Zápasom víkendu bolo určite dohrávané stretnutie 20. kola, mestské derby Spartak Stráže – Slovan Šaštín. Vrabce na strechách si čvirikali, že Šaštín určite vyhrá, no obidve mužstvá pristúpili k zápasu športovo a nepotvrdili zákulisné špekulácie. Favorit vysoko vyhral a Slovan sa tak musí aj naďalej obávať o svoju existenciu v MO.

Rybky víťazstvom s Hlbokým potvrdili svoju skvelú jarnú formu a Strážam i Oreskému už zobrali aj teoretickú šancu ich dostihnúť.

Dohrávka 20. kola
Sp. Stráže – Slovan Šaštín 5:2 (3:0)

Góly: 2. T. Polák, 25. B. Daniel, 32. D. Chropovský, 68. J. Herda (11), 72. V. Smolinský – 80. J. Mach, 90. V. Polák (11), r. Lapoš, B. Dutka, Knap.

Mestské derby stretnutie v Strážach začalo minútou ticha, ktorou si obidve mužstvá i diváci uctili pamiatku nedávno zosnulého Petra Vrtalíka, bývalého hráča, trénera i funkcionára Slovana Šaštín.

Šaštín bojujúci o záchranu si prišiel pre „nejaký“ ten bod, no nemal nárok. Hneď z prvého útoku mal obrovskú šancu Herda, gól však dal až o minútu Tomáš Polák, keď z trestného kopu urobil z brankára Vacha štatistu – 1:0. Z podobnej situácie nevyrovnal Zajíček a tutovku spálil Igor Daniel, keď zabudnutý ostal sám pred konečným. A potom sa už valila na bránu hosti akcia za akciou. Množstvo šanci domáci nevyužili, B. Daniel trafil tyč, T. Polák brvno a vyústením tlaku domácich boli góly po krásnych akciách, ktoré dali Braňo Daniel a David Chropovský na polčasových 3:0. Slovan sa ešte pripomenul šancou Mošaťa po hlavičke J. Smolinského. Po prestávke mohol znížiť Stanický, no nebol úspešný. V 68. min. po nevydarenom centri Krchňavého zabojoval o loptu Kubo Herda, bol faulovaný a sám z penalty zvýšil na 4:0. O chvíľu z takmer 25 m trafil V. Smolinský presne k ľavej tyčke a bolo 5:0. Našťastie pre Slovan domáci úplne vypli. Po rohu znížil zo skrumáže Ján Mach a v poslednej minúte po faule na Stanického uzavrel skóre z penalty Vlado Polák na 5:2.

Na počesť Petra Vrtalíka odohrali vzájomný zápas aj starí páni obidvoch mužstiev. Slovan Šaštín vyhral 8:2.

28. kolo
Rybky – Hlboké 2:1 (0:0)
Góly: 50. P. Černek, 79. G. Bartošek – 65. vlastný (L. Fodor),
r. Rusinko, Hušek, Dzindzík.

Značne oslabení hostia chceli v „družstevnom“ derby potrápiť favorita. V bráne s hráčom Drincom, v poli s funkcionárom Slaným i zraneným Kumančíkom statočne odolávali. Domáci mali podľa očakávania viac z hry, ale do vyložených šancí sa nedostávali, bránu súpera ohrozovali väčšinou z diaľky, či zo štandartiek. Hostia mali jedinú príležitosť, no T. Slovík Rýzka neprekonal. Aj po prestávke hostia hrozili, no po nepremenenej šanci Mráza z protiútoku inkasovali, autorom gólu bol Peter Černek – 1:0. V 65. min. hostia prekvapujúco vyrovnali, keď Luky Fodor „trafil“ do vlastnej brány – 1:1. Domáci sa trápili v koncovke, hosťom sa však zranil Pucheľ a keďže nemali nikoho na striedanie, početnú presilovku využili Rybky v 79. min. na strelenie víťazného gólu. Jeho autorom bol Gabo Bartošek – 2:1.

