Rybky v Radošovciach nezaváhali a po prehre Oreského v Pop. Močidľanoch už majú na čele tabuľky sedembodový náskok. Zapeklitá sa stáva situácia na opačnom konci tabuľky pre Jablonicu, ktorá opäť doma prehrala a stále má v rukách Čierneho Petra.

Hlboké – Stráže 0:6 -brankár hostí Marián Konečný likviduje šancu Tomáša Slovíka

Hlboké – Sp. Stráže 0:6 (0:4), 14., 42., 87. J. Herda, 35., 38., 66. D. Fukna, r. Vlk, Kopúnek.

Kto nevidel, neuverí. Domáci v prvom polčase búšili do súpera, vytvárali si aj šance, no nepremieňali ich. Konečného v bráne hostí neprekonal trikrát Mráz, Slovíkovci, hlavičku Pucheľa vyrazil Konečný na brvno a z dorážky T. Slovík netrafil odkrytú bránu. Hostia kruto trestali z každého protiútoku. Po trikrát sa presadili Jakub Herda i Domino Fukna. Domáci postupne rezignovali a nakoniec mohli utŕžiť aj riadny debakel. Divákov potešiť aspoň gratulácia domácej futbalovej legende Emilovi Morávkovi k jeho jubilejným 80. narodeninám.

Radošovce – Rybky 0:3 (0:1), 1., 86. P. Černek, 81. F. Ravas, r. Mráz, Prelec.

Domáci nepotvrdili senzačné víťazstvo zo Stráží. Už v prvej minúte inkasovali z kopačky Peťa Černeka. Líder tabuľky si svoje vedenie v ďalšom priebehu pohode ubránil, ba ešte ho v záverečnej desaťminútovke gólmi F. Ravasa a Černeka navýšil na konečných 0:3.

Pop. Močidľany – Oreské 1:0 (1:0), 5. P. Urbánek, r. Otočka, Hurbánek.

Domáci sa nezľakli favorita a už na začiatku stretnutia otvoril skóre z trestného kopu Peter Urbánek 1:0. Hostia boli futbalovejší, no v zakončení nepresní a čo trafili, to zlikvidoval spoľahlivý Krušina v domácej bráne. Domáci si za bojovnosť víťazstvo zaslúžili a urobili míľový krok k záchrane v súťaži.

Cerová – Rohov 2:2 (1:0), 8., 61. M. Holič – 57. M. Burian, 83. I. Ravas, r. Hušek, Polakovič.

Zápas slušnej úrovne, o ktorú sa zaslúžili obidve mužstvá. V prvom polčase boli domáci lepší, ktorí sa aj dostali do vedenia gólom svojho kanoniera Holíča. Po prestávke hostia vyrovnali Burianom, no opäť Holíč poslal domácich do vedenia. Na konečných 2:2 vyrovnal sedem minút pred koncom Ivan Ravas.

Jablonica – Kopčany 2:4  (2:3), 8. M. Galba, 34. L. Pátek – 4. A. Veselý, 6. J. Zubalík, 39. M. Veselý, 85. R. Mišík, r. Lapoš, Šturdík.

Hostia sa v priebehu úvodných šiestich minút dvakrát presadili Adamom Veselým a Zubalíkom, no Galba okamžite odpovedal kontaktným gólom na 1:2. Domáci urputne bojovali o body potrebné k záchrane a po hodine hry Pátek zo štandartky vyrovnal. Kopčianska legenda Marek Veselý napodobnil v 39. min. svojho syna Adama a aj on prekonal domáceho brankára na 2:3. V druhom polčase sa domácim napriek veľkej snahe vyrovnať nepodarilo, naopak, v 85. min. poistil víťazstvo hostí štvrtým gólom René Mišík.

Lakš. N. Ves – Bor. Sv. Jur 3:2 (2:2), 3. P. Haramia, 25. P. Hílek, 89. T. Velický (11) – 18. Z. Švejda, 45. D. Strapko, r. Rusinko, Škrinár.

Drsný zápas z oboch strán, niekedy až na hrane. Vyrovnané stretnutie, v ktorom domáci dvakrát vyhrávali, no hostia zakaždým stav zrovnali, smerovalo do remízového konca. V poslednej minúte však rozhodol z pokutového kopu Tomáš Velický 3:2.

Dubovce – Slovan Šaštín 1:1 (1:0), 19. D. Helt – 85. M. Suchý, r. Kendi, Petrovič.

Domáci nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy a podľa toho vyzeral aj priebeh zápasu. ubovce sa ujali vedenia v 19. min. Heltom, potom si šance vypracovali domáci aj hostia, ale nedokázali ich premeniť. V 65. min. mohol zvýšiť Michal Gregúrek, ale svoju šancu nepremenil. Hostia trestali v 85. min., kedy Milan Suchý zrovnal stav na 1:1.

Bor. Mikuláš – Sobotište 3:2 (3:1), 5., 22. P. Júva, 38. Ľ. Macek (11) – 32. T. Čederle, 89. M. Tomeček (11), r. Knap, Blaha.

Vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Po dvoch góloch Paťa Júvu si vytvorili domáci pohodlný náskok, no Čederle znížil. Ďalšie góly už padali z pokutových kopov. Najskôr Ľuboš Macek vrátil domácim dvojgólové vedenie, kontaktný gólMira Tomečka už prišiel neskoro. Na vyrovnanie už čas neostal.

MO II. trieda 24. kolo

Kunov nachytal Štefanov na hruškách, keď ho dokázal na svojom trávniku zdolať. Hostia za stavu 2:2 nepremenili penaltu a domáci v poslednej minúte trestali. V prípade zisku troch bodov sa mohla dostať do čela Petrova Ves, no v Čároch sa víťazstva nedočkala.

Čáry – Petr. Ves 1:1 (0:1), 69. T. Chorvát – 8. P. Šebesta, r. Otočka, Blaha, Hušek.

V prvom polčase boli aktívnejší hostia z Petrovej Vsi v zostave aj s Čáranom Mirkom Šúrkom. Mužstvo bojujúce o postup do vyššej súťaže si vypracovali zo tri dobré príležitosti, jednu premenil na vedúci gól už v 8. min. Peťo Šebesta, s ďalšími si poradil brankár Maťo Ozábal. O chvíľu mohol vyrovnať D. Kollár, no jeho hlavička bola nepresná. Hostia sa potom stiahli viac do obrany a skúšali hrať na brejky. Šance F. Kuník aj D. Kollár neboli úspešne dotiahnuté. V 27. min. nariadil rozhodca pre hostí penaltu, ktorú však po konzultácii s čiarovým odvolal. Škrt cez rozpočet urobilo domácim zranenie tvorcu hry Denisa Kollára, ktorý musel striedať. Domáci sa však zomkli, zabojovali a zatlačili hosti k ich šestnástke. Z tlaku prišlo aj vyrovnanie, keď v 69. min. center Rišku poslal „z prvej“ do siete Tomáš Chorvát na konečných 1:1.

Kunov – Štefanov 3:2 (2:0), 5., 90. R. Burian, 40. R. Ferenčík – 56. J. Chudý, 59. P. Polák, r. Knap, Vlk, Lapoš.

Už v 2. min. po dlhom výkope Fabika sa dostal do brejku Rado Burian a prudkou strelou otvoril skóre zápasu – 1:0. Líder tabuľky mal viac z hry, no v 40. min. prekvapil ich brankára z veľkej vzdialenosti Ferenčík, ktorý zvýšil na polčasových 2:0. V druhom polčase sa hralo väčšinou na polovici domácich a po dvoch štandartkách bolo vyrovnané. Dokonca mohli ísť aj do vedenia, no Marcel Rampáček nepremenil v 76. min. pokutový kop, ktorý mu skvele zneškodnil Fábik. Hostia tlačili, chceli tri body, no v 90.min. po dlhom aute Kováčika sa k odrazenej lopte dostal Rado Burian a strelou z otočky rozhodol o troch bodoch pre domácich – 3:2.

Hradište – Koválov 3:1 (2:0), 14. R. Baránek, 35. R. Jurovatý, 65. M. Sadloň – 75. M. Tokoš, r. Čech, Bednár, Kopúnek.

Dôležitý šesťbodový zápas domáci zvládli najmä po psychickej stránke a zaslúžene si pripísali cenné tri body. V 14. min. otvoril skóre po rohovom kope hlavičkou R. Baránek. V 35. min. po úniku z polovice ihriska zvýšil R. Jurovatý na 2:0. V 65. min. po peknej kombinačnej akcii upravil Maťo Sadloň už na 3:0. Hostia si vážnejšiu gólovú šancu nevypracovali, domácu bránu ohrozovali sporadicky iba zo štandardných situácií. Až v 75. min. využili chybu domácej obrany a Maťo Tokoš upravil na konečných 3:1.

Š. Humence – Rovensko 6:4 (3:3), 3. (11), 56. E. Flámik, 13. T. Vach, 34. P. Václavek, 72. P. Macek, 85. A. Foriška – 15. S. Starych, 29. E. Guoth, 38. vlastný (V. Kutlák), 54. T. Junas, r. Šturdík, Černek, Hurbánek.

Zápas ako na hojdačke. V prvej štvrťhodine sa dvakrát presadili domáci strelci, v druhej zase hosťujúci a bolo 2:2. V závere polčasu dalo každé mužstvo ešte po jednom góle a do kabín sa išlo za stavu 3:3. Po prestávke sa prekvapujúco ujali vedenia hostia gólom Junasa. No záver mali domáci drvivý. Flámik vyrovnal, do vedenia ich dostal Macek a gólovú poistku pridal v 85. min. Aleš Foriška.

Kúty – Vrádište 9:2 (4:0), 10., 34., 64., 69., 81. Adam Polák, 23. Marek Létal (11), 42. Andrej Ondriska, 49. Krištof Mihál, 87. vlastný (R. Ondráš) – 61. D. Hlaváček (11), 74. J. Giertl, r. Kendi, Petrovič, Thao.

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Jeho hráči konečne premieňali vypracované šance, ktoré si dokázali vypracovať. Konečne si strelecké kopačky obul Adam Polák, ktorý sám zaťažil konto súpera piatimi gólmi. Mužstvu pomohli aj starší hráči Tomáš Dominik a Anton Österreich. Kúty víťazstvom zahnali aj teoretickú obavu zo zostupu.

Sekule – Smrdáky 3:2 (0:1), 49. Andrej Trajlínek, 67. E. Húšťava, 80. J. Vlk – 21. S. Chocholáček, 47. Ľ. Janík, r. Škrinár, Rusinko.

Sekuliam sa darí otáčať zápasy, v ktorých majú súperi spočiatku navrch. So Smrdákmi prehrali prvý polčas po góle Chocholáčka a keď chvíľu po prestávke zvýšil Janík na 0:2, nevyzeralo to s domácimi dobre. Našťastie pre nich už o dve minúty Andrej Trajlínek znížil a Erik Húšťava v 67. min. vyrovnal. Vyhrať chceli obaja, podarilo sa to domácim, keď v 80. min. dal Jaro Vlk ich víťazný gól na 3:2.

Unín – Smolinské 3:0 kont. Hostia sa na zápas nedostavili.

MO III. trieda 19. kolo

V zápase v Chropove ostala po zrážke domácich stopérov na trávniku krvavá stopa. Odniesla si to rozbitá hlava a vybité zuby.

Z víťazstva sa tešili už aj Košariská, ktoré vymazali nulu z kolónky výhier na ihrisku Podbranča.

Chropov – Prietrž 1:0 (0:0), 51. K. Krutý, r. Vlk, Knap.

Zápas sa začal obojstranne opatrne. Postupne začali preberať iniciatívu domáci, ktorý si vypracovali niekoľko príležitostí, no nedokázali trafiť do priestoru troch žrdí. V poslednej minúte prvého polčasu sa nepríjemne zrazili domáci stopéri. P. Špaček skončil s rozbitou hlavou a Polákovi po nej chýbali dva zuby, obaja museli nútene striedať. Hra sa postupne vyrovnala, rozhodnutie priniesla 51. min., kedy po rýchle rozohranom aute išiel sám na brankára Kristián Krutý a bezpečne ho prekonal – 1:0. Prietrž si po góle vytvorila tlak, z ktorého však nič nevyťažila. Domáci sa o výsledok báli, no bojovnosťou si tri body ubránili.

Vrbovce – Bukovec 4:1 (1:0), 12., 76., 79. (11) M. Malošek, 61. E. Klimek (11) – 64. M. Majdlen, r. Foltín.

Súboj o druhé miesto tabuľky dopadol lepšie pre domácich. Po dvojgólovom vedeni však spohodlneli, čo hostia využili na zníženie. Strelecky disponovaný Malošek však ďalšími dvomi gólmi uzavrel hetrik a domácich upokojil.

Podbranč – Košariská 0:2 (0:2), 11., 27. V. Mĺkvy, r. Dzindzík, Daniš.

V súboji mužstiev zo spodku tabuľky sa zrodilo prekvapenie. Hostia doteraz nepoznali chuť víťazstva, no v Podbranči dokázali vymazať nulu z kolónky výhier, keď o ich výhre rozhodol najskúsenejší hráč, 43 – ročný Vlado Mĺkvy.

Dojč – Letničie 2:4 (2:3), 23. R. Búzek, 36. P. Kuček (11) – 1. J. Peška, 14., 82. D. Konečný, 32. M. Knap, r. Matúš, Lapoš.

Hostia pomerne rýchlo získali dvojgólové vedenie. Domáci v ďalšom priebehu iba doťahovali ich vedenie, poistku na 2:4 pridal v 82. min. svojim druhým gólom Dušan Konečný.

Trnovec – Chvojnica 1:4 (0:1), 70. R. Uher – 9. (11), 73. M. Hyža, 63., 89. D. Šiška, r. Daniš, Dzindzík.

Líder tabuľky nenechal nič na náhodu. Už v 9. min. sa ujal vedenia Hyžom, ktorý premenil pokutový kop. Na 0:2 zvýčil Šiška, no domácim sa podarilo Uhrom znížiť na 1:2. To však bolo z ich strany všetko. Obaja strelci hostí si svoje presné zásahy ešte zdupľovali.

Osuské – Jablonka 6:0 (2:0), 8., 86. D. Králik, 10. Ľ. Svatík, 50. S. Oláh, 53. I. Černek, 70. Ľ. Oláh, r. Bednár, Jablonický.

Jednoznačná záležitosť domáceho mužstva. Do streleckých listín sa zapísali aj otec so synom, Ľuboš a Samko Oláhovci.