Pred záverečným 26. kolom sa zdalo byť všetko jasné, keďže obidvaja kandidáti na postup, Radimov i Gbely hrali s poslednými dvomi mužstvami tabuľky.

Vyzeralo to však, akoby ani jeden z nich nechcel postúpiť. Radimov vo Voderadoch iba remizoval a Gbely s poslednou Starou Turou dlho prehrávali, až kanonier Dominik Nemec dvomi gólmi v záverečnej desaťminútovke rozhodol o troch bodoch i postupe Nafty Gbely.

V Záhoráckom derby vyhral Holíč vysoko v Mokrom Háji a Jáňania bezgólovou remízou v Špačinciach potvrdili, že na ihriskách súperov sa im v jarnej časti mimoriadne darilo, veď zo šiestich zápasov až štyrikrát neprehrali.

VoderadyRadimov 1:1 (0:0)

Góly: 51. F. Zelenský – 53. J. Urbánek.

Pred 100 divákmi rozhodovali Vaňo – Hulínek, Tarabus.

ŽK 1:3 (Kondákor – Valsa, Božek, Ravas).

Radimov: Kotvan – J. Urbánek, Šefčovič, Hrubša, Križánek, M. Černek, Drápal, Šebesta (66. Ravas), Božek, Kessl, Valsa (83. L. Černek), tréner Tomáš Miša.

Takto si záver sezóny v Radimove rozhodne nepredstavovali. U predposledného mužstva tabuľky mali jednoznačne vyhrať a potvrdiť svoj postup, nakoniec im ostali oči pre plač. Hoci mali stálu prevahu, nedokázali premeniť ani tie najlepšie strelecké príležitosti. Domáci sa po prestávke ujali prekvapujúco vedenia Zelenským, no už o dve minúty vyrovnal Jakub Urbánek na 1:1. Zdalo sa, že hostia si už zápas nenechajú vziať, no ďalší gól už nepridali a prišli tak o prvé miesto tabuľky.

Gbely – Stará Turá 3:2 (0:0)

Góly: 49. T. Kratochvíl, 84., 90. D. Nemec – 54., 65. P. Dudášik.

Pred 100 divákmi rozhodovali Gembický – Magdolen, Cvešper. ŽK 0:0

Gbely: Ravas – D. Karas, Dvořák, Zajíček, Mráz, Žáček, Smolinský (67. M. Karas), Kratochvíl, Lukáč, Nemečkay, Nemec, tréner Adam Ambra.

S poslednou Starou Turou sa Naftári trápili celý prvý počas, no recept na prekonanie jej obrany nenašli. Až po prestávke trafil presne Tomáš Kratochvíl na 1:0 a zdalo sa, že to „už pôjde.“ Nešlo. V priebehu desiatich minút sa dvakrát trafil hosťujúci Dudášik a zrazu bolo 1:2. Do radov domácich vstúpila nervozita s prílišného chcenia. Vyslobodil ich z nej najlepší kanonier súťaže Dominik Nemec, ktorý v 84. min. vyrovnal na 2:2 a v zúfalom nápore dal v 90. min. aj víťazný gól – 3:2.

Špačince – Mor. Sv. Ján 0:0

Pred 100 divákmi rozhodovali Lackovičová – Sák, Hubinský.

ŽK 0:3 (27. Jakub Sirka, 63. O. Nemec, 72. D. Chvátal).

Mor. Sv. Ján: Žilka – Benkovič, Mach, Chvál, D. Chvátal, O. Nemec, Vavřík, R. Chvátal, M. Bolf, Jakub Sirka, Vidovič (90. Dominik Bolf), tréner Jozef Kovaľ.

Jáňania príjemne prekvapili na ihrisku štvrtého mužstva. Špačince mali síce stálu prevahu, no Žilku v bráne hostí nedokázali prekonať a preto si mužstvá body podelili.

Mokrý Háj – Holíč 1:5 (0:1)

Góly: 76. O. Irša – 5., 47. M. Uher, 64. R. Konečný, 67. P. Masaryk, 84. B. Chanečka.

Pred 120 divákmi rozhodovali Páleník – Matuška, Kollár.

ŽK 2:2 (Pobuda, R. Valúch – Rajčák, Chanečka).

Mokrý Háj: Šipoš – Šmida, Šefčík, M. Valúch, R. Valúch, Prokeš, Pobuda, Mucha (64. Irša), Tokoš, Biskupič (76. Brezina), Šipold, tréner Štefan Kolštrom.

Holíč: Sloboda – Hlaváč, Vaclavik (71. Ružička), Konečný, Nečas, Chanečka, Uher, Rajčák, Huťťa, Kubinec (64. Puček), Masaryk, tréner Pavol Junek.

Jednoznačná záležitosť Iskry Holíč. Obidva polčasy začal rýchlymi gólmi, obidva strelil Martin Uher. Najskôr už v 5. min., druhý polčas bol ešte rýchlejší, keď na 0:2 zvyšoval v 47. min. Pridali sa aj kanonieri Roman Konečný a Pavol Masaryk a v 67. min. bolo už 0:4. Striedajúci Oldo Irša dal v 76. min. čestný gól domácich, ktorým znižoval na 1:4, posledné slovo mal v 84. min. Boris Chanečka – 1:5.

Horné Orešany – Zvončín 1:1, voľno – Brodské, Horná Krupá.