Bor. Sv. Jur – Jablonica 4:4 (2:2)
Góly: 13. D. Badáň, 16. A. Maxian, 56. R. Šimkovič, 85. D. Strapko (11) – 9., 59. M. Škoda, 11. vlastný (A. Golík), 90. L. Pátek, r. Otočka, Ma. Šefčík, Hurbánek.

V Bor. Sv. Jure si „dovolili“ v jarnej časti uchmatnúť body iba suverénne Rybky, teraz to dokázala posledná Jablonica, bojujúca o záchranu. Už v 9. min. sa ujala vedenia Mišom Škodom a o dve minúty po vlastnom góle Gólika bolo už 0:2. K zvratu zavelil bývalý hráč Jablonice Denis Badáň, ktorý o ďalšie dve minúty znížil a v 16.min. Ali Maxián vyrovnal na 2:2. Gólostroj mužstiev ustal, roztočil ho až po prestávke Robo Šimkovič, ktorý prvýkrát dostal domácich do vedenia, ale iba na dve minúty, kedy vyrovnal M. Škoda – 3:3. Ďalšie góly prišli v závere. V 85. min. David Strapko z penalty dal svo 100-tý gól v drese Bor. Sv. Jura a dostal domácich do vedenia, no takmer súčasne so záverečným hvizdom vyrovnal Lukáš Pátek – 4:4.

Oreské – Dubovce 1:1 (0:0)
Góly: 88. A. Beňo – 53. P. Blaha, ČK 0:1 (90. P. Blaha), r. Ma. Šefčík, Kendi, Blaha.

V hodovom zápase Orešania potvrdili, že sa v posledných kolách trápia v koncovke. Dubovce prišli s defenzívnou taktikou a domáci sa ťažšie presadzovali. Všetko mohlo byť inak, ak by z dvoch gólových hlavičiek Mikúša aspoň jedna skončili v sieti a nie na brvne či mimo brány. Hosťom taktika vyšla po prestávke, kedy po rýchlom brejku a prihrávke Baláža zakončil takmer do prázdnej brány Paťo Bláha – 0:1. Domáci sa stále viac tlačili dopredu, ale v zakončení boli buď nepresni, alebo nedôrazní. Predsa len sa im podarilo vyrovnať, keď v 88. min. po prihrávke Pavlačku zariadil aspoň remízu Adam Beňo – 1:1. V závere dosiahol „hetrik“ Paťo Blaha, po ŽK a strelenom góle videl aj ČK. Derby zápas však veľa krásy a kvality nepriniesol.

Rohov – Bor. Mikuláš 3:0 (1:0)
Góly: 44. J. Černek, 69. I. Ravas, 90. B. Job, r. Vlk, Tubl, Thao.

V Rohove čakali diváci na prvý gól až do záveru prvého polčasu. V 44. min. ich rozjasal Kubo Černek, ktorý prekonal Cigánka v bráne hostí – 1:0. Po prestávke hostia v snahe o vyrovnanie pridali, no prekonať Greguša sa im nepodarilo, naopak, v 69. min. Ivan Ravas zvýšil na 2:0. Poistku v podobe tretieho gólu pridal v samom závere Boris Job – 3:0.

Sobotište – Pop. Močidľany 4:0 (2:0)
Góly: 5. D. Nečas, 38. M. Tomeček, 73., 90. M. Včelka, r. Prelec, Šturdík, Patka.

Hostia bojujúci o záchranu chceli v Sobotišti bodovať, no domáci zahrali veľmi dobre a žiadne prekvapenie nepripustili. Už v 5. min. ich dostal do vedenia Denis Nečas a na polčasových 2:0 zvýšil Miro Tomeček. Niekoľko ďalších sľubných šanci domáci nepremenili zásluhou nepresnej koncovky, či výborného Krušinu v bráne hostí. Po prestávke domáci si v pohode udržiavali dvojgólové vedenia a v záverečnej štvrťhodinke ešte aj dvakrát udreli. Po dvoch góloch Mareka Včelku vyhrali vysoko 4:0.

Kopčany – Cerová 4:0  (1:0)
Góly: 9. A. Veselý, 53., 75. D. Hýroš, 90. J. Zubalík, r. Srnec, Škrinár, Blaha.

Kopčany natiahli svoju víťaznú sériu už na štyri zápasy. S Cerovou potvrdili dobrú formu i svoje víťazstvá v Hlbokom i Jablonici. Už v 9. min. ich dostal do vedenia Adam Veselý. Ďalšie góly však pišli až po prestávke. V 53. min. prekonal Václavka v bráne hostí Domino Hýroš a ten istý hráč pridal v 75.min. aj tretí gól domácich – 3:0. Závere zápasu sa už len dohrával, v poslednej minúte pridal ešte štvrtý gól Kubo Zubalík na konečných 4:0.

Zápasy Sp. Stráže – Lakš. N. Ves (0:1) a Slovan Šaštín – Radošovce (0:2) predohrali 1. mája.

Baník Čáry rozhodol o osude Petrovej Vsi i Vrádišťa

Petrová Ves v posledných štyroch kolách vyhrala iba jeden zápas, čím umožnila získať Štefanovu nedostižný štvorbodový náskok. Po prehre v Smrdákoch remizovala v Čároch a teraz aj s o záchranu bojujúcim Hradišťom.

Banik Čáry sa v tomto kole postaral aj o definitívu Vrádišťa, keď víťazstvom na ich ihrisku im „zabezpečil“ už päťbodovú stratu na Hradište.

Vrádište – Čáry 0:2 (0:1)
Góly: 34. D. Riška, 90. M. Puškáč, r. Lapoš, Regásek.

Od začiatku sa hralo na domácej polovičke a skóre je pre domácich ešte prijateľné. Hostí dostal do vedenia v 34. min. Dušan Riška – 0:1. V ďalšom priebehu nepremenili hostia minimálne poltucet čistých šancí, najväčšiu zahodil Adrián Šefčík. Domácich od vyššej prehry zachránil skvelý Ondráš v bráne. Na konečných 0:2 istil víťazstvo hostí v 90. min. Milan Puškáč.

Unín – Š. Humence 2:1 (1:1)
Góly: 34. F. Buček, 82. D. Kozány – 15. D. Šimek, r. Knap, Vlk, Ma. Šefčík.

Hostia prišli v snahe získať body a aj sa ujali venia gólom Diminika Šimka. Po polhodine hry domáci zrovnali stav gólom Ferka Bučka. O víťazstvo sa postaral v 82. min. David Kozány – 2:1.

Koválov – Kunov 4:2 (2:1)
Góly: 20. L. Nemečkay, 76. R. Maca, 82. V. Labaš, 87. M. Kuba – 18.  J. Belohlávek, 70. R. Burian, r. Hurbánek, Otočka, Blaha.

Po štvrťhodine hry išli hostia do vedenia gólom Belohlávka, no o dve minúty vyrovnal Nemečkay. Po prestávke videl v 51. min. hosťujúci Vanek ČK, no aj oslabení hostia sa opäť ujali vedenia gólom rada Buriana. Početnú výhodu domáci napokon zúžitkovali gólmi Macu Labaša a Maťa Kubu.

Štefanov – Rovensko 5:4 (2:1)
Góly: 17., 40., 76., 79. M. Valla, 46. D. Hlavenka – 42., 86. E. Guoth, 52. P. Vizváry, 84. T. Junas, ČK 0:1 (89. T. Hrúz), r. Škrinár, Matúš, Hušek.

Domáci  boli zo začiatku trochu nervózni, bolo vidieť, že pociťujú tlak zo súboja o čelo tabuľky. Upokojili ich až dva góly Mariána Vallu, no asi až príliš, lebo o dve minúty Erk Guoth znížil na polčasových 2:1. na 2:1. Hneď po prestávke dal Hlavenka na 3:1 a opäť prišlo uspokojenia a gól Vizváryho na 3:2. Po ďalších dvoch góloch Vallu viedli domáci už 5:2, no opäť dvakrát inkasovali a museli sa triasť o výsledok. Hostia dohrávali bez vylúčeného Hrúza.

Petr. Ves – Hradište 0:0, r. Šturdík, Černek, Kopúnek.
Vyrovnané stretnutie dvoch mužstiev z opačných koncov tabuľky. Domáci bojujúci o postup do vyššej súťaže sa prekvapujúco prispôsobili hre hostí, čo rozhodlo o deľbe bodov. Zisk bodu má pre hostí cenu zlata.

Sekule – Kúty 2:1 (2:1)

Góly: 3. E. Húšťava (11), 45. vlastný (Z. Pavlík) – 16. D. Daniel, r. Kendi, Čech, Thao.

Domáci mali stálu prevahu, ktorú však nevedeli vyjadriť viacerými gólmi. Do vedenia ich dostal už v 3. min. Kúťan v drese domácich Erik Húšťava, keď po faule v šestnástke premenil penaltu – 1:0. Po štvrťhodinke hry sa hosťom podarilo vyrovnať gólom Denisa Daniela. Keď sa už mužstvá zberali na polčasovú prestávku, trafil do vlastnej brány Zdeno Pavlík – 2:1. Keďže po prestávke sa ani jeden zo strelcov nevedel trafiť do čierneho, vlastenec Pavlíka bol aj víťaznou trefou domáceho mužstva.

Smolinské – Smrdáky 4:1 (1:1)
Góly: 7., 59., 86. (11) R. Daniel, 70. A. Beňa – 34. P. Smoleňák, r. Dzindzík, Daniš, Bednár.

Na začiatku sa hral opatrnejší futbal a skóre otvoril domáci René Daniel – 1:0. Ešte do polčasu sa hosťom podarilo vyrovnať gólom Smoleňáka – 1:1. V druhom polčase boli domáci aktívnejší, mali viac šancí, ktoré sa im darili premieňať. Opäť Daniel a Adam Beňa poslali domácich do dvojgólového vedenia, ktoré v 86. min. poistil svojim tretím gólom Daniel z opakovanej penalty – 4:1.

Košariskám rozhodovali dve ženy, už nie sú posledné

V III. triede vyhrávali iba domáce mužstvá, pod jediné víťazstvo hostí sa pričinila kontumácia, keďže sa hráčov Jablonky zišlo pred zápasom iba šesť.

Líder z Chvojnice si bez problémov poradil z Chropovom a Letničie vysoko zdolalo Osuské. Možno ak by rozhodovali Košariskám častejšie ženy, nemuseli by byť v tabuľke tak nízko. Teraz im v zápase s Dojčom rozhodovali hneď dve a mužstvo si pripísalo v krátkej dobe už druhé víťazstvo. V susedskom derby „cez kopec“ sa v Prietrži presadil aj bývalý hokejový reprezentant René Jarolín, ktorého gól s Podbrančom bol víťazný.

Letničie – Osuské 7:2 (3:1)
Góly: 4., 38. (11), 44. M. Knap, 48. vlastný (Ľ. Svatík), 78. S. Köpöncei, 86., 87. J. Peška – 29. S. Oláh, 53. Ľ. Pavelka, r. Vlk, Knap.

Bukovec – Trnovec 4:1 (3:0)
Góly: 10., 75. M. Majdlen, 20. B. Tobiaš, 24. M. Augustín – 50. R. Uher (11), r. Čech, Polakovič.

Prietrž – Podbranč 2:1 (1:0)
Góly: 4. R. Sedláček, 80. R. Jarolín – 90. P. Mešťánek, r. Daniš, Bednár.

Košariská – Dojč 3:1 (2:1)
Góly: 12. M. Hazucha, 42., 55. M. Imríšek – 12. M. Portel, r. Kubánková, Matejovičová.

Chvojnica – Chropov 5:0 (3:0)
Góly: 35., 43. M. Hyža, 37. M. Klačanský, 85. I. Oravec, 90. D. Šiška, r. Foltín.

Jablonka – Vrbovce 0:3 kont., domáci sa nezišli.