V Špačinciach sa stretli dve najúspešnejšie mužstvá jarnej časti. Radimov mal doteraz sériu osem výhier v rade, Špačince zaváhali iba raz v Hornej Krupej. Skvelú jarnú formu potvrdili aj v súboji s lídrom a pripravili mu prvú jarnú prehru.

Radimov tak prišiel o výhodu zápasu naviac, nedostal sa do trháku, no pri rovnosti bodov stále v jeho prospech hovoria vzájomné zápasy s Gbelami, ktoré obidva vyhral. V dohrávanom stretnutí 20. kola si Mokrý Háj hravo poradil s Brodským, ktoré akoby už túžobne čakalo na koniec sezóny.

Špačince Radimov 3:0 (2:0)

Góly: 46., 48., T. Píš, 83. F. Bango.

Pred 120 divákmi rozhodovali Marinčák – Pintér, Baboš.

ŽK 0:2 (82. Bzdúšek, 88. Urbánek).

Radimov: Kotvan – J. Urbánek, Šefčovič, Bzdúšek (83. Dermek), Križánek (68. Bohunický), M. Černek, Drápal, L. Ravas (63. Šebesta), Božek (86. Ferenčík), Kessl, Valsa (72. L. Černek), tréner Tomáš Miša.

Obidve mužstvá sa prezentovali v poslednej dobe slušnou hrou. Hostia si trošku nečakane pripísali prvú prehru v jarnej časti súťaže (doteraz mali sériu ôsmych výhier). Rozhodol o nej vydarený vstup do druhého polčasu, kedy dali domáci v priebehu dvoch minút dva góly, oba z kopačky Tomáša Píša. Snaha hostí o zvrat v zápase k úspechu neviedla, naopak, v 83. min. pridal Bango poistný tretí gól – 3:0.

Holíč – Mor. Sv. Ján 5:2 (2:0)

Góly: 12. R. Konečný, 32., 69. P. Masaryk, 47. vlastný (M. Benkovič), 77. M. Uher – 46. D. Chvátal, 58. R. Chvátal.

Pred 100 divákmi rozhodovali Černek – Otrubčák, Obeda.

ŽK 1:0 (29. Hlaváč).

Holíč: Sloboda – Hlaváč (81. Púček), Vaclavik, Konečný, Nečas, Láclavík (54. Rajčák), Chanečka, Uher, Huťťa, Kubinec, Masaryk, tréner Pavol Junek.

Mor. Sv. Ján: Žilka – Jakub Sirka, Benkovič, Mach, Chvál, Juraj Sirka, D. Chvátal, O. Nemec, R. Chvátal (80. M. Bolf), Denis Bolf, Stanek, tréner Jozef Kovaľ.

Domáci boli aktívnejší a svoju hernú dominanciu potvrdili dvomi gólmi svojich najskúsenejších hráčov, Romana Konečného a Pavla Masaryka. Jáňania po prestávke ožili a ich hráči vsietili dokonca tri góly. Domino a Rišo Chvátalovci mierili do tej správnej siete, Marek benkovič však do vlastnej a Holíčania stále vyhrávali, no už iba o gól – 3:2. Hosťom rýchlejšie ubúdali sily a tak Masaryk a Maťo Uher z vytvorených gólových príležitostí stanovili na konečných 5:2.

Horné Orešany – Brodské 2:0 (1:0)

Góly: 9. M. Meško (11), 77. A. Mekký.

Pred 100 divákmi rozhodovali Lackovičová – Hubinský, Žember.

ŽK 0:1 (44. Trubiroha).

Brodské: Janči – Hnát, Šefčovič, Michalovský, Gonda, Perička, Barkóci (42. Huszár), Trubiroha, M. Baláž, Jakubec, Antálek, tréner Vladimír Váňa.

Hostia v značne oslabenej zostave inkasovali už v 9.min. z pokutového kopu, ktorý úspešne premenil Meško. Domáci aj naďalej udávali tempo, hostí púšťali pred svoju šestnástku iba sporadicky. Na konečných 2:0 uzavrel v záverečnej štvrťhodine hry Mekký. V Brodskom by už najradšej privítali záver sezóny.

Voderady – Stará Turá 5:2, Horná Krupá – Zvončín 1:0, voľno – Gbely, Mokrý Háj.

Dohrávka 20. kola: Mokrý HájBrodské 6:2 (3:0), 35. J. Pobuda, 41. O. Irša, 45., 55. T. Tokoš, 52. T. Kopálek, 90. M. Biskupič – 47., 90. G. Trubiroha.

Domáci svoju aktivitu potvrdili tromi gólmi v záverečných desiatich minútach prvého polčasu. Gabo Trubiroha síce hneď po prestávke znížil, no domáci pridali ďalšie dva góly a viedli už 5:1. V poslednej minúte padli šte dva góly. Najskôr Trubiroha svojim druhým gólom znížil na 5:2 a hneď po rozohraní Marek Biskupič stanovil konečnú podobu skóre na 6:2.