Víkendové 23. kolo môžeme označiť za kolo vysokých výhier mužstiev zo Záhoria. Po päť gólov nastrieľali Radimov i Brodské, Gbely dokonca ešte o jeden viac. Moravský Sv. Ján a Holíč mali v tomto kole voľno.

Ilustračné foto 123rf.com

Z jednotlivcov to najviac sypalo Paťovi Kesslovi, ktorý brankára Šipoša z Mokrého Hája prekonal štyrikrát, Domino Nemec zaznamenal hetrik, v tejto sezóne už jubilejný desiaty (z toho dvakrát dal v zápase štyri góly). Je suverénne v čele súťaže strelcov s 34 gólmi.

Radimov Mokrý Háj 5:1 (2:1)
Góly: 9. R. Drápal, 10., 47., 62., 70. P. Kessl – 16. R. Valúch (11).
Pred 150 divákmi rozhodovali Grznár – Piaček, Sák.
ŽK 0:1 (Prokeš).
Radimov: Kotvan – J. Urbánek (70. Bohunický), Šefčovič, Hrubša, Bzdúšek (89. Masaryk), Drápal (59. Šebesta), L. Ravas, M. Černek, Božek, Kessl (81. Dermek), Valsa (65. L. Černek), tréner Tomáš Miša.
Mokrý Háj: Šipoš – M. Valúch, M. Biskupič, Šefčík, Prokeš, R. Valúch, Kopálek, Pobuda, Šmida, Tokoš (72. Šipold), Irša (72. Mucha), tréner Štefan Kolštrom.

Domáci v poslednej dobe hrajú v skvelej forme a nič inšie ako ich víťazstvo sa nečakalo. V závere úvodnej desaťminútovky udreli, dokonca dvakrát, keď najskôr Rado Drápal a za minútu aj Paťo Kessl dostali Radimov do dvojgólového vedenia. Hostia v 16. min. znížili po faule na Kopálka z penalty Radkom Valúchom – 2:1. Napriek stálej prevahe už v prvom polčase domáci žiadny gól nepridali. Po prestávke si zobral réžiu do vlastných rúk Paťo Kessl a čistým hetrikom (tri góly bez prerušenia v jednom polčase) uzavrel na konečných 5:1. Šance však mali aj hostia, no Kopalek, Tokoš ani Mucha domáceho kanoniera nenapodobnili.

Nafta Gbely – Horné Orešany 6:0
(1:0)
Góly: 41. T. Kratochvíl, 47., 64., 68. D. Nemec, 55. M. Žáček, 66. D. Lukáč.
Pred 100 divákmi rozhodovali Fúrik – Grabník, Hrenák.
ŽK 0:2 (Mekký, Smolek).
Gbely: P. Ravas – Dvořák, D. Karas, M. Karas (62. Zemánek), Zajíček, Mráz, Žáček, Kratochvíl, Lukáč, Smolinský, Nemec, tréner Adam Ambra.

Hostia dlho odolávali náporu Naftárov. Tí obranu súpera prekonali až chvíľu pred odchodom do šatní, keď úspešným strelcom bol Tomáš Kratochvíl. Doslova uragán spustili na súera hneď po prestávke, keď v priebehu dvadsiatich minút dal päť gólov a definitívne zlomili jeho odpor. Opäť sa hetrikom blysol Domino Nemec, najlepší strelec súťaže s 34 gólmi.

Brodské – Voderady 5:2
(1:0)
Góly: 45. D. Antálek, 67. M. Bartal (11), 72. vlastný (B. Rosypál), 82. M. Baláž, 88. M. Štepník – 47. D. Tománek, 75. J. Taranda.
Pred 100 divákmi rozhodovali Gembický – Zachara, Drábik. ŽK 0:0
Brodské: Janči – Antálek, Štepník, Hnát, Šefčovič, Gonda, Trubiroha (58. M. Baláž), Michalovský (46. Bartal), Navrátil (77. Perička), F. Baláž, F. Daniel (16. Barkóci), tréner Vladimír Váňa.

Predposledné mužstvo tabuľky dlho odolávalo domácim, ktorí sa ujali vedenia pár sekúnd pred odchodom do šatní. Peknou strelou z diaľky sa presadil David Antálek – 1:0. Hneď po príchode zo šatní však udreli aj hostia gólom Tománka z trestného kopu – 1:1. Striedajúci Maťo Bartal však premenil penaltu za faul na Barkóciho 2:1 a o chvíľu strele Bartala pomohol do siete Rosypál – 3:1. Hostia ešte využili chybu domácej obrany a Tarandom znížili na 3:2, no v záverečnej desaťminútovke udreli domáci ešte dvakrát. Akciu Hnáta akončil Milan Baláž a Štepník po peknej kombinácii upravili na konečných 5:2.

Stará Turá – Horná Krupá 1:3, Zvončín
– Špačince 0:1, voľno – Mor. Sv. Ján, Holíč.