka, Štefan Vanek a Miro Šúrek. Po polhodine pridal Maťo Mihálik štvrtý gól a hostia rezignovali. Aj po prestávke mal zápas rovnaký priebeh. Petrovka ďalšími štyrmi gólmi odskočila na 8:0. Diváci si pýtali desiatku, no nedočkali sa. Dve minúty pred koncom upravil Tomáš Komorný na konečných 8:1.

Rovensko – Kunov 4:1 (2:1), 36. S. Starych, 40., 75., 80. T. Junas – 27. M. Ondrovič, r. Blaha, Tubl.

Krutý výsledok pre hostí. Tí sa ujali vedenia peknou strelou Maťa Ondroviča, s ktorou si však Vávra mohol poradiť a po rohu hostí zvonilo brvno domácej brány. Rovensko vyrovnalo z penalty, keď zákrok Černeka na Guotha bol posúdený ako nedovolený. Úspešným strelcom bol Silvo Starych – 1:1. Gól domácich povzbudil a o štyri minúty už vyhrávali po technickej strele Toma Junasa. Aj po prestávke sa hral obojstranne zaujímavý futbal. V 75. min. vyrazil Fábik strelu Baláža, najrýchlejšie zareagoval Junas a bolo 3:1. O chvíľu Junas uzavrel svoj hetrik gólom na konečných 4:1.

Štefanov – Hradište 4:1 (2:0), 5. R. Mokrohajský, 33. M. Macek, 65. R. Macek, 67. D. Hlavenka – 84. R. Zríni, r. Vlk, Knap.

O postup bojujúci Štefanov dal vedúci gól už v 5.min. Robom Mokrohajský. Hostia majú opačné starosti. Urputne bojujú o záchranu, no tentoraz nemali žiadny nárok ani len na bod. Po polhodine hry zvýšil Maťo Macek na polčasových 2:0. Definitívne K. O. im v priebehu dvoch minút v druhom polčase zasadili dvomi gólmi striedajúci Roman Macek a Dušan Hlavenka.

Vrádište – Smrdáky 3:2 (3:2), 13. vlastný (D. Štefanka), 18. S. Válik, 34. J. Giertl – 4. M. Škandera, 40. T. Danihel (11), r. Matúš, Dzindzík.

Všetko podstatné sa odohrali v prvom polčase. Vrádište ešte nevzdáva boj o udržanie sa v súťaži. V sobotu si pripísalo iba druhú výhru v jarnej časti (hneď v úvodnom kole zdolalo Kunov 2:1) a na bod sa priblížili k Hradišťu. Smrdáky sa ujali vedenia rýchlym gólom Riša Zríniho 0:1. Aj druhý gól dali hostia, no Štefanka namieril do vlastnej siete. O chvíľu Samo Válik dostal domácich do vedenia a po góle Jura Giertla bolo už 3:1. Záver polčasu bol penaltový. Najskôr Tomáš Danihel z bieleho bodu znížil na 3:2, no v posledných sekundách Giertl z rovnakej výhody zaváhal. Po prestávke už diváci gól nevideli.

Sekule – Unín 3:0 (2:0), 25. Andrej Trajlínek (11), 34. E. Húšťava, 62. M. Ježek, r. Vlk, Knap, Lapoš.

Jediný zápas ktorý sa hral v nedeľu. V ňom boli domáci lepším, no najmä efektívnejším mužstvom. V 25. min. ich dostal do vedenia Andrej Trajlínek, ktorý premenil pokutový kop – 1:0. Po chvíli už bolo 2:0, keď úspešným strelcom bol Erik Húšťava. Hostia chceli zo zápasom niečo urobiť, no prietrž ich snahe dal v 62. min. Maťo Ježek gólom na konečných 3:0.

MO III. trieda 18. kolo
Prietrž – Trnovec 2:1 (0:0), 64. M. Horňák, 73. M. Kukliš – 49. S. Jurenka, r. Šturdík, Hurbánek.

Hostia sa po bezgólovom polčase ujali vedenia Jurenkom, no Prietrž gólmi Horňáka a Kukliša otočili skóre vo svoj prospech.

Podbranč – Chropov 1:1 (0:0), 53. R. Veis – 58. O. Stúpal, r. Kendi, Petrovič.

Chropov bol vysokým favoritom stretnutia, no svojho súpera zrejme podcenil. Po bezgólovom polčase sa domáci ujali vedenia gólom René Veisa, no z vedenia sa dlho netešili. Už o 5 minút vyrovnal Ondro Stúpal na 1:1, no v ďalšom priebehu už ani jedno mužstvo gól nedalo a tak sa body delili. Pre Chropov je to skôr strata.

Košariská – Letničie 1:8 (0:5), 54. V. Mĺkvy (11) – 6., 16. D. Konečný, 10., 48., 52. M. Knap,

30. J. Peška, 35., 56. Ľ. Lánik, r. Osuský.

Jednoznačná záležitosť hostí, ktorí rozhodli už v prvom polčase.

Jablonka – Dojč 1:8 (0:2), 70. P. Matušík – 15., (11), 73., 75. P. Kuček, 43., 56., 78. R. Pritchard, 72., 73. R. Búzek, r. Kahúň.

Keď domáci znížili na 1:3, zdalo sa že zápas zdramatizujú. No potom dostali v priebehu šiestich minút päť gólov a bolo po zápase.

Bukovec – Osuské 4:2 (2:1), 41. B. Sabo, 43. M. Závodný, 89. M. Augustín, 90. M. Majdlen – 14. J. Olšovský, 60. Š. Rechtorík (11), r. Švancara, Čech.

Hostia viedli po góle Olšovského, ba aj vyrovnali na 2:2. V posledných dvoch minútach však dvakrát inkasovali.

Chvojnica – Vrbovce 2:2 (1:1), 28. P. Lacuška, 50. M. Klačanský – 3. vlastný (M. Klačanský),

65. J. Zemaník, r. Podmajerský, Daniš.

V susedskom derby triafal na začiatkoch polčasov Klačanský. V prvom polčase do vlastnej siete, po prestávke aj do súperovej. Body si susedia nakoniec bratský podelili